Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+4 oy
62 okuma
mustafaharputi Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
Cinsel içerikli rüyalar hem kadınlarda hem erkeklerde yaşanabilen, normal olaylardır. Yapılan araştırmalar, erkeklerin %93’ünün, kadınların ise %86’sının daha önce hayatında en az bir kez cinsel içerikli rüya gördüğünü söylüyor. Bazı kişiler diğerlerine göre bu rüyaları daha sık ya da daha farklı yoğunluklarda görüyor olabilir. Aslında bu durum, bazı topluluklarda bu rüyaları görmenin normal olarak karşılanması, bazıları içinse normal olmamasına kadar giden çok farklı dinamikleri altyapısında barındırıyor.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
peki, rüyaların kişiden kişiye, hatta kültürden kültüre farklılık göstermesinin sebebi tam olarak ne?

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, rüyalarda yaşanan bu farklılığın sebebi kişilerin uyurken farklı pozisyonlarda yatıyor olmaları. Yani, uyku pozisyonunuz gördüğünüz rüyanın içeriğinde etkili olabiliyor.

Hong Kong’da yapılan araştırma, %34’ü erkek, %66’sı kadın olan 670 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşiyor. Katılımcılara cinsel içerikli rüyaları ne sıklıkta ve ne yoğunlukta gördükleri soruluyor. Ayrıca katılımcılardan uyku pozisyonlarıyla (yan, sırtüstü, yüzüstü) ilgili bilgi de vermeleri isteniyor.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
uyku pozisyonları

Katılımcıların %71’i uyurken hep aynı pozisyonda yattığını, gece boyunca bu pozisyonda pek değişiklik olmadığını belirtiyor. Bu kişilerden %72’si genelde yan olarak yattığını, %23’ü sırt üstü yattığını, %5’i ise yüzüstü yattığını belirtmiş. Yan ya da sırtüstü yatan bireylerin rüyalarında kayda değer bir fark görülmezken, yüzüstü yatan bireylerin erotik rüyaları daha sık gördüğü rapor ediliyor.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
Yani araştırmanın sonucunda, yüzüstü yatan katılımcıların cinsel bir deneyim ya da çıplaklık içeren rüyaları daha sık gördüğü ortaya çıkıyor. Daha sonra konuyla ilgili bir literatür taraması yapan yazar, yüzüstü yatan insanlarda cinsel içerikli rüyaların yanı sıra bir yere kapatılma ya da bağlanma, boğulma ve UFO görme gibi farklı içeriklerdeki rüyaların da görüldüğünü keşfetmiş.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
Burada sorulması gereken soru, yüzüstü yatmanın cinsel içerikli rüyalarla ne gibi bir ilgisinin olabileceği.

Bu çalışma neden-sonuç ilişkisi açıklayan bir yöntemle yapılmadığı için bilimsel verilere dayanarak yorum yapmak oldukça zor. Fakat konu üzerine üretilen teorilerde, yüzüstü yatarken genital bölgeye yapılan baskının insanların rüyalarına etki edebileceği varsayılıyor. Aynı şekilde, bu konuda üretilen diğer bir teoriye göre, yüzüstü uyumak göğüste baskı yaratarak kişilerin uyurken nefes almasını zorlaştırıyor. Bu durum da bireyin rüyada boğulma ya da sıkışma hissi yaşamasına sebep oluyor.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
Bu araştırmanın sonucuna bakarak yüzüstü uyumanın cinsel içerikli rüyalar görmemize yardımcı olacağı sonucuna varmak çok da sağlıklı bir çıkarım değil. Böyle bir şeyin kesinliğinden emin olabilmek için birçok farklı araştırmanın yapılması ve bu hipotezin kesin olarak doğrulanması gerekiyor. Sonuç olarak, bu sonuçlardan çıkarabileceğimiz tek yargı, uyku pozisyonumuzun gördüğümüz rüyalarla bir ilişkisinin olabileceği ihtimali.

İlgili rüyalar

+7 oy
8 yorum 80 okuma
mustafaharputi 13 Haziran 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+5 oy
7 yorum 60 okuma
+7 oy
4 yorum 78 okuma
mustafaharputi 27 Temmuz 2019 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+5 oy
4 yorum 51 okuma
+8 oy
23 yorum 192 okuma
mustafaharputi 2 Aralık 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+4 oy
18 yorum 122 okuma
+5 oy
13 yorum 113 okuma
+11 oy
8 yorum 57 okuma
+15 oy
3 yorum 36 okuma
mustafaharputi 28 Ağustos 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+9 oy
5 yorum 83 okuma
mustafaharputi 2 Ocak 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+3 oy
26 yorum 87 okuma
mustafaharputi 23 Şubat Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...