Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
0 oy
7 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
Rüyalardan ve anlaşılması güç hikayelerden keyif alanların büyük bir ilgiyle izleyeceği; gerçeklikten uzaklaştıkça etkisi artan beş başarılı filmi sizin özenle seçip listeledik.

Sinema, ilk kare perdeye yansıtıldığından beri insanlık için bir tür "gerçekliği yıkış" aracı oldu. Auguste ve Louis Lumiêre Kardeşler, sinema tarihinin ilk filmi kabul edilen Trenin Gara Girişi'ni Paris'te bir kafede gösterime sunduklarında; perdeden üzerlerine dev bir trenin geldiğini gören gözler panikle açıldı ve insanlar kaçışmaya başladı. Çünkü o ana kadar göz için gerçekten başka görünen olmamıştı.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
yedi artı iki? (küçük harflerle)
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

6 Yorum

0 oy
Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
 
En İyi Yorum
Başlangıç (Inception) - 2010:

Söz konusu rüyalar ve filmler olduğunda, kuşkusuz, herkesin aklına gelen ilk filmlerden olan Başlangıç; rüya anlarında bilinçaltında yolculuk yapılabilen bir dünyada, bir bilince 'fikir yerleştirmek' için çıkılan enteresan yolculuğu konu ediniyor. Yalnızca yaratıcı senaryosuyla değil görsel olarak da tatmin edici bir seyir sunan yapım, usta yönetmen Christopher Nolan'ın en alternatif ve başarılı filmlerinden biri olarak kabul ediliyor.

    IMDb puanı: 8.8
0 oy
Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
Trenin Gara Girişi (1895)

Aradan geçen 123 sene, sinemadaki gerçeklik algısını hayli değiştirdi. Bu büyülü dünyanın sınırsızlığını keşfettikten sonra, kameraları ve beyaz perdeyi gerçeklikten uzak olanı anlatmak için de kullanmaya başladık.
0 oy
Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
Rüya (Bi-mong) - 2008:

Güney Kore'li başarılı yönetmen Kim Ki-duk'un en sevilen filmlerinden olan Rüya'da, Jin isimli bir adamın gördüğü rüyaların; Ran adında bir kadının gerçeklerine dönüşmesi işleniyor. Jin'in rüyasında gördüğü trafik kazası, Ran için gerçeğe dönüştükten sonra ikilinin yolları kesişiyor. Sebebini bilemedikleri bu gizemli durumu çözmek zorunda olan ikili, içinden çıkılmaz sessiz bir savaşa sürükleniyor.

Eğer aksiyonu yalnızca şiddeti göstererek aktaran filmlerden sıkıldıysanız, Rüya sizin için iyi bir seçenek olacaktır.
0 oy
Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
Kayıp Otoban (Lost Highway) - 1997:

Kayıp Otoban, Amerikan bağımsız sinemasının en başarılı filmlerinden biri olarak kabul gören; anlaşılması güç ancak bir solukta izleyeceğiniz şahane bir yapım. Aynı zamanda bolca sürreal ögeye de yer verilen filmde, eşinin kendisini aldattığı paranoyasıyla yaşayan bir adamın; işlediği cinayetten sonra geçirdiği cinnet ve sonrasında yaşanan 'gerçekdışı' süreç konu edilliyor.

Film aynı zamanda yönetmenin en 'anlaşılması güç' eseri olarak anılıyor; izlemek isterseniz, bunu aklınızda tutmanızda fayda var.

    IMDb puanı: 7.6
0 oy
Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
Vanilla Sky - 2001:

Psikolojik gerilim türünün en iyi örneklerinden olan ve tahmin edilmeyen sonuyla hafızalara kazınan Vanilla Sky; yaşadığı trajik bir olaydan sonra hayatı darmadağın olan genç ve zengin karakter David Aames'in deliliğe sürüklenen enteresan hikayesini konu ediniyor. Ölüm, yaşam, rüya ve gerçekler konusunu başarılı bir şekilde işleyen film, yer yer bilim kurgu ögelerine de yer veriyor.

İnsan psikolojisi ve ölümsüzlük düşüncesi ilginizi çekiyorsa, Vanilla Sky mutlaka izlemeniz gereken enfes bir film.

    IMDb puanı: 6.9
0 oy
Rüya Bilgesi (4.4m puan)  
Rüya Bilmecesi (La Science Des Rêves) - 2006:

Rüya Bilmecesi, en başarılı gerçekdışı filmlerden kabul edilen Eternal Sunshine of the Spotless Mind'ın yönetmeni Michel Gondry'nin hak ettiği değeri görememiş filmlerinden biri. Eğlenceli rüyaları ile sıkıcı hayatı arasında sıkışan Stephane'nin dünyasını anlatan yapım, bir süre sonra gerçekle rüyayı ayırmayı zorlaştırarak şahane bir seyir sunuyor.

Eğer rüyalarınızı kontrol etme yeteneğine sahip olduğunuzda başınıza geleceklere dair düşünmek size keyif veriyorsa, Rüya Bilmecesi mutlaka izlemeniz gereken bir yapım.

    IMDb puanı: 7.3

İlgili rüyalar

0 oy
1 yorum 11 okuma
16 Mayıs Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.4m puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 15 okuma
10 Şubat Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.4m puan)   yazdı
+12 oy
3 yorum 78 okuma
20 Mayıs 2019 Durugörü kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (410k puan)   yazdı
+8 oy
2 yorum 57 okuma
7 Ocak Durugörü kategorisinde kuzgun Rüya Kurucu (80.7k puan)   yazdı
+2 oy
2 yorum 37 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (4.6k puan)   yazdı
+5 oy
0 yorum 37 okuma
1 Ağustos 2019 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.4m puan)   yazdı
+11 oy
2 yorum 70 okuma
30 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (410k puan)   yazdı
+10 oy
6 yorum 176 okuma
7 Temmuz 2019 Bilgi kategorisinde sonsuz Astral Gezgini (104k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 30 okuma
20 Kasım 2019 Tabir kategorisinde Canangungoren Karabasan (420 puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 75 okuma
7 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Ba - De Karabasan (432 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 25 okuma
1 Temmuz 2019 Tabir kategorisinde SSDGN Rüyazede (533 puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.8k rüya

65.5k yorum

24.7k düş-ünce

4k üye

79 Aktif
2 Üye ve 77 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 11297
Dün : 20721
Toplam : 16080560
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 1788 e
  2. Sonbahar - 276 e
  3. Karga - 112 e
  4. magdalena - 93 e
  5. Rüya Tabircisi - 69 e
  6. Ehlibeyt - 29 e
  7. Likya - 27 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...