Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
290 okuma
Ruyaninmeali Tabir kategorisinde Rüya Kurucu (80.3k puan)  
"Rüyada at görmek" bolluğun, bereketin, zenginliğin simgesidir. hayatta çok başarılı olacağınız ve hayatınızın aşkını sonunda bulacağınız anlamına gelir.
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada Atın Isırması
Rüyada kendisini atın ısırdığını gören kişi, güce ve kudrete sahip olacak demektir. Askerse bir komutan olabilir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

72 Yorum

+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyada siyah at görmek ise saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa işarettir. Kirmani'ye göre: Beyaz at görmek dinin kuvvetine ve devlet tarafından verilecek mal ve itibara delildir. Rüyasında beyaz ata bindiğini gören şerefe ulaşır fakat biraz hüzünlenir. Rüyada beyazımsı gri renkli bir at görmek, kazançlı islerin pesinden koşmaya yorumlanır.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada ata binmek: Gem ve eyerli ata binmek, şeref ve yüce kadre delâlettir. Renkli ata bindiğini görmek, kuvvetin çokluğuna, doru taya (atın yavrusu) bindiğini görmek, zengin bir kadınla evlenme ye delâlet eder. Rüyada erkek ata binmek, düşman üzerine galip gelmeye işarettir. Bazen at görmek, güzel inşa edilmiş bir eve yorumlanır. Kır ata bindiğini gören kimse düşmanını kahra uğratır. Yine kır at görmek, hayır ve berekettir.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Bir kimse birtakım atlara malik olduğunu veya onları otlattığını görse, arkadaşları arasında makbul olur. Rüyada görülen at, Bahadır, tüccar, sanat ve ticaretinde ferasetli olan erkek yahut bir çocuktur. At, ortaktır.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Ata binen kimsenin hanımı hamile ise oğlu olur. Kuyruk tüyü gür olan at evlat ve akraba çokluğuna yorulur. Atın bir tarafa doğru sıçraması, binen kimse için bir işe ya da düşünceye meyletmeye tabir edilir. Melez at izzet ve şerefe, yüksek rütbeye yahut asil bir evlada delalet eder.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Siyah ata binen karsız bir yolculuğa çıkar. Ata binen bir kimsenin isteği hemen yerine gelir.
Bir atın terkisine binen birinin vekili olur ya da onun meslek ve meşrebini devam ettirir. Rüyada ata binmek, şerefli mertebeye nail olmaya, bir seyahate çıkmaya işaret eder. Rüyada taya binmek, bekar kimse için, iyi ve zengin biri ile evlilik yapmasına veya bir ev sahibi olacağına işarettir.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada kızıl at görmek: Rüyada hâlis kızıl bir kısrak görmek, dindar, neşeli, iffetli ve şöhretli bir kadına delâlet eder. Her tarafı, yelesi ve kuyruğu kızıl bir kısrak görmek de, neşeli, sevinçli bir kadın ile tabir olunur.

Ibn-i Şîrîn (rh.a) demiştir ki: Yelesi ve kuyruğu kızıl sarı olan bir atı görmek, harbe delâlet eder.

Rüyasında alnı beyaz ve dört ayağı şekilli bir ata binmek halk arasında izzet ve şerefe yorulur. O kişi saltanat ve mürüvvete erişir ve kötülük yapmak için düşman ona yaklaşamaz.
+6 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada atın ısırması: ordu ve kuvvet sahibi olmaya delâlet eder. Rüyada at tarafından ısırıldığını gören kimse, herkes tarafından saygı görür.

Rüyada ölmüş at görmek: Ölmüş bir at gören kimse, şeref ve itibara kavuşur.

Rüyada kanatlı at görmek: Çift kanatlı ata binen ya dünyalığa ya da saltanata kavuşur. Kendi zayıf atını güçlü bir atla değiştiren kötü halden iyi hale; bunun aksi olursa, diğer hale duçar olur.


 
Bir yerleşim alanına topluca giren başıboş atlar şiddetli yağmurdur.
+6 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada ölü at görmek Rüyada ölü at görmek zarara işarettir. Bağlı at mevkinin değişmemesine; rüyada at satmak ise kavgaya; rüyada at dövmek hapse girileceğine, suda at görmek ise dedikoduya işarettir. Rüyada atın öldüğünü görmek ise iş ve evle ilgili sorunlar yaşanacağına işaret eder.
+6 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada Kır at görmek: Kır at hayır ve berekettir. Eğer bindiği dişi tay ise güzel ve iyi ahlak sahibi bir kadınla evlenir.

Ablak yani demiri kir renginde bir at görmek şöhretle tabir olunur. Rüyasında demiri kir renginde ata bindiğini gören halk arasında hayırla ün yapar.

Ebu Sait El Vaiz e göre: demiri kırat ve beygir görmek ve binmek öteki renklerden daha aşağı tabir olunur. Çünkü kıymetinde diğer renklerdeki hayvanlardan daha ucuz ve itibarsızdır. Demiri kir ata binmiş olduğunu gören her isinde zorluğa uğrar.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada cins ve genç at görmek: Rüya sahibinin iktidarının artmasına, rızkının çoğalmasına yorulur. Koyu kırmızı veya kül renginde yaşlı bir at görmek ise, islerin bozulmasına işarettir. Rüyada boz renkli bir ata bindiğini gören kimse, düşmanlarını mağlup eder.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada gemsiz ata binmek: Rüya sahibinin istemediği halde birisinin emri altına girip onun emirlerini yapmak zorunda kalmasına işarettir.

Rüyada huysuz ve azgın ata binmek: Rüya sahibinin hilekâr ve yalancı bir kimse ile ilişki kurur. Bundan ötürü ve ondan zarar görmesine işaret eder. Eğersiz bir ata binmek, rüya sahibinin giriştiği islerden olumlu neticeler elde edemeyeceğine işaret eder.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada at öldürmek: Rüyada bir at öldürdüğünü gören kimse, mal ve paraya kavuşur. Atı öldürdüğünü görmek ise, nimet, mal, izzet ve kuvvetle tabir olunur. Rüyada bir atı öldürdüğünü görmek, nimet, mal, izzet ve kuvvete naili yete delâlet eder.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada at satın almak: Pazardan bir at satın aldığını gören kimse, eğer memursa, hızla terfi ederek yüksek mevkilere nail olur. Erkek at iktidar ve güçtür. Dişi at ise, şerefli bir kadındır. Bir kısrağa bindiğini veya satın aldığını gören kimse, şerefli bir kadınla evlenir. Eğer rüya sahibi evli ise, ya da evlenme niyetinde değilse, o zaman büyük bir araziye nail olmasına işaret eder.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada at görmek murattır. Rütbe, makam ve yolculuğa işaret eder. İmam Cafer Sadık (a.s): Atı mertebe, izzet, hükümdarlık, büyüklük, hayır ve bereket şeklinde yorumlamıştır. Ata binmeye ehil olmayan biri, Rüyada ata binmesi, bu onun için izzet ve makama, yüksek derecelere delâlet eder. Bazı kere de ata binmek yolculuğa işarettir. Danyal (a.s.): Rüyada at görmek, izzet, şeref ve devlete delalettir. Kirmani de demiştir ki: Düşmanı ve rakibinizi yenmeye de işarettir. Rüyada at görmek, her şekilde iyi bir rüyadır. Yüksek mevkilere işarettir. Attan indiğini görmek, iyi değildir ve keder alâmetidir.
+5 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada At Sürüsü Görmek
Bu rüyanın anlamı rüyada görülen atın rengine göre değişebildiği gibi genel olarak rüya sahibinin tüm dileğinin gerçekleşeceği anlamına gelmektedir. Rüyada at sürü görmek, müjde dolu haberlerin müjdecisidir. Rüyada siyah at sürüsü görmek, kişinin verdiği mücadelesinde ilerleyeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Beyaz at sürüsü görmek ise rüya sahibi bekar ise iyi bir kısmet ile evlenileceğinin işaretidir.

Rüyada at sürü görmenin psikolojik anlamı da bulunmaktadır. Bu rüya kişinin kendisini büyük baskı altında hissettiği anlamına gelmektedir. Rüya, kişinin biraz özgür olmayı istediğini ifade etmektedir.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada atın kovalaması, at içeren diğer rüyalar gibi iyiye işarettir. Rüyada siyah at kovalaması da tahmin edilenin aksine güzelliklerin habercisidir. Bu rüya, rüyayı gören kişinin etrafında kısmetin dönüp durduğunu göstermektedir. Şansı da işaret eden bu rüya, rüya sahibinin yakın zamanda güzel şeylere kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada siyah at görülmesi, kısmetin çok çok yakında olduğu anlamına gelmektedir.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
At ile ilgili rüyalar genel olarak hayra alamettir. Rüyada evde at görmek de iyi şekilde yorumlanmaktadır. Bu rüya, rüya sahibinin hayatında yaşadığı sıkıntıların ortadan kalkacağı anlamına gelmektedir. Evin içinde at görmek o eve mutluluk dolacağının habercisidir. Rüya sahibi evli ise ve eşiyle problemler yaşıyorsa, bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin kendisini ispatlayacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
rüyada koşan at görmek de bolluk anlamına gelmektedir. Bu rüya bazen alınacak yeni evin işaretidir. Bu ev içinde de kişiyi huzurlu bir aile ortamı beklemektedir. Rüyada atın koşmasını görmek, kişinin mal varlığının artacağı, zenginleşeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca bu rüya, rüya sahibinin güç, kudret kazanacağı da söylenmektedir.

Ancak rüyada koşan at başıboş ve rüya sahibine zarar veriyor ise zenginliğin kişinin başını döndüreceği ve yanlış yollara sapacağı anlamına gelmektedir. Rüyada başıboş koşan atı rüya sahibi yakalar ise bu da kişinin şansının artacağı şeklinde yorumlanmaktadır.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Bir kişinin rüyasında at arabasına bindiğini görmesi iş veya eğitim hayatı ile bağlantılı olarak yorumlanmaktadır. Bu rüya değişikliklerin de işaretidir. Diğer at ile ilgili rüyalarda olduğu gibi bu rüyada bolluk be berekettir. Bu rüyayı gören kişiler iş hayatında yükselebileceği ya da güzel bir değişiklik yaşayabileceği anlamı taşımaktadır. Rüyayı gören kişi öğrenci ise yine aynı şekilde eğitimde güzel adımlar atacak ve başarılar yakalayacaktır.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada hasta at görmek, rüya sahibinin hayatında teste tabi kalacağı anlamına gelmektedir. Bu kişi günlük yaşantısında, iş yaşantısında veya ailesi ile olan ilişkisinde bazı problemler yaşayacaktır. Ancak bu, rüya sahibi için o kadar kötü bir şey değildir. Çünkü bu sıkıntılar rüyayı gören kişi için öğretici olacaktır. Bu sıkıntılar ile deneyim kazanan kişi de hayatında büyüyecektir.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Ruyada at yarisinda oldugunuzu ve sizun sectiginiz atin birinci geldigini gormek,rakiplerinizle aranizdaki ticari yarisin sizin kazanacaginiza ve onlari devre disi birakacaginiza delalet eder. Atli olarak yaris yapmak, bu ruya kotu bir is yapmaya ve gururlu olmaya isaret eder
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Ruyanizda atli bir kimseyi gormeniz dostlarinizla aranizda küçük bir kırgınlık yuzunden bir müddet ayrilik olacagina olacağına; kendinizi at üzerinde görmek bekar iseniz evleneceginize evli iseniz ev halkindan birinin evlenesegine veya eve eşya gireceğine işarettir.
+3 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada at sineği görmek
At sinegi ev halki evlat ve akrabalardan yorumlanir kendisine ait atin uzerinde at sinegi goren cok gunah isler .
Bir rivayete gore ailesine cok faydasi dokunur. Bir at sinegi öldürdüğünu goren malinda eksiklik bulur.
 Bir at sinegini öldürmeyerek yere attigini goren eşinden ayri düşer. Baska bir ruya alimine gore at sinegi sahtekar bir kimseye işaret eder
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada at nali gormek ,uğurla yorumlanir. Yolda bir at nalı bulan mitlu olur. Evinin kapisina ugur olsun diye at nalı taktigini gormek, o eve hastalik ve mutsuzluk girmeyecegine isarettir
+3 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Bir kimsenin rüyasında at sattığını görmesi iyiye yorumlanmaz. Böyle bir rüya gören kimse ya birisiyle kavga eder, ya da aile hayatında geçimsizlik baş gösterir. Rüyasında pazardan bir at satın aldığını gören kimse; eğer görevli ise kısa zamanda terfi edeceğine delil sayılır.
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
İhya: Makam ve rütbe, yolculuk ve düşmana galip gelmeye delalet eder. Kuyruğu, yelesi ve ayakları kızıl olan at dindarlıktır. At, güzel evdir. Beyaz at düşmana galip gelmeye, Siyah at saltanat, ululuk, devlet ve dünyalığa, Bekarın kısrağa binmesi asil ve zenggin bir kadınla evlenmesine, Beyazı siyahına galip olan at ile kızıl kısrak, neşeli, dindar kadına delalet eder. Birçok ata sahip olan meslektaşları ve akranları içinde sivrilir. Ata binen kimsenin hanımı hamile ise oğlu olur. Kuyruk tüyü gür olan at evlat ve akraba çokluğuna, Atın bir tarafa doğru sıçraması, binen kimse için bir işe ya da düşünceye meyletmeye, Melez at izzet ve şerefe, yüksek rütbeye yahut asil bir evlada delalet eder. Çift kanatlı ata binen ya dünyalığa ya da saltanata kavuşur. Siyahata binen karsız bir yolculuğa çıkar. Kendi zayıf atını güçlü bir atla değiştiren kötü halden iyi hale; bunun aksi olursa, diğer hale duçar olur. Bir atın terkisine binen birinin vekili olur ya da onun meslek ve meşrebini devam ettirir. Bir yerleşim alanına topluca giren başıboş atlar şiddetli yağmurdur. Terkedilmiş yılkı atları devlet ve saltanatı sona eren insanlara, yaşlı ve düşkünlere delalet eder. At tersi şerefli bir kimseden maldır. Bu tersi süpürmek, böyle bir kimseden mal edinmek, At tersi üzerinde oturmak akrabaları cihetinden mal elde etmektir. ( Ayrıca Bakınız; Beygir.)
+4 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Molla Cami: Rüyada ata binmek, gerçekte ata binen kimse için, şerefli mertebeye nail olmaya ya da bir seyahate çıkmaya işaret eder. Rüyada taya binmek, bekar kimse için, iyi ve zengin biri ile evlilik yapmasına veya bir ev sahibi olacağınaişarettir. Rüyada genç ve iyi bir cins at görmek, rüya sahibinin iktidarının artmasma, rızkının çoğalmasına, beyazımsı gri renkli bir at görmek, kazançlı işlerin peşinden koşmaya, koyu kırmızı veya kül renginde yaşlı bir at görmek ise, işlerin bozulmasına işarettir. Rüyada boz renkli bir ata bindiğini gören kimse, düşmanlarını mağlup eder. Siyah ata bindiğini gören kimsenin şeref ve itibarı, mevkisi yükselir. Kır atabindiğini gören kimse kısa süre içinde evlenir. Gemsiz bir ata binmek, rüya sahibinin istemediği halde birisinin emri altına girip onun emirlerini yapmak zorunda kalmasına işarettir. Huysuz ve azgın ata binmek, rüya sahibinin hilekar ve yalancı bir kimse ile ilişki kurmasına vebundan ötürü ve ondan zarar görmesine işaret eder. Eğersiz bir ata binmek, rüya sahibinin giriştiği işlerden olumlu neticeler elde edemeyeceğine işaret eder. Rüyada bir at öldürdüğünü gören kimse, mal ve paraya kavuşur. Bir at tarafından ısırıldığını gören kimse, herkes tarafından saygı görür. Ölmüş bir at gören kimse, şeref ve itibara kavuşur. At eti yediğini görmek, rüya sahibiiçin iyi değildir. Attan düştüğünü gören kimse, para kaybına uğrar ya da sağlığı bozulur. Rüyada at sattığını gören kimse, ya birisi ile kavga eder veya aile hayatında geçimsizlikler olur. Pazardan bir at satın aldığını gören kimse, eğer memursa, hızla terfi ederek yüksek mevkilere nail olur. Erkek at iktidar ve güçtür. Dişi at ise, şerefli bir kadındır. Bir kısrağa bindiğini veya satın aldığını gören kimse, şerefli bir kadınla evlenir. Eğer rüya sahibi evli ise, ya da evlenme niyetinde değilse, o zaman büyük bir araziye nail olmasına işaret eder. Takım atların evler arasında koşturmaları ve böylece bir yere veya bir mahalleye girmeleri, o yere isabet edecek yağmur ve sellereişaret eder.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Nablusi: Rüyada yanında at olduğunu gören kimsenin rızkının geniş olmasına ve düşmanına galip gelmesine delalet eder. Ata binmeye layık olmayan kimsenin rüyada ata bindiğini görmesi, izzet ve makam sahibi olmasına delalet eder. bazen da o kimse için yolculuk meydana çıkar. Çünkü yolculuk manasına olan «sefer» at manasına olan «feres» ten müştaktır.
Erkek ata bindiğini gören kimse düşmanından korunur. Rüyada taya bindiğini görse, o kimsenin güzel bir çocuğu olur. Semer vurulmuş bir hayvana bindiğini gören kimse, ne fakir, ne de zengin, orta halli olarak yaşar. Bekar olan kimse kısrağa bindiğini görse, hanımefendi, zengin ve asıllı bir kadınla evlenir. Asil olan asılsıza nisbetle şereflidir. bazen da at, güzel yapılmış eve delalet eder.
Kır at, düşmana galip gelmektir. Çünkü kır at meleklerin atların-dandır.
Yele ve kuyruğu kızıl ve dört ayağı sekil san at, takva ve dindir. Bir kimse, yelesi ve kuyruğu siyah ve diğer yerleri kızıl bir ata bindiğini görse, bazen rakı içer. Çünkü vasfı yapılan at manasına gelen «kümeyt» kelimesi, içkinin isimlerindendir.
Bir kimse başkasının atına binse o kimsenin mertebesine yükselir. Yahut o kimsenin adetini işler, özellikle mezkûr at meşhur ve bilinen at, rüyayı gören de ona binmeye layık olursa.
Kısrak at, zevcedir. Tekrar binme niyetinde olmayarak dişi attan indiğini ve gemini çıkardığını gören kimse, hanımını boşar.
Tekrar binmek niyetiyle bir işi için atından indiğini ve atının eğerinin de yanında olduğunu gören kimse ise hanımının hayızlı oluşu sebebiyle ondan nefsini menetmesine delalet eder. Eğer başka bir kısrağa binmek üzere mezkûr attan indiğini gören kimse, hanımı üzerine başka bir kadını daha nikah eder. Yahut ikinci atın kıymeti nispetinde bir cariye alır. Eğer kısraktan indiği zaman nefret ederek arkasını dönüp yürüse yahut indiği zaman yere kan olarak sidik etse, o kimse hanımından ayrılarak zina ile meşgul olmasına delalet eder.
Halis kızıl kısrak, dindar, neşeli ve şöhretli bir kadına delalet eder. Alaca kısrak, güzellik ve mal ile meşhur bir kadındır. Her tarafı, yelesi ve kuyruğu kızıl olan kısrak, neşeli, sevinçli bir kadındır. Beyazlığı siyahlığından çok olan at, dindar bir kadındır.
Bir kimse eğersiz ve gemsiz bir kısrağa bindiğini görse, ahlaksız bir kadınla evlenir. Yahut sebatı olmayan bir işi üzerine alır. Atlardan ve üzerine semer vurulan hayvanlardan beyazlığı siyahlığına galip at, velayete delalet eder. ^Beyazlığı siyahlığından fazla olan ata bindiğini gören, dindar bir kadınla evlenir. Mezkûr at ona itaat ederse, evlendiği kadın da da onun itaatında bulunur.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Gözleri bozuk veya kör bir at görenin işleri kötü gider. Geçim darlığı çeker, sonra selamet bulur. Atın kendisiyle konuştuğunu gören, hayret edilecek bir iş yapar. Attan düştüğünü, bayıldığını veya indiğini görenin makamı ve memuriyeti elinden gider. Bir rivayete göre karısı ölür.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Atı yedeğine alıp götüren, şerefli bir zatın hizmetine girer. İki kanatlı ata binen, muradına nail olur. Büyük mevki ve şeref kazanır. Bir ata binip indiğini gören, başladığı bir işe pişman olur. Kısrağının doğurduğunu görenin izzeti, itibarı ve malı artar. Bir rivayete göre evladı olur. Bekarsa, evlenir yahut iş sahibi olur.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Demir ayaklı bir ata binen, vefat eder. Bindiği atın koşup kan ter içinde kaldığını gören, günah işler lakin, zengin olur. Uzakta bir at gören, ileride müjde alır.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada ata binip gezmek; güzel bir hal ve hasta için şifa bulmaya işaret eder. Dertli bir kimsenin rüyasında ata binip gezdiğini görmesi, amacına ulaşmak ve arzu ettiği şeylere kavuşmak anlamına gelir. At sürmek, makam ve mevki, şan ve şöhret sahibi adam, güçlü kimseden yardım görmek ve her istediğinin kolayca yerine gelmesi demektir. Kır bir ata bindiğini gören kimse, halk içinde hayır veya şer ile meşhur olur. Anasının ata bindiğini gören, bir ev sahibi olur. Babasını ata bindiğini gören nesli hayırlı bereketli olur. Arkadaşını veya bir tanıdığını ata binerken gören, ummadık bir hayra işaret eder. Ayakları demirden bir ata bindiğini gören kimse, vefat eder. Cesurca ata binmek pek çabuk ilerlemekle yorumlanır. Birtakım adamların 139 refakatiyle at ile gitmek saadete, kadınların refakatiyle at ile gitmek ise ihanet ve musibete delalet eder.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Ebu Said’ül-Vaaz (r.a.) demiştir ki; kır at görmek ve binmek diğer renklerden aşağıdır. Çünkü kıymette diğer renklerden daha ucuz ve itibarsızdır. Kır ata binmiş olduğunu gören kimse, her işinde itiraza uğrasa da kır at çok mal, hayırlı iş ve hatırının sayılmasıdır. Dişi tay yüzü ve ahlakı güzel eş ile tabir edilir. Yağız, yani siyah at kuvvet, makam para, altın, mal, mülk ve servettir. Yağız ata binmek yolculuğa ve kazançlı işlere ve bu seferinden sonra gücünün ve malının artmasına işaretti
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Caferi Sadık (r.a.) demiştir ki; al ata bindiğini gören kimsenin gücü azalır, şerefi sarsılır, kedere uğrar. Kızıl ile gri arası bir renkteki at hastalık ile tabir edilip, yorumlanır. Bu renkteki bir ata bindiğini gören kimse, hasta olur. Eğer bindiği dişi taysa hastalıklı ve yaratılıştan üzülmeye meraklı, duygusal, narin bir kadınla evlenir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Danyal (a.s.) demiştir ki; atının kuyruğu uzamış ve kılları çoğalmış görmek, taraftar ve hizmetçilerinin artmasına, kuyruğunun kısa ve kıllarının azlığı yardımcı ve işçilerinin azalmasına, atın azasındaki eksiklik güç ve şerefine gelen zararı gösterir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
İsmail El Eş’as (r.a.) demiştir ki; rahvan veya yorga gider bir ata bindiğini gören kimse, güzel ve zengin bir kadınla evlenir. Kendisi istemediği halde birisinin terkisine bindiğini gören kimsenin işini ve mülkünü o kimse almaya çalışır.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Cabir’ül Mağribi (r.a.) demiştir ki; at görmek, kendisine hoş gelen şeylerle tabir edilir. Eğer at huysuz, aksi, dik kafalıysa kendiside huysuz, aksi, dik kafalıdır. Eğer at yumuşak başlı, iyi huyluysa kendisi de iyidir. Ayrıca hayırlı iş ve bereketli kazanç ile tabir edilir. Bindiği atın kanter içinde kalıncaya kadar koştuğunu görmek, kendisine gücü yetmeyip günah işleyeceğine ve kolayca para, altın, sermaye veya ticaret malı kazanmaya işarettir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; çıplak bir ata binip attan düştüğünü görmek, hayat şartlarının kötüye gitmesine, eğer devlet hizmetinde görevli ise, görevinden alınacağına veya sürgüne gönderileceğine, rencide edilmeye, hanımının ahlaksızlığı nedeniyle ayrılmaya tabir edilip, yorumlanır.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada ahırda at görmek; rüyasında ahırda atların olduğunu gören kişinin resmi kurumlardaki bir işinin tatlılıkla ve kolaylıkla hallolacağına işaret eder. Bu iş rüya sahibinin istediğinden de kolay olacak, rüya sahibinin de kafası rahat edecek demektir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada uçan at görmek
Bir kimse rüyasında uçan bir at ,yani pegasus görürse, umutla beklenen günlerin yaklaşmasına ve muradının hasılına, eğer hasta ise şifa bulmaya işaret eder. Bazen de kanatlı uçan at görmek gizli bir keşfe ve ilme ve yahut ilim irfan sahibi bir kimse ile dostluk kurmaya 1945 tasvir
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada bebe at görmek; atın muradından kaynaklı olarak at görmek gibi yorumlanabilir. Gebe at görmek kişinin yapacağı yardımlar ışığında toplum tarafından saygı göreceği ve her zaman iyilikle anılan biri olacağı anlamına gelmektedir. Kişinin toplumsal etkinliklerde rol alıp bu tip projeleri yönetmesi herkes tarafında takdir toplayan bir davranış olarak görülecektir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada eğersiz ata binmek; zor olan tüm işlerin üstesinden gelmeye ve istediği gibi mal, mülk elde edeceğinize ve her işinizde başarılı olacağınıza tabir edilir. Eyer görmek her manada hayırlı ve bol kısmetli şeylerin habercisi olarak kabul edilir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada eğerli at görmek; iyi huylu ve güzel ahlaklı zengin soylu hanıma işarettir. Mal, mülk ve çok servet sahibi olmaya ve her işinizde başarılı olacağınıza alamettir. Eğer görmek, bereket, kuvvet, bol kazanç ve müjdeli bir haber ya da sevineceğiniz bir hayırlı birliktelik kurmaya tabir edilir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Renkli at görmek; bekar kimse rüyasında beyaz ata bindiğini görmüşse en yakın zamanda beğendiği ve murat ettiği kişiyle evlilik olacağına işaret eder. Kahverengi at görmek, sağdık eş, iyi niyetli dost ve hoş sohbet yapacağınız bir topluluğa girmeye delalet eder. Siyah at görmek, güç, sır saklamak ve gizemli bir kadın ile birliktelik veya dostluk, sır tutmak ve insanlara faydalı bir konuda hizmet etmek demektir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada evde at görmek
Evinde at görmek; bir atın evine girdiğini görmek büyük bir kimsenin geleceğine; atın bir yerden çıktığını görmek, oradan kıymetli bir kimsenin çıkıp gideceğine işaret eder. Bir takım atlıların bir yerde yarıştıklarını görmek, orada sel veya kuvvetli yağmur olacağına delalettir. Birkaç atı olduğunu görmek, fayda göreceği bir işe kavuşmaya işaret eder, yorumlanır. Genç bir kısrağın iyi eğerlenmiş olarak evinize girdiğini görmek, genç, güzel ve zengin bir kızla rüya görenin evleneceğine işarettir.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada koşan at görmek
Rüyada koşan at görmek; iyi zaman, arzu ve temeni hatta muvaffakiyetle yorumlanır. Beyaz ve siyah atların koşması ve rüya sahibinin de bunu görmesi muradının yaklaştığına ve arzularının kolayca gerçekleşmesine yorumlanır.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada beyaz at sürüsü görmek
Rüya sahibinin ardı ardına alacağı birbirinden güzel ve hayırlı haberlere yorumlanır.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada Siyah At Görmek
Rüyada siyah at görmek, rüya sahibinin hidayete ererek hikmet sahibi olacağı anlamına gelir. Rüyada görülen siyah at, kişinin insanlar içinde çok sevileceğine, saygı göreceği işler yapacağına ve bu sayede çevresindeki insanların takdirini toplayacağına yorulur.
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada siyah at sevmek
Rüyada siyah at sevmek, rüya sahibinin iş hayatında başarılar sağlayacağına, güzel gelişmelerin olacağına yorulurken aynı zamanda rüya sahibinin çevresinde kendine hayır ve mutluluk getirecek, zor gününde yanında olacak ve yaşadığı sürece kendisini bırakmayacak insanların varlığına rivayet eder
+2 oy
Ruyaninmeali Rüya Kurucu (80.3k puan)  
Rüyada siyah at kovalaması
Rüyada siyah at kovalaması, etrafında sürekli dolaşan bir kısmetinin varlığına ve kişinin yakında bir kısmeti daha olacağına tabir edilir. Rüya sahibini güzel ve bol şanslı günlerin bekleyeceğine yorulur.

İlgili rüyalar

+3 oy
0 yorum 93 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (160k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 34 okuma
26 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde halil   yazdı
+5 oy
1 yorum 18 okuma
+1 oy
31 yorum 13 okuma
mustafaharputi 29 Haziran Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
0 oy
38 yorum 17 okuma
mustafaharputi 29 Haziran Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+1 oy
31 yorum 17 okuma
mustafaharputi 29 Haziran Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+8 oy
100 yorum 987 okuma
mustafaharputi 10 Eylül 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 11 okuma
Ert0516 2 gün önce Rüya kategorisinde Ert0516 Karabasan (22 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 31 okuma
Hope 20 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Hope Karabasan (486 puan)   yazdı
+6 oy
2 yorum 60 okuma
+9 oy
10 yorum 180 okuma
Hicaz 13 Temmuz 2019 Analiz kategorisinde Hicaz Uzman Yorumcu (33.3k puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.9k rüya

82.2k yorum

26.4k düş-ünce

4.3k üye

125 Aktif
3 Üye ve 122 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 11353
Dün : 31146
Toplam : 17124186
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 4516 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 523 e
  3. Karga Karga - 457 e
  4. Simge Simge - 200 e
  5. ~Angel~ ~Angel~ - 84 e
  6. sonsuz sonsuz - 73 e
  7. Hypnos Hypnos - 71 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...