Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
63 okuma
mustafaharputi Lusid kategorisinde Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Bilinçli rüyalar uyku sırasında gördüğümüz fakat bilinçli olarak gördüğümüz rüyalardır.

Bilinçli rüyalar genelde 10 ila 19 yaş arası dönemde sık yaşanır ve yetişkinliğe doğru ilerledikçe kaybolur. Hakikaten, yetişkinler bu tür rüyaları çok nadiren görürler.

    “Rüya, gerçeğin ötesine geçse bile rüya görmek gereklidir.”

    – Ayrton Senna

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyalar sayesinde günlük sorunlarınızı çözebilirsiniz

Günlük sorunlarımızın birçoğu rüyalarımızda ortaya çıkar. Bunlar bize işkence eder ve unutmak için çabaladığımız durumları bize hatırlatır. Fakat bu sorunlar hakkında rüya görmek, bunları sonlandıracak en iyi çözümü bulmamızda bize yardımcı olabilir mi?
dusunme

Bilinçli rüyalar sayesinde günlük hayatımızda karşılaştığımız sorunlar hakkında düşünebiliriz. Bu rüyalar, sorunlar karşısında nasıl bir tavır takınmamız gerektiğini ve sorunlarımızı çözerek ne kazanıp neleri elde edeceğimizi anlamamıza yardımcı olabilir.

Bunlar göz önüne alındığında, bu rüyalar sorunlarımızı çözmemiz yönünde doğru yolu seçebilmemiz için vazgeçilmez bir araç halini alabilir. Peki ama nasıl?

    “Çözüme bakın, soruna değil.”

    – Donald Trump

Bilinçli rüyalar, hayal gücüyle düşünmeyi teşvik eder. Zihin daha aktif bir hale gelir ve daha önce umutsuz gözüken sorunlara çözüm bulabilir. Ayrıcabu tür rüyaların pozitifliği de artırdığı söylenebilir. Çünkü bu rüyalar sayesinde sorunlarımız ve sıkıntılarımızın karanlığında ışığı görebiliriz.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Rüyalarda bilinç

Rüya sırasında gördüklerinizin hiçbirinin gerçek olmadığının farkında olduğunuz bir rüya gördünüz mü hiç? Kendi rüyanızın içinde rüya gördüğünüzün bilincinde olmak, “bilinçli rüya görmek” adı verilen bir olgudur.

Bilinçli rüyalar iki farklı düzeyde görülebilir. İlk düzeyde, rüya gördüğünüzü biliyorsunuzdur ama yaşadığınızı nasıl tanımlandıracağınızı bilmiyorsunuzdur. İkinci seviyede ise rüya gördüğünüzün tamamen farkındasınızdır, hatta rüyanızı kontrol dahi edebilirsiniz.

Kendi rüyalarınızın bilincinde olmak çok faydalı olabilirve gerçek hayatta size yardımcı olabilir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Özgüveninizi artırın

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bilinçli rüyalar sorunlarınızı çözmenize ve daha özgüvenli hissetmenize yardımcı olabilir. Bunun birçok olumlu etkisi olacaktır:

    Daha fazla konsantrasyon gücü
    Daha güçlü ve sağlam bir hafıza
    Yaratıcılık uyarımı
    Stres ve endişeyle mücadelede faydalı

Bütün bu pozitif etkiler, amacınızı gerçekleştirmenize yardım edecektir. Hedeflerinize erişip sorunlarınızı çözerek daha mutlu olmanızı sağlayabilir.

Bu rüyalar sayesinde profesyonel ve yaratıcı becerileriniz güçlenebilir. Bazen dayanılmaz hale gelen stres ve endişenizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Düzenli olarak bilinçli rüyalar görüyorsanız, daima enerjiyle uyanan, hayatlarından memnun olarak uyanan insanlarla kendinizi özdeşleştireceksiniz.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Rüyalar sayesinde daha iyi uyur ve korkularınızı aşarsınız

Sanılanın aksine, bilinçli rüyalar sayesinde daha kaliteli bir uyku çekeriz çünkü bu rüyaları görürken daha rahat oluruz.

Sorunlarımız üzerinde düşünüp rüyalarımız sayesinde çözüm bulmaya çalıştığımız için gece çok daha iyi uyuruz.

Ayrıca daha iyi uyuduğumuz zamansabahları da kendimizi daha iyi hissederek uyanırız. Uykuya ayırdığımız zamanı en iyi şekilde kullanmış oluruz.
gunesli

Peki ya korkularımız? Bizi korkutan birçok durum vardır. Bunlar fobiler, travmalar ya da kontrolümüz dışındaki durumlar olabilir. Bilinçli rüyalar bu sorunların da birçoğunu çözebilir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Bilinçli rüyalar korkularımızla yüzleşip onları yenmemize yardım edebilir

Farz edelim ki bilinçli rüyalarınızın birinde sizi kovalayıp saldırmak isteyen birini gördünüz. Bu rüya tekrar edebilir ve güvensizlik duygusunu temsil ediyor olabilir. Bu rüyayı görmek size ne kazandırır?

Bilinçli bir rüyayı yeniden kurmak ve yönetmek mümkün olduğu için bize saldıran kişiye bir yüz verip onu yakalarsak, temsil ettiği korkuyu yenmiş oluruz. Kişisel korkularınızı rüyalarınızda aşmak, gerçek hayattaki bir güvensizliği yenmenize yardımcı olabilir.

Bunlar bilinçli rüyaların faydalarından yalnızca birkaç tanesi. Rüyalarınızın bilincindeyseniz, tebrikler! Daha mutlu ve tatmin edici bir hayatınız olması için kendinize yardım ediyorsunuz.

İlgili rüyalar

+4 oy
3 yorum 55 okuma
+5 oy
3 yorum 80 okuma
Hypnos 29 Haziran 2020 Lusid kategorisinde Hypnos Rüya Bilgesi (162k puan)   yazdı
+9 oy
5 yorum 103 okuma
+4 oy
6 yorum 60 okuma
mustafaharputi 21 Temmuz 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)   yazdı
+6 oy
6 yorum 68 okuma
+8 oy
9 yorum 62 okuma
mustafaharputi 4 Şubat Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)   yazdı
+6 oy
26 yorum 91 okuma
mustafaharputi 6 Aralık 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)   yazdı
+15 oy
2 yorum 85 okuma
Karga 19 Eylül 2020 Lusid kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (894k puan)   yazdı
+5 oy
7 yorum 83 okuma
+7 oy
8 yorum 74 okuma
mustafaharputi 20 Şubat 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)   yazdı
+8 oy
27 yorum 389 okuma
mustafaharputi 19 Şubat 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)   yazdı
+14 oy
18 yorum 352 okuma
sonsuz 16 Mayıs 2016 Lusid kategorisinde sonsuz Astral Gezgini (107k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...