Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyalarınıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayınız. Puan toplamak için oy veriniz, yorum yazınız.
+11 oy
46 okuma
Bilgi kategorisinde Rüya Ustası (46k puan)
Evde hayvan besleyenler çoğu kez kedilerin ya da köpeklerin gözlerinin uykudayken rüya görüyormuşçasına göz kapaklarının altında oynadığını bilirler.Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar insan dışındaki memelilerin ve kuşların da REM uykusu uyudu- ğunu gösteriyor; ancak gerçekten rüya görüp görmedikleri kesin olarak bilinmiyor. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü 'nden araştırmacılar yeni bir yöntemle farelerin gündüz öğrendikleri becerileri gerçekleştirirken etkin olan beyin bölgelerinin uyku sıra-sında da zaman zaman etkin duruma geldiğini gözlemişler.Yavru kuşların da gündüz öğrendikleri şarkıları geceleri uykularında "tekrarladıkları" daha önceki araştrmalardan biliniyordu.Bu bulgular rüyalarıngündüz yaşanan deneyimlerin bellektedepolanmasın- da rol oynadığı görüşünü de destekliyor.Ancak onlar bize anlatamadıkça hayvanların rüyalarında neler gördüklerini belki de hiç öğrenemeyeceğiz.
Rüyakar (1.6k puan)
Çok ilginç bilgiler

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+3 oy
Rüya Tabircisi (10.1k puan)
Geçenlerde araba kazası geçirdiği için, koşturarak çarşafla yakaladığımız sokak kedisini eve aldım. Bizden korktuğu için perde arkasında , sürekli tetikte durdu tüm gece. Ertesi gün, haliyle yorgunluktan derin bir uykuya daldı. Uykusunda sürekli sıçrıyordu, herhalde rüyasında  bizim onu öldürmeye falan çalıştığımızı görüyor olabilir :) Neyse şimdi alıştı ve uyurken o sıçrama hali kesildi. Koltukta güvenle ve keyifle uyuduğu belli oluyor. Yani demek istediğim bence kesinlikle hayvanlarda rüya görüyor hatta kabus bile görüyorlar.

İlgili rüyalar

+4 oy
6 yorum 30 okuma
+7 oy
0 yorum 38 okuma
+5 oy
0 yorum 51 okuma
23 Nisan Bilgi kategorisinde Sibel Atasoy Rüyakar (1.9k puan) yazdı
+5 oy
1 yorum 102 okuma
+1 oy
0 yorum 13 okuma
19 Nisan Rüya kategorisinde Oktay yazdı
+3 oy
1 yorum 35 okuma
12 Mayıs 2017 Rüya kategorisinde misafir yazdı
+2 oy
0 yorum 16 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (21k puan) yazdı
+6 oy
1 yorum 47 okuma
4 Haziran 2016 Rüya kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (148k puan) yazdı
+13 oy
7 yorum 120 okuma
8 Haziran Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Ustası (46k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 4 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Misafir Rüyakar (3.3k puan) yazdı
+2 oy
1 yorum 23 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

20.2k rüya

20.5k yorum

12.2k düş-ünce

2.4k üye

50 Aktif
0 Üye ve 50 misafir
Bugün : 428
Dün : 17642
Toplam : 11145643
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 2095 e
  2. Karga - 125 e
  3. Yaren1989 - 41 e
  4. yok - 41 e
  5. Rüyazede - 38 e
  6. seli - 31 e
  7. kuzgun - 27 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...