Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
81 okuma
mustafaharputi Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
Tam uykuya dalarken birden düşme hissine kapılıp vücudumuzun silkindiğini çok görmüşüzdür. Oldukça yaygın olan bu hisse beyindeki iki bölgenin kontrol çatışması neden oluyor.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

6 Yorum

+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Uyanıklığı sağlayan enerji kalıntıları ani yükselişe geçtiğinde seğirme hareketleri görülür. Fakat bunun nedeni tam olarak bilinmiyor. Hızlı göz hareketlerinin tersine bu seğirmelerin rüya gören beyinle bir ilgisi yoktur. Bundan ziyade günün son kalıntıları gibidir.

'Patlayan kafa sendromu' adı verilen ve insanın kafasının içinde bomba patlıyormuş gibi sesler duymasına neden olan tuhaf rahatsızlıkta da benzer belirtiler görülür. Beynin uyanık ve uykuya geçen kısmı arasında bir kontrol mücadelesi vardır ve bu şimşek çakması gibi ışıklar görmeye ve yüksek sesli patlamalar duymaya neden olur.

Bazı ileri vakalarda bu olgu aşırı uykusuzluğa ve hatta bedenin bilinmez güçler tarafından ele geçirilmesi iddialarına bile neden olmuştur.

Fakat genel olarak burada endişe edilecek bir durum yoktur. Uykuya dalma anında ortaya çıkan ilginç bir çatışma halinden ibarettir.

Daha önce konu hakkında yazan psikolog Tom Stafford'a göre, "Uyku halindeyken yaptığımız her iki hareket türü arasında hoş bir simetri vardır. Hızlı göz hareketleri, uyanmakta olan dünyada görülebilecek rüya kalıntılarıdır. Hipnik seğirmeler ise rüya dünyasına izinsiz giren uyanık yaşam kalıntıları gibidir."
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
Bunu bir rüyanın parçasıymış gibi algılıyorsak boşlukta düşüyormuş hissi oluşur; buna hipnik seğirme denir. Beynimiz uyku için çevreyle bağlantısını keserken ortaya çıkan bir çatışmanın göstergesidir bu.

Uykuda vücudumuz felç olmuş gibidir ve dış dünyadaki olaylara duyarsız hale geliriz. Ama kas kontrolümüz düğmeye basılmışçasına durmaz.

Beynimizde retiküler aktivasyon sistemi adlı bölge nefes alma gibi temel fonksiyonları kontrol eder ve tetikte olma duygusunu hissettirir bize.

Öte yandan görmeyle ilgili ventrolateral preoptik çekirdek (optik sinir önündeki bölge) ise yorgunluğu düzenler.

Uykuya dalma sırasında retiküler aktivasyon sistemi vücudumuzun kontrolünü elden bırakırken ventrolateral çekirdek denetimi ele alır. Bu yavaşça kısılan bir lamba düğmesi gibidir, ama her zaman pürüzsüz işlemeyebilir.
+5 oy
Turna Rüyazede (1.1k puan)  
Merhaba bende bazen oluyor böyle şeyler. Tam uykuya dalacağım anda ayağım boşluğa düşmüş gibi oluyor birden uyanıyorum
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
iki karar arasında kalınca yani bir konudaki hem iyi hem kötü düşüncenin insanı yorduğu dönemlerde genelde bende de oluyor.
+4 oy
Harun Rüyazede (1.1k puan)  
bir tv programında duymuştum . uykuda sürekli bir yerden düşme hissiyatı oluyorsa , muhtemelen anne karnında düşük yapma vakası yaşanmış olabilir deniliyordu .
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)  
hamileler yada doğum yapan kadınlar için geçerli olabilir.muhtemelen bilimsel anlamda bir uzmandan duymuşsunuz.  biz daha genel ve psikolojik değerlendirdik bu konuda ileriki zamanda daha farklı gelişmelerde ortaya çıkabilir

İlgili rüyalar

+7 oy
39 yorum 178 okuma
+7 oy
4 yorum 45 okuma
mustafaharputi 12 Ocak 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+10 oy
1 yorum 55 okuma
+5 oy
1 yorum 73 okuma
Ayaz 23 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Ayaz Karabasan (991 puan)   yazdı
+7 oy
8 yorum 196 okuma
+9 oy
2 yorum 49 okuma
Merve3434 29 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Merve3434 Rüyazede (1.4k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 133 okuma
Karga 3 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (807k puan)   yazdı
+7 oy
6 yorum 108 okuma
Eyja 20 Ağustos 2019 Durugörü kategorisinde Eyja Rüyazede (1.9k puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 58 okuma
İsmail 11 Haziran 2019 Rüya kategorisinde İsmail Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+2 oy
6 yorum 35 okuma
mustafaharputi 20 Şubat 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.1m puan)   yazdı
+2 oy
0 yorum 10 okuma
Hope 1 gün önce Rüya kategorisinde Hope Rüyazede (1.2k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 28 okuma
ruyacıı 9 Şubat Rüya kategorisinde ruyacıı Rüyazede (1.3k puan)   yazdı
+24 oy
6 yorum 78 okuma
Moonlightbae 22 Ağustos 2020 Durugörü kategorisinde Moonlightbae Rüyakar (2.9k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...