Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
+7 oy
36 okuma
İstihare kategorisinde Rüya Bilgesi (1.6m puan)
İSTİHARE önemli Sünnet’lerden biridir. Şu şekilde yapılır ve uygulanır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

6 Yorum

+6 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
a- İstihare, farz ve haram olmayan işler için yapılır. Yani bir işin yapılması ne farz ne de haram diye hükmü yoksa, mübah bir iş ise onu yapıp yapmamak konusunda istihare yapılır. Mesela, kendisine hac farz olan bir Müslüman, hacca gideyim mi diye istihare yapamaz. Ya da dükkanını bankaya kiraya vermek için istihare yapamaz. Evleneceği bir erkeğin veya bayanın uygun olup olmadığını tespit için istihare yapabilir ve bu Sünnet’tir.
+6 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
b- İstihare’nin Sünnet’lerden bir Sünnet olması şu demektir: İstihareyi yapan Müslüman Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem efendimize uymasından dolayı ecir kazanır. Ayrıca da yapacağı işin kendisi için hayırlı olup olmadığı konusunda kalbine manevi bir işaret gelmiş olacağından huzurlu bir iş yapar.
+5 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
c- Önce, yapılması düşünülen işle ilgili maddi araştırma yapılır. İstişare özellikle uygulanır. İstişare, bir işi o işin ehli ile görüşmek, fikirlerini öğrenmektir. Mesela evlenecek olan birinin İSTİŞARE etmesi, evlenilmesi düşünülen kişiyi tanıyanlarla görüşmesi, onunla ilgili elde ettiği bilgilerle kendisini ölçmesi ve yaşı, düşüncesi olgun olanlarla fikir alışverişinde bulunmasıdır.
+6 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
d- Maddi hazırlık bittikten sonra istihareye geçilebilir. Bunun için de şöyle bir uygulama yapılır. Abdest alınıp iki rekât namaz kılınır. Mümkünse bu namaz, zihnin rahat edeceği yatma öncesi olsa daha iyi olur. Namazdan sonra dua yapılır. Bu duanın hadislerde geçen orijinal şekli olsa mükemmel olur. Onu bulamayan ise, ‘Allah’ım ben filan işi yapmak istiyorum. Bu benim için hayırlı ise kalbime onu yerleştir. Değilse beni ondan uzak tut.’ şeklinde dua eder.
Mümkünse başka bildiği duaları da ekler. Bundan sonra yapılacak bir şey yoktur. İki üç gün bekler. Aradan geçen üç günden sonra, o yapmayı istediği iş, onun kalbinde daha sempatik hale gelmiş ise istiharenin sonucu olumludur. Aksi olmuşsa yani, o işten soğumuş ise sonuç olumsuz demektir. Hiçbir sonuca ulaşamamış ise, aynı şekilde istihare iki üç kere daha tekrarlanabilir.
+4 oy
Rüya Bilgesi (1.6m puan)
e- İstihareyi herkes kendisi yapar. Özel bir istihareci kiralamak Sünnet’te yoktur.
f- İstihare için rüya görmek de yoktur. Rüya gerekli değildir. Eğer gördüğü bir rüya, kalbinin ona ısınmasına veya soğumasına neden olmuşsa o rüya o zaman istiharenin sonucu olmuş demektir.
+2 oy
Rüyakar (572 puan)
Mustafa abi 2 gün önce bir rüya görmüstum zahmet olmazsa rica rtsem yorumlayabilir misin ? Senin yorumların birebire yakın tutuyor.

İlgili rüyalar

+2 oy
7 yorum 10 okuma
27 Şubat Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.6m puan) yazdı
+2 oy
1 yorum 18 okuma
20 Mart İstihare kategorisinde Ela Rüyakar (983 puan) yazdı
+8 oy
2 yorum 107 okuma
18 Eylül 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyakar (983 puan) yazdı
+6 oy
1 yorum 31 okuma
22 Aralık 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyakar (983 puan) yazdı
+6 oy
1 yorum 28 okuma
11 Aralık 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyakar (983 puan) yazdı
+6 oy
1 yorum 60 okuma
11 Kasım 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyakar (983 puan) yazdı
+11 oy
3 yorum 99 okuma
+7 oy
2 yorum 59 okuma
1 Ekim 2019 İstihare kategorisinde Prenses789 Rüya Tabircisi (3.8k puan) yazdı
+11 oy
1 yorum 55 okuma
29 Eylül 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyakar (983 puan) yazdı
+9 oy
2 yorum 51 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

22.6k rüya

31.1k yorum

18.4k düş-ünce

3.4k üye

75 Aktif
2 Üye ve 73 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 16191
Dün : 21821
Toplam : 14385326
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 424 e
  2. Karga - 23 e
  3. Yunus şahin - 20 e
  4. Koray0303 - 15 e
  5. Zeynel45 - 13 e
  6. Rüyazede - 13 e
  7. Ehlibeyt - 11 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...