Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
+2 oy
11 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Rüya işi ve rüyada gaybı (ileride zuhur edecek olayları) bilmek, Allah Teâlâ'nın hayret verici sanatlarındandır ve insanoğlunun yaratılışının güzelliklerindendir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

7 Yorum

+2 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Rüya hâdisesi aynı zamanda melekût (gayb) âleminin varlığını gösteren en büyük delillerden biridir, ancak insanlar, kendilerinde olan şu kalbin ve yaşadıkları kâinatın acayip sırlarından gafil oldukları için bundan da gafil ve habersiz kalmışlardır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Rüya ilminin incelikleri, mükâşefe ilminin inceliklerinde gizlidir; o bakımdan muamelât ilmine ilâveten anlatılması ne mümkün ne de doğru olur. Ancak rüya hakkında maksada ulaştıracak kadar bilgiyi burada zikretmek mümkündür.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Bil ki kalp, şekillerin ve her türlü işin hakikatinin yansıdığı bir ayna gibidir. Allah Teâlâ'nın takdir ettiği her şey; âlemin yaratılışından sonuna kadar olmuş ve olacak ne varsa -Kurân-ı Kerîm'de de geçtiği üzere- Levh-i Mahfûz, Kitâbu'l-Mübîn, İmâmü'l-Mübîn diye isimlendirdiği levha ya da sayfalarda yazılıdır. Kâinatta olmuş ve olacak ne varsa, hepsi buraya yazılmış ve nakşedilmiştir, fakat onların şu baş gözüyle görülmesi mümkün değildir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Bu levhanın tahtadan, demirden ya da kemikten veyahut kâğıttan ve deriden yapılmış bir kitap gibi olduğunu düşünme! Şunu kesinlikle bilmelisin ki, Allah'ın zâtı ve sıfatları nasıl ki yaratılmışların zât ve sıfatlarına benzemiyorsa, O'nun Levh'i ve Kitab'ı da bizim şu âlemde gördüğümüz şeylere benzemez. Bu meseleyi anlayışına daha yaklaştıracak bir örnek verelim:
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Kâinatta olmuş ve olacak her şeyin, kısacası mukadderatın Levh-i Mahfûz'da yazılı olması, bir hafızın beyninde ve kalbinde Kurân-ı Kerîm'in harfleri ve kelimeleriyle var olmasına benzer. Çünkü Kurân âdeta onun kalbine yazılmıştır. Öyle ki, onu ezbere Kurân okurken görsen, kitaba bakarak okuyor sanırsın. Şimdi bu hafızın beyni hücre hücre parçalara ayrılsa orada bu kelimelerden ya da harflerden birine rastlayabilir misin? İşte Levh-i Mahfûz'u da bu şekilde anlamalı, Allah Teâlâ'nın takdir ettiği her şeyin ona bu şekilde nakşedildiğini kavramalısın.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Levh-i Mahfûz, şekillerin görüntüsünün içinde belirdiği bir ayna gibidir. Bir aynanın karşısına başka bir ayna konulsa, her iki ayna da birbirinin görüntüsünü diğerine aksettirir, ta ki aralarına görüntüyü engelleyecek bir perde girene dek. Kalp, sadece bazı ilimleri gösterebilecek bir ayna iken, Levh-i Mahfûz bütün ilimleri ve resimlerini kendinde toplar. Kalbin şehevî arzu ve hislerle meşgul olması, onun melekût âleminde olan Levh-i Mahfûz'u görmesini ve onda olanları okumasını engelleyen bir perde olmuştur.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.7m puan)
Bir (mânevî) rüzgâr eser de bu perdeyi hareketlendirir ve kaldırırsa, işte o zaman kalp aynası, gözleri kamaştıran bir şimşek edasıyla, melekût âleminin haberleriyle dolar. Bu durum bazen devam eder ki bu çok nadirdir; bazen de kısa sürer hemen kesiliverir.

İnsan uyanık olduğu müddetçe bu dünya ile meşgul olup kendi nefsî hisleriyle uğraştığından melekût âleminden haberdâr olamaz.

İlgili rüyalar

+9 oy
2 yorum 254 okuma
+14 oy
4 yorum 879 okuma
+9 oy
4 yorum 116 okuma
+5 oy
2 yorum 50 okuma
28 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Merve3434 Rüyakar (3.2k puan) yazdı
+11 oy
1 yorum 75 okuma
+10 oy
2 yorum 32 okuma
8 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Freestyle Rüyazede (62 puan) yazdı
+7 oy
6 yorum 36 okuma
21 Aralık 2019 İstihare kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.7m puan) yazdı
0 oy
2 yorum 15 okuma
+3 oy
5 yorum 21 okuma
10 Şubat Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.7m puan) yazdı
+2 oy
1 yorum 16 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

22.7k rüya

32.2k yorum

18.9k düş-ünce

3.5k üye

88 Aktif
0 Üye ve 88 misafir
Bugün : 22262
Dün : 18856
Toplam : 14543842
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 958 e
  2. geekone3388 - 15 e
  3. Aysegul27 - 12 e
  4. Farbe - 8 e
  5. Rüyazede - 8 e
  6. desmodus - 7 e
  7. eylemkaplan - 5 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...