Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
0 oy
24 okuma
Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (1.6m puan)
gece rüyası bir sınıftaydım ders vardı ben öğretmenin yanındaydım sınıf kalabalıktı sürekli gördüğüm bayanlardan uzakta olan sınıfa gelmişti sonrada görevi olduğundan gitmişti.
sonraki gündüz gördüğüm rüya kafeste bir kuş vardı (benim gerçekteki sultan papağanım olabilir) ona yem verecektim ama yem yoktu sonra bir çuvalı açtım içinde paketlerde bembeyaz toza benzer yemler vardı ve kuşa verdim  kuş kafesteydi yemleri yemeye başladı ancak kafes suyla doluydu ve kuşa zarar vermiyordu ama ben gene kafesi açıp suyun bir kısmını boşalttım. kuş başını kafesteki pencereden uzattı yemleri yemeye başladı sonra tekrar kafese elimi attım. benim koyduğumun dışında yem kapları vardı ve onları alıp yıkadım temizledim.
bu rüyadan sonraki rüya bir sınav yapılmıştı ve gözetmeni yani sınavı yapan bendim ve bir yada iki kişiydi sınava giren. biri erkek biri  tanımadığım bir bayan öğrenciydi sınavdan sonra   benden cevap anahtarı istedi ama ben uygun olmayacağını söyledim ve vermedim.
sonraki rüya iş yerinde vardiya yapmıştım ve saat geç olmuştu 22:50 gibiydi.bir profesör bana görev vermişti. iş arkadaşlarımdan biri yanımdaydı ve ben görevden ayrılacağımı başka bir yere geçececiğimi söylüyordum.
oda bana ancak bir yetkilinin ismini vererek o yapar dedi.
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
ilki gece sonraki üç rüya ise sonraki gündüz uyuduğumda gördüm.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+2 oy
önce Rüya Yorumcusu (19.6k puan)
önce seçti
 
En İyi Yorum
Merhaba,

(1)Sınıf ortamını dergâhınızı, öğretmen hocanızı,kalabalıklık sizin giriş yaptığınız zamandaki  tüm danışanları,uzaktaki bayan ise bu yola inanmış-güvenmiş bu yolun öğretileri için maddi-manevi tasarrufta bulunan kişi sanırım.Rüya seriniz bu ilk rüya ile başlıyor.Tüm danışanların bir arada eğitim aldığı ilk dönem.Size göre Cennet hali.Hep birliktesiniz.Öğretim sonrasında dağılacaksınız.Bir ruhlar alemi gibi.(Son rüyanızda tekrar döngü olarak hocanızın yanına gideceksiniz zaten.)Bu semboller sizin özelinizde Cennetten-Dünya’ya inme sembolü gibi.Elmayı önce Havva sonra Adem yediği için önce de sanırım ilk Havva sonra Âdem Dünyaya indiriliyor.Sizde de önce uzakta ki bayan geri dönüyor.Vazifesi var artık dünya da.

(2)Eğitim sonrası dünyada görüyorsunuz kendinizi.Kafesi cismani bedeniniz,kuş'u bu bedende bulunan kalbiniz,ruhunuz,gönlünüz gibi düşünün.Özellikle papağan sembolü ise muhtemelen irşadınızda ilk rüyanızdaki öğretmeninizden duyduğunuz ama şu an onun olmadığı ortamda sizden zuhur eden hikmetli sözlerin kendi ilminizden değilde "hocanızdan" duyduklarınızdan kaynaklanmasından dolayı.Papağan sembolü, tasavvuf ekolünde “insanın âciz hâliyle insan-ı kâmilin hâlini(hocanızın), fiillerini ve sözlerinin manasını kavrayamayacağını” ifade eder.Zaten son rüyanızda yani hocanızın yanına gittiğiniz rüyanızda zaten sorduğunuz sorulara verdiği cevapları hatırlayamıyorsunuz.Aklınızda kalmıyor.Bu rüyanız sizi Dünya’ya indiren nedeni açıklıyor sanırım.Size göre şu an bulunduğunuz hâl üzerinde gönlünüz “maddi” manada gıdasız kalmış.Yani siz ilk rüyanızda ki sınıf ortamının tersine maddi manada zahir ilimleri okumak gerekliliği ile ilgili bir düşünceye girmişsiniz.Orada her ne öğreniyorsanız bu öğrendiklerinizi işte kafesdeki kuşa bakıp kontrol ediyorsunuz.Kuşun gıdasız kaldığı hissiyatına kapılıyorsunuz.Halbuki kuşun maddi gıdaya ihtiyacı yok.Kafesin içindeki "Su" onu manen doyurmakta.Su burada ilahi bilgi manasında.Yani ilk rüyada öğrenip kafesinize koyduğunuz bilgi.Yani vahdet denizinden gelen  ve sizin kafesinizde bir miktar olsun yer etmiş manevi bilgi.

Siz aslında ilerlediğiniz yolda ters bir işlem yapıyorsunuz.Kafesdeki suyun artması lazım ki kuş kafesden mecburen çıksın.Siz bu ilerleme miktarı ile belki de endişelenip suyu boşaltıp kuşu besliyorsunuz.Zaten kuşu beslediğiniz yem de yanlış.”Toz” , Suyun karşıtı yani.Birisi akıp gelen diğeri toz olup uçan.Birisi sürekli artan ,diğeri verildiğinde azalan.Birisi Zâhir,diğeri Bâtın.Dediğiniz gibi Su kuşa zarar vermiyordu.Sonra suyun bir kısmını  boşaltıyorsunuz.Bu fiil, sizi Dünyaya indiren hata.Suyun bir kısmını boşalttıktan sonra ise maddi anlamda eski bilgileriniz ortaya çıkıyor ama onlar artık işinize yaramayacak şeyler olduğunu hissettiğinizi görüp o kapları başka yeni bilgiler ile doldurabilmek için hazırlık yapıyorsunuz.Yani maddi anlamda ilk hatanın ilerisinde potansiyel olabiliecek diğer hatalar.
Sınıfta öğrendiğiniz manevi bilginin bir kısmını ve maddi alemde yeni öğrendiklerinizden başka gönlünüzde bir şey bırakmıyorsunuz.Maddi olanlar için manevi olanları çıkartıyorsunuz ki yer açılsın.Halbuki o kuşun uçup gitmesi lazım.Siz besleyerek ters bir işlem yapıyorsunuz.

"Uzaktaki bayanın sınıfa gelip geri gitmesi" için "Yemendeki yanımda yanımdaki Yemen'de" sözüne istinaden gördüğünüzü düşünüyorum. Uzakta ki bayan , Hocanızın yanına gitmeniz ve kafesdeki suyu boşaltmanız hep aynı konular.Hocanız uzakta bile olsa Su ile kafesde sizinleydi.Halbuki yakında olan ise(çuvalın içinde ki toz) size çok uzak konular.

(3)Sınav rüyası ile sanki Hz.Adem-Hz.Havva'nın Cennet deki sınavları gibi bir alemvar.Siz gözetmen olarak gönül dünyanız ile oradasınız.Bir erkek-bir bayan öğrenci ise sizin ve uzaktaki bayanın  cismani halleri. Siz cismani halinizi yani kafesdeki kuşun suyunu boşaltırken kendinizi ruhani yapınız ile izliyorsunuz.Buna vicdanınız da diyebilirsiniz.Sınava giriyorsunuz.Sizin ilk rüyanızda sınıfta sizin ile birlikte uzaktaki bayanın olduğu gibi.Sınavdan sonra cevap anahtarları istemeniz ise nasıl "tövbe" yapılacağı ile kendi gönlünüze,vicdanınıza sormanızdan.Vicdanınız ise cevap anahtarını veremiyor.Bunun uygun olmayacağını söylüyor.Çünkü bu konuda söz söyleyebilecek,kafese suyu koyan kişi.Onun yanına gitmeniz lazım.

(4)Dördüncü rüyanız ise bu tevbe düşüncesi ile tevbe etmenin yapılacağının kesinleşmesinden sonra ki ara dönem.İş yerindesiniz.Zahir ilim öğrendikleriniz ile uğraşıyorsunuz.Zaman bayağı geçmiş.İş arkadaşınıza görevden ayrılıp başka bir yere gideceğinizi söylüyorsunuz.Yani tevbe için fiiliyata geçiyorsunuz.Ancak buna yetkili bir kişi lazım diyorlar size.Bu durumda Hz. Âdemin tevbesinin kabulü için Hz.Muhammed(SAV)’in ismi ile tevbe etmesine benziyor.Bilirsiniz  Âdem hata işlediği zaman,‘Ya Rabbi! Muhammed’in hakkı için beni affetmeni istiyorum.’ diye yalvardı.

(5)İşte son rüyanızda tam dört rüya olarak bir seri halde gördüğünüz işlerinizin sonucunda sizin ,size verilen ilmin azaltıp,yerine başkalarını ilave etmenizden dolayı hocanızın yanına gidip tevbe etmeniz ile sonlanıyor.Normalde sizin yaptığınız hatayı ilk rüyanızdaki sınıfta bulunan herkes yapmış ki,hocanız kimse ile görüşmüyor.Ancak abinizi yanınıza alınca görüşebiliyorsunuz.Bu durum Hz. Âdem hata işlediği zaman,‘Ya Rabbi! Muhammed’in hakkı için beni affetmeni istiyorum dediği  durum gibidir.Abiniz,bu konuda sizden sonra dergaha giren ve o dergahta verilen ilme başkalarını izinsiz ilave edip verileni eksiltmeyen birisi.Hocanıza sorular sormanız tevbenizi,cevapları hatırlayamamanız” insanın âciz hâliyle insan-ı kâmilin hâlini(hocanızın), fiillerini ve sözlerinin manasını kavrayamayacağını” ancak tevbenin sonucu olarak kendisi ile ilgili rüyaları sormanız üzere “iyidir” demesi ise tevbenizin kabulune işarettir diyebiliriz.

Sonra Rabbi onu seçkin kıldı; tövbesini kabul etti ve doğru yola yöneltti.” (Ta'ha, 20/122)

Bu seviyeden sonra olacakları ise Hz.Âdem ile Havva’nın başından geçenler olarak düşünebilirsiniz.Görevi için giden bayan ile yollarınız bir yerde kesişir.

 DAB,
Selamlar.
önce Rüya Yorumcusu (19.6k puan)
https://www.ruyadaruya.com/67575/karga-yi-sahiplenmek-ve-papaganin-uzuntuden-olmesi-kargaya-ozel

İkinci rüyanızı bu rüya ile bağlantılı düşünebilirsiniz.
önce Rüya Bilgesi (1.6m puan)
teşekkür ederim allah razı olsun ruyadede.

İlgili rüyalar

+2 oy
1 yorum 25 okuma
+1 oy
0 yorum 15 okuma
6 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+2 oy
1 yorum 32 okuma
+2 oy
1 yorum 17 okuma
+1 oy
0 yorum 9 okuma
22 saat önce Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+3 oy
0 yorum 9 okuma
1 gün önce Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
0 oy
0 yorum 4 okuma
4 gün önce Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
0 oy
0 yorum 6 okuma
4 gün önce Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
0 oy
0 yorum 6 okuma
4 gün önce Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 12 okuma
+2 oy
0 yorum 11 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

22.5k rüya

30.9k yorum

18.3k düş-ünce

3.4k üye

59 Aktif
3 Üye ve 56 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 21641
Dün : 21282
Toplam : 14347116
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 102 e
  2. Zeynel45 - 9 e
  3. Yunus şahin - 9 e
  4. Karga - 8 e
  5. Ehlibeyt - 8 e
  6. B - 5 e
  7. Rüyazede - 5 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...