Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyalarınıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayınız. Puan toplamak için oy veriniz, yorum yazınız.
+3 oy
60 okuma
Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (1.1m puan)
(Erkek çocuk): Müjde ve sevinç olarak yorumlandığı halde bir kadın, kucağında küçük bir erkek çocuk taşıdığıı görürse, üzüleceğine ve kederleneceğine işarettir. Güzel ve yüze gülen bir çocuk da müjdedir.Göz aydınlığıdır.Sevimli, küçük çocuk melektir. Güzel bir çocuk doğurduğunu gören işinde başarılı, evinde itibarlı olur. Çirkin çocuk doğurduğunu ve çocuğun ağladığını gören musibet, bela, sıkıntı ve kedere düşer. Bir çocuktan bir şey öğrendiğini gören aynısını görür veya duyar.
(Kız çocuk): Kız çocuk görmek erkek çocuk görmekten çok daha hayırlıdır. Küçük kız çocuk kolay ve rahat kazanılacak kazançtır, saadettir, berekettir. Küçük bir kız çocuğunu kucağında taşıdığını gören, saadete gark olur, çevresinde itibarı artar.
Karısının kız doğurduğunu gören gam ve kederden kurtulur. Bir kız çocuğunu öpmek başlanılacak işte başarıya ulaşılacağını gösterir. Küçük kız çocuğunun veya bir kız çocuğunun öldüğünü görmek rızkın daralmasına, saadetin azalmasınna yorulur.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

95 Yorum

+4 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çok çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Rüyada çocuk görmek dünyanın süsü ve neşesine, fitne ve sıkıntılarına, Kadının kucağında çocuk görmesi çocuğu yoksa anne olmaya, anne ve babanın kendi çocuğunu kucağında görmesi şefkat ve merhamete, başkasının çocuğunu sevmeleri yetimleri himaye etmeye ve kimsesiz çocuklarla ilgilenmeye işarettir.
Kucakta taşınacak kadar küçük çocuk görmek üzüntü ve kedere, buluğ çağına yaklaşmış çocuğu görmek müjdeye, Çocuk bazen kusura, günaha ve suç işlemeye, okula giden bir çocuğu olduğunu görmek tövbe etmeye, küçük bir çocuk olduğunu görmek anne tarafından mirasa kavuşmaya, yoksulun annesinden doğmuş bir çocuk olduğunu görmesi rızka ve zenginliğe yorumlanır.
Çocuğu arkasına aldığını (sırtına bindirdiğini) görmek üzüntü ve kedere, Evlenmediği halde çocuğu olduğunu görmek ilerlemeye, sıhhat, emniyet ve şerefe, Küçük çocuklar, basit ve küçük üzüntülere, Cami, sokak gibi bir yere bırakılmış olan çocuğu görmek düşmana yahut olumsuz değişikliklerin giderek, her şeyin eski haline avdet etmesine, üzüntü ve kederin gitmesine alamettir.
Çocuk öldürdüğünü görmek birçok ilim elde etmeye, Birden çok oğlan çocuğu görmek mala, hanıma ve birbiri andınca çıkacak çok hayra, Küçük çocuğunun serpilerek büyüdüğünü ve adam olduğunu görmek güç ve kudrete, Erkek çocuk müjdeye, kız çocuğu rızka ve hayırlı nimete, Kesilmiş çocuk göbeği nikâha, Çocuğunu kaybettiğini görmek mahzunluktan sonra gelecek ferah ve sevince çıkar.
Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere, kız çocuk görmek sıkıntıların gitmesine, süt emen bir çocuk görmek sevinmeye işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevince işarettir. Hasta bir çocuk görmek, kendi çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı; fakat başka sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir. Haberdir. Erkek çocuk iyi haber, kız çocuk ise eğlenceli haber veya dedikodudur.
Rüyada çocuk görmek sevince yorumlanır. Rüyasında erkek çocuk görmek, sevince, mutluluğa, kız çocuk görmek, sıkıntıdan kurtulmaya, bir bebeğin süt emdiğini görmek, rüyanın görüldüğü eve bereket ve rızk yağacağına işarettir. Çocukla oynadığını görmek, iyi bir haber alacağına, kendisinin çocuk olduğunu görmek, uzun bir ömür süreceğine; bir okulda çocuklarla birlikte oyun oynadığını veya bir sıra teşkil edip geziye çıktığını görmek, ev halkından hayır göreceğine, sokakta bırakılmış bir bebek bulup evine getirdiğini görmek, o eve kısmet ve mutluluk geleceğine, yetimhaneden bir çocuk aldığını görmek, bulunduğu mevkiden daha üstün bir yere çıkacağına delalet eder.
+3 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuklar görmek
Zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Hasta bir çocuk, kendi çocuğunuzun sağlıklı olacağı anlamına gelir. Ama başka sorunların habercisi olabilir.
+3 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk görmek; nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok farklı şekillerde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır.
Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.
Erkek çocuk görüldüyse iyi haber, kız çocuk görüldüyse biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir. Gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanınızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir. Buluğ çağına girmiş bir çocuğu görmek izzet ve kuvvete işaret eder. Okula giden bir çocuğu olduğunu görmesi, günahlarından tövbe etmesine işarettir. Çocuğun güldüğünü görmek, sevinç, huzur, hoş muhabbet ve hastalıktan halas olmak ile yorumlanır.
Rüyada şişman çocuk görmek, dert, tasa bunlardan bunalmış olması ve sorunlarının artmasına vesile olacak işlerin olması, zayıf çocuk görmek, kendine çok güvenmesi ve gösterişi, lükse olan düşkünlüğü ile rivayet edilir. Yürüyen çocuk görmek, hayatını yolunu koyacak işler yapmasına ve bunlarının karşılığını alarak rahata kavuşacak olması, çıplak çocuk görmek maddi ve manevi açıdan çekilen sıkıntıların son bulacak olması anlamına gelir. Çıplak erkek çocuk öptüğünü görmek, kendine olan güveni ile başarılı işler yapmasına yorumlanır.
+3 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuğu olduğunu görmek; iş konusunda büyük bir gelişme yaşanacağına ve kişinin yeteneklerini herkese gösterme fırsatı bulacağına işarettir. Yeni atılımların ya da iş ile ilgili yeni terfilerin kapıda olduğuna işaret eden rüya aynı zamanda gelecek planlarının da yapılacağını ve parlak bir hayata sahip olunacağını da müjdeler. Kişi rüyasında çok sayıda çocuğu olduğunu görürse zenginleşir ve malı artar. Çocuğu olduğunu ve ona süt emzirdiğini gören kişi ise çok yakın zamanda büyük bir mutluluk yaşar. Kız çocuk sahibi olduğunu görmek çok kısmetli ve bereketli bir hayata kavuşmak anlamına gelir. Kız bebek sahibi olmak müjdeli ve büyük sevinçlere neden olacak haberler almaya da işaret eder. Rüya sahibinin her türlü derdinden uzaklaşıp, ailesi ile neşe içinde geçecek bir hayata sahip olacağına tabir olunur. Erkek çocuğu olduğunu görmek, çok kısa zaman, içinde gelecek büyük bir habere işaret eder ve rüya sahibi hamile değilse, gerçek hayatında büyük bir mirasa hak kazanacağına da delalettir. Bu rüya aynı zamanda maddi açıdan bolluğa işaret eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocukluğunu görmek; rüyayı gören kişinin anılarına, geçmişine ve yaşadıklarına çok bağlı olduğuna rivayet edilir. Rüya sahibinin her daim çocukluğunu yad ederek yaşadığına, iyi niyetlerini, çocuk saflığını, neşesini ve geleceğe olan umutlarını hiç kaybetmeyeceğine delalet eder. Kişi, ne kadar yıl geçerse geçsin içindeki küçük çocuğa inanmaktan ve onu sevmekten vazgeçmeyecek demektir. Rüyayı gören kişinin kendini bazen bir çocuk kadar savunmasız hissettiğine bazen de yine bir çocuk kadar şen şakrak, gamsız, dertsiz ve tasasızmış gibi görmek ve yaşamın verdiği sıkıntılardan kaçmak istediğine alamet eder. Rüya sahibi bunu bir kaçış yolu olarak görüyor demektir.
+3 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada ikiz çocuk görmek; şansının ve kısmetinin açık olmasına yorumlanır. Akıllı, zeki olması ile hayatta hep başarılı olacağına ve adından söz ettirecek bir kişi olmasına tabir edilir. İkiz çocuklar iki ayrı kısmet ve sevinecek haber de demektir.
+3 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada kendini çocuk olarak görmek; yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca bazı olgunlaşmamış karakter özelliklerinin olgunlaşması gerektiği şeklinde de yorumlanır. Hasta bir insan rüyasında çocuk olduğunu görse, ölüm haberi alır ya da hastalığı ciddiyetini korur. Sağlıklı bir kimse çocuk olsa maziden kalma bir dostuna ya da sevdiği bir insana kavuşur denilmiştir. Çocuk olmak, beklenmedik bir olaylara vakıf olmak demektir. Çocukluğunu görmek, rızka ve zenginliğe kavuşacağına işarettir. Zengin bir insanın çocuk olduğunu görmesi iyi değildir, çünkü onun zenginliği kemale ermez.
+3 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocukla oynamak; iyi niyetli ve insanlar arasında sevilen bir adama delalet eder. Çocukla oynadığını görmek, rızk ve kısmet ile gelecek huzura delalet eder. Erkek çocuk oyuncağı görmek, sıkıntılarının bitecek olmasına ve rahat bir nefes almasına, hayatında yeni gelişmeler mutlu olması ile rivayet edilir. Erkek çocuk oyuncağı aldığını görmek, umutsuzluğa kapılıp mutsuz olmasına işarettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk sevmek; rüya sahibinin merhametli ve iyi kalpli birisi olduğunu ve tüm hayatını güzel amellerle geçireceğini göstermektedir. Tanıdığı bir çocuğu seven kişi, o çocuğun ailesinden bir iyilik görür veya kendisi zor durumlarında olanlara yardım eder. Tanımadığınız bir çocuğu sevmeniz ise, sizin de bir çocuğunuz olacağına veya çocukları ilgilendiren bir konuda başarılı birtakım işler yapacağınıza işaret eder. Çocuğun saçını okşamak, güzel ve müjdeli haberler alacağınızın, bir bebeği kucağa almak ise muhtaç bir insana yardım edeceğinizin habercisidir. Birisi rüyasında güzel yüzlü erginlik çağına yaklaşmış bir çocuğu sevse o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir. Çocuğu sevmek, rüyayı gören kadın ve erkek içinde hayır sevinç ve selamet, esenlik içinde güzel bir hayat habercisidir. Erkek çocuğu kucakladığını görmek, emellerine kavuşmak ve isteğinin olacak olması demektir. Erkek çocuk sevmek, hayır, ferahlık ve himaye altında olmaya, müjdeli habere işarettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk dövmek; geçirilecek güzel günlere ve hak edilmiş helal kazanca işaret ederken, kişinin devlet mertebesinde önemli mevkilere ulaşacağına da işaret eder. Çocuğunuza vurduğunuzu görürseniz, aydınlığa çıkar ve sıkıntılarınızdan kurtulursunuz. Tüm istekleriniz gerçekleşir ve kısmetlerinizde de büyük artışlar olur. Diğer bir görüşe göre ise bu rüya, sakladığınız bazı sırların beklenmedik şekilde ortalığa saçılacağına, bu nedenle sıkıntılı zamanlar yaşayacağınıza ve huzurunuzu bozulacağına delalettir. Kendi çocuğunu ya da bir başka çocuğu dövdüğünü görmek izzet ve itibardan alçaklığa düşer, sıkıntıya ve belaya düşer denilmiştir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk öpmek; kişinin hayatındaki kimseler üzerinde ciddi bir gücünün olduğuna ve onlara isteklerini kolayca yaptıracağına, evli ve çocuk sahibi kimselerin aile üyeleri tarafından el üstünde tutulduğuna, günlük yaşamında her türlü aktivite ile meşgul olacağına, kendisine hayat neşesi veren insanlarla daha sık görüşeceğine işarettir. Özellikle çevresinde moralsiz veya üzgün olan insanlara da yardımlarda bulunarak mutluluğunu başkaları ile paylaşacağına alamet eder. Çocuk öptüğünü gören kişi bayansa hamile kalır ve kız evladı olur. Bekar 525 erkekler için de çocuk sahibi biri ile evlenmek anlamına gelir. Küçük başlayan ama sonradan büyüyen ticari bir hayata da alamet olan rüya kişinin kendi gücünü ortaya koyacağı gelişmeler yaşayacağını da tabir eder. Yakın zamanda kazanacağı altın, para, mal ve mülk ile tabir edilir. Çocuk sevmek ve öpmek hayırdır. Erkek çocuk öptüğünü görmek mutluluk ve huzurdur. Sarışın çocuk öptüğünü görmek, iyilik ve esenliktir. Esmer çocuk öptüğünü görmek, aile içinde huzuru sağlayan kişi olması ve yaptığı işlerde başarılı olmasına yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Erkek çocuk görüldüyse iyi haber, kız çocuk görüldüyse biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir. Gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk bakmak; kişinin duyguları ile hareket eden ve her zaman başkalarının da iyiliğini düşünen, sosyal yardımlaşma konularında öncü olan biri olduğuna, liderlik pozisyonunda olacağı bir işte görev alacağına alamettir. Çocuk bakmak yeni bir sorumluluk almak veya kişiye yüklenen yeni bir görev manasına da geldiği için, özellikle devlet kademelerinde çalışan kimselerin geçici görevle başka bir şehre ya da ülkeye tayin olacaklarını tabir eder. Zor durumda olan kimselere yardımcı olmak için varını yoğunu ortaya koyan kişinin başarılı projeleri ile devlet büyüklerinin de ilgisini çekeceğine, ödüllendirileceğine ya da işinde terfi ettirileceğine işarettir. Küçük bebek bakmak, yeni bir işe girmek ya da küçük bir dükkan açıp işletmeye başlamak demekken, daha büyükçe bir erkek çocuk baktığını gören kişiler kendi işlerinin patronu olurlar.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
anımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanınızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk emzirdiğini görmek ; rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok iyi bir kişiliğe yani olgunluğa erdiğine, yapılan işlerde ve ortaya çıkan sorunların çözümünde daha akılcı hareket ettiğine ve etrafındaki insanlara daha anlayışlı, daha hoşgörülü ve daha iyi davranıp onlara saygı gösterdiğine alamet edilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Buluğ çağına girmiş bir çocuğu görmek izzet ve kuvvete işaret eder. Okula giden bir çocuğu olduğunu görmesi, günahlarından tövbe etmesine işarettir. Çocuğun güldüğünü görmek, sevinç, huzur, hoş muhabbet ve hastalıktan halas olmak ile yorumlanır.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; çocuk görmek rızk ve kısmet demektir. Çocuk sevmek şansın açılması, çocuk öpmek ele geçecek paraya, çocukla oynamak ailesinden ayrı olan için kavuşmak demektir. Çocuk öldürmek, Hızır (a.s.)’ın kıssasının anlatıldığı gibi birçok ilimlerin sahibi olmaya işaret ve delalet eder. Kucağından çocuğunu düşürmek malik olduğu bir malı satmaya, elinden tuttuğu bir çocuğu düşürmek zarara uğramaya malına sahip çıkamadığına yorumlanır. Çocuk, bebek, evlat kaybetmek ve bulamamak anne ve evladın kaybolmasına ya da ayrı kalmaya yorumlanır. Çocuğu bulmak birleşme ve kavuşma, huzur ve selamet demektir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada şişman çocuk görmek, dert, tasa bunlardan bunalmış olması ve sorunlarının artmasına vesile olacak işlerin olması,
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Ebu Said’ül Vaaz (r.a.):
Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki; çocuk erkek ve kız çocuk iki türlü yorumlanır: Erkek çocuk gören kişi, kuvvet ve sıhhat bulur, kız çocuk gören kişi tövbe eder, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
zayıf çocuk görmek, kendine çok güvenmesi ve gösterişi, lükse olan düşkünlüğü ile rivayet edilir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Diyanet: Rüyada çocuk görülmesi; sevince işaret eder. Bir kişinin rüyasında erkek çocuk görmesi; o kimsenin sevineceğine ve mutlu olacağına, kişinin rüyasında bir kız çocuğu görmesi; o kimsenin sıkıntılarından kurtulacağına, bir kimsenin rüyasında bir bebeğin süt emdiğini görmesi; rüyanın görüldüğü eve rızık ve bereket yağacağına işaret eder. Kişinin rüyasında bir çocukla oynadığını görmesi; o kimsenin sevindirici bir haber alacağına, kişinin rüyasında kendisinin çocuk olduğunu görmesi; o kimsenin uzun bir ömür süreceğine, bir kişinin rüyasında bir okulda çocuklarla birlikte oyun oynadığını görmesi; o kimsenin ev halkından hayır göreceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sokağa terkedilmiş bir bebeği bulup eve getirdiğini görmesi; rüyanın görüldüğü o eve mutluluk ve bereket geleceğine, çocuk bakım yuvasından bir çocuk alıp eve getirdiğini görmesi halen bulunduğu mevkiden daha üstün bir mevkiye getirileceğine yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Yürüyen çocuk görmek, hayatını yolunu koyacak işler yapmasına ve bunlarının karşılığını alarak rahata kavuşacak olması,
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Seyyid Süleyman: Rüyada güzel ve sevimli bir erkek çocuğunun kendisine doğru geldiğini görmek, iki şekilde tabir olunur. Melek ve müjde. Kucağında küçük çocuk taşıyan; kederlenmesine sebep olacak bir hadise ile karşılaşır. Bazı tabircilere göre, kundaktaki bir çocuğu kucağında götürmek; şayet çocuk ağlamıyorsa, iyidir. Rüya sahibinin sıkıntısı varsa selamete çıkar. Korktuğu şeyden emin olur. Fakat, kundaktaki çocuk, korkulu bir halde ağlayıp çırpınıyorsa, rüya hayra delalet etmez.
Kendini kundakta küçük bir çocuk olarak görmek, dört türlü tabir olunur. Mal kaybı, hapis, hastalık ve cinnet. Bu rüyayı gören fakirse, ihtiyarlığın bunaklık günlerine kadar yaşar. Tanınmış küçük bir çocuğu oynuyor görmek; iyi değildir. Fakat, bu çocuğu bir şey öğrenirken görmek, bilakis hayır ve menfaate delalettir. Mühim bir şahsiyetin çocuğunun rüya sahibini elinden tutup, maka-mına veya evine götürmesi hayır ve ni'mettir. Küçük bir çocuğun kaybolması bir görüşe göre; sıkıntıların sonudur. Fakat, başka bir görüşe göre; üzüntü ve kederlerin başlangıcıdır.
Karısının bir erkek çocuk doğurduğunu görmek; devlet, servet, saadet ve baht açıklığına işarettir. Yeni doğmuş, kundaklı bir çocuğun yürümesi ise, parlak talihinin çabucak ziyadeleşeceğine, yükseleceğine işaret eder.
Güzel, sevimli, güler yüzlü küçük bir çocuğun gülmesi; hayırlıdır.
Buna mukabil bir organı noksan, çirkin görünüşlü ve ağlamakta olan bir çocuk; felaket, musibet ve keder habercisidir.
Küçük bir çocuktan haber almak; o haberin olduğu gibi çıkacağına delalettir. Çünkü tabircilerin çoğu rüyada görülen küçük çocuğu, melekle yorumlamışlardır. Dolayısıyle, küçük çocuğun rüyadaki sözleri, bir meleğin sözleri kadar muteberdir. Yeni doğmuş, kundaklı bir çocuğun konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadeti için müjdedir.
Rüyada küçük kız çocuğu görmek; erkek çocuk görmekten daha hayırlıdır. Güzel, sevimli ve güler yüzlü bir kız çocuğu da hayır ve menfaatle yorumlanır.
Küçük bir kız çocuğunu kucağında taşımak; devlet, ni'met, haber, menfaat ve bol rızık ifadesidir. Kundaktaki küçük bir kız çocuğunu kucağına alan, şayet işinden çıkarılmışsa; geri döner. Tüccarsa; çok kazanır. Zenginse; serveti artar. Rüya sahibi hapisteyse; kurtulur, hastaysa iyileşir, borçluysa; borcunu öder. Hulasa bu her bakımdan hayırlı bir rüyadır.
Karısının bir kız çocuk doğurduğunu gören, en kısa zamanda saadete kavuşur. Maksadına ulaşır, üzüntülerinden kurtulur. Bir kız çocuğunu öptüğünü, sevdiğini gören, fayda sağlayacağı hayırlı bir işe başlar. Kız çocuğunun kendisine güldüğünü görene talihi güler. Böyle bir çocuğun ağladığını görmek de sevinmeye delalettir. Kundaktaki küçük bir kız çocuğunun sevildiğini görmek; aynı şekilde sevinmektir. Devlet ve ni'metle tabir olunur.
O kadar ki, bu rüya sahibi herkesin hayret edeceği derecede geniş imkan-lara kavuşur. Kundaktaki kız çocuğunun birdenbire büyüyüp yürüdüğünü görmek; işinde, sanatında, ticaretinde, mal ve rızkında ümit edilemeyecek kadar büyümeye işarettir.
Fakat, küçük bir kız çocuğunun vefatına şahit olmak veya ölmüş bir kız çocuğu görmek; yukarıdaki güzel tabirlerin tamamiyle aksidir. Kız çocuğunu hasta görenin, elindeki maddi imkanları tehlikeye girer. Çocuk iyileşirse, bu tehlike ortadan kalkar. Kız çocuğunun iğrenilecek bir hali, çirkin ve edepsiz bir tarafı yoksa, rüya hayırlıdır.
Ancak, kötü vasıflara sahip bir kız çocuğu, mala işaret etse bile, o malın haram ve hayırsız olacağına bütün tabirciler ittifak etmişlerdir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
çıplak çocuk görmek maddi ve manevi açıdan çekilen sıkıntıların son bulacak olması anlamına gelir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Görmek
Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok şekilde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır. Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.
Erkek çocuk görüldüyse iyi haber, kız çocuk görüldüyse biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir. Rüyada gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanınızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, rüyanızda tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çıplak erkek çocuk öptüğünü görmek, kendine olan güveni ile başarılı işler yapmasına yorumlanır.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Emzirmek
Çocuğu olmayan bir kadının rüyasında çocuk emzirdiğini görmesi, bu kadının yakın zamanda hamile kalıp bir çocuk sahibi olabileceğini gösterir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk fotoğrafı görmek, hayırlı güzel kıymetlerdir, bekar kimse için mutlu bir evlilik ile yorumlanır.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Bakmak
Rüyada çocuk baktığınızı görmek, içinizdeki çocuksu isteklere kulak vermeniz gerektiğine yorumlanır. Çocuk bakıcısı görmek ya da bir çocuk bakıcısı aramak ise, içinizdeki çocuksu istekleri anlamanız gerektiğini ve bu isteklerinizin gerçekleşmesi için biraz çaba göstermeniz gerektiğini gösterir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Erkek çocuk resmi görmek, kız evlat sahibi olacağına tabir edilir. Kıvırcık saçlı çocuk görmek,
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Doğurmak
Rüyada doğum yaptığını görmek, doğum yaptığını gören bir kadın ise sıkıntılarını içinden atacağına yorumlanır. Bir erkeğin doğum yaptığını görmesi ise hastalanacağına ya da başına kötü bir şey gelebileceğine işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuğu olduğunu görmek; iş konusunda büyük bir gelişme yaşanacağına ve kişinin yeteneklerini herkese gösterme fırsatı bulacağına işarettir. Yeni atılımların ya da iş ile ilgili yeni terfilerin kapıda olduğuna işaret eden rüya aynı zamanda gelecek planlarının da yapılacağını ve parlak bir hayata sahip olunacağını da müjdeler.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Erkek Çocuk
Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir haber alacağınıza yorumlanır. Yeni bir iş teklifi alabilir veya mevcut işinizde terfi alabilirsiniz. Bunun dışında kendinizle veya yakın çevrenizdeki biri ile ilgili sevineceğiniz bir haber duyabilirsiniz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Kişi rüyasında çok sayıda çocuğu olduğunu görürse zenginleşir ve malı artar.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Çocuk
Rüyada kız çocuk görmek sıkıntılı bir haber almaya işarettir. Yakınlarınızla ilgili üzüleceğiniz bir haber duyabilir veya kendi özel hayatınız ya da iş yaşamınızda kötü bir durum yaşayabilirsiniz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çocuğu olduğunu ve ona süt emzirdiğini gören kişi ise çok yakın zamanda büyük bir mutluluk yaşar.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kendini Çocuk Olarak Görmek
Rüyada kendisini küçük bir çocuk olarak görmek, yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir. Ayrıca bazı olgunlaşmamış karakter özelliklerinin olgunlaşması gerektiği şeklinde de yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Kız çocuk sahibi olduğunu görmek çok kısmetli ve bereketli bir hayata kavuşmak anlamına gelir. Kız bebek sahibi olmak müjdeli ve büyük sevinçlere neden olacak haberler almaya da işaret eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Kaybetmek
Rüyada çocuk kaybetmek, iş ya da özel yaşamınızla ilgili bir konuda yavaş yavaş umudunuzu kaybetmeye başladığınızı gösterir. Rüyada bir şey kaybetmek genel anlamda, hayatınızda bazı şeylerin ters gittiğini, düzensiz olduğunu gösterir. Çocuk da sevinç demektir. Bu durumda çocuk kaybettiğini görmek, yaşantınızdan artık sevinç duymadığınıza, gelecek için umudunuzun kalmadığına yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Erkek çocuğu olduğunu görmek, çok kısa zaman, içinde gelecek büyük bir habere işaret eder ve rüya sahibi hamile değilse, gerçek hayatında büyük bir mirasa hak kazanacağına da delalettir. Bu rüya aynı zamanda maddi açıdan bolluğa işaret eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Sahibi Olmak
Rüyanızda bir çocuğunuzun olduğunu görmek, eğer gerçek hayatta henüz anne değilseniz, kaybettiğinizi sandığınız bir şeyin birden ortaya çıkabileceğine, veya artık olmasından umudu kestiğiniz bir işin bir anda şaşırtıcı bir biçimde olumlu sonuçlanabileceğine yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocukluğunu görmek; rüyayı gören kişinin anılarına, geçmişine ve yaşadıklarına çok bağlı olduğuna rivayet edilir. Rüya sahibinin her daim çocukluğunu yad ederek yaşadığına, iyi niyetlerini, çocuk saflığını, neşesini ve geleceğe olan umutlarını hiç kaybetmeyeceğine delalet eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Çocuğu Görmek
Rüyada kız çocuğu görmek  rüya sahibi için çok hayırlı bir rüyadır. Rüyada hamile bir bayanın kız çocuğu doğurduğunu görmesi, erkek çocuğu olacağının müjdecisidir. Rüyada bekar bir kimsenin kız çocuğu doğurması, iyi bir meslek sahibi ve hayırlı bir eş ile müjdelenir. Rüyada kız bebek görmek,  bol kazanca, helal ve hayırlı rızka, ferahlığa, huzura, afiyete ve güzelliklere işaret eder. Rüyada sütten kesilmemiş bir kız çocuğu görmek, hayırlı işler yapacağına ve dua alacağına işaret eder. Eğer hasta olan kadın rüyasında kız çocuğu doğurduğunu görürse bu kişinin sağlık sorunlarından kurtularak sağlığına yeniden kavuşacağına işaret eder.Kız çocuğu eğer küçükse bu rüya sahibinin zengin ve varlıklı biri olacağı anlamına gelir. Eğer bir kadın rüyasında küçük bir kızı olduğunu görürse bu onun meslek hayatında atacağı başarılı bir adım sonrasında işlerinin açılacağına delalet eder. Rüyada küçük bir kız çocuğu bulmak, borçlu ise borçtan kurtulmaya, hasta ise şifa bulmaya işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada ikiz çocuk görmek; şansının ve kısmetinin açık olmasına yorumlanır. Akıllı, zeki olması ile hayatta hep başarılı olacağına ve adından söz ettirecek bir kişi olmasına tabir edilir. İkiz çocuklar iki ayrı kısmet ve sevinecek haber de demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Güzel Kız Görmek
Rüyada güzel bir kız çocuğu görmek, hayırlıdır. Kısa zamanda tamamlanmayan işlerinizi düzene koyacak ve bitireceksiniz. Rüyada güzel bir kız çocuğu görmek, rüya sahibinin bundan sonraki hayatında sıkıntısız, huzurlu, ve sağlıklı olacağına işaret eder. Bu rüya aynı zamanda açık şans, bekar kimseler için hayırlı ve dini bütün kısmet ve evlilik olarak yorumlanabilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada kendini çocuk olarak görmek; yetişkin bir kadın için, kişiliğinin erkeksi yanlarının gelişmiş olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişi yetişkin bir erkek ise, içindeki çocuğun hala ölmediğini ve içindeki çocuksu istekleri keşfetmesi gerektiğini gösterir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Bebek Görmek
Rüyada kız çocuğu görmek hayırlı ve güzeldir. Rüyada henüz doğmuş bir kız çocuğu görmek, erkek bebek olacağının müjdecisidir. Rüyasında erkek bebek doğuran bir kadın, kız bebek ile müjdelenir. Başka bir tabir ise, rüyada erkek bebek görmek zorluk ve mücadele ile elde edilecek kazançtır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocukla oynamak; iyi niyetli ve insanlar arasında sevilen bir adama delalet eder. Çocukla oynadığını görmek, rızk ve kısmet ile gelecek huzura delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Bebek Doğurmak
Rüyada kız bebek görmek,hayra ve sevinçli haberlere yorumlanabilir. Kız bebek, her türlü güzel haberlere, sevince, hayırlı bir işe, mutluluk ve şansın açık olduğuna işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk sevmek; rüya sahibinin merhametli ve iyi kalpli birisi olduğunu ve tüm hayatını güzel amellerle geçireceğini göstermektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Çocuğun Büyüdüğünü Görmek
Bir kız çocuğunun rüyada büyüyüp serpilmesi, rüya sahibin elde edeceği güç ve kudrettir. Bu rüya sizin her anlamda başarılı olacağınıza ve iş yaşamınızda önünüze çıkacak fırsatları değerlendirmeye yorulur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Tanıdığı bir çocuğu seven kişi, o çocuğun ailesinden bir iyilik görür veya kendisi zor durumlarında olanlara yardım eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Buluğ Çağında Bir Çocuk Görmek
Bu rüya yavaş yavaş olgunlaşan ve en sonunda sizi her konuda sevindirecek çeşitli müjdeli haberlerdir. Hemen gerçekleşmese bile istekleriniz zaman içinde en güzel ve hayırlı şekilde gerçeğe döner. Bazen de bu rüya sıkıntıdan kurtulmaya ve esenliği de yorulabilmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Tanımadığınız bir çocuğu sevmeniz ise, sizin de bir çocuğunuz olacağına veya çocukları ilgilendiren bir konuda başarılı birtakım işler yapacağınıza işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kendisini Çocuk Olarak Görmek
Rüyada kendisinin tekrar çocuk olduğunu gören kişinin, eline anne babasından kalacak bir mal, ganimet veya miras ulaşır. Bu rüya genellikle anne babanız ve sizin aranızda geçecek bazı olaylara işaret eder. Anne babası hayatta olan kimse bu rüyayı görse onların lütufları ile istediği her şeye kavuşur. Anne babası vefat edenler için ise onların izinden gitmeye işaret olabilmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çocuğun saçını okşamak, güzel ve müjdeli haberler alacağınızın, bir bebeği kucağa almak ise muhtaç bir insana yardım edeceğinizin habercisidir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğa İsim Koymak
Böyle bir rüya gören kimse çok başarılı işlere imza atarak herkes tarafından sözü dinlenir bir mertebeye gelir. İsim koymak karar almaya ve bu kararları sabırla uygulamaya; insanların hayatını etkileyecek konularda görüş bildirmeye veya bazı kimselerin hayatlarına karışmaya da yorulabilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Birisi rüyasında güzel yüzlü erginlik çağına yaklaşmış bir çocuğu sevse o belde halkının yakında üzüntüden kurtulacaklarına işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kendi Kız Çocuğunu Görmek
Bu rüya merhamet ve şefkatin sembolüdür. Kendi kız çocuğunuz ondan göreceğiniz veya ona yapacağınız iyiliklere işaret eder. Rüya sahibinin kızı büyüdüğünde anne babasına büyük lütuflarda bulunur ve onların takdirini kazanacağı bir mertebeye erişir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çocuğu sevmek, rüyayı gören kadın ve erkek içinde hayır sevinç ve selamet, esenlik içinde güzel bir hayat habercisidir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Çocuğunun Uyuması
Rüyada uyuyan kız çocuğu, sakin ve insanları kırmaktan imtina eden bir kadındır. Başkalarının isteklerini daima ön planda tutan bu kadın onları mutlu edebilmek adına daima kendi isteklerini ikinci plana atar ve çevresindeki herkese iyilikler yapar. Bazen de bu rüya sessiz sakin geçecek bir dönemin ardından gelecek hareketli günlere işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Erkek çocuğu kucakladığını görmek, emellerine kavuşmak ve isteğinin olacak olması demektir. Erkek çocuk sevmek, hayır, ferahlık ve himaye altında olmaya, müjdeli habere işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Dua Etmesi
Bu rüya makbul olacak halis dualardır. Rüyayı gören kişi eğer sıkıntıdaysa veya bir şeyi çok istiyorsa Allah’a halis bir niyetle dua ederse bu istekleri gerçek olur. bazı alimlere göre dua eden çocuk, gelecek güzel günlerin habercisidir. Yaptığınız bazı amellerinizden ötürü mükâfat alacağınızın ve her anlamda ferahlayacağınızın sembolüdür.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk dövmek; geçirilecek güzel günlere ve hak edilmiş helal kazanca işaret ederken, kişinin devlet mertebesinde önemli mevkilere ulaşacağına da işaret eder. Çocuğunuza vurduğunuzu görürseniz, aydınlığa çıkar ve sıkıntılarınızdan kurtulursunuz.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Çocuğun Askere Gitmesi
Bu rüya tek başına mücadele vermek zorunda kalan ve ayakları üzerinde duran bir kadının sembolüdür. Ahlakını ve namusunu muhafaza eden bu bayan, kendi emeği ile başarıya ulaşır ve eğer çocukları varsa onları da en güzel şekilde yetiştirir. Bazen de bu rüya verilecek ağır görevlere ve bu görevlerin altından başarıyla kalkmaya işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çalışan Bir Çocuk Görmek
Rüyada ders çalışan veya bir iş yerinde çalışan bir çocuk gördüyseniz bu yaşantınızda sakin ve huzurlu bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanır. Yakın bir zamanda çevrenizdekilerle daha iyi anlaşmaya başlayabilir, küs olduklarınızla barışabilirsiniz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk öpmek; kişinin hayatındaki kimseler üzerinde ciddi bir gücünün olduğuna ve onlara isteklerini kolayca yaptıracağına, evli ve çocuk sahibi kimselerin aile üyeleri tarafından el üstünde tutulduğuna, günlük yaşamında her türlü aktivite ile meşgul olacağına, kendisine hayat neşesi veren insanlarla daha sık görüşeceğine işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Çişe Tutmak
Bu rüya insanlara ihsanda bulunup onların ihtiyaçlarını gideren bir adamın sembolüdür. Rüyada tanımadığı bir çocuğu çişe tutan kişi, tanımadığı insanlara yardım eder ve sıkıntılarının azalmasına yardımcı olur. Eğer tanıdığınız bir çocuksa o çocuğun ailesine iyilikte bulunmaya veya onlarla arasında bağı güçlendirmesine işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek
Rüyada ağlayan çocuk görmek sizin ya da yakınınızdan birinin hasta olabileceğine işarettir. Aynı zamanda ağlayan çocuk bir düşmanınızı da temsil ediyor olabilir. Düşmanınız olan bu kişi, kimi zaman çocukça davranabilen ve psikolojik sorunlara sahip birisi olabilir. Rüyada gördüğünüz çocuğun ağlarken aynı zamanda burnu da akıyorsa, bu düşmanınızın hasta veya kötü bir durumda olabileceğini gösterir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Gayri Meşru Çocuk Görmek
Rüyada görülen gayri meşru çocuk işlenecek büyük bir günaha işarettir. Bu rüyayı gören kimsenin kendisi veya yakınında bulunan bir kişi, büyük bir hata yaparak hem kendisini hem de çevresini sıkıntıya sokar. Bazen de bu rüya zinaya, kendisine haram olan bir kadınla münasebete veya yanlış işler peşinde koşan ahlaksız bir adama yorulmaktadır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Kurtarmak
Rüyada bir çocuğu kötü bir durumdan kurtardığını görmek, kişiliğinizin çocuksu kalmış yönlerini kaybetmekten korktuğunuza yorumlanır. Aynı zamanda, zarar gören kişilik özelliklerinizi kurtarmak ve düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları temsil eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk bakmak; kişinin duyguları ile hareket eden ve her zaman başkalarının da iyiliğini düşünen, sosyal yardımlaşma konularında öncü olan biri olduğuna, liderlik pozisyonunda olacağı bir işte görev alacağına alamettir. Çocuk bakmak yeni bir sorumluluk almak veya kişiye yüklenen yeni bir görev manasına da geldiği için, özellikle devlet kademelerinde çalışan kimselerin geçici görevle başka bir şehre ya da ülkeye tayin olacaklarını tabir eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Çocuğu Kaybetmek
Rüyasında bir çocuğu kaybettiğini ve sürekli onu aradığını gören kimse, ayağına gelen bazı fırsatları teper ve böylece büyük bir şansı da kaçırmış olur. Bu rüya kişinin dünyevi olana daha fazla değer vermesi sonucunda ahiretten uzaklaşmasına ve bu sebeple de yanlışlarına ve doğrularına dikkat etmeden yaşamasına da yorulmaktadır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Yeni Doğmuş Çocuk Görmek
Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, bazı şeylere sil baştan başlama isteğinizi temsil eder. Yeni doğmuş gibi çok küçük bir çocuk görmek ise, bazı problemlerinizin olduğunu ancak etrafınızdaki kişilere belli etmek istemediğinize yorumlanır. Gerçek duygularınızı göstermemek için kimi zaman rol yaptığınızı gösterir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk emzirdiğini görmek ; rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve aile hayatında çok iyi bir kişiliğe yani olgunluğa erdiğine, yapılan işlerde ve ortaya çıkan sorunların çözümünde daha akılcı hareket ettiğine ve etrafındaki insanlara daha anlayışlı, daha hoşgörülü ve daha iyi davranıp onlara saygı gösterdiğine alamet edilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Çocuğun Sigara İçmesi
Bu rüya gören kişinin veya çevresinde bulunan kişilerin bazı hatalara düşmelerine; fakat bu hataların telafi edilmesi imkânsız olan hatalar değil de sonradan pişman olup düzeltebilecekleri bir hata olmasına işaret eder. Bazen de böyle bir rüya gören kişi, kendisinden kaynaklanmayan bir nedenden dolayı sıkıntılı bir dönem geçirir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Çocukla Birlikte Oyun Oynamak
Rüyanızda küçük bir çocukla oyun oynadığınızı görmek, aşk hayatınızda bazı umut ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer yalnızsanız birisine aşık olabilir veya hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişi ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Hali hazırda birisi ile bir birlikteliğiniz varsa, aranız kötüyse barışabilir veya evlenme teklifi gibi romantik bir teklif alabilirsiniz.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Çocuğun Elinden Tutmak
Böyle bir rüya kişinin yakın zamanda yardım edeceği, muhtaç ve yoksul bir kimsenin habercisidir. Bazen de çevrenizde sizin yardımınıza ihtiyaç duyan ve mutlaka yardım elini uzatmanız gereken kimselerin olduğunun ve Allah’ın size verdiği nimetlerden hayır yolunda harcamanız gerektiğinin göstergesidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Düşürmek
Manen yıkılmaya, kırılmaya, üzülmeye ve hüsrana uğramaya işaret eder. Beklentilerin gerçekleşmemesi nedeniyle yapılan fedakarlıkların da boşa gideceğine, bu nedenle yaşanacak yıkımın çok daha büyük ve ağır olacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kız Çocuğu Emzirmek
Bu rüya kişinin göreceği hayır ve sahip olacağı nimetlerin sembolüdür. Çocuk emzirmek eğer bir kadın görmüşse hayırlı ve güzel bir rüya olarak bilinir. Erkekler içinse böyle bir rüya şerdir. Sıkıntı, maruz kalınacak bela ve hüzne işaret eden bu rüya gören erkeğin başına gelecek bazı tatsız olaylara da yorulabilmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Bezi Görmek
İyi değildir, maddi yükümlülüğün artması nedeniyle zorlanmaya, imkanlardan olmaya ve rahatından fedakarlık yapmak zorunda kalmaya yorulur. Rüya sahibinin tabiri caizse sefasını sürmek için her türlü cefasına da katlanmayı göze alacağı anlamına gelir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çalışan Bir Çocuk Görmek
Rüyada ders çalışan veya bir iş yerinde çalışan bir çocuk gördüyseniz bu yaşantınızda sakin ve huzurlu bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanır. Yakın bir zamanda çevrenizdekilerle daha iyi anlaşmaya başlayabilir, küs olduklarınızla barışabilirsiniz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Sevmek
Kişiyi, sakinleştirecek, kalbini yumuşatacak, onu gülümsetecek bu sayede yüzünün gülmesine, gözlerinin canlanmasına ve parlamasına vesile olacak güzel bir deneyim yaşanacağı anlamına gelir. Sevginin katacağı değerlere, kazanımlara ve yaşatacağı güzel duygulara alamet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Çocuğun Saçını Çekmek
Rüyada kendinizi bir çocuğun saçını çekerken görmeniz, borç verdiğiniz birinin borcunu geri ödemesi için biraz çaba sarf etmeniz ve o kişinin üstüne gidip hatırlatmanız gerektiğine yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Suda Boğulduğunu Görmek
Kişinin deyim yerindeyse yüreğini ağzına getirecek, ona yaşatacağı korku nedeniyle elinin ayağının titremesine ve neredeyse nefesinin kesilecekmiş gibi hissetmesine neden olacak nahoş bir olayla karşılaşacağına ve bir süre bunu atlatmak için çabalayacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Kurtarmak
Rüyada bir çocuğu kötü bir durumdan kurtardığını görmek, kişiliğinizin çocuksu kalmış yönlerini kaybetmekten korktuğunuza yorumlanır. Aynı zamanda, zarar gören kişilik özelliklerinizi kurtarmak ve düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları temsil eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Süt Emen Çocuk Görmek            
Rüya sahibinin rüyasında süt emen çocuk görmesi, sevince ve mutlu olmaya işarettir.
+1 oy
Uzman Yorumcu (28.2k puan)
Tabi bu tabirler kişiden kişiye göre çok değişir değil mi? Çünkü ben ne zaman erkek çocuk görsem tartışma ya da kavga çıkıyor...
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek
Rüyada ağlayan çocuk görmek sizin ya da yakınınızdan birinin hasta olabileceğine işarettir. Aynı zamanda ağlayan çocuk bir düşmanınızı da temsil ediyor olabilir. Düşmanınız olan bu kişi, kimi zaman çocukça davranabilen ve psikolojik sorunlara sahip birisi olabilir. Rüyada gördüğünüz çocuğun ağlarken aynı zamanda burnu da akıyorsa, bu düşmanınızın hasta veya kötü bir durumda olabileceğini gösterir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Hasta veya Mutsuz Bir Çocuk Görmek
Rüyada hasta veya mutsuz bir çocuk görmek de ağlayan bir çocuk görmekle benzer olarak bir düşmanınız olduğunu gösterir. Hasta bir çocuk, düşmanlarınızdan gelebilecek bir kötülüğü temsil eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Yeni Doğmuş Çocuk Görmek
Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, bazı şeylere sil baştan başlama isteğinizi temsil eder. Yeni doğmuş gibi çok küçük bir çocuk görmek ise, bazı problemlerinizin olduğunu ancak etrafınızdaki kişilere belli etmek istemediğinize yorumlanır. Gerçek duygularınızı göstermemek için kimi zaman rol yaptığınızı gösterir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Çocukla Birlikte Oyun Oynamak
Rüyanızda küçük bir çocukla oyun oynadığınızı görmek, aşk hayatınızda bazı umut ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer yalnızsanız birisine aşık olabilir veya hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişi ile bir başlangıç yapabilirsiniz. Hali hazırda birisi ile bir birlikteliğiniz varsa, aranız kötüyse barışabilir veya evlenme teklifi gibi romantik bir teklif alabilirsiniz.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Düşürmek
Manen yıkılmaya, kırılmaya, üzülmeye ve hüsrana uğramaya işaret eder. Beklentilerin gerçekleşmemesi nedeniyle yapılan fedakarlıkların da boşa gideceğine, bu nedenle yaşanacak yıkımın çok daha büyük ve ağır olacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Sevmek
Kişiyi, sakinleştirecek, kalbini yumuşatacak, onu gülümsetecek bu sayede yüzünün gülmesine, gözlerinin canlanmasına ve parlamasına vesile olacak güzel bir deneyim yaşanacağı anlamına gelir. Sevginin katacağı değerlere, kazanımlara ve yaşatacağı güzel duygulara alamet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Bezi Görmek
İyi değildir, maddi yükümlülüğün artması nedeniyle zorlanmaya, imkanlardan olmaya ve rahatından fedakarlık yapmak zorunda kalmaya yorulur. Rüya sahibinin tabiri caizse sefasını sürmek için her türlü cefasına da katlanmayı göze alacağı anlamına gelir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Suda Boğulduğunu Görmek
Kişinin deyim yerindeyse yüreğini ağzına getirecek, ona yaşatacağı korku nedeniyle elinin ayağının titremesine ve neredeyse nefesinin kesilecekmiş gibi hissetmesine neden olacak nahoş bir olayla karşılaşacağına ve bir süre bunu atlatmak için çabalayacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Koşan Çocuk Görmek
Coşkulu, yaşam dolu, neşeli ve keyifli olmak demektir. Geleceğin çok hayırlı ve güzel olmasına, bahtın ve şansın açıklığına, kaderin de hayırlı yazılmış olduğuna delalet eder. Kişinin içindeki çocuksu saflığı, umutları ve iyi niyetini hiç kaybetmeyeceğine işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Özürlü Erkek Çocuğu Görmek
Ortaya konacak bir işin beklenilen şekilde olmaması nedeniyle mahcubiyet duymaya, ezilmeye, utanmaya ve kendini küçük düşmüş gibi hissetmeye delalet eder. Rüya sahibinin elinden geleni yaptığı halde kendisi dışında gerçekleşecek bir hatadan ya da başarısızlıktan ötürü kendini sorumlu tutması ve bunun ağırlığı altında kalması demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Balkondan Düşen Çocuk Görmek
Bedeli ağır da olsa deneyim ve ders olacak bir durum içine düşmeye ve o kötü anları tekrar yaşamamak ya da istenmeyen hallerde kalmamak için gerekli önlemleri almaya ve ona göre tedbirlerle kuşanmaya işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Küçük Erkek Çocuğu Dövmek
Kendisinden beklenilmeyen tavır ve davranışlarda bulunmak, bu nedenle istenmemek, sevilmemek ve hoş karşılanmamak anlamına gelir. Toplumun kaldıramayacağı ve taşıyamayacağı bir takım olaylara dâhil olmaya, onları benimseme yoluna gitmeye fakat kabul görmemeye yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Giydirmek
Bir işi canı gönülden, severek, mutlu olarak ve çok isteyerek yapmaya bu sayede ne kadar çok uğraş verilirse verilsin hiç yorgunluk hissetmemeye, bir kez olsun isyan etmemeye bilakis o işi her gün aynı içtenlikle ve aynı istekle yapmaya delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bir Sürü Çocuk Görmek
Haneye girecek bolluk, bereket, huzur ve saadet demektir. Aileye yeni bir anlam kazandıracak hane içindeki kötü, gamlı havayı ve kasaveti dağıtacak ve aile bireylerinin her biri için adeta şifa olacak güzel, müjdeli ve sürpriz gibi olayların yaşanmasına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Ağlatmak
Günaha girmeye neden olacak adımlar atmaya ve aslında normalde kişinin hiç yapmayacağı fakat kendini boşta hissediyorken, stres altındayken ve bunalımda olduğu sırada yani en zayıf anında atacağı yanlış adımlara alamet eder. Rüya sahibinin hal ve hareketlerinin herkesi olumsuz yönde etkileyecek ve kızdıracak şekilde değişmesi demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Üzerine Çocuk İşemesi
İçine düşülecek bir durum karşısında toplumda çok zor hallerde kalmaya yorulur. Kişinin hiçbir yere kıpırdayamamasına ve adım atmak için dahi bir fırsat elde edememesine ama aynı zamanda da
bu durumu kotarmak ve altından kalkmak zorunda kalmasına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Başını Yıkamak
Çaresiz ve aciz kalmış bir kimseye bir kaşık su vermeye, derdini dinlemeye, bir ihtiyacını karşılamaya ya da ona manevi anlamda destek olmaya yorulur. Kişinin örnek davranışlarına, güzel ve takdir edilmesi gereken tavırlarına ve de iyi niyetlerine işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Kakasını Görmek
Sevildiği için katlanılan kişilerin varlığı demektir. Cefakar olmaya bu nedenle insanları alttan almayı, onların hatalarını ve kusurlarını görmezden gelmeyi, her defasında da bağışlayıcı olmayı bilmeye ve bu fedakar yönüyle bilinmeye alamet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Annesinin Erkek Çocuk Doğurduğunu Görmek
Bir haber almaya, bu haber karşısında karmaşık duygulara kapılmaya ve ne düşüneceğini, nasıl davranacağını bilememeye yorulur. Rüya sahibinin gülse mi yoksa ağlasa mı diye karar veremeyeceği bir durumla karşılaşması ve bunun da kendisi için hiç beklenmedik olması anlamına gelir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Arabanın Altında Kalması
Dehşet verici ve ibretlik bir olayı herkesi derinden sarsmasına aynı zamanda onların da kulağına küpe olmasına delalet eder. Herkesin başına gelebilecek bir olayın yaşanmasına ve buna tanık olanların da bundan ibret almalarına ve bu sayede daha bilinçli ve tedbirli kişiler olmasına alamet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Şarkı Söylemesi
Müjde almaya, sevinmeye, keyiflenmeye ve içine su serpilmesine alamet eder. Kişinin dualarının kabul olmasına bu sayede güzelliklerle ve iyiliklerle karşılaşmasına, hayatının düşlediği yönde gelişme göstermesine ve sorunlarının da çorap söküğü gibi çözülmeye başlamasına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Saçının Beyazlaması
Yaşanacak bazı değişikliklere ve bu değişikliklerin iyi değil kötü yönde olmasına, kişiyi ileri değil de geriye götürmesine alamet eder. Örneğin; varlıktan yokluğa düşmek, sağlıklıyken sağlığından olmak, başarılıyken de mağlubiyet almak demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Ezmek
Yanlışlıkla yapılacak ve başkalarına zararı dokunacak bir iş karşısında kişinin hatasını telefi etmek için seferber olması anlamına gelir. Kendini çok suçlu hissetmeye ve bin pişman olmaya neden olacak hareketlerde bulunarak sonradan bunları düzeltmek için her çareye başvurmaya yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kucağında Çocuk Görmek
Ağır bir sorumluluk altına girmek demektir. Taşıması ve üstlenmesi pek de kolay olmayan fakat her şeye değer dedirtecek kadar da tatlı bir işi üstlenmeye ve kah zor kah kolay da olsa onu idame ettirmeyi başarmaya işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Uyurken Görmek
Huzur, sessizlik ve sükunet yaşamak demektir. Karmaşa halindeki işlerin, ortamın ve yaşamın durulmasına, hayatın yavaş yavaş normale dönmesine ve her şeyin olağan şekilde ilerlemeye başlamasına alamet eder. Kişinin uzun zamandır ihtiyacı olan dinginliğin sağlanacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Kaçırılması
Büyük bir korku yaşamaya ve adeta dünyanın sonunun geldiğini düşünmeye delalet eder. Rüya sahibinin bir anlık yanlış anlaması nedeniyle paniğe kapılarak yaşama sebebi saydığı ve hayatına mana katan bir şeyin elinden kayıp gittiğine tanıklık edeceğine, bunun da kendisi için çok ağır bir travma yaşamasına neden olacağına işaret eder. Durum zamanla düzelecek ve kişinin zannettiği gibi geri dönüşü olmayacak olaylar yaşanmayacaktır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk görmek, nasıl görüldüğüne ve gören kişiye bağlı olarak bir çok şekilde yorumlanabilir. Ancak genelde çocuk görmek gören kişinin sevineceği şeklinde yorumlanır. Birden çok çocuk görmek, özellikle de güzel çocuklarsa bir yerden para geleceğini gösterir. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi, o kadının anne olma isteğine işaret ediyor olabilir. Çocuk aynı zamanda haber almaya işarettir.
Erkek çocuk görüldüyse iyi haber, kız çocuk görüldüyse biraz sıkıntılı ve üzücü bir haber alınabilir. Rüyada gerçek hayatta tanımadığınız yabancı bir çocuk görmeniz bir düşmanınız olduğunu gösterir. Tanımadığınız çocuğu rüyanızda nasıl gördüğünüze bağlı olarak, düşmanınızın şu anki durumu ile ilgili yorum yapabilmek mümkündür. Örneğin, rüyanızda tanımadığınız hasta bir çocuk görüyorsanız, düşmanınız kötü bir durumda olabilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Tuvalete Düştüğünü Görmek
Yardım çığlıklarının yükselmesine ve kişinin de bu çığlıklar ve yakarışlara kayıtsız kalmamasına yorulur. Rüya sahibinin yanı başında yaşanacak bir drama seyirci kalmayarak tüm insaniyeti ve insani sorumluluğuyla el atarak o kötü hal içinde olan kimselere karşı büyük yardımının ve iyiliğinin dokunacağına işaret eder.Rüyada Çocuğun Arabanın Altında Kalması
Dehşet verici ve ibretlik bir olayı herkesi derinden sarsmasına aynı zamanda onların da kulağına küpe olmasına delalet eder. Herkesin başına gelebilecek bir olayın yaşanmasına ve buna tanık olanların da bundan ibret almalarına ve bu sayede daha bilinçli ve tedbirli kişiler olmasına alamet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Saçının Beyazlaması
Yaşanacak bazı değişikliklere ve bu değişikliklerin iyi değil kötü yönde olmasına, kişiyi ileri değil de geriye götürmesine alamet eder. Örneğin; varlıktan yokluğa düşmek, sağlıklıyken sağlığından olmak, başarılıyken de mağlubiyet almak demektir.
Rüyada Çocuğun Şarkı Söylemesi
Müjde almaya, sevinmeye, keyiflenmeye ve içine su serpilmesine alamet eder. Kişinin dualarının kabul olmasına bu sayede güzelliklerle ve iyiliklerle karşılaşmasına, hayatının düşlediği yönde gelişme göstermesine ve sorunlarının da çorap söküğü gibi çözülmeye başlamasına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Ezmek
Yanlışlıkla yapılacak ve başkalarına zararı dokunacak bir iş karşısında kişinin hatasını telefi etmek için seferber olması anlamına gelir. Kendini çok suçlu hissetmeye ve bin pişman olmaya neden olacak hareketlerde bulunarak sonradan bunları düzeltmek için her çareye başvurmaya yorulur.Rüyada Kucağında Çocuk Görmek
Ağır bir sorumluluk altına girmek demektir. Taşıması ve üstlenmesi pek de kolay olmayan fakat her şeye değer dedirtecek kadar da tatlı bir işi üstlenmeye ve kah zor kah kolay da olsa onu idame ettirmeyi başarmaya işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğun Kaçırılması
Büyük bir korku yaşamaya ve adeta dünyanın sonunun geldiğini düşünmeye delalet eder. Rüya sahibinin bir anlık yanlış anlaması nedeniyle paniğe kapılarak yaşama sebebi saydığı ve hayatına mana katan bir şeyin elinden kayıp gittiğine tanıklık edeceğine, bunun da kendisi için çok ağır bir travma yaşamasına neden olacağına işaret eder. Durum zamanla düzelecek ve kişinin zannettiği gibi geri dönüşü olmayacak olaylar yaşanmayacaktır.Rüyada Çocuğu Uyurken Görmek
Huzur, sessizlik ve sükunet yaşamak demektir. Karmaşa halindeki işlerin, ortamın ve yaşamın durulmasına, hayatın yavaş yavaş normale dönmesine ve her şeyin olağan şekilde ilerlemeye başlamasına alamet eder. Kişinin uzun zamandır ihtiyacı olan dinginliğin sağlanacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğu Sudan Kurtarmak
İyiliğin ve sevabın en makbulünü ve en geçerli olanını yapmak anlamına gelir. Yapılacak bir hayır işinin gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmesi sayesinde o yardımın da amacına ulaşmış olacağına böylece kişinin bundan büyük bir mutluluk, manevi huzur, rahatlık ve vicdan rahatlaması yaşayacağına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
RÜYADA ÇOCUK GÖRMEK PSİKOLOJİK ANLAMI
Rüyada çocuk görmek, hayatınızdaki daha masum dönemlere, yani çocukluğunuza dönme isteğinizi temsil eder. Yetişkinlik dönemi sorunlarından, sıkıntılarından ve sorumluluklarından sıkıldığınızı ve daha özgür olup, hayatın tadını çıkarmak istediğinizi gösterir.
Eğer rüyada görülen çocuk daha çok küçük ise ya da yeni doğmuş bir bebek ise bu yaşantınızda yeniden başlamak istediğinizi gösterir. Yaşadığınız sorunlar veya kötü tecrübeler sonucunda bozulan, belki kötüleşen kişilik özelliklerinizi yeniden saf ve lekesiz bir hale getirmek istediğinize yorumlanır. Bebek, karakterinizin hiç bozulmamış, saf ve değişmemiş yönlerini temsil eder.
Kendini bebek veya küçük bir çocuk olarak görmek, bu özelliklerinizi özlediğinizi ve yeniden kazanmak istediğinizi, ruhen temizlenmek istediğinizi gösterir. Ayrıca geçmişte kişiliğinizi bozduğunu düşündüğünüz olayları artık unutmanız gerektiğine de işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çok Küçük Çocuk Görmek
Rüyada yeni doğmuş bebek görmek bazen sıkıntı manasına gelse de genel olarak miras manasına gelir. Kadın tarafından gelecek mirasın müjdecisidir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk görmek, kişi eğer evli ise ve bayansa çocuk sahibi olacağına, çocuğunun hayırlı bir evlat olacağı demektir. Rüya sahibinin hanesinin bolluk ve bereket içerisinde olacağına, işlerinin yolunda gideceğine bol kazançlar elde edeceği anlamına gelmektedir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Sokağa Bırakılmış Çocuk Görmek       
Rüyada sokak çocuğu görmek, düşman manasına gelir. Etrafınızdaki insanlara dikkat etmenizde fayda olacaktır.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Evlatlık Çocuk Görmek
Evlatlık çocuk almak merhamet ve şefkat demektir. Evlatlık alıp büyüdüğünü gören kimse için rüya güç ve kuvvet kazanma manalarına gelir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuklarla Oyun Oynadığını Görmek
Rüya sahibinin rüyasında çocuklarla oyun oynadığını gören kişinin çevresinden ve büyüklerinden hayır göreceğine işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Arabası Görmek      
Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyasında çocuk arabası gören kişinin yolculuğa çıkacağına, bu yolculukta yalnız ve kimsesiz olacağına, zor günler geçireceği manasına gelir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Bakıcısı Görmek
Rüyasında çocuk bakıcısı gören kişinin çocuğu yok ise hayırlı bir evlat sahibi olacağına, çocuğunun vatana millete hayırlı işler başaracağına delalet etmektedir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Öldürdüğünü Görmek
Rüyada çocuk öldürdüğünü gören kimse için ilim ve irfan sahibi olan kimse yorumu yapılır.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çok Sayıda Çocuk Görmek
Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyasında çok sayıda çocuk görmesi, zenginlik ve mutluluk manalarına gelir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Hasta Çocuk Görmek      
Rüyasında hasta çocuk gören kişinin kendi çocuğuna sağlıklı bir çocukluk yaşayacağına işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuğunu Kaybettiğini Görmek
Rüya sahibinin rüyasında çocuğunu kaybettiğini görmesi ferahlık ve huzur bulunacağına işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çocuk Düşürdüğünü Görmek
Rüyasında çocuk düşürdüğünü gören kişi bir kadın ise maddi açıdan para kaybı yaşayacağı manasına gelmektedir.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
İmamı Nablusi (r.a.) demiştir ki; çocuk görmek rızk ve kısmet demektir. Çocuk sevmek şansın açılması, çocuk öpmek ele geçecek paraya, çocukla oynamak ailesinden ayrı olan için kavuşmak demektir. Çocuk öldürmek, Hızır (a.s.)’ın kıssasının anlatıldığı gibi birçok ilimlerin sahibi olmaya işaret ve delalet eder. Kucağından çocuğunu düşürmek malik olduğu bir malı satmaya, elinden tuttuğu bir çocuğu düşürmek zarara uğramaya malına sahip çıkamadığına yorumlanır. Çocuk, bebek, evlat kaybetmek ve bulamamak anne ve evladın kaybolmasına ya da ayrı kalmaya yorumlanır. Çocuğu bulmak birleşme ve kavuşma, huzur ve selamet demektir.
Ebu Said’ül Vaaz (r.a.):

Ebu Said’ül Vaaz (r.a.) demiştir ki; çocuk erkek ve kız çocuk iki türlü yorumlanır: Erkek çocuk gören kişi, kuvvet ve sıhhat bulur, kız çocuk gören kişi tövbe eder, yardıma ihtiyacı olanlara yardım eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada çocuk öpmek; kişinin hayatındaki kimseler üzerinde ciddi bir gücünün olduğuna ve onlara isteklerini kolayca yaptıracağına, evli ve çocuk sahibi kimselerin aile üyeleri tarafından el üstünde tutulduğuna, günlük yaşamında her türlü aktivite ile meşgul olacağına, kendisine hayat neşesi veren insanlarla daha sık görüşeceğine işarettir. Özellikle çevresinde moralsiz veya üzgün olan insanlara da yardımlarda bulunarak mutluluğunu başkaları ile paylaşacağına alamet eder. Çocuk öptüğünü gören kişi bayansa hamile kalır ve kız evladı olur. Bekar  erkekler için de çocuk sahibi biri ile evlenmek anlamına gelir. Küçük başlayan ama sonradan büyüyen ticari bir hayata da alamet olan rüya kişinin kendi gücünü ortaya koyacağı gelişmeler yaşayacağını da tabir eder. Yakın zamanda kazanacağı altın, para, mal ve mülk ile tabir edilir. Çocuk sevmek ve öpmek hayırdır. Erkek çocuk öptüğünü görmek mutluluk ve huzurdur. Sarışın çocuk öptüğünü görmek, iyilik ve esenliktir. Esmer çocuk öptüğünü görmek, aile içinde huzuru sağlayan kişi olması ve yaptığı işlerde başarılı olmasına yorumlanır.

İlgili rüyalar

+5 oy
76 yorum 21 okuma
1 Ekim Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.1m puan) yazdı
+5 oy
75 yorum 120 okuma
+2 oy
59 yorum 41 okuma
29 Kasım Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.1m puan) yazdı
+3 oy
97 yorum 67 okuma
+2 oy
70 yorum 99 okuma
+2 oy
0 yorum 26 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Misafir Rüya Tabircisi (5.6k puan) yazdı
+2 oy
53 yorum 43 okuma
+3 oy
43 yorum 37 okuma
28 Kasım Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.1m puan) yazdı
+4 oy
100 yorum 103 okuma
29 Kasım Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (1.1m puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 35 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Görüşmecisi (34.7k puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

20.6k rüya

24.2k yorum

14.5k düş-ünce

2.6k üye

73 Aktif
1 Üye ve 72 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 4305
Dün : 27491
Toplam : 11649965
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 316 e
  2. Likya - 150 e
  3. Karga - 75 e
  4. yok - 59 e
  5. Ruyaninmeali - 52 e
  6. sonsuz - 38 e
  7. Tolgahan - 32 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...