Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
119 okuma
mustafaharputi Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Bilimsel tanımlara baktığımız zaman genel olarak bilinçli zihin, eleştirel, analitik zihin ya da bilinç altı bilinç dışı gibi kavramlar kullanılmaktadır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

7 Yorum

+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Beynin nasıl işlediğine kısaca bakalım:

1929 yılında Hans Berger, EEG makinesini kullanarak gözleri kapalı bir insanın beyninin saniyede 8-12 döngülük düzenli dalgalar yarattığını keşfetti. Bu dalgalara alfa dalgaları adını verdi. Bu addan hareketle, başka beyin dalgalarıyla da teta, beta ve delta dalgaları gibi adlar verildi. Bu, beyin dalgalarının, aralarında hipnoz ve psişik deneyiminde yer aldığı çeşitli zihinsel işlevler arasında bir ilişki olduğu görüldü. Uzmanlar bu beyin dalgaları ve amaçları konusunda genellikle anlaşırlar, ama her bir dalga türünün kesin sınırları konusunda aralarında anlaşmazlıklar vardır. Biri alfa dalgalarını 8-12 cps(döngü/saniye) olarak tanımlarken, bir başkası 7-14 cps olarak tanımlayabilir.

Delta : Bu aralıkta frekans aralığı 0-4 cps' dir. Bu tam bir bilinçsizlik halidir. Bu aralık hakkında çok az şey bilinir.

Teta : Frekans aralığı 4-7 cps'dir. Teta, bilinçaltı aralığının bir parçası olmakta ve hipnoz bazen bu aralıkta meydana gelmektedir. Duygusal deneyimlerimizin tümü, tetada kayıtlı gibidir. Teta, hem bilince, hem de hipnozun ötesindeki psişik deneyime açılan kapıdır.

Alfa: Frekans aralığı 7-14 cps'dir. Genellikle bilinçaltı aralığı olarak kabul edilir. Uyurken görülen düşler, gündüz düşleri ve hemen hemen tüm hipnoz bu aralıkta meydana gelir.

Beta: Bilinçli zihin bölgesidir ve frekansı 14 cps ve üzerindedir. Beta uyanık olduğumuz etkinliklerimizi sürdürdüğümüz ve akıl yürüttüğümüz aralıktır.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Bilinç, zihnin mantık kuran, analiz yapan kısmıdır. Düşünen yargılayan bölümüdür. Her şeye mantıklı açıklamalar arayan bölümüdür. Bu modelin nasıl çalıştığını anladığımız zaman mantık kurmanın en önemli kısım olduğunu anlarız. İnsanlar her şey için bir neden ararlar.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Bilinçaltı öğrenir ve uygular. Bilinçdışı sorgulamaz, yapar. Verilen komutların doğruluğunu sınamaz. Bilinçdışı sizi hayatta tutmaya genetik olarak programlanmıştır. Beynimizin daha alt katmanlarında bulunan nöron gurupları bizi hayatta tutmak için kendiliğinden çalışır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Uyurken beynimiz otomatik olarak beta aralığından alfa aralığına kayar ve arada bir teta ya da deltaya geçiş yapar, fakat uykumuzun büyük kısmı alfa aralığındadır.

Hipnoz bu doğal olguyu kullanarak uykuya dalmadan beyninizin alfa aralığına kaymasını sağlar. Alfada bilinçltı zihniniz telkinleri almaya hazırdır.

Bilinçaltınız bilinciniz gibi akıl yürütebilen bir zihin değildir. Bilinçaltı zihniniz sizinle tartışmaya giremez. Bu nedenle yanlış önerilerde bulunursanız o bunları doğru kabul edecek ve bu önerileri koşul, deneyim ve olay olarak karşınıza getirecektir. Başınıza gelen her şey inandığınız şeyler yoluyla bilinçaltınıza sokulan düşüncelere dayanır. Eğer bilinçaltınıza yanlış düşünceler göndermişseniz, bunlarla baş edebilmenin yolu, yapıcı ve uyumlu düşünceleri bilinçaltınıza kabul ettirmek ve böylece yeni ve sağlıklı bir yaşam ve düşünme alışkanlığı oluşturmaktır; çünkü bilinçaltınız alışkanlıkların barınağıdır. Bilinçli zihninizin düşünme alışkanlığı bilinçaltınızda derin izler bırakır. Eğer alışkanlık edindiğiniz düşünceler uyumlu, huzur dolu ve yapıcı ise bu sizin için büyük bir avantajdır.

Eğer sık sık korku, kaygı ve diğer yıkıcı düşüncelere kapılıyorsanız, çözümü bilinçaltınızın gücünü fark etmeniz ve özgürlük, mutluluk, kusursuz sağlık komutları göndermenizdir. Bilinçaltınız müthiş bir kaynak ve yaratıcılığa sahip olduğundan içtenlikle dilediğiniz özgürlük ve mutluluğu sizin için işleme koyacaktır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Bilinç Nedir ?

Bilinç: insanın kendisini, çevresini ve olup biteni  bilme, tanıma, algılama, kavrama, olanı alıp kabul etme, olma ve fark etme yetisidir. Genel olarak, insanda farkındalığın, duygunun, algının ve bilginin merkezi olarak kabul edilir.

Hayatı yaşamaya değer hale getiren olgudur. Ancak tüm bunlara rağmen, bugüne kadar bilincin tam olarak tanımlanması halan çok mümkün olamamıştır. Hayatın akıcılığı içerisinde, bu olgunun içinin nasıl doldurulacağı bir türlü anlaşılamamış ve bu bilinmezlik sorgulamadan kabul edile gelmiştir.

Access Conciousness ise tamamen bilince bir davettir. Access bireyi bilinçli alandan işlevsel olmaya davet eden araçlar ve prosesler setidir. Bu alanda bilinç, yargı olmaksızın her şeyi kapsar. Bilinçlilik sürekli olarak daha fazla olasılığa, daha fazla seçeneğe ve daha fazla yaşama kendimizi açma yeteneğimizdir.

    “Bilinç, yaşamınızda her an kendinizi ve başka birini yargılamadan VAROLMA yeteneğidir.” – Gary Douglas-
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Bilinçaltı Nedir ?

Alışkanlıklar ve davranış kalıpları bilinçaltımızda yer alan otomatik pilot sistemleridir. Düşünmeden yaptığınız her şey otomatik pilotun eseridir. Bilinçli zihnimiz, zihnimizin ortalama %10unu oluşturur, %90lık bilgi bilinçaltında depolanır. Bu yüzden bizi idare eden bilinçaltımızdır.

Bilinçaltı bilincin bir diğer  cephesi, bilinç eşiğinin altında, bu nedenle de bilinçten önce  varolan bilgilerle (enformasyon)  ilgilidir.  Bu bilginin simgesel değeri,  bizim “duyumsayabileceğimiz” bir düzlemin altında gerçekleşir … Burada, gözlerimizle görebileceğimiz ultraviyole elektromanyetik ışınların ötesinde yer alan ışınlar, kulaklarımızın işitebileceği düzeyin ötesinde yer alan sesler/titreşimlere benzeyen bilinçaltı unsurlar yer almaktadır.

Kimilerine göre beynimizin yüzde 3-4’ü, kimilerine göre de yüzde 9-10’u çalışmaktadır. Peki geri kalan yüzde 90-94 oranı ne oluyor? İşte bu alan bilinçaltıdır. Bunun anlamı da bilinçli zihnimiz farkında olduklarımızdır. Bilinçaltı da farkına varamadıklarımızdır. Bilinçli zihin yani beynimiz saniyede 5-9 adet kadar veri alabilmektedir. Bilinçaltı zihin ise saniyede 3 milyon veri alabiliyor. Tüm Dünya’da bilinçaltımız iceberg metaforu ile açıklanmaktadır..
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)  
Bilinçaltının Yasaları

Bilinçaltının yasaları sizin inanç ve kabullerinizdir. Kabul ettiğine ve inandığına ulaşırsınız. Bilinç kabul verir, bilinçaltı inanır. Bilinçaltı gücü mıknatıs gibi kendi inancına uyan şeylerle rezonansa girer ve buna uyan insanları, olayları kendine çeker. Bu, yerçekimi gibi bir evrensel yasadır. inansanız da inanmasanız da işler.
Paranın zor kazanıldığına inanıyorsanız önünüze parayı zor şartlarda kazanmanızı sağlayacak deneyimler gelir. Çünkü bilinçaltı inançlarınız gerçeğinizi bu realitenizi yaratır. Ancak bilinçaltına yerleştirdiğiniz bu inancı değiştirmeniz mümkündür.
Biz bilinç gücümüzü bir fikri kabul etmek için kullanırız, bilinçaltımızda sonuçları kendimize çekmek için kullanırız.

Bilinçaltını bilgisayarın sabit diski gibi kabul edersek ekranda gördüklerimiz de yaşamınızın gerçekleridir. Öyleyse, bugün yaşamınızda deneyimlediğiniz duygular, düşünceler, hisler, inanç kalıplarınızdan işlevsel olduğunuz-bunlara göre kararlar verip, tepki oluşturduğunuz- her alan aslında bilinçaltınızdaki inançlarınızın yansımasıdır.

O halde bilinçaltımızın neye inandığını nasıl bileceğiz? Sadece gerçeğimize bakarak. Bu realitede yarattığınız her şey gerçeğinizdir ve büyük kısmı bilinçaltınızdan gelir.

İlgili rüyalar

+6 oy
5 yorum 104 okuma
mustafaharputi 9 Şubat 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+11 oy
8 yorum 189 okuma
+3 oy
6 yorum 75 okuma
mustafaharputi 8 Kasım 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+9 oy
4 yorum 91 okuma
mustafaharputi 11 Ocak 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+3 oy
4 yorum 92 okuma
mustafaharputi 10 Şubat 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+8 oy
27 yorum 311 okuma
mustafaharputi 17 Ocak 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+7 oy
6 yorum 100 okuma
mustafaharputi 11 Ocak 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+4 oy
18 yorum 119 okuma
mustafaharputi 3 Mart 2020 Durugörü kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+12 oy
4 yorum 271 okuma
+20 oy
7 yorum 4.6k okuma
+5 oy
6 yorum 75 okuma
mustafaharputi 22 Ocak 2020 Durugörü kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+6 oy
7 yorum 141 okuma
mustafaharputi 12 Şubat 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı
+7 oy
15 yorum 151 okuma
mustafaharputi 29 Haziran 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.7m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

23.9k rüya

160k yorum

19.4k düş-ünce

6.8k üye

266 Aktif
2 Üye ve 264 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 17036
Dün : 19798
Toplam : 29225191
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...