Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
0 oy
43 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (4.5m puan)  
Halk arasında "karabasan" olarak bilinen, uyanma sırasında kol ve bacakları istemli hareket ettirememe ve konuşamama gibi bulgularla kendini gösteren uyku felcine, kalitesiz uyku ve stresin yol açtığı belirtildi.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
yedi artı iki? (küçük harflerle)
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

0 oy
Rüya Bilgesi (4.5m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Tekrarlayıcı uyku felci genellikle çocukluk ve ergenlik döneminde başlar, ancak erişkin yaşlarda da ortaya çıkabilir. Kadın ve erkek cinsiyette eşit sıklıkta görülür. Uyku felci, hızlı göz hareketlerinin eşlik ettiği, uykunun rüya evresi de denilen REM uykusu sırasında ortaya çıkar. Rüyalarda tehlike oluşturan bir şeylerden kaçma, kovalama, vurma, bir yerden düşme gibi hareketlerin yapıldığı görülebilir. Normalde REM uykusunda rüyanın yaşanmaması ve vücudun güvende olması için kaslarda tam bir hareketsizlik durumu vardır. Uyku felcinin ortaya çıkmasında uyanmış olmaya rağmen vücudun halen REM uykusu etkisinde kalmış olması nedeniyle hareket edilemediği öne sürülmektedir. Yani uyanmış ve gözlerinizi açmış olmanıza rağmen beyin hala REM uykusunda olduğu için hareket edilememektedir."
0 oy
Rüya Bilgesi (4.5m puan)  
Toplumda genellikle "karabasan" olarak bilinen, uyanma sırasında kol ve bacakları istemli hareket ettirememe ve konuşamama gibi bulgularla ortaya çıkan uyku felcine, kalitesiz uyku ve stresin neden olduğu bildirildi.
0 oy
Rüya Bilgesi (4.5m puan)  
Atak sırasında bilinci açık ve etrafında olup bitenlerin farkında olan kişinin hareket edememe ve konuşamamaya bağlı yoğun bir endişe yaşadığını  solunum kaslarının hareketlerinde etkilenme olmadığı için normal soluk alıp vermenin devam ettiğini  "Yanında birinin olması veya ayak sesi gibi görsel ve işitsel halüsinasyonlar tabloya eşlik edebilir
0 oy
Rüya Bilgesi (4.5m puan)  
En önemli nedenlerinden biri stres, az uyuma ve uyku kalitesinin iyi olmamasıdır. Uyku felcinin ortaya çıkmasını engellemede yeterli süre ve kaliteli uyku uyumak önemlidir. Stresli olunan durumlarda ise uyumadan önce gevşeme egzersizleri stresi azaltmak faydalı olmaktadır."
0 oy
Rüya Bilgesi (4.5m puan)  
Parasomniaların, uyku sırasında veya uykudan uyanıklığa geçiş sırasında istem dışı anormal konuşma, hareket veya davranışsal belirtilerin izlendiği uyku hastalıkları  "Eğer gün içinde aşırı uyku hali eşlik ediyorsa tekrarlayıcı uyku felci, 'narkolepsi' denilen uyku hastalığının da bir parçası olabilir. Narkolepsi, aşırı uyuma (hipersomnia) diye adlandıralan hastalık grubunda yer alan REM uykusu ile ilişkili bir diğer uyku hastalığıdır."

İlgili rüyalar

+4 oy
8 yorum 31 okuma
8 Ocak Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+1 oy
0 yorum 59 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (8.7k puan)   yazdı
+1 oy
12 yorum 23 okuma
20 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+1 oy
6 yorum 27 okuma
7 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+5 oy
6 yorum 42 okuma
2 Eylül 2019 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+7 oy
5 yorum 3.5k okuma
29 Haziran 2017 Analiz kategorisinde Simge Astral Gezgini (110k puan)   yazdı
+7 oy
2 yorum 40 okuma
27 Eylül 2019 Rüya kategorisinde NurNur Karabasan (401 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 33 okuma
22 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Hope Rüyazede (805 puan)   yazdı
+4 oy
47 yorum 147 okuma
6 Şubat Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+1 oy
3 yorum 12 okuma
2 Mart Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
+1 oy
8 yorum 26 okuma
1 Mart Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (4.5m puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.8k rüya

66.2k yorum

24.8k düş-ünce

4k üye

98 Aktif
1 Üye ve 97 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 21992
Dün : 17901
Toplam : 16124434
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 2953 e
  2. Sonbahar - 396 e
  3. Rüya Tabircisi - 353 e
  4. Karga - 177 e
  5. magdalena - 111 e
  6. yirmiyedi - 54 e
  7. kuzgun - 47 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...