Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
+2 oy
12 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (1.3m puan)
En bilinen duyularımız görme, işitme, koku alma, tat alma ve dokunmadır. Ama bunların yanında bir de kimilerinin ESP (Extra-Sensory Perception - Aşırı Duyusal Algılama) olarak adlandırdığı ve "olacağı önceden sezme" denilen gizemli bir 6. his vardır. Acaba beynimizin, bilimin henüz keşfedemediği olağanüstü yetenekleri mi var?Ya da beş duyumuz bildiğimizin ötesinde -belli-belirsiz kokuları, kimyasal sinyalleri ve işitme erimimizin çok ötesinden kaynaklanan- bir algılama duyarlılığına mı sahip?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3 Yorum

+1 oy
Rüya Bilgesi (1.3m puan)
ESP

Çoğunluk, ESP'nin var olduğu görüşünde birleşmektedir. Hem de ESP'nin doğası gereği araştırılması çok zor olduğu halde. Çünkü bu deyim, birinin görünüşte beş duyusundan hiçbirini kullanmaksızın bilgi sahibi olabileceği fenomenini kapsamakta ve telepati ile geleceği görebilmeyi de içermektedir.

Zaman zaman 6. hissin fiziksel olduğu ve burun içindeki bir bölgenin Dünya'nın elektromanyetik alanını algılayabildiği düşünülür. Bu da pekala yön belirleme duyumunun (bazı insanlarda diğerlerinden çok daha güçlü olduğu açıktır) kaynağı olabilir.

Hayvanlar gibi insanların da yeryüzünde gezinen ve hava basıncıyla değişime uğrayan titreşimleri algılayabilmesi olasıdır. Beyin, herhangi bir anlam taşıyıp taşımadıklarına bakmaksızın bu titreşimleri algılayabilir. Beynin karmaşık yapısı ve işleyişi hakkında pek çok şey biliyoruz. Ama hala keşfetmeye muhtaç olduğumuz çok şey var. FMRI taramaları kullanılarak yapılan araştırmalara karşın, beyni okuyabilecek bilgisayarlar üretebilmiş değiliz.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.3m puan)
Deja vu, Fransızcada "zaten görmüştüm" anlamına gelmekle birlikte, yaygın kullanımı "ben bu anı daha önce de yaşamıştım" anlamındadır. Bu, gerçek anlamda hatırlamaktan oldukça farklıdır. İzlediğimiz filmin bir yerinde, onu daha önce de izlemiş olduğumuzu hatırlamak, bir deja vu değildir. Çok daha farklı ve garip bir duygudur deja vu. Yapmadığınızı bildiğiniz halde bir şeyi daha önce de yapmış olduğunuz hissine kapılmaktır.

Belki asıl şaşırtıcı olan, deja vu'nun genellikle son derece sıradan ve hiç de dramatik olmayan anlarda gelmesidir. Acaba bu, şimdiki hayatımızı daha önce de yaşadığımızı mı göstermektedir? Yoksa bilinçaltımız, olayları bilincimizden bir mikro saniye önceden kaydetmekte ve bu yüzden de algı bilincimize eriştiğinde onu hafıza mı sanmaktayız?
Rüya Tabircisi (5.7k puan)
5-6 yıl önce iş yerimde odada kendi başıma otururken boş kağıda öğle arasında bişeyler çizerken bi anda duraksadım o anı sanki çok önceden görmüşüm bişeyler çizerken kapıya bakmışım gibi aynı şekilde elimde olmadan kapıya doğru baktım. Sanki daha önce o şekilde orda durmuşum ve beynim fotoğrafını çekmiş bende hatırlamışım gibi ve çizdiğim şekli çizerken oldu bu birden o anı yaşamışım hatırlamışım gibi. Halbuki yeni başlamıştım işe. Hâlâ ara sıra bikaç saniye oluyor da en çok o zaman şaşırmıştım ilk defa olmuştu.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.3m puan)
Telepati

Telepati, fikir ve görüntülerin bazen birbirlerinden çok uzakta olan bir beyinden diğerine aktarımıdır. Kabile toplumlarında bu, çok olağan bir olgu olarak kabul görürdü. Bilimsel toplumlar ise telepatinin özel bir yetenek olduğunu ve yalnızca ruh ve mistikle açıklanabileceğini kabul etmektedir.

Sihirbazların hileleri bilindiğinden telepatiye de kuşkuyla bakılmasını olağan karşılamak gerekir. Ama yine de açıklanması gereken birçok şey olduğu kesin. Sevdiklerinizin hasta ya da tehlikede olduklarını haber kendisine geleneksel kanallardan erişmeden çok önce "bildiklerini" söyleyen pek çok insan var. Aynı şekilde daha telefon çalmadan, arayan dostunu düşünenlerin sayısı da hiç az değildir.

İlgili rüyalar

+8 oy
1 yorum 25 okuma
19 Ocak Tabir kategorisinde Lleyla_kra Rüyazede (97 puan) yazdı
+3 oy
0 yorum 36 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

21.9k rüya

26.7k yorum

16.9k düş-ünce

3.1k üye

80 Aktif
5 Üye ve 75 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 6864
Dün : 17302
Toplam : 13365213
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 760 e
  2. Rüya Tabircisi - 267 e
  3. Karga - 123 e
  4. Likya - 60 e
  5. Ruyadede - 58 e
  6. Adams - 40 e
  7. Simge - 38 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...