Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
33 okuma
Rüya kategorisinde Karabasan (401 puan)  
yeniden kategorilendirildi
Bir anda kendimi hiç bilmediğim ve gerçekte var olmayan Cere belediyesinin tabelasını okurken buldum. Tam karşısında ali özkan camisi vardı bunu da tabeladan okudum. Caminin merdivenlerinde oturuyorum kapşon mu var kara bir şal mı hatırlamıyorum sessizce ağlıyordum büyük Bi acı hissederek merdivenin ilerisinde de arkadaşım olup olmadığını bilmediğim iki kız oturup birbirine destek olup bana acıyan gözlerle bakıyorlardı. Rüyada bana tuhaf gelen önceden sayıları yazıları okuyamamam ama son iki rüyadır çok net hatırlıyor olmam ve kahverengimsi bir renkte görmem rüyaları. Yani renkli rüya görmüyorum sanki nostaljik bir film izler gibi. Önceki rüyamda da adres okudum muğlada hiç bilmediğim bir adres kırmızı otobüs var şehir içi ama otobüs şöförü beni dolandırmaya çalışıp 60 lira diyor ben 15 lira veriyorum ve elimdeki adreste al at431 yazıyor ama ben onu al ateş 431 olarak okuyorum. Bu iki rüyam birbiriyle bağlantılı mı ve bana ne anlatmak istiyorlar?
Lusid Rüyacı (70.9k puan)  
Arapça biliyor musunuz?
 
Sadece okumayı biliyorum

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
yedi artı iki? (küçük harflerle)
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+1 oy
Lusid Rüyacı (70.9k puan)  
Merhaba,

Cere(جارا)   "arapça manası ile sesini yükselterek ve göğe bakarak yalvararak ve gizlice,ağlayarak Allah'dan imdat dilemek,çözüm  istemek" anlamında , belediye ise bu fiilin yapılacağı belde manasında.Siz zaten gerçekte olmayan deyimi ile dua’ya olan ihtiyaca dair sanırım bir ön yargınız var.Bu ön yargı ne olursa olsun şimdi ya kırılmış ya da o kadar büyük bir çaresizlik var ki, artık Allah'a dua etmekten,onun yardımını istemekten başka bir çareniz kalmamış.Bu alanı eskiden biliyor ama şimdi nasıl gidileceğini hatırlamıyordunuz.Tabelaları okuyarak da olsa bu alana bu beldeye geliyorsunuz.(Düşünce kısmına arapça ile ilgili yazdığınız mesaj:Sadece okumayı biliyorum)

İlk rüyanızda ki “al at431” ifadesi , Muğlada gördüğünüz “Kırmızı otobüs” ve  “hicri yıl” birleşimi olabilir(H1431=M2010)Özellikle nostaljik görüntüler bu yıllardan geliyor olabilir.”Kırmızı otobüs” = “Al Ateş 431” olarak da dönüşmüş olabilir. Kırmızı(Al)=Al Ateş olarak yani Kırmızı Ateş olarak, Otobüs ise H1431 senesi olarak dönümüş gibi yani.Bu durum ikinci rüyada ki üzüntünüzün nereden geldiğini,Cere Beldesine nereden ve neden geldiğinizi de  gösteriyor olabilir.Otobüs yılı,kırmızı olması ateşli olması ise sıkıntılı, sizi yakan,üzüntü veren bir olayı veya bütün bir yılı  temsil ediyor olabilir.Bu olay veya yıl sizde çok daha büyük bir travmatik etki yapabiliecekken sizin tedbirleriniz ile ¼ oranında yumuşak olarak geçmiş.(15 TL-60 TL)

Dediğim gibi rüyanızda ya o yıla geri gidiyorsunuz(nostaljik görüntüler) ya da o yıldan beldeye ilerliyorsunuz.Her ikisinde de sizin her ne yaşadıysanız o durum ile ilgili yüzleşme sembolleri var rüyalarınızda.(Önceden rüyalarınızda yazıları okuyamayıp şimdi son iki rüyada net okuyabilmeniz ve hatırınızda kalması,olayları hatırlamanız gibi)

Cere ile ilgili tabelayı okur okumaz tam karşısında da zaten ihtiyacınız olan camiyi görüyorsunuz. "Ali Özkan" camisi.İki isimde erkek ismi.Çok özel ve temiz bir soydan gelen asil ve yüce kişi manasında.Bu kişiye benzer kim var ise tanıdığınız onun manevi hinterlandını temsil ediyor Ali Özkan camisi.Şoför-Otobüs ikilisi ile Ali Özkan-Camii ikilisi de yer değiştirdi.Dönüştü.İlk rüyanızda adını bilmediğiniz ama gördüğünüz ahlkasız şöföre karşılık adını bildiğiniz ama kendisini görmediğiniz yüce ahlaklı Ali Özkan ve para verip bindiğiniz otobüs yerine ise parasız Camii geldi.İlk ikili ,ikinci ikiliye dönüştü.

Cami bu kişinin(Ali Özkan) halk için(otobüsde halk otobüsü)  yaptırdığı ve Cere kelimesi ile ilgili olan dua edilebilecek,yardım alınabiliecek,başka insanlar ile tanışabilinecek  iç alanın temsil edildiği yer.(Beldenin içindeki temiz alan) Bunu da tabeladan okuyorsunuz(Hatırlama,yüzleşme).Aslında yapılması gereken şey belli.Cami'nin içine girip dua etmeniz lazım.Ancak siz caminin içine girmek için gerekli hazırlıkları yapmış olmanıza rağmen(beldeye gittiniz,caminin merdivenlerine kadar ilerlediniz)bu hazırlığı mevcut durumunuzu(beldeye gelmeden önceki halinizi) diğer duruma devşirmek için yaptığınız pratik çözümleri görüyorsunuz.

Herşey dönüştü sizinde dönüşmeniz lazım.Bunun için Camiye girmek için başınızı kapatmanız lazım siz kapşonunuzu geçiriyorsunuz sonra bir ara da şal görüyorsunuz.Ama renkleri siyah.Yani çok üzgünsünüz.Yas tutuyor gibisiniz.Birini kaybetmiş gibisiniz.(Bir dostunuz,can yoldaşınız,belki de 2010 da ki kendiniz vb gibi)

Onu kaybetmenin verdiği acı ile sığınacak birilerini arıyorsunuz ama kimse yok.O iki kızı görüyorsunuz.Onlar birbirlerine destek oluyorlar(caminin dışı-zaten sizin geldiğiniz dünya gibi) ama malesef sizin kimseniz yok. Rüyalarınızı nostaljik görmenizde eskiden yaptığınız ama şimdi unuttuğunuz bazı durum ve fiillerden dolayı sanırım.Her çiftin,her ikilinin eşleşmelerini yaptınız rüyanızda.

”Kırmızı Otobüs-Camii”,”Ahlaksız Şöför-Ali Özkan”,”İki kız”,”Muğla-Cere Belediyesi”.Sadece sizin ikili bağlantınız ve dönüşümünüz kaldı.İki kız haricinde herşey zıddıyla dönüştü.Onlar dönüşmezler çünkü birbirlerine destekler.Sadece siz yalnızsınız.

Herşeyinizi dönüştürdünüz.Mekanınızı,ortamınızı,yıllarınızı.Sadece sizin ,yanınızda ki kişi,size destek olacak kişi kaldı.Bunun içinde yapmanız gereken şeyin Camiye girmek olduğunu düşünüyorsunuz ancak hala caminin merdivenlerinde oturuyorsunuz. O kadar yaklaştınız artık.Cere kelimesi ile ilgili sessizce ağlamak fiili başladı, şimdi içeriye girip dua edip yalvarıp yakarma ve Allah ile birlikte olma ihtiyacınızı giderme zamanı.

... Şüphesiz Rabbim, benimle beraberdir; bana yol gösterecektir." (Şuara, 26/62)

Doğrusunu Allah Bilir,

Selamlar.

İlgili rüyalar

+7 oy
1 yorum 24 okuma
11 Nisan 2019 Rüya kategorisinde onur   yazdı
+1 oy
2 yorum 78 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (12.3k puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 80 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (12.3k puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 77 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (12.3k puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 76 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (12.3k puan)   yazdı
+3 oy
0 yorum 12 okuma
6 Şubat Rüya kategorisinde Tarık Murat Karabasan (409 puan)   yazdı
+2 oy
5 yorum 60 okuma
30 Ağustos 2019 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+6 oy
0 yorum 20 okuma
30 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Guray   yazdı
+5 oy
1 yorum 60 okuma
28 Nisan Rüya kategorisinde Sekerrr Karabasan (405 puan)   yazdı
+3 oy
0 yorum 11 okuma
11 Nisan Rüya kategorisinde Cannn Karabasan (400 puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.8k rüya

66.3k yorum

24.9k düş-ünce

4.1k üye

102 Aktif
1 Üye ve 101 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 7367
Dün : 32713
Toplam : 16189987
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
    Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

    Rüya tabiri sözlüğü
    Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
    ...