Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
48 okuma
asiya Rüya kategorisinde Rüya Yorumcusu (13.6k puan)  
Allah hayır etsin Rüyamda dedemgildeydik teyzelerim çocukları annem ablam çocukları misafirdik orda annem ve teyzelerim yorucu bir iş yapmış eve gelmişler gibiydi. bizde teyzemle sofrayı hazırlıyorduk teyzem dikdörtgen  şeklinde bir tabağa bir tarafa yeşil soğan koyuyordu soğanlar toplu haldeydi parmak büyüklüğünde kesilmişti, bir tarafına havuç  koymuştu o da öyleydi ortaya da nar koymuştu narı ortadan dilimleyip o halde kofarmadan yerleştirmişti rüyamda bu detaylar dikkatimi çekiyordu ondan anlattım daha sonrasında hemir yuvarlak tepsiyi odaya götürüyorduk ablamda balkonda çocuğunu uyutuyordu ona hade uyut yemek soğumasın diyordum. uyutup yanımıza geliyordu o da beraber sofradaydık bu sahne bitmeden kendimi başka bir yerde gördüm evli arkadaşım ve eşiyle bir kafe gibi masaların olduğu bir masada oturuyorduk ama orası da dedmgille bağlantılı bir yer gibiydi. neyse işte arkadaşım sigara çıkardı yanımızda başka biri vardı tanımıyorum ama rüyada tanıdık gibiydi onun dikdörtgen bir şekilde ayna gibi katlanabilen bir çakmağı vardı siyah deri kaplamalı gibiydi. çıkardı açtı içinde yine dikdörtgen bir ekran vardı gümüş renginde ona sigarasını yapıştırdı sigarası yandı ben de bakıp bu ne saçma bir çakmak basit birşey alsaydınız ya dedim. arkadaşımda olur mu çok güzel çakmak diyordu birde arkadaşımın sigarasının rengi griydi. osigarasını içerken ona ama sen sigaradan nefret eden birisin ne  zamandan beri içiyorsun diyordum da sen gittiğinden beri diyordu (önceden aynı şehirdeydik gerçekte de sigara içen biri değil) bana uzatoyordu sen de al diye paketi yok ben bayadır içmiyorum diyordum. sonra sigarası sönüyordu tekrar o çakmakla yakıyordu sigara külü çakmağın ekranına kare siyah bir iz bırakıyordu. daha sonra kalkmaya karar verdik dedemlerin kapısının önüne geldik . teyzemlerin evden çıkmasını bekliyordum arkadaşıma diyordum siz gidin beklemeyin diye onlarda gidiyordu. arkadaşımı daha sonra arıyordum diyordum teyzemler bize gelecek eve gidecez senden kitabı daha sonra alırım diyordum daha sonra eve gidiyorduk bizim  evin üzerinde kocaman koni gibi bir şapka vardı kaplıyordu evi. koninin rengi kırmızıydı  üstünde siyah spiraller vardı.
asiya Rüya Yorumcusu (13.6k puan)  
baya uzun oldu bide karışık umarım anlaşılır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+2 oy
Ruyadede Rüya Kurucu (85.9k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Merhaba,

Dikdörtgen ve kare şekiller "çerçeve" niteliğinde.Bir olayı,bir durumu sınırlandırmak,çerçevelemek,çit çekmek manasında.Bu alanda ki işler birinci bölümde Yeşil soğan,Kırmızı nar,Turuncu havuç ile hem canlı renkler,hemde sunum itibari ile ortadan ikiye ayırma,parmak büyüklüğünde soğanlar vs gibi aile içinde çok incelik gösterilmesine gerek olmayan aile içi düzen gibi.Ama yeşil,turuncu ve kırmızı da ilk bölümde olan kişilerin karakteristik renkleri .Bu konuda ise keskin ayrımlar var aile içinde.Yeşiller daha mütedeyyin,turuncular daha özgürlükçü,kırmızılar daha atik daha canlı gibi.Dikdörtgen çerçeve içinde herkesin yeri ayrılmış gibi.En azından tabağı düzenleyen kişinin gözünden(teyzeniz) bu durum böyle.Bu bölüm daha çok aile ortamınızın teyzenizin gözünden niteliksel gösterimi gibi.

İkinci bölüm yemek yenme ortamı: ”Yuvarlak” tepsi etrafında ilk bölüme göre daha nitelikli daha düzenli ve yukarı bölümde ki karakterisitik kişilik özelliklerinin neredeyse hiç birinin artık öneminin olmadığı(yuvarlak masa,tepsi vs ortamda baş köşe olmaz kişiler eşitlenir)bir duruma geçiş var.Yani daha köşeli daha kaba bir yapıdan daha narin daha samimi bir yapıya geçiliyor.Burasıda sizin gözünüzden ailenizin durumu.Ablanıza çocuğu hemen uyut demeniz,yemek soğumadan gelin demeniz vs hep aileyi ayrı ayrı değil,derleyip toplamak isteğinizden.Bu isteğinizi de sağlıyorsunuz.Ablanız dahil herkes “yuvarlak” sofrada.

Kafe bölümü ise evden hariç olarak dışarıyı nasıl gördüğünüz ile ilgili.Sizin hissiyatınız ikinci bölümde anlattığım gibi.Ama maalesef dışarıya çıkınca siz dış ortamıda birinci bölümdeki gibi görüyorsunuz.Öyle ki şaşkınlığınız katlanır,”dikdörtgen”, ekranlı çakmağı görünce daha da artıyor.Bu kadar şatafatı saçma buluyorsunuz.Sizin aklınızda basitlik yani yuvarlak tepsi samimiyeti var.Ancak arkadaşınız bu ortama ayak uydurmuş ama siz hala eski samimiyettesiniz.En azından beklentiniz bu yönde.(Kafe masası=kare veya dikdörtgen,Çakmak=Katlanır,kare)Çakmağa bakınca “basit” bir şey alsaydınız diyorsunuz.Arkadaşınız size ortama uymanın gereği olarak sigara ikram ediyor.Sizin cevabınız “uzun zamandır içmiyorum” oluyor.Yani ben ilk bölümde ki ortamı bırakalı uzun zaman oldu diyorsunuz.Eğer sigarayı alsaydınız,o saçma kare çakmaktan sigaranızı yakacaktınız ki bu sizi ilk bölümde ki Teyze’nizin hissiyatına direkt götürürdü.Siz hissinizde sabit ve samimisiniz.Arkadaşınızın sigarasının sönüp,sönüp tekrar yakması onun bu ikinci durum hakkında o arkadaşınızın gösteriş budalası olmasından.Sonra bu dış bağlantı testiniz bitiyor ve ilk bölüme geri dönüyorsunuz.

İlk bölümde ki evin önünde o evden teyzeniz’in çıkmasını bekliyorsunuz ki,bu o zihniyetin o evden çıkması demek.Ama o zihniyet o evden çıkıp sizin evinize girecek.Arkadaşınızı arayıp kitap istemeniz de bu yeni duruma hazırlık mahiyetinde.İlk bölümde ki duruma hazırlık ancak bu durumu kanıksamış birinden alınacak dikdörtgen formunda ki bir kitap ile yapılabilirdi.

Evinizin üzerinde ki “koni” ise artık iki boyutltan üç boyuta geçiş. Koni, matematikte, bir düzlem içindeki dairenin her noktasını, düzlem dışındaki bir noktaya birleştiren doğru parçalarının meydana getirdiği geometrik şekil.Sizin evinizde ki aile efradınızı bir arada tutan biri var.Bu kişi ilk bölümde ki salata tabağında ki şekle bakınca teyzeleriniz eğer üç kardeş ise kırmızı(nar) olan ortanca kardeş yani anneniz.

Anneniz ile teyzeniz arasında yaşanacak bir olay geliyor.Anneniz teyzenizin bakışına sahip olmadığı için kendisine yıllardır kurduğu bu samimi ortamın muhafazasında yardımcı olmanız gerekecek.(Siyah spiraller)

DAB,
Selamlar.
geekone3388 Karabasan (400 puan)  
Merhaba sizi etiketlediğim rüyamı yorumlar mısınız
0 oy
asiya Rüya Yorumcusu (13.6k puan)  
yorumlarınızın her detaya dikkat çekecek şekilde olması beni çok sevindirdi ve de sizi tebrik ediyorum bu konudaki bilgilerinizden dolayı yorumlarınız çok duyguya mantığa hakikate çok uygun. bu yorumda teyzem evet sınıflandırmış olabilir aileyi ama genel itibari ile çok  samimidir belki de en samimilerindendir. 2. eklemek istediğim arkadaşımdan kitabı almayacağımı söylüyordum arayıp sebep olarak da yoluma evinin ters düşeceğini ekliyordum. bunu da şu şekilde yorumluyorum ben o  şatafatlı ve kategorize edilmiş dünyaya bulaşmak istemiyorum samimi ortamı bozmak istemiyorum. belki böyle yorumlayabiliriz. çok çok teşekkür ederim rüyamı yorumladığınız için.

İlgili rüyalar

+3 oy
1 yorum 34 okuma
+3 oy
1 yorum 59 okuma
Miray Ay 6 Ocak Rüya kategorisinde Miray Ay Karabasan (448 puan)   yazdı
+3 oy
3 yorum 41 okuma
+5 oy
1 yorum 33 okuma
+10 oy
4 yorum 60 okuma
+6 oy
2 yorum 38 okuma
Likya 27 Mayıs Rüya kategorisinde Likya Rüya Bilgesi (324k puan)   yazdı
+4 oy
3 yorum 33 okuma
saga 23 Mayıs Tabir kategorisinde saga Karabasan (400 puan)   yazdı
+3 oy
2 yorum 69 okuma
Afsana 10 Mayıs Rüya kategorisinde Afsana Rüyazede (507 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 47 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

21k rüya

84.3k yorum

26.6k düş-ünce

4.4k üye

54 Aktif
2 Üye ve 52 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 2849
Dün : 29101
Toplam : 17304038
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 4141 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 829 e
  3. Simge Simge - 205 e
  4. Karga Karga - 205 e
  5. Sibel Atasoy Sibel Atasoy - 135 e
  6. Hypnos Hypnos - 75 e
  7. Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi - 54 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...