Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
50 okuma
Ay Parçası Bilgi kategorisinde Karabasan (825 puan)  
İnsanlar niye kuş simgeciliğinine gerek duymuşlar ? Zeus, Yunan mitolojisinde en büyük tanrı, tabi ki onun sembolü kartaldır. Apollon atmaca, Atena baykuşla, kendi enerjisel alanlarını anlatmaya çalışmışlar.

Eski Yunan'da kuşların uçuşları gözlemleniyor, kuşlar kuzeye gidiyorsa gidiyorsa uğurlu, batı yönünden gelen kuşlara özellikle uğursuz kuşlar deniyor.  Dünyaya baktığımızda Papua Yeni Gine'de adalarında yerliler yaptıkları heykellerin üzerine hep bir kuş koyuyorlar. O kuşun da ölen birinin ruhunun öte dünyaya gittiğini anlattığını söylüyorlar. Yani hep kuşlarla öte alem arasında, ahiret arasında eşleşme söz konusu.

Şamanizm de ilk şamanın bir kartal olduğuna inanılır. Yine Japonya'nın kuzeyinde bir kabile var, Aynular onlar da Asya'dan göçtüler oraya yine kartalı yaratıcı Tanrı olarak düşünüyorlar. İlkel toplulukların çoğunda kartal güneşle özdeşleşiyor yine yukarıyla bağlantı kuruyorlar. Özellikle ölenlerin ruhlarını öbür dünyaya götürdüklerine inanılıyor.

Et, baykuş ve Atena… Bir zeka var baykuşta, bir bilgelik var. Atena'nın omzunda baykuş var, çünkü Atena bütün bilgileri baykuştan alıyor.

Kuğu zerafet, güven duygusu sezgisel dişi yön. Rüya zamanına girebilen kuş. Rüya zamanına girmek ne demek zaman ve makanın ötesinde bir yerde olabilmek demek. Sol beyinden sağ beyine geçebilmek. Kuğu takım yıldızı da var. Sirus ve Orion'un içinde yine eril dişil güçler, onun arkasından Horus bizim dünyanın güneşi yine böyle kozmolojik olarak baktığımızda evrenden tesirleşmenin hangi yönde ilerlediğini görüyoruz. Güneş de dünyamız için eril pozisyona geçiyor.

Balıkçıl, leylek, kelaynaklar, turnalar bir grup oluşturuyor. Özdönüşümü anlatmak için özellikle bu kuş türlerini seçilmiş. Özellikle mavi tüyleri var balıkçılın ve kendine acıma, değersizlik, yetersizlik duygularına karşı uyarır. Gerçekten özdönüşüm yapabilmeniz için değersizlik yetersizlik duygularımızı aşmamız gerekiyor ve yerine de sevgiyi koymamız gerekiyor. Zerafeti neşeyi mutluluğu, merhameti özveriyi koymamız gerekiyor. Bunu anlatan bir kuş, daha derinlere dalmaya çağırıyor bizi. Gerçekten de bu kuşlar iyi dalıcılar.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+3 oy
Ay Parçası Karabasan (825 puan)  
Kuş simgeciliği, uzay ve zamanın ötesindeki daha derin bir varoluş üzerinden yansıyan bilgileri anlatmak için kullanılmış.İnsan bedeninde olan ruh varlığının birliğe dönüşünü kuşlar simgelemiş. Kartal, baykuş, kuğu, güvercin kanatlarında pek çok ezoterik kadim bilgi taşımış.

Yüksek bir hızın, yüksek maddelerin, yüksek hidrojenlerin yeryüzünde kadim anlatımı olmuş kuşlar. İnsanın duygu düzeyindeki ruhsal serüveninin bir yansıması olmuş. Bu kanatlı bilgilere gereksinim duyuyoruz. Onlar bize kılavuzluk yapıyor tıpkı hüthüt gibi. Hiç gerek yok oyalanmaya ve yola düşmek gerekiyor; kuş dilini öğrenmek, kuş kanadını takmak gerekiyor. Kuş kılığına giren, kuş olan ışığa ulaşır. Yani ışığın niteliklerini kendinde arayan, güneş seviyesinde olmayı hedefleyenler insanın öyküsünü bir sonraki boyuta taşır.

İlgili rüyalar

+10 oy
11 yorum 99 okuma
Simge 21 Mayıs 2017 Analiz kategorisinde Simge Rüya Bilgesi (118k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 29 okuma
Pistolero 19 Mart 2020 Rüya kategorisinde Pistolero Karabasan (802 puan)   yazdı
+21 oy
17 yorum 322 okuma
Hicaz 15 Temmuz 2019 Analiz kategorisinde Hicaz Rüya Görüşmecisi (34.7k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 22 okuma
Soner uluışık 21 Mart 2020 Rüya kategorisinde Soner uluışık Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+1 oy
2 yorum 82 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (11.9k puan)   yazdı
+6 oy
10 yorum 74 okuma
Sonbahar 21 Haziran 2020 Bilgi kategorisinde Sonbahar Rüya Bilgesi (290k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 42 okuma
Neslihan4848 25 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Neslihan4848 Karabasan (801 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 109 okuma
Kahin 22 Mayıs 2017 Tabir kategorisinde Kahin Rüya Ustası (48.0k puan)   yazdı
+1 oy
2 yorum 57 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Yorumcusu (11.9k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 24 okuma
Gül 14 Ocak Rüya kategorisinde Gül Rüyazede (1.0k puan)   yazdı
+3 oy
49 yorum 464 okuma
mustafaharputi 24 Haziran 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (15.0m puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 31 okuma
Blackcat 26 Şubat 2020 Rüya kategorisinde Blackcat Karabasan (851 puan)   yazdı
+4 oy
3 yorum 55 okuma
edasay 29 Ekim 2019 Rüya kategorisinde edasay Rüyakar (2.6k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...