Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
+1 oy
21 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (1.6m puan)
Zihin tıpkı bir buzdağı gibi iki bölümden oluşur. Buzdağının suyun üstündeki bölümüne benzeyen haline bilinç hali, günlük karar verme süreçlerinde ve akılcı düşünce yoluyla ne yapacağımızı keşfetmemize yardım eder. Bilinçaltı öğrenilmiş davranışların refleks olarak tekrar edilmesinde de rol oynar.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+1 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
Bilinçaltı aslında bizi bir kumanda gibi kontrol eder. Ancak bizler bunu fark edemeyiz. Bilinçaltındaki gücü bilsek de kullanamayız. Özellikle uzak doğu öğretisinde çok önem verilen meditasyon çalışmaları, bilinçaltını tanımaya ve oradaki gücü açığa çıkarmaya yöneliktir. Meditasyondan daha ulvi olan tasavvuf öğretisi de böyledir. Bilinç sol beynin bilinçaltı ise sağ beynin kontrolü altındadır. Sağ beyin özellikleri baskın olanlar, bilinçaltının engin zenginliklerinden daha çok yararlanırlar.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
Mıknatıslı bir demir parçası, kendi ağırlığının 12 katını kaldırabilir. Bu demir parçasından mıknatıs gücünü alırsanız bir tüyü bile kaldıramaz. İşte mıknatıslı demir parçası gibi bilinçaltının çekim gücünü arttırmak bizim elimizdedir. Bunun ilk şartı ise bilinçaltını temizleyerek saf ve temiz hale getirmektir. Bilinçaltını arıtmadan çekim gücünü arttırmanız mümkün değildir. Bilinçaltınız ne kadar temiz ve kontrollü olursa düşüncelerinizin ve söylemlerinizin etkisi de o kadar güçlü olur. Aslında düşünce, ışık, madde gibi her şey, atomun bilinen en küçük parçacığı olan kuant taneciklerinin belli oranda yoğunlaşmasından başka bir şey değildir. Neticede düşünce de bir enerjidir ve bu gücü ile ilgilidir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
Olumlu düşünmek, evrene pozitif enerji vermek, olumsuz düşünmek ise negatif enerji yaymaktadır. Diğer insanlardan gelen pozitif ya da negatif enerjileri, bilinçli halimiz algılayamasa da bilinçaltımız hisseder ve bundan etkilenir. Bu noktada özetlemek gerekirse siz de zihninizin derinliklerindeki bu gücün farkına varın ve onu geliştirin. Zira bilinçaltınız zaman ve mekandan bağımsız olmanızı sağlayabilir, sizi maddi ve manevi tüm varlıkları etkileyebilecek güce eriştirebilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
Eğer bilinç ve bilinçaltı uyumlu değilse veya bilinciniz, bilinçaltınızda biriktirdiklerinizle ters bir tarz izliyorsa, o zaman düşünce yapınız netlikten uzaklaşır. Kaos ortaya çıkar, çatışmalar yaşarsınız. Dünya üzerinde, psikolojik problemler yaşayan milyonlarca insan, bilinç ve bilinçaltı uyumsuzluğu yüzünden huzursuz ve mutsuzdur. Çünkü bilmeyen, bir gün başka, diğer gün başka davranış sergileyen, özetle kendisi ile barışık olmayan bir kişilik hali, ortaya çıkarır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
Kişinin iç ve dış huzuru için bilinç ve bilinçaltı beraberliği ve dayanışması şarttır. Bu nedenle psikoterapistlerin ve meditasyon üstatlarının ana hedefleri, bu uyumsuzluğu ortadan kaldırmak ve iki beni, tek ben haline getirmek yani kişinin içini ve dışını bir yapmaktır. İnsan aradığı huzuru ancak böyle bulabilir. İçinizdeki yaşam enerjisi ancak böyle ritmik ve ahenkli akabilir. Aksi takdirde kendimizi; nevrozlardan çeşitli fobilerden, ruhsal çatışmalardan ve kişilik bozukluklardan kurtaramayız. Dolayısıyla zihnimizin dengeli olması, hayatımızın da olmasını dengeli sağlar.

İlgili rüyalar

+3 oy
1 yorum 11 okuma
12 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+2 oy
3 yorum 12 okuma
26 Şubat Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+6 oy
1 yorum 48 okuma
+1 oy
8 yorum 9 okuma
3 Mart Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
0 oy
0 yorum 5 okuma
3 Mart Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+3 oy
47 yorum 72 okuma
6 Şubat Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+2 oy
4 yorum 21 okuma
18 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+7 oy
7 yorum 28 okuma
15 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+11 oy
6 yorum 88 okuma
+2 oy
5 yorum 11 okuma
18 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+4 oy
4 yorum 18 okuma
13 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

22.5k rüya

30.9k yorum

18.3k düş-ünce

3.4k üye

75 Aktif
1 Üye ve 74 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 17614
Dün : 21282
Toplam : 14343089
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 97 e
  2. Zeynel45 - 9 e
  3. Ehlibeyt - 8 e
  4. Rüyazede - 5 e
  5. B - 4 e
  6. Hayalvari - 4 e
  7. Yunus şahin - 4 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...