Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+4 oy
72 okuma
Rüya Tabircisi Tabir kategorisinde Rüya Kurucu (95.2k puan)  
Rüyada ok mahfazasi görmek, azizlige, yükseklige ve düsmana üstün gelmeye delalet eder. Issiz kimse için bu rüya ise mala, söze ve çocuga delalet eder.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

0 oy
POYRAZ50 Rüya Bilgesi (172k puan)  
Rüyada ok mahfazası görmek; azizliğe, yüksekliğe ve düşmana üstün gelmeye delalet eder. İşsiz kimse için bu rüya ise mala, söze ve çocuğa delalet eder.  Rüyada kın görmek, nikahsız yaşayan çiftlere yorumlanır. Nikahlı olmayan kadın ve erkeğe; işini ve düşüncelerini gizlemeye delalettir. Ayrıca sırrı ve malı muhafaza etmeye, bir meselenin gerçek yüzünü gizlemeye işarettir.

Rüyada ok kılıfı görmek, bekar için salih bir kimse ile evlenmeye delalet eder. Rüyada ok görmek; düşmana galip gelmeye, bir görev için gönderilen elçiye, bir kimseye yazılan mektuba işarettir. Rüyada attığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına; diğerlerini için istediği şeyin gerçekleşmesine delalettir.

Rüyada elinde ok görmek, güce, mal yahut memuriyete; elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye; kadının ok görmesi kocasına; bir kadının kendine doğru ok attığını görmek, o kadının ok attığı kimseyi sevmesine; onun da bu kadına gönül vermesine işarettir.

Rüyada ok atmak görmek, bir garazdan dolayı ırz ve namus hakkında söz söylemeye ya da elçi ve vekil aracılığı ile bir işin yerine getirilmesine işarettir. Halkın üzerine ok attığını görmek, onlar hakkında kötü ve yaramaz söz söylemeye; iki grup insanın birbirlerine ok attıklarını görmek, bu insanlar arasında bir ihtilaf bulunduğuna; hangi taraf attığı okları isabet ettiriyorsa, o tarafın davasında haklı, diğer tarafın haksız ve yanlış yolda olduklarına delalettir.


 
Rüyada kılıftan ok çıkarmak, rızkın artmasına, erkek evlada; ok kılıfı almak yahut bulmak evlenmeye; bir ok kılıfı verilmesi makam, mevki yahut dünyalığa; ok mahfazası düşmana galip gelmeye, şeref ve itibara, işsiz kimse için mala, çocuğa yahut söz söylemeye işarettir.

Rüyada okçu görmek; dini kurallara göre mal taksim etmeye, savaşa, kavga ve şiddete, üzüntüye, halka gammazlık yapmalarını isteyen casusa delalet eder.

Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba ve düşmana karşı kuvvete işarettir.

Rüyada ok görmek tabiri, hayatınızda birtakım hoş olayların gelişeceğine işarettir. Fakat ok eski veya kırıksa, aşk hayatınızda birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir. Güç, hayırlı haber, iyiliktir. Kişinin hayatta ilerleyeceğini gösterir.

Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı gösterilen başarıya, kuvvete ve söze delalet eder. Okların konulduğu çantayı görmek ise, büyük bir mevkiye sahip olunacağına işarettir.


 
Rüyada bir kimsenin üzerinde ok taşıdığını görmesi, pek yakında büyük bir şöhrete ulaşacağına ve halk arasında itibar kazanacağına delalet eder. Okun yaya takılarak bir hedefe nisan alındığını veya aldığını gören, bir gençle evlenmeye teşebbüs eder. Oku attığını veya atıldığını gören kimse evlenir.

Bir başka rivayete göre de: Eğer attığı ok nişana isabet etse, o kimsenin saltanatında hükmü doğru, adaletli ve insaflı olur. Eğer attığı ok nişangaha isabet etmediyse, zalim olduğuna ve idareciliğinde kusur yaptığına işarettir. Eğer rüya sahibi tüccar ise, ticaretinde zarar eder. Eğer çocugu varsa, kendisine aşı olur. Eğer hanımı varsa, hanımı itaatkar olmaz. Eğer yay kolaylıkla eğilirse, yukardakinin aksine tabir edilir.

Rüyada yaydan oku atarsa ve hedefe isabet ederse, temenni ve arzu ettiği şeye nail olur. Eğer o kimse takva sahibi ise, iyilikle emir ve emaneti sahibine teslim eder. Rüyada görülen ok, bir hizmet için gönderilen elçi veya mektuba veya düşmana galip gelmeye işarettir.

Bir kadın rüyada içine ok ve yay konulan odanın içinde baş aşağı dönmüş bir oku görse, kocası kendisinden döner. Rüyada görülen ok, düşmana galip gelip zafer kazanmaya da işarettir. Bazı tabirciler, bir kimse rüyada kendi elinde bir ok olduğunu görse, kimse bir memuriyet, kuvvet ve mala nail olur, dediler.

Rüyada bir kadının ok görmesi, o kadının kocasına işarettir. Rüyada ok, ancak risale mektup içinde yazılı olan kelimelere işarettir. Bir kimse rüyada kendisinin attığı okun hedefe isabet etmediğini görse, kimse maksadına kavuşmak için birisini gönderir; fakat bunu elde edemez. Ok atarak hedefe isabet ettirdiğini gören kimse, eğer çocuk arzu ediyorsa doğacak çocuğu erkek olur.

Rüyada ok görmek ne demek: Aşık olup evlenmeye, önemli bir meseleyi çözüme kavuşturmak için birisinin yanında görev almaya; yaydan çıkan okun kırılması, işinizde başarı sağlayamayacağınıza; oku hedefe atıp tutturduğunu görmek, çocuk özleminiz varsa bu isteğinizin gerçekleşeceğine işarettir.

İlgili rüyalar

+3 oy
2 yorum 77 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Kurucu (95.2k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 52 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Kurucu (95.2k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 49 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Kurucu (95.2k puan)   yazdı
+5 oy
2 yorum 53 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Kurucu (95.2k puan)   yazdı
+4 oy
77 yorum 4.8k okuma
mustafaharputi 9 Kasım 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 48 okuma
Emell 23 Aralık 2019 Rüya kategorisinde Emell Rüyazede (1.2k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 57 okuma
Ayşem 29 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Ayşem Rüyazede (2.1k puan)   yazdı
+8 oy
7 yorum 104 okuma
Arkturus 15 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Arkturus Rüyakar (3.0k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 64 okuma
Gunes111 5 Şubat 2020 Rüya kategorisinde Gunes111 Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 94 okuma
6 Temmuz 2018 Rüya kategorisinde N   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

23.9k rüya

160k yorum

19.3k düş-ünce

6.8k üye

354 Aktif
6 Üye ve 348 misafir
Bugün : 17219
Dün : 22587
Toplam : 29432090
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...