Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
+1 oy
16 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (1.3m puan)
İslam dininde rüya vardır. Rüya tabiri yapan üstatlar da vardır fakat dinimizde rüyalar bir senet gibi görülmez. İyi rüya gördüyse dua edilir ve gerçekte de iyilik bulması dileği söylenir. Dünya ve ahiret arasında Alem-i Misal denilen bir yer olduğu buyrulur. Dünyadayken insanın ruhunun zaman zaman bedeninden ayrılarak buraya gezintiye geldiği buyrulur fakat her rüyada bu böyle değildir. Her rüyada kişi Alem-i Misal'e gitmez. Burada bahsetmek gerekir ki rüyalar üçe ayrılır:

    Rahmani
    Şeytani
    Nefsani

Bu üçünün dışında kişilik bozuklukları olabileceği için bilinçaltına yerleşenleri görebilir. Bunları rüyasında gördüğünü zanneder.Salih rüya rahmani, karışık rüya şeytanidir. Sözü doğru olanın rüyası da doğru çıkar diye buyrulur.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3 Yorum

0 oy
Rüya Bilgesi (1.3m puan)
Peygamber Efendimiz ve Rüyalar

Rüyalarla ilgili Kur'an-ı Kerim'de ayet vardır. Hz. Yusuf'un da gördüğü bazı rüyalar vardır. Aynı şekilde Hz. Peygamber'in de rüyaları yorumlattığı bilinir. Resulullah'ın rüyaları diye yazılmış olan eserler bulunmaktadır. Her ne kadar Hz. Yusuf'un tabir edip çıktığı rüyalar olsa da Kur'an'da şu sembol şu anlama gelir diye bir sözlük yoktur. Aslında şahsi deneyimdir. Hz. Muhammed'in sabah namazından sonra cemaate dönüp rüya gören varsa anlatsın dediği bilinmektedir. Kimi zaman kendisi kimi zaman Hz. Ebubekir tarafından tabir edilirdi. Uhud günü gördüğü rüyadan dolayı Hz. Muhammed savaşa isteksiz çıkmıştır. Hz. Peygamber rüyayı hayra yoruni kötü rüya görürseniz Allah şerrinden korusun deyin buyurmuştur.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.3m puan)
Kur'an'da Geçen Rüya ile İlgili Ayetler

Enfal Suresi 43. Ayet: Hani Allah, sana rüyandan onları az gösteriyordu; eğer sana onları açık gösterseydi, korkacak ve kumanda da tartışacaktınız. Fakat Allah, selamete bağladı; çünkü O, bütün sinelerin özünü bilir.

 

Yusuf Suresi 4. Ayet: Bir vakit Yusuf babasına: "Babacığım, ben rüyada onbir yıldızla güneşi ve ayı gördüm. Gördüm ki, onlar bana secde ediyorlar." dedi.

 

Yusuf Suresi 5. Ayet: Babası: "Yavrum, rüyanı kardeşlerine anlatma, sonra sana bir tuzak kurarlar; çünkü şeytan, insana belli bir düşmandır.

 

Yusuf Suresi 36. Ayet: Onunla birlikte zindana iki delikanlı daha girdi. Birisi: rüyada kendimi şarap sıkarken görüyorum." dedi. Diğeri: "Ben, rüyada kendimi basımın üstünde bir ekmek götürürken görüyorum, ondan kuşlar yiyor. Bize bunun tabirim haber ver; çünkü biz seni iyilik sevenlerden görüyoruz." dedi.

kuran-i-kerim.jpg

Yusuf Suresi 41. Ayet: Ey zindan arkadaşlarım, gelelim rüyanıza: "Biriniz, efendisine yine şarap sunacak, diğeri asılacak ve kuşlar basından yiyecek; işte fetvasını istediğiniz mesele halledildi!" dedi.

 

Yusuf Suresi 43. Ayet: Bir gün hükümdar: rüyamda yedi arık ineğin yemekte olduğu yedi semiz inek ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak görüyorum. Ey efendiler, eğer rüya tabir ediyorsanız, bana rüyamı halledin!" dedi.

 

Yusuf Suresi 44. Ayet: Dediler ki: rüya dediğin, demet demet hayallerdir, biz ise hayallerin tabirini bilmiyoruz."

 

Yusuf Suresi 46. Ayet: Gelip: "Yusuf, ey dosdoğru kişi, "yedi semiz inek. bunları yedi arık inek yiyor ve yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak" rüyasını bize tabir et, ümit ederim ki, o insanların yanına cevapla dönerim, ola ki, değerini bilirler dedi.

 

Yusuf Suresi 100. Ayet: Ana ve babasını taht üzerine çıkardı, hepsi Yusuf için secdeye kapandılar. Yusuf da:"Ey babacığım, işte bundan önceki rüyamın yorumu bu; gerçekten Rabbim onu gerçekleştirdi, cidden bana iyilikte bulundu;çünkü beni zindandan çıkardı; şeytan benimle kardeşlerimin arasını dürtüştürdükten (bozduktan) sonra sizi çölden buraya getirdi. Gerçekten Rabbim, dilediği şey için aldığı tedbirde çok hoş davranır. Gerçek şu ki, O, herşeyi çok iyi bilen, her yaptığın bir hikmete göre yapandır!

 

Yusuf Suresi 101. Ayet: Ey Rabbim, Sen bana mülkten bir nasip verdin ve bana rüyaların tabirinden bir ilim öğrettin. Gökleri ve yeri yaratan Rabbim, dünya ve ahirette benim velim Sensin! Benim ruhumu müslüman olarak al ve beni iyiler arasına kat!" dedi.

 

Enbiya Suresi 5. Ayet (Onlar): "Bunlar bir takım karışık rüyalar; yok onu kendisi uydurdu; yok o bir şairdir; öyle değilse, önceki peygamberlerin gönderdikleri gibi, bize bir mucize getirsin!" derler.

 

Saffat Suresi 102. Ayet: (Oğlu) yanında koşma çağına gelince : "Yavrum, ben seni rüyamda boğazladığımı görüyorum. Artık bak ne düşünürsün?" dedi. (Çocuk da): "Babacığım sana ne emrediliyorsa yap! Beni inşaallah sabredenlerden bulacaksın!" dedi.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.3m puan)
Saffat Suresi 105. Ayet: Rüyaya gerçekten sadakat gösterdin, işte Biz güzel davrananları böyle mükafatlandırırız."

 

Fetih Suresi 27. Ayet: Andolsun ki, Allah gerçekten peygamberine o rüyayı hakkıyla doğru gösterdi, Şanıma yemin ederim ki, İnşaallah Mescid-i Haram'a güvenlik içinde başlarınızı kazıtarak, kırkarak korkusuzca gireceksiniz! Ancak O, sizin bilmediğiniz şeyleri bildi de ondan önce yakın bir fetih verdi.

İlgili rüyalar

+8 oy
0 yorum 33 okuma
29 Kasım 2019 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.3m puan) yazdı
+3 oy
2 yorum 33 okuma
+11 oy
7 yorum 51 okuma
+1 oy
2 yorum 12 okuma
0 oy
14 yorum 12 okuma
+9 oy
1 yorum 45 okuma
9 Ocak Rüya kategorisinde Buse akkaya Rüyazede (132 puan) yazdı
+7 oy
1 yorum 28 okuma
6 Ocak Rüya kategorisinde Mia Rüyazede (186 puan) yazdı
+8 oy
2 yorum 47 okuma
+6 oy
1 yorum 32 okuma
7 Ekim 2019 Tabir kategorisinde Mia Rüyazede (186 puan) yazdı
+3 oy
1 yorum 45 okuma
5 Ekim 2019 Rüya kategorisinde Mia Rüyazede (186 puan) yazdı
+7 oy
3 yorum 140 okuma
26 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Numan Açık Karabasan (-82 puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

22k rüya

26.7k yorum

16.9k düş-ünce

3.1k üye

91 Aktif
0 Üye ve 91 misafir
Bugün : 1844
Dün : 24263
Toplam : 13425623
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 208 e
  2. Likya - 43 e
  3. Karga - 42 e
  4. Rüya Tabircisi - 40 e
  5. Ruya.ci - 17 e
  6. sonsuz - 16 e
  7. Simge - 14 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...