Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyalarınıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayınız. Puan toplamak için oy veriniz, yorum yazınız.
+5 oy
31 okuma
Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Masmavi deniz
Rüyada masmavi, engin deniz görmek, rüyayı gören kişinin hayatına anlam katacağına yorumlanır. Masmavi deniz görmek, hayatın olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yol olduğuna işaret eder.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

100 Yorum

+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denize girmek
Arzuladığın şeylere sahip olmak demektir. Deniz rüyası gönül sefasına, insanların kendisine muhtaç olduğu kuvvetli, şefkatli, hiddetli, adaletli bir büyüğe yada devlet başkanına çıkar. Denizi esnaf görse zenginliğe işçi görürse ustasına işarettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Ruyada deniz gormek
Denizden istifade çoktur, fakat her denize giren inci elde edemez. Selamet denizin kenarındadır. Rüyada deniz görülmesi, kuvvetli, celadetli ve insanların kendisine muhtaç olduğu şefkatli, adaletli bir sultana, devlet başkanına delalettir. Yağmur olarak tabir edilir. Pisliklerden temizlenmeye, günahkarsa tövbeye, inançsızsa imana delalettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada mavi deniz Rüyada mavi deniz hoşnutluğa, mutluluğa ve beklenenlerin gerçekleşmesine yorumlanır. Deniz Rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın olgunlaşmasını sağlayacak ve hayatına anlam katacak uzun bir yola işaret eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su İçmek
Rüyada denizden su içtiğini görmek, içtiği miktarca ilim, edep elde etmeye alamettir. Denizi geçtiğini gören ise, düşmanın malından ganimet alır, muradının incisine kavuşur. Çünkü Benî İsrail denizi geçip Firavunun malını ganimet olarak almışlardı.
Rüyada denizin suyunu içtiğini görmesi, dünyanın güzel nimetlerine sahip olmaya, Rüyayı görenin ömrünün uzun olacağına çıkar. Rüyada denizin suyunu içtiğini gören, dünyanın birçok nimetlerine malik olmaya, gören zatın ömrü uzun olur. Rüyada denizden su alıp içtiğini görmek, ilim ve mal ile müreffeh ve mesut olmaya, denizin suyu bir mahalli bastığını görmek, oraya gelecek adil bir idareciye delalet eder ve herkes ondan faydalanır.
Denizden su alıp içmek, içtiği su kadar mala, aynı miktarda ilim, irfana sahip olur. İçtiği su bulanıksa o kimseye korku isabet eder. Bir kimsenin denizden su alıp içtiğini görmesi, içtiği su kadar ilim, irfana nail olur. İçtiği su bulanıksa korku, dehşete işarettir. Rüyada Denizden su içtiğini gören, devlet büyüklerinden hayır ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdiğini gören, büyük bir makama nail olur ve hayır ve iyilik görür.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Kirmanî: Rüyada denizden su içtiğini ve suyun soğuk olduğunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayı gören ilim adamı ise ilmi artar, hükümet adamı ise itibari ziyadeleşir.
Denizin bütün suyunu içtiğini gören, dünyaya malına sahip, ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandığını gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü, kuvvetli olur. Rüyada denizden su içmek, içtiği su miktarı kadar edep ve ilim elde etmeye işarettir.
Rüyada, denizi son damlasına kadar içtiğini görmek, rüyayı görenin işlerinde başarıya ulaşacağına, Denizden tuzlu su içtiğini görmek, haram mal kazanacağına; denizden tatlı su içtiğini görmek, helal mal edineceğine yorumlanır.
Denizden sıcak su içtiğini gören, musibete ve sıkıntıya düşer. Eğer içtiği su kötü kokulu ve tadı da fena ise, düşmanının kendisine üstün geleceğine, bir rivayete göre de hükümet tarafından isinde zorluğa düşeceğine delalet eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizde yüzmek
Denizde yüzmek, üzüntüden, gam ve kederden kurtuluşa ve büyük hayra, deniz altında yüzmek maddi, manevi başarıya, yolculuğa, yeni bir işe girmeye yorumlanır. Rüyada denizi başta başa yardığını görmek, keder, üzüntüden kurtulmağa, istek, arzularının yerine gelmesine, gönül sefasına yorumlanır. Denizden su almak, suyu alıp bir kaba doldurmak, çok mal biriktirmeye, zenginliğe tabir olunur.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde yüzmeye çalışmak
Rüyada denizde yüzmeğe çalışmak çok zor bir işin üstesinden geleceğinize, o işi tamamlamaya, zorlukların üstesinden gelmek demektir. Rüyada denizde yüzmeye çalıştığını gören kimse, içinde bulunduğu bir sıkıntıdan çıkacağına yorumlanır. Sıkıntıdan çıkması için çekeceği zahmet, yüzmedeki çektiği zahmet kadardır.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde yüzmeden çıkmak
Rüyada denizde yüzmeden çıktığını görmek, sıkıntı ve kederden kurtulup hastalıktan şifa bulacağına işarettir. Rüyada denize girmek, deniz gibi büyük ünvanlı devlet adamının, yöneticinin hizmetine girmeye işaret eder. Denizin ortasında oturmak, denizde oturduğunu, attığını görmek, sultanın huzuruna gireceğine yorumlanır.Rüyada Denizi geçmek ise, düşmanın malından ganimet almaya yorumlanır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yürümek
Rüyada denizde yürüdüğünü görmekte, sefere, üzüntü, keder, gamdan kurtuluşa, büyük hayra, denize gark olmak dünyaya ve dünya servetine malik olmaya, denizi bir baştan diğer bir başa yarmak, üzüntü, kederden kurtulmağa, selamet, sürura ermektir.
Ibn-i Sîrîn: Rüyada denizin üstünde yürüdüğünü, fakat ayaklarının ıslanmadığını gören cehennem ateşinden kurtulur, dünyada salâh erbabı insanlardan biri olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizden su almak Allah'tan gelecek olan ihsana,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizin taşması: çıkacağınız bir yolda karşınıza sizi ürkütecek bazı olaylarla karşılaşabileceğinizin habercisidir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Abdülgani Nablüsî, rüyada denizi, kuvvetli, cüsseli, adil ve müşfik bir devlet adamı, tüccar için mali, çırak için ustası olarak tabir etmiştir. Cafer i Sadik ise, Mülk ve devlet başkanı, büyük kimseler, alim, ilim, mal, iş, alim, melik ve sultan, ilim, insanların büyüğü ve reisi, iş ve gayret ve mal şeklinde yorumlamıştır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizi geçmek, mal, para ve mülke,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden su almak: Denizden su aldığınızı görmeniz, yatırım yapacağınıza işaret eder. Para biriktirebilir veya değeri yükselecek emtialara yönelebilirsiniz.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Danyal: Rüyada Deniz görmek, mutlaka halife, sultan veya faziletli bir alimle, Denizi saf, temiz, düzgün bir halde görmek, adaletli devlet reisine, bulanık, kötü, çırpınır görülmesi, zalim, cebbar sultan anlamındadır. Denilmiştir ki: Rüyada deniz, ıstırap veren, helak eden bir fitnedir. Deniz rüyası, cehenneme dahi yorumlanmıştır. Yine deniz rüyası, yolculuğa, harbe, harpte elde edilecek mala, ganimete alamettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize girdiğini gören, büyük bir devlet başkanı ile tanışır veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarında oturduğunu veya yettiğini gören, devlet hizmetine girer.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde oturmak: Denizde oturduğunuzu görmeniz, yüksek rütbe sahibi bir zat ile görüşme yapacağınıza delalet eder. Bu görüşme faydanıza olacaktır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Masmavi Sakin Bir Deniz Görmek
Huzurun artacağı ve mutluluk getireceği yönünde yorumlanır. Eğer deniz dalgalı ve fırtınalı ise sıkıntılı günler yaşanacağına işaret eder. Aynı şekilde kara renkli deniz görmek de maddi yönden sıkıntı yaşanacağı manasına gelir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Kabuğu Görmek
Rüya sahibinin rüyasında deniz kabuğu görmesi kişinin hem iş hayatında hemde eğitim hayatında büyük başarılara imza atacağına, tek başına ve yalnız olacağına, başarısının tek mimarı kendisinin olacağına, ailesine daha fazla zaman ayırması gerekeceğine delalet etmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Bazen de hapse işarettir. Bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan meslege, kalesi olmayan sehre, cemaati terk edip yalniz bayram namazlarinda bulunmaya, sehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalık manasina gelir. Denizin güzel bir sekilde fazlalastigini görse, o sirada insanlann yagmura ihtiyaçlari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar. Denizin tasip dalgalarinin birbirine vurdugunu gören kimse yolculugunda korkuya ve şiddete düser. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su Almak
Rüyada denizden Su alıp bir kaba doldurduğunu gören, çok mal biriktirir. Yüce Allah o kişiye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli, geniş bir mal yığar. Allahu Teâlâ, dilediğini hesapsız verir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizi geçtiğinizi görmek: Rüyada denizi geçtiğinizi görmek, sıkıntılarınızdan kurtulacağına işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Ruyada Denizde Yıkanmak
Rüyada denizde yıkandığını görmek, günah, hatalardan kurtulmaya, hüzün, kederin gitmesi demektir. Hasta adamın denizde yıkandığını, Abdest aldığını görmesi, Allahu Teâlâ'nın ona şifa vereceğine; borçluysa, borç, sıkıntıdan kurtulacağına, korktuğu şeylerden emin olmaya yorumlanır. Denizde yıkanmak, hata ve günahlardan kurtulmaya, keder ve hüznün gitmesine işaret eder. Bu rüyayı gören hasta ise şifa bulacağına, borcu ise borçtan ve sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizden hazine çıkarmak: Rüyanızda denizde hazine bulmanız ve denize dalarak bu hazineyi çıkartmanız, talihinizin artacağına ve çevreniz tarafından saygın bir kimse olacağınıza delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde abdest almak yıkanmak
Hayra ve güzel gelişmelere, Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye, Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve kasvetli deniz kafire, Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin derinliklerine inip, çıkmak dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada sakin ve güzel bir deniz görmek: Kişinin hayatında büyük bir aşama kaydedeceğine işaret eder. Kişi bakış açısını değiştirir. Ve hayata bakışı farklılaşır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde Fırtına
Denizde fırtına gören kişinin yaşamı tamamen değişeceğine, bazı olaylardan sonra huzura kavuşacağına yorumlanır. Rüyada Tekneye binip denize açılan kişinin hayat tarzında değişmeler olacağına yorumlanır.
Rüyada Denizi köpük köpük görmek ise mirasa işaret eder. Rüyada deniz kıyısında durup suya baktığını gören kimsenin güzel bir kıza aşık olacağına yorumlanır. Rüyada deniz görmek hayırlı rüyalardandır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz üstünde ayakta durmak
Rüyada deniz üstünde ayakta durmak, devlet reisi tarafından ummadığı şey verilir. Denizde yüzdüğünü, batarak kaybolduğunu görmek, ömrün bitmesine, helake tabirdir. Rüyada suyun kendisini kapladığını, orada öldüğünü görmek, şehit olarak vefat etmeye alamettir. Çünkü denizde boğulan şehittir. Rüyada Denizin üzerinde ayakları üzerinde durduğunu gören, hükümet tarafından nimete kavuşur.
Rüyada deniz üstünde ayakta durmak, devlet büyüğü tarafından ummadığı bir şeye sahip olmaya işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizde boğulmak: Bütün işlerinizin yolunda gideceğine, kişinin maddi açıdan çok rahatlayacağına işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizde boğulmak
Denizde boğulmak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadığını ve sahili de göremediğini gören, hükümet tarafından bir musibete uğrar. Denizde boğulduğunu, sonra kurtulduğunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve başı beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir şey ümit eder fakat onu elde edemez.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizde dalgalarının birbirine vurmasını görmek, yolculuk esnasında şiddet ve korkuya işarettir. Rüyada deniz görmek, mutluluğa, arzu ve isteklerin gerçekleşmesine, mal ve paraya, iş ve sanata ve dünya işlerine yorumlanır. Denizin tatlısı mümin, acısı kâfirle tabir olunur. Deniz gökten yağan yağmura, çakan şimşeğe, suların sürükleyip getirdiği şeylere de işarettir. Deniz rüyası, teşbih ve tahlile dahi alamettir. Çünkü insan denizi görünce "Suphanallah" der, Allah'ın sonsuz kudretini hatırlar, Rabbini tekbir eder. Suların şırıltısı da bir nevi zikirdir. Rüyada denizden avucuyla su alıp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koyduğunu görmek, onu doldurmak, uzun ömürlü çocuk anlamına gelir. Rüyayı görenin uzun ömürlü bir çocuğu olması muhtemeldir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizin tamamen kuruduğunu görmek: Kişinin zor günlerden geçeceğine ve sıkışacağına işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin Kuruması
Cabir ül Magrîbî : Devlet büyüklerinden birinin ölümüne ya da o devlet büyüğünün siyasi siyasi kudretinin azalacağına yorumlanır.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde yüzüp karaya çıkmak
Rüyada denizden yüzerek karaya çıkmak hastaysa iyileşmeye, fakirse zenginliğe işarettir. Yine rüyada yüzerek karaya çıkmak keder, sıkıntısından feraha, işte başarıyı, zenginlik, kazanç demektir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde boğulmak şehit olmaya yahut günaha batmaya,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek: Rüyada deniz görmek bolluk ve berekete ulaşacağınızı belirtir. Yatırım yapabilir, yeni eşyalar alabilir, para biriktirebilirsiniz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Danyal Aleyhi selama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyüğü ile tabir olunur.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize girmek
Devlet yönetimine girmeye, denizin ortasında yatmak, yattığını görmek devlet hizmeti almaya işaret eder. Rüyada Deniz suyundan içmek uzun ömre, paraya, uzun ömre, mülke ve kuvvete, ilim ve edep öğrenmeye işarettir. Rüyada denize girdiğini görmek, deniz gibi unvanı olan bir sultanın hizmetine girmeye tabirdir. Bir kimsenin rüyada denizin ortasında oturduğunu, yattığını görmesi, sultanın huzuruna gireceğinin işaretidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizi uzakta görmek: Rüyada denizi uzakta görmek ise, zor günlerden geçileceğine ve kişinin sıkışacağına işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin Taşması Fazlalaşması
Denizin güzel bir şekilde fazlalaştığını görse, bereketli yağmur yağar, insanlar yağmurdan faydalanırlar. Rüyada deniz görmek, dünyanın garip hallerine işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizdeki Hayvanlarla Konuşmak
Rüyada deniz hayvanlarıyla konuşmak, hükümetin gizli sırlarını açıklamaya tabir olunur. Bir kimsenin rüyada denizin yerden kalktığını görmesi, cebbar ve zalim bir devlet reisinin zevaline delalettir. Rüyada denize dalıp inci çıkardığını görmek, ele geçecek mala ve nimete alamettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Hazine Çıkarmak
Rüyanızda denizde hazine bulmanız ve denize dalarak bu hazineyi çıkartmanız, talihinizin artacağına ve çevreniz tarafından saygın bir kimse olacağınıza delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde altın mücevher çıkarmak
Denizden maden veya kıymetli bir mücevher çıkardığını görmek, hayır ve menfaate; çıkardığı şey çirkin ise düşmana karşı üstünlüğüne yorumlanır. Deniz Rüyasını gören ilim adamıysa ilminin artmasına, denizden kötü bir şey çıkardığını görmek, düşmanın memleketi istilasına delalettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde Fırtına
Denizde fırtına gören kişinin yaşamı tamamen değişeceğine, bazı olaylardan sonra huzura kavuşacağına yorumlanır. Rüyada Tekneye binip denize açılan kişinin hayat tarzında değişmeler olacağına yorumlanır. Rüyada Denizi köpük köpük görmek ise mirasa işaret eder. Rüyada deniz kıyısında durup suya baktığını gören kimsenin güzel bir kıza aşık olacağına yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denize çiş yapmak
Rüyada denize sidik ettiğini görmek, günahla tabir olunur. Rüyada Denize işemek, hata ve günaha yorumlanır. Eğer hasta ise Allah ona şifa ihsan eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çalkantılı Deniz Görmek
Denizde çalkantılar olduğunu görmeniz önümüzdeki günlerde bir sıkıntı atlatacağınıza işaret etmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Ebu Sait El Vaiz: tatlı suyu olan denizin (göl) kuruması, devlet başkanının ölümü; taşkın bir deniz, keder ve sıkıntı; denizde boğularak ölmek, İslam dininin dışında olarak öldüğüne delalet eder. Denizin yerden kalktığını görmek, zalim bir hükümet başkanının ölümü demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize Düşmek
Rüyada denize düşmek ise, beklenmedik bir olay sonunda eline fazlaca para geçeceğine işaret eder. Denize düştüğünü ve bazen batıp bazen çıktığını ve ellerini hareket ettirerek yüzdüğünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdiğini, hemen çıktığını gören dünyada din, ibadetle meşgul olur. Rüyada denizde boğulma görmek, selametle yolculuğa işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Cabirü'l-Mağribî: Denizin kuruması, devlet başkanının vefatına veya askerinde noksan husulüne, düşman karşısında mağlup olmasına tabir edilmiştir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Mavi Deniz Görmek
Rüyanızda gördüğünüz deniz mavi ise hayatınıza yeni manalar katacak şekilde içsel tekamül yaşayacaksınız demektir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz Üzerinde Gezinmek
Rüyada Denizin üzerinde gezindiğini gören, yolculuğa çıkar. Keder ve sıkıntıdan kurtulur. Denizin üzerinde yürümek ve ayakların ıslanmaması, cehennem ateşinden kurtuluşa, dünyada sevilen bir kişiye işaret eder.
Ibn-i Sîrîn: Rüyada deniz üstünde yürümek ve yürüyen kişinin ayaklarının ıslanmadığını gören, cehennem ateşinden kurtulur. Rüyada denizin üstünde yürüyerek karşı sahile çıkmak sıkıntıdan uzaklaşmaya işarettir.
Bazı tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir şeyin asikareye çıkmasına bazıları da tehlike ve tevekküle işaret eder, demişlerdir. Denizde su üzerinde gezdiğini görse iyi niyet ve itikadının sağlam olduğuna işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Okyanus Görmek
Rüyada Atlas Okyanusunu görmesi, ömrünün kısalığına alamettir. Rüyada Deniz, uzun ömürle alem-i gayb, şehadete kavuşmaya da delalettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Berrak Deniz Görmek
Dingin ve berrak bir deniz, adil davranacak bir başbakana işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Çıkmak
Rüyada denizden çıktığını görmek, rüyayı görenin hastalıktan şifa bulup iyileşeceğine yorumlanır. Rüyada deniz görmek, arzu, isteğinin yerine gelmesine işarettir. Denize girdiğini gören kimse devlet başkanının huzuruna girer.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde batmak
Suyu tuzlu veya acı ve bulanık bir denizde veya gölde batiğini gören, şiddetli bir sıkıntı içine düşer. Ibni Sirin e göre: rüyada denize girip dibine kadar battığını görmek, deniz kenarındaki kamlara gömülmek hükümetten gelecek bir kötülüğe işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz Engeli
Kendisi ile gideceği yer arasında denizin engel olduğunu gören, eğer yolcu ise yolundan kalır; yahut hükümet tarafından islerinde bir engel çıkarılır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Canlılarıyla Konuşmak
Rüyada balıklar, deniz anaları, ahtapotlar gibi deniz canlılarıyla konuşmak, ülke yönetiminin gizli bilgilerinin açığa vurulacağına yorulur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su Almak
Denizden su almak istediğini gören, almak istediği su miktarınca devlet hizmetinde bulunmayı arzu eder ve o nispette buna muvaffak olur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su almak
Rüyada Denizden su almak isteyen, hükümetten bir şey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurduğunu gören, Allah (C.C.) tarafından mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin Kuruması
Cabir ül Magrîbî ye göre: rüyada denizin kuruduğunu görmek, devlet büyüklerinden birinin ölümüne ya da o devlet büyüğünün siyasi siyasi kudretinin azalacağına yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize Dalmak
Denize dalarak, deniz zeminine kadar inip sonra deniz yüzeyine çıkmanız kısmetinizin açılacağına yorulur. Rüyanızda denizin dibine inerek oradan bir istiridye çıkarmanız, hanenize ve size gelecek paraya ve satın alınacak eşyalara delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz suyunu kaba doldurmak
Denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören, çok mal biriktirir. Yahut Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, denizden daha kuvvetli ve geniş bir mal yığar. Denizden içilen su, içildiği miktarca ilim ve edep öğrenmektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada dalgalı deniz görmek
Ruyada dalgali deniz gormek, Denizin dalgalanıp karıştığını ve havanın karardığını görmek, yalanın çoğalmasına, isyana; denizden yenilecek şeyler çıkarmak, helal rızk edinmek demektir.
Denizin taşıp dalgalarının birbirine vurduğunu görmek, yolculuk esnasında korku, şiddete düşmeye işarettir. Rüyada dalgalı deniz görmek mutluluğun, sıkıntılardan sonra geleceğine yorumlanır. Rüyada dalgalı deniz görmek yaşanacak sıkıntıların ardından rüyayı gören kişinin mutluluğa kavuşacağına işarettir.
Dalga Sesini Dinlemek: Rüyada uzaktan gelen dalga seslerini dinlemek, yalnız bir hayat süreceğinize işarettir. Rüyada Sakin deniz, başarı ve mutluluğa yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Gusül Abdesti Almak
Rüyasında denize girerek gusül abdesti aldığını gören kişinin maddi durumunda son derece büyük bir değişiklik meydana gelir. Kendi geçimini idame ettiremiyorsa bile bir anda büyük bir lükse kavuşur. Zengin ise, servetine servet katar.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizi Yarmak
Bir kimse denizi bir baştan diğer bir başa yardığını görse, üzüntü ve kederi kalkar, selamette olur. Denizin suyundan içtiğini görene hüzün ve keder isabet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz
Arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine; Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye, denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye, Deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye, Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya, Denizden Su almak Allah Teala dan gelecek ihsana, Denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye, onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna, Denize işemek hatalı bir davöranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye, Denizi geçmek mal ve mülke, Deniz Suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara, Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe, Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere, Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya, Denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya, Denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya, Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka, Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa, Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye, Denizde Abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere, Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye, Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; Suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve tasvetli deniz kafire, Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye,
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yüzmek
Gezeceğinizin müjdecisidir. Böyle bir planınız olmasa bile gelişmeler sizin sürekli tatile çıkmanıza imkan sağlayabilir, rüyanızda denizde yüzdüğünüzü görmeniz, hanenizde ve iş hayatınızdaki mutluluğa işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde Abdest Almak
Denizde abdest alıp yıkandığını gören hastaysa Allah şifa verir, borçluysa borcunu öder, sıkıntılıysa sıkıntısı kalkar, korktuğu şeylerden emin olur. Hapisteyse hapisten kurtulur, iyilikler karşısına çıkar.
Rüyada deniz görmek, mutluluğa, arzu ve isteklerin gerçekleşmesine, mal ve paraya, iş ve sanata ve dünya işlerine yorumlanır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.
Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar demektir.
Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir.
Masmavi, engin deniz, kişinin hayatına anlam katacak, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder. Tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır. Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse, beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Zor Yüzdüğünü Görmek
Denizde zor yüzdüğünü, yüzmek için çok çaba sarf-ettiğini görmek, meşakkatli bir işe başlar. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise rüya sahibinin hapse düşeceği ve avukatlarla uğraşacağı yönündedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada denizin içinde denizde olmaması gereken hayvanlar yani denizde nefes alamayacak kedi köpek gibi hayvanlar görmek hayallerinizin çok büyük olacağına ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çok fazla inancınız olacağına işarettir. Rüyada kuşların denize düştüğünü görmek başınızın üstünde dolananların size zarar veremeden suyun içine dalacaklarının işaretidir. Rüyada deniz görmek arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine işaret eder. Rüyada denize girmek devlet yönetimine yakınlık peyda etmeye işarettir. Rüyada denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye delalettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Değerli Nesne Bulmak
Rüyanızda denizde ziynet eşyası ya da inci bulmanız demek gerçekte olduğu gibi bir yerlerden bir menfaat elde edeceğiniz anlamına gelir. Bu menfaat maddi olabileceği gibi manevi yönden ya da ilmi yönden de olabilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Danyal Aleyhisselama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasiz olarak görmek, adaletli bir baskana, dalgali ve çirpintili görmek, zalim bir baskana isarettir. Denizden su içtigini gören, devlet büyüklerinden hayir ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdigini gören, büyük bir makama nail olur ve hayir ve iyilik görür. Denizin üzerinde gezindigini gören, yolculuga çikar. Keder ve sikintidan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasinda denizin engel oldugunu gören, eger yolcu ise yolundan kalir; yahut hükümet tarafindan islerinde bir engel çikarilir. Suyu Tuzlu veya aci ve bulanik bir denizde veya gölde battigini gören, siddetli bir sikinti içine düser. Denizde yüzmek için ugrastigini gören, bir ise girerek bununla ugrasir; bir rivayete göre tutuklanir ve mahkemelerde ugrasir. Suyun altinda kaldigini gören öldürülür. Bir rivayete göre günahlarina tövbe etmeden ölür. Abdulgani Nablüsî ye göre: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adami, tüccar için mali, çirak için ustasi olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladigi seylere sahip olur. Denize girdigini gören, büyük bir devlet baskani ile tanisir veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer. Denizden su almak isteyen, hükümetten bir sey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören, Allah (C.C.) tarafindan mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar. Denizin suyunun çekildigini ve dibinin göründügünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine isarettir. Denizin üzerinde durdugunu görmek, ümit etmedigi bir mevkie gelecegine, yüzüp sahile çiktigini görmek, hasta ise iyilesmege,fakir ise zenginlige, keder ve sikintisi varsa feraha çikmaya, bulanik ve çamurlu denizde battigini görmek, musibete, böyle bir denizde yüzmege çalismak zor bir isi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde bogularak öldügünü görmek, sehit olarak ölmege delalet eder. Ibni Sirin e göre: rüyasinda denize girip dibine kadar battigini ve kumlara gömüldügünü gören, hükümetten bir kötülük gö rür. Denize girip yüzemedigini gören hapis olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin taşması
Rüyada denizin taşması, çıkacağınız bir yolda karşınıza sizi ürkütecek bazı olaylarla karşılaşabileceğinizin habercisidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada deniz görmek kişinin maddi ve manevi yönden bütün sıkıntılarını atlatarak refaha ereceğine işaret eder. Yeni bir işe yatırım yapmak ya da yüksek bütçeli ticari faaliyetlerde bulunarak büyük kazançlar elde etmeye delalettir. Ayrıca haneden bolluk ve bereketin eksik olmadığı bir yıl geçirileceği şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre de böyle bir rüya gören kişinin kalbinde hangi arzular varsa yakın bir zamanda kabul olacağı şeklinde ifade edilir. Eğer rüyada kendinizi denize uzak bir noktada görüyorsanız bu rüya sizin hedeflerinize ulaşırken bir süre çabalamanız gerektiğine işaret eder. Bir köşeye oturarak denizi seyretmek ise manevi yönden huzurlu ve gönlü geniş birisine delalettir. Ayrıca böyle bir rüya kişinin geçmişte yapmış olduğu hatalarından tövbe ederek doğru yolu bulacağına dair de bir işarettir. Rüyada bir yerden geçerken önünde engel olarak deniz görülüyorsa bu rüya yapılacak bir işin ya da gidilecek bir seyahatin sekteye uğrayacağına delalettir. Rüyada deniz suyundan alarak bir kabın içerisinde biriktirdiğini görmek rüya sahibinin çocuğunun hayırlı ve bereketli bir ömre sahip olacağına işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yıkanmak Ya Da Abdest Almak
Arınmak anlamına gelir. Günahlarından, sıkıntıdan, hastalıklardan ve endişeden arınacağınıza ve hem bedenen hem de ruhen sıhhate kavuşacağınıza işaret eder. Bir başka kaynakta günahlardan arınacağınıza ve kalan ömrünüzde günah işlemeden temiz şekilde yaşayacağınıza işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde bogul mak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadigini ve sahili de göremedigini gören, hükümet tarafindan bir musibete ugrar. De nizde boguldugunu, sonra kurtuldugunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve basi beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir sey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdügünü ve ayaklarinin islanmadigini gören, cehennem atesinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kisi olur. Kirmanî ye göre: Rüyada denizden su içtigini ve suyun soguk oldugunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayi gören ilim adami ise ilmi artar, hükümet adami ise itibari ziyadelesir. Denizden si cak su içtigini gören, musibete ve sikintiya düser. Eger içtigi su kö tü kokulu ve tadi da fena ise, düsmaninin kendisine üstün gelece gine, bir rivayete göre de hükümet tarafindan isinde zorluga düsecegine delalet eder. Cabir ül Magrîbî ye göre: rüyada denizin kurudugunu gör mek, devlet baskaninin ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasina, denizi bir damla kalmayincaya kadar içtigini görmek, rüya sahibinin islerinde basariya ulasacagina; deniz hayvanlarindan bi rinin kendisiyle konustugunu görmek, hükümetin sirlarini açiklayacagina; denizin dalgalanip karistigini ve havanin karardigini görmek, isyana, yalanin çogalmasina; denizden yenilecek bir sey çikardigini görmek, helal rizk edinecegine; denizden tuzlu su içti gini görmek, haram mal kazanacagina; denizden tatli su içtigini görmek, helal mal edinecegine; denizden maden veya kiymetli bir mücevher çikardigini görmek, hayir ve menfaate; çikardigi sey çir kin ise düsmana karsi üstünlügüne; rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasina, denizden kötü bir sey çikardigini görmek, düs manin memleketi istilasina delalet eder. Cafer i Sadik a göre: rüyada deniz görmek alti sekilde tabir olunur: Mülk ve devlet baskani, büyük kimseler, alim, ilim, mal, is. Ebu Sait El Vaiz e göre: tatli suyu olan denizin (göl) kurumasi, devlet baskaninin ölümü; taskin bir deniz, keder ve sikinti;denizde bogularak ölmek, Islam dininin disinda olarak öldügüne delalet eder. Denize düstügünü ve bazen batip bazen çiktigini ve ellerini hareket ettirerek yüzdügünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdigini ve hemen çiktigini gören dünyada hep din ve ibadetle mesgul olur. Bir rivayete göre bogulma görmek, se lametle yolculuga isarettir. Denizin üzerinde ayaklari üzerinde durdugunu gören, hükümet tarafindan bir nimete kavusur. Deni zin yerden kalktigini görmek, zalim bir hükümet baskaninin ölü mü demektir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde durmak
Denizin içinde kendinizi ne yapacağınızı şaşırmış bir şekilde duruyor halde görmeniz, çalıştığınız işteki ya da idare ettiğiniz işteki belirsizliklere yorulur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su Aldığını Görmek
Bir kişi rüyasında denizden su aldığını görürse bu onun büyük ticari yatırımlarda bulunacağı anlamına gelir. Yapılan her işten alnının akıyla çıkarak büyük kazançlar elde etmek şeklinde yorumlar.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz Suyunun Soğuk Olduğunu Görmek Ve Suyu İçmek
Hayır yapacağınıza ve sevap kazanacağınıza işaret eder. Eğer deniz suyu sıcak ise bu birine bir kötülük edeceğinize ve günaha gireceğiniz manasına gelir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin küçülüp bir Göl haline geldigini görmek, hükümet baskaninin degisecegine ve halkin onun elinden kurtulacaklarina; denize girip daldigini görmek, hasta ise hastaliginin artacagina; denizden çiktigini görmek, hastaliktan iyilesecegine;denizde yüzdügünü görmek, keder ve sikintiya düsecegine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çiktigini görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya ve sifaya; denizi yürüyerek karsi sahile çiktigini gör mek, kurtulusa ve sikintidan uzaklasmaya delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isteginin yerine gelmesine isarettir. Denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtigim görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur. Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktannca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar. Bazi tfibirciler demislerdir ki, denizden içilen Su, içildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir. Denizi geçtigini gören, düsmanin malindan ganimet alir. Bir kimse denizin suyunun bir sehire girdigini ve oranin halkina zarar verdigini görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete isarettirlar. Denizde yikandigini gören kimse, günahlarindan kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karismadigini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir. Denizden su içtigini görenin ortagi varsa ondan aynlir. Denize isedigini gören kimse hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve belfi görür.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Tuzlu Deniz Suyu İçmek
İçtiğiniz deniz suyu eğer kirliyse bazı şeylerin sizi kaygılandıracağına yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Suyu İçmek
Rüyada deniz suyu içtiğini görmek rüya sahibinin maddi ve manevi yönden büyük kazançlar elde edeceğine delalettir. Eğer bu rüyayı gören kişi borçluysa borcunu en kısa zamanda öder, hastaysa şifa bulur ve ailesi ya da arkadaşlarıyla arası açılmışsa tekrar eskisi gibi kuvvetli sevgi bağları devam eder. Bu rüya hanede huzur ve iş hayatında büyük başarıların habercisidir. Eğer içilen deniz suyu kirliyse bu yapılan bazı işlerde tereddüde düşülerek başarısız olunacağı şeklinde yorumlanmaktadır. İçilen deniz suyu acı bir tada sahipse bu düşmanlara karşı mağlup olmaya delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Yüzerek Çıkmak
Zorluğu yenmek, sıkıntıdan kurtulmak ve sınvadan başarılı olmak manasına gelir. Aynı şekilde denizi yüzerek geçmek, denizin üstünde batmadan durmak, denizin üstünde yürümek de yardım alacağınıza ve sıkıntılardan kurtulacağınıza işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin suyunun azaldigim, hatta kiyi ve kenarlarinin susuz kaldigini görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin çikacagina isarettir. Kendisin denizin kenarinda gören dalgiç, ölür. Eger hasta ise Allah ona sifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtigini görene hüzün ve keder isabet eder. Denizde yüzdügünü gören kimse, içinde bulundugu bir isten çikmaya çalisir. Bu isten çikmasi için çekecegi zahmet, yüzmedeki çektigi zahmet kadardir. Bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzakligi ve yakinligi nisbetincedir. Eger yüzerek denizden çikarsa o isin içinden de çikar. Denizde yüzdügünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. Suyun kendisini örttügünü ve orada öldügünü gören kimse, sehid olarak ölür. Denize dalip su üzerine batip çiktigini buna ragmen ölmediginl gören kimse dünya mesgalelerine dalar, Bazen de, o, dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah isler. Mal arzusundan dolayi inci çikarmak için denize daldigini gören, çikardigi inci veya baska sey miktan mala sahip olur. Denizden avucuyla su alip deniz üzerinde bulunan bir gemiye koydugunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir çocugu olur. Denizden su alip içtigini gören, içtigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. içtigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizden Su Almak
Yatırım yapacağınıza işaret eder. Para biriktirebilir veya değeri yükselecek mal alımına yönelebilirsiniz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin Üzerinde Yürüdüğünü Görmek
Rüyada denizin üzerinde yürüdüğünü görmek dünya malına olan sevginin azalarak ahirete olan inancın artacağına işarettir. Böyle bir rüya kişinin manevi yönünün gelişerek dini işlere yoğunluk vereceği şeklinde yorumlanır. Bazı alimlere göre de deniz üzerinde yürüdüğünü görmek türlü belalardan uzak durmaya ve çekilen sıkıntılardan kurtulmaya delalet eder. Ayrıca kişinin elinden hiçbir şey gelmediği bir anda ailesinden birisinin ona yardım elini uzatacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize İşemek
Kişinin hatalı bir davranış işleyeceğine işarettir. Denize işemek ayrıca size iyilik yapan birine karşı nankör tavırlar takındığınız manasına da gelir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde yikandigini ve abdest aldigini gören hasta ise Allah sifa verir, borçlu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina çikar. Denizde su üzerinde gezdigini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. Bazen de deniz rüyasi, iztirap veren ve helak eden bir fitneye isarettir. Deniz, cehenneme dahi isarettir. Bazen de bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür. Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asikareye çikmasina bazilari da tehlike ve tevekküle isaret eder, demislerdir. Rüyada Atlas Okyanusunu görmek, ömrünün kisaligina isaret ettigi gibi, uzun ömre de isarettir. Deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala isaret eder. Denizin tatlisi, mü mine, açisi da inançsiz birisine isaret eder. Deniz bazi kere de gökten yagan yagmur manasina gelir. Deniz, tehlike ve isarettir. Deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin geç hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir. Ayrica pisliklerden temizlenmeye de isarettir. Bu rüya inançsiz için imana, günahkar için tevbeye ve yemine delildir. Deniz kötü Ahlakli kadin ve erkege, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de isarettir. Bazen de hapse isarettir. Bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan meslege, kalesi olmayan sehre, cemaati terk edip yalniz bayram namazlarinda bulunmaya, sehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalik manasina gelir. Denizin güzel bir sekilde fazlalastigini görse, o sirada insanlann yagmura ihtiyaçlari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar. Denizin tasip dalgalarinin birbirine vurdugunu gören kimse yolculugunda korkuya ve siddete düser. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine isarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Durduğunu Görmek
Denizin içinde kendinizi ne yapacağınızı şaşırmış bir şekilde duruyor halde görmeniz, çalıştığınız işteki ya da idare ettiğiniz işteki belirsizliklere yorulur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizi İkiye Böldüğünü Görmek
Rüyada denizi ikiye böldüğünü görmek rüya sahibinin aradığı mutluluğa ve rahata kavuşacağını gösterir. Maddi ve manevi bütün sıkıntılar giderek hem ruhsal hem de sosyal yönden büyük kazançlar elde etmeye işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize Girdiğini Görmek
Devlet tarafından bir iş ya münasebet olacağı anlamına gelir. Denizde yattığını görmek, devlet tarafından yardım alacağınıza işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun bazı sorunlardan sonra geleceğine işaret eder. Denizde yüzdüğünü gören insan arka arkaya yolculuk yapar.
Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun bazı sorunlardan sonra geleceğine işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizi İkiye Bölmek
Rüyasında denizi ikiye böldüğünü gören kişi rahata kavuşur. Tüm sıkıntıları kaybolur. Aklına takılan sorunlar kısa sürede çözülür.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde Oturduğunu Görmek
Bir kişi rüyada denizde oturduğunu görürse bu rüya onun yüksek mevkilerdeki birisiyle tanışarak çeşitli konulardan ondan akıl alacağı anlamına gelir. Ayrıca bu görüşmeyle birlikte kişinin iş hayatında da büyük gelişmeler olacağı şeklinde yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Suyu İçmek
Eğitim ya da kariyer anlamında yükselmeye, güçlenmeye işarettir. Deniz suyu içenin ömrünün uzadığı ve sıhhat kazandığı şeklinde yorumlanır. Deniz suyu eğer tuzlu ve acı geliyorsa kötü bir yönetici ya da lider olacağınız manasına gelir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek, duygu dünyamıza ve yaşadığımız zamana dair bilgileri aktarmakla beraber bilinç altındaki acı, öfke, aşk, sevgi gibi duyguların  rüyalar aracılığıyla bize ulaşmasıdır.
Rüyada deniz, yetersizlik duygunuz nedeniyle farkında olmadığınız bir yeteneğin varlığını ifade etmekle birlikte, fırtınalı deniz içinizde ki karmaşayı da yansıtabilir.
Deniz görmek; başka bir açıdan rahatlama ve huzuru ifade edebilir.
Gelecek güzel günlere, devlet ile olan işlerinizi kolaylıkla yapmaya, sorunların çözülmesine, şanslı günlerin geldiğine yorumlanır.
Ayrıca rüyada deniz görmek, tatile çıkmak, refaha ermek, iş hayatına, zenginliğe, borçlardan kurtulmaya, maneviyata, tekamüle, ve ihtiyaç duyulan bir alanda yardım almak gibi olaylarla ilişkilidir.
Maddi olarak bolluk ve bereketin artmasına, sorunların çözülmesine, çıkılacak yolculuklara, tatile duyulan özleme, duygusal değişimlere, sezgisel derinliğe, huzur ve mutluluğa delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Oturmak
Denizde oturduğunuzu görmeniz, yüksek rütbe sahibi bir zat ile görüşme yapacağınıza delalet eder. Bu görüşme faydanıza olacaktır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yıkandığını Görmek
Rüyada denizin içerisinde yıkandığını görmek rüyayı gören kişinin önceden yapmış olduğunu günahlarından tövbe edeceğine ve bundan sonra güzel ameller işleyeceğine işaret eder. Ayrıca bu rüya hem ruhsal hem de bedensel yönden bütün rahatsızlıkların iyileşeceğine de delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada dalga sesi duymak
Çaresizlik olarak tabir edilir fakat yaşanan çaresizlik kısa bir süre sonra karşısına çıkan fırsatlarla ortadan kalkacaktır.

Rüyada deniz görmek, kişinin işlerinin yoluna gireceği demektir. Rüya sahibinin zor günleri geride bırakarak huzur dolu bir hayata kavuşacağına, sevdikleriyle uzun bir ömür geçireceği anlamına gelmektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek Nasıl Yorumlanır
Rüyada deniz görmenin çok farklı yorumları olabilir. Rüyanın içeriği ve denizin nasıl görüldüğü; denizin rengi, büyüklüğü, dalgalı veya durgun olması; yorumlamak açısından önemlidir.
Bu rüyada diğerlerinde olduğu gibi rüya içindeki sembollerle birlikte analiz edilmelidir.
Kendinizi yorgun, bitkin ve bazı konularda çaresiz hissettiğiniz bir dönemde rüyada denizi görme olasılığınız artar ve bu gelmekte olan güzel günlere, sonuçsuz kalan bir girişimden gelecek habere yorumlanır.
Aslında kişinin içinde bulunduğu durum veya sorun yaşadığı konu her ne ise onunla ilgili çözüm dönemine girdiğine işaret eder.
İstenen değişikliğin yaşanacağını, beklenen şeyle birlikte sevinç, mutluluk ve huzura delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin Taştığını Görmek
Rüyada denizin taşması, çıkacağınız bir yolda karşınıza sizi ürkütecek bazı olaylarla karşılaşabileceğinizin habercisidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder.
Deniz rüyaları iyiye yorumlanır. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar demektir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Köpüklü Deniz Görmek
Rüyada köpüklü deniz görmek, büyük bir kısmete ve varlığa yorulmaktadır. Rüya sahibinin servet sahibi olacağına, gönlünce ve istediğince bir hayat yaşayacağına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Durgun Deniz Görmek
Derinden gelen huzura, hedeflere ulaşmaya, büyük sevinçler yaşamaya, yaşamdan keyif almak anlamına gelir. Rüyada durgun deniz görmek, kişinin içsel bir aydınlanma yaşayacağı ve farkındalığının artacağına işaret eder.
Hayatın da yaşanan gelgitlerin yerini huzura bırakacağına, borçlarını ödeyeceği, refah seviyesinin yükseleceği anlamına da gelir.
Durgun deniz, küs olanların barışmasına ve ikili ilişkiler de mutluluğa tabir edilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Fırtınalı Denizde Yüzdüğünü Görmek
Fırtınalı bir denizde yüzdüğünüzü görmeniz; endişelerinizin yerini huzurun alacağının müjdecisidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Masmavi, engin deniz, kişinin hayatına anlam katacak, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder. Tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır. Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse, beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada dalgalı deniz görmek
Rüyayı gören kişinin zorlu ama aydınlık günler yaşayacağına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Dalgalı Deniz Görmek
İçinde bulunduğunuz durumun zorluğuna ve bu yaşanan şeyin geçici olup, çaba göstermek gerektiğine işaret eder.
Bazen de duygusal anlamda yaşadığınız bir kararsızlığı temsil eder. Bu rüyayı gördüğünüz dönem de, özel veya iş hayatın da bir karar aşamasın da olabilir, aşırı stres altında, kendini öfkeli hissediyor olabilirsin.
Rüyanın sana vermek istediği mesaj, kendi iç dünyana yoğunlaşıp, sakinleşmen gerektiğidir ve sorun her ne ise, çözümün kendi için de olduğudur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Dingin Deniz Görmek
Rüyasında dingin bir deniz gören kimse, yakın zamanda büyük sevinçler yaşayacaktır. Amaçlarına muvaffak olacaktır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Danyal Aleyhisselama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyügü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasiz olarak görmek, adaletli bir baskana, dalgali ve çirpintili görmek, zalim bir baskana işarettir. Denizden su içtigini gören, devlet büyüklerinden hayir ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdiğini gören, büyük bir makama nail olur ve hayir ve iyilik görür. Denizin üzerinde gezindiğini gören, yolculuga çikar. Keder ve sikintidan kurtulur. Kendisi ile gidecegi yer arasinda denizin engel oldugunu gören, eger yolcu ise yolundan kalir; yahut hükümet tarafindan islerinde bir engel çikarilir. Suyu tuzlu veya aci ve bulanik bir denizde veya gölde battigini gören, şiddetli bir sikinti içine düser.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada dalga altında kaldığını görmek
Rüyada dalga altında kaldığını görmek iyiye yorumlanmamaktadır. Rüyayı gören kişinin hayatının sonlanacağına rivayet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Bulanık Veya Karanlık Deniz Görmek
Kişinin yaşadığı olaylarda hissettiği rahatsızlığı, haksızlığa uğramak, olumsuzluk içeren sözler duymaya, bazen de nedensiz bir karamsarlığa yorumlanır.
Ancak yaşanacak olan şeylerin geçici olduğuna, karanlıktan sonra aydınlığa kavuşmaya, bazı kişisel tercihlerin netleşmesine delalet eder.
Bu rüyanın görüldüğü dönemde kişi, her hangi bir konuda karar aşamasın da olabilir ve acele etmeden biraz daha beklemenin, duygu ve düşüncelerin netleşmesinin daha faydalı olacağıdır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizi ikiye bölmek
Rüyasında denizi ikiye böldüğünü gören kişi rahata kavuşur. Tüm sıkıntıları kaybolur. Aklına takılan sorunlar bir bir çözülür.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir.
Denizde yüzmek için ugrastigini gören, bir ise girerek bununla ugrasir; bir rivayete göre tutuklanir ve mahkemelerde ugrasir. Suyun altinda kaldiğini gören öldürülür. Bir rivayete göre günahlarina tövbe etmeden ölür.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Dalga Görmek
Rüyada dalga görmek, rüya sahibinin sabırlı olması gerektiğini ifade eder. Rüyada dalga görmek, kişinin hedeflerinin, ideallerinin, hayallerinin gerçek olacağına rivayet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize Düştüğünü Görmek
Beklemediğiniz bir zamanda, ihtiyaç duyduğunuz şeylere kolayca sahip olmaya ve yardım almaya tabir olunur.
Şaşkınlık yaratacak, süpriz gelişmelere, sevinç ve mutluluğa tabir edilir. Bazen de yapılan girişim de tedbirli olmak gerektiğine delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Abdulgani Nablüsî ‘ye göre: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müsfik bir devlet adami, tüccar için mali, çirak için ustasi olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladigi seylere sahip olur. Denize girdiğini gören, büyük bir devlet baskani ile tanisir veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarinda oturdugunu veya yattigini gören, devlet hizmetine girer. Denizden su almak isteyen, hükümetten bir şey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurdugunu gören, Allah (C.C.) tarafindan mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yasar. Denizin suyunun çekildiğini ve dibinin göründügünü görmek, o memlekete bir felaket gelecegine işarettir. Denizin üzerinde durdugunu görmek, ümit etmedigi bir mevkie gelecegine, yüzüp sahile çiktigini görmek, hasta ise iyilesmege,fakir ise zenginlige, keder ve sikintisi varsa feraha çikmaya, bulanik ve çamurlu denizde battigini görmek, musibete, böyle bir denizde yüzmege çalismak zor bir isi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde bogularak öldügünü görmek, sehit olarak ölmege delalet eder. Ibni Sirin’e göre: rüyasinda denize girip dibine kadar battigini ve kumlara gömüldügünü gören, hükümetten bir kötülük gö-rür. Denize girip yüzemediğini gören hapis olur. Denizde bogul-mak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadiğini ve sahili de göremediğini gören, hükümet tarafindan bir musibete ugrar. De-nizde boguldugunu, sonra kurtuldugunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve basi beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir şey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdügünü ve ayaklarinin islanmadiğini gören, cehennem atesinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kişi olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kirli Bir Denizde Yüzmek
Rüya sahibinin haram peşinde koştuğunu ve kötülüklere bulaşacağına delalet eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yüzmek
Yaşamla uyum içinde olmaya, iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluğa, hastalıklardan kurtulmaya, fiziksel ve duygusal esaretin bitmesine, engellerden kurtulmaya yorumlanır.
Rüyada denizde yüzerken zorlandığını hissetmek veya kıyıya ulaşamamak; girişilen işlerde biraz fazla çaba göstermenin gerekliliğine ve meşakkatli durumlara delalet eder.
Rüyada denize dalmak ve deniz mahsulleri çıkarmak; zenginliğe, satın alınacak eşyalara veya gelecek miras konularının habercisi olabilir.
Rüyada denize girmek; kamusal alanlarda iş sahibi olmaya veya yardım almaya işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Kirmanî’ye göre: Rüyada denizden su içtigini ve suyun soğuk oldugunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayi gören ilim adami ise ilmi artar, hükümet adami ise itibari ziyadelesir. Denizden si-cak su içtigini gören, musibete ve sikintiya düser. Eger içtigi su kö-tü kokulu ve tadi da fena ise, düsmaninin kendisine üstün gelece-gine, bir rivayete göre de hükümet tarafindan isinde zorluga düsecegine delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kirli Bir Denizde Boğulmak
Rüyada kirli bir denizde boğulan kimse, günaha ve harama bulaşır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz Suyunun Çekilmesi
Rüyada Denizin suyunun çekildiğini ve dibinin göründüğünü görmek, o memlekete bir felaket geleceğine işarettir. Denizin üzerinde durduğunu görmek, ümit etmediği bir mevkie geleceğine, bulanık ve çamurlu denizde batiğini görmek, musibete, delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Cabir’ül-Magrîbî’ye göre: rüyada denizin kurudugunu görmek, devlet baskaninin ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasina, denizi bir damla kalmayincaya kadar içtigini görmek, rüya sahibinin islerinde basariya ulasacagina; deniz hayvanlarindan bi-rinin kendisiyle konustugunu görmek, hükümetin sirlarini açiklayacagina; denizin dalgalanip karistigini ve havanin karardiğini görmek, isyana, yalanin çogalmasina; denizden yenilecek bir şey çikardiğini görmek, helal rizk edinecegine; denizden tuzlu su içti-gini görmek, haram mal kazanacagina; denizden tatli su içtigini görmek, helal mal edinecegine; denizden maden veya kiymetli bir mücevher çikardiğini görmek, hayir ve menfaate; çikardigi sey çir-kin ise düsmana karsi üstünlügüne; rüya sahibi ilim adami ise ilminin artmasina, denizden kötü bir şey çikardiğini görmek, düs-manin memleketi istilasina delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kirli Deniz Görmenin Psikolojik Tabiri
Rüyasında kirli deniz gören kişi, birtakım sıkıntılar içindedir ve bu rüya da bu sıkıntıların yansımasıdır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizde boğulmak
Denizde boğulmak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadığını ve sahili de göremediğini gören, hükümet tarafından bir musibete uğrar. Denizde boğulduğunu, sonra kurtulduğunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve başı beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir şey ümit eder fakat onu elde edemez.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Yüzerek denizden çıkmak ise, tutuklu kimseler için tutukluluk halinin son bulacağına yorulur. Hapis durumu sadece fiziki olmak zorunda değildir. İçinden çıkamadığınız ilişkileriniz son bulabilir, borç altında kalmışsanız borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Dünyada sizi hapiste hissettiren şeyler ortadan kaybolur. Bu rüya hastalar için de kısa sürede şifa bulmaya delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Cafer-i Sadik ‘a göre: rüyada deniz görmek alti sekilde tabir olunur: Mülk ve devlet baskani, büyük kimseler, alim, ilim, mal, is.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Kirli Deniz Görmek
Rüyada deniz görmek, genellikle iyiye yorulurken, kirli deniz görmek daha farklı yorumlanabilmektedir. Rüyada kirli deniz görmek, birtakım sıkıntılara delalet etmektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Dalgasız Deniz
Danyal Aleyhi selama göre: rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyüğü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasız olarak görmek, adaletli bir başkana, dalgalı ve çırpıntılı görmek, zalim bir başkana işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden su almak
Denizden su aldığınızı görmeniz, yatırım yapacağınıza işaret eder. Para biriktirebilir veya değeri yükselecek emtialara yönelebilirsiniz.
Eğer rüyanızda denizdeki suyu alarak bir yere doldurmuşsanız, bu rüya sahip olacağınız evladınızın uzun ömürlü olacağının işaretidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Ebu Sait El-Vaiz’e göre: tatli suyu olan denizin (göl) kurumasi, devlet baskaninin ölümü; taskin bir deniz, keder ve sikinti;denizde bogularak ölmek, Islam dininin disinda olarak öldügüne delalet eder. Denize düstügünü ve bazen batip bazen çiktigini ve ellerini hareket ettirerek yüzdügünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdiğini ve hemen çiktigini gören dünyada hep din ve ibadetle mesgul olur. Bir rivayete göre bogulma görmek, se-lametle yolculuga işarettir. Denizin üzerinde ayaklari üzerinde durdugunu gören, hükümet tarafindan bir nimete kavusur. Deni-zin yerden kalktigini görmek, zalim bir hükümet baskaninin ölü-mü demektir. Denizin küçülüp bir göl haline geldiğini görmek, hükümet baskaninin degisecegine ve halkin onun elinden kurtulacaklarina; denize girip daldiğini görmek, hasta ise hastaliginin artacagina; denizden çiktigini görmek, hastalıktan iyilesecegine;denizde yüzdügünü görmek, keder ve sikintiya düsecegine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çiktigini görmek, keder ve sikintidan kurtulmaya ve sifaya; denizi yürüyerek karsi sahile çiktigini görmek, kurtulusa ve sikintidan uzaklasmaya delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isteginin yerine gelmesine işarettir. Denize girdiğini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtigim görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Berrak Deniz Görmek
Rüya sahibinin rüyasında berrak deniz görmesi kişinin sahip olduklarının değerinin bilmesi gerekeceğine yorumlanmaktadır. Rüyada berrak deniz görmek, rüya sahibinin hanesinin bolluk ve bereket içerisinde olacağına, mutlu ve huzur dolu bir yaşam süreceğine yorumlanmaktadır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin Taşması Fazlalaşması
Denizin güzel bir şekilde fazlalaştığını görse, bereketli yağmur yağar, insanlar yağmurdan faydalanırlar. Denizin taşması, dalgalarının birbirine vurması yolculukta şiddet ve korkuya yorum edilir. Deniz, dünyanın garip hallerine işarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde oturmak
Denizde oturduğunuzu görmeniz, yüksek rütbe sahibi bir zat ile görüşme yapacağınıza delalet eder. Bu görüşme faydanıza olacaktır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz suyundan içip kandiğini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur. Denizden su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktannca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar. Bazi tfibirciler demislerdir ki, denizden içilen su, içildigi miktarca ilim ve edeb öğrenmektir. Denizi geçtigini gören, düsmanin malindan ganimet alir. Bir kimse denizin suyunun bir sehire girdiğini ve oranin halkina zarar verdiğini görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete işarettirlar. Denizde yikandiğini gören kimse, günahlarindan kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karismadiğini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir. Denizden su içtigini görenin ortagi varsa ondan aynlir. Denize isediğini gören kimse hata ve günaha girer. Denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve belfi görür. Denizin suyunun azaldigim, hatta kiyi ve kenarlarinin susuz kaldiğini görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin çikacagina işarettir. Kendisin denizin kenarinda gören dalgiç, ölür. Eger hasta ise Allah ona sifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardiğini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtigini görene hüzün ve keder isabet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Masmavi Deniz Görmek
Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada masmavi deniz görmek, rüya sahibinin hayatında bulunan sorunların ve sıkıntıların son bulacağına rivayet etmektedir. Rüyada masmavi deniz görmek, kazanılacak olan para ve saygı anlamlarını da beraberinde taşımaktadır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde altın mücevher çıkarmak
Denizden maden veya kıymetli bir mücevher çıkardığını görmek, hayır ve menfaate; çıkardığı şey çirkin ise düşmana karşı üstünlüğüne yorumlanır. Deniz Rüyasını gören ilim adamıysa ilminin artmasına, denizden kötü bir şey çıkardığını görmek, düşmanın memleketi istilasına delalettir.
Ebu Sait El Vaiz: tatlı suyu olan denizin (göl) kuruması, devlet başkanının ölümü; taşkın bir deniz, keder ve sıkıntı; denizde boğularak ölmek, İslam dininin dışında olarak öldüğüne delalet eder. Denizin yerden kalktığını görmek, zalim bir hükümet başkanının ölümü demektir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Dingin deniz
Rüyasında dingin bir deniz gören kimse, yakın zamanda büyük sevinçler yaşayacaktır. Amaçlarına muvaffak olacaktır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde Boğulduğunu Görmek
Rüya sahibinin rüyasında denizde boğulduğunu görmek, işinizde hırslı olduğunuza ve bu hırs ile mal ve mülk edinmeye çalıştığınızı gösterir. Aynı zamanda denizde boğulduğunu görmek, dünya malı için fazla hırsı olacağınız anlamına da gelmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Manzarası Görmek
Rüyasında deniz manzarası göre rüya sahibi için bu rüya oldukça olumlu yorumlanmaktadır. Kişinin iş hayatında veya gündelik yaşantısında yer alan sıkıntıların son bulacağına, uzun süreli bir aşk hayatına sahip olacağına delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek

Rüyada deniz görmek, isteklerinizin gerçekleşeceğine, mal ve mülk sahibi olacağınıza, yeni bir iş bulacağınıza yorulmaktadır. Rüya sahibinin hayatında başarılı olacağına ve bunun için çok çalışması gerektiği anlamına gelmektedir. Bu rüya kişinin önemli yerlere geleceğine delalet etmektedir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz, cehenneme dahi işarettir. Bazen de bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür. Bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir şeyin asikareye çikmasina bazilari da tehlike ve tevekküle işaret eder, demislerdir. Rüyada Atlas Okyanusunu görmek, ömrünün kisaligina işaret ettigi gibi, uzun ömre de işarettir. Deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala işaret eder. Denizin tatlisi, mü’mine, açisi da inançsiz birisine işaret eder. Deniz bazı kere de gökten yagan yagmur manasina gelir. Deniz, tehlike ve işarettir. Deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin geç hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne işarettir. Ayrica pisliklerden temizlenmeye de işarettir. Bu rüya inançsiz için imana, günahkar için tevbeye ve yemine delildir. Deniz kötü ahlakli kadin ve erkege, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de işarettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz
bir kimsenin Rüyasinda deniz görmesi, arzu ve isterinin yerine gelmesine isarettir. denize girdigini gören kimse devlet baskaninin huzuruna girer.denizin bütün suyunu ictigini görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur.deniz suyundan icip kandigini gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur.denizden Su almak istedigni gören kimse, almak istedigi su miktarinca devlet hizmetinde bulunmayi arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. denizden su alip bir kaba doldurdugunu gören kimse cok mal biriktirir. yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve genis bir mal yigar.bazi tabirdler demislerdir ki, denizden icilen Su, icildigi miktarca ilim ve edeb ögrenmektir. denizi gectigini gören, düsmanin malindan ganimet alir. bir kimse denizin Suyunun bir sehire girdigini ve oranin halkina zarar verdigim görse, o sehire devlet baskani girer ve halk da devlet baskani tarafindan mal ve maisete isa- rettirlar.denizde yikandigini gören kimse, günahlarindan kurtulur.denizi uzaktan görüp, ona karismadigini gören kimse, arzu ettigi bir seye yaklasir.denizden su ictigini görenin ortagi varsa ondan ayrilir.denize isedigini gören kimse hata ve günaha girer.denizi uzaktan gören, sikinti, fitne ve bela görür.denizin suyunun azaldigini, hatta kiyi ve kenariannin susuz kaldigim görmek, devlet baskani tarafindan o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o sehirlerde kitligin cikacagina isarettir. kendisini denizin kenarinda gören dalgic, ölür. eger hasta ise allah ona sifa ihsan eder. bir kimse denizi bir bastan diger bir basa yardigini görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. denizin suyundan ictigini görene hüzün ve keder isabet eder. denizde yüzdügünü gören kimse, icinde bulundugu bir isten cikmaya calisir. bu isten cikmasi icin cekecegi zahmet, yüzmedeki cektigi zahmet kadardir.bu isin kolayligi ise denizden sahile olan uzakligi ve yakinligi nisbetincedir. eger yüzerek denizden cikarsa o isin icinden de cikar. denizde yüzdügünü ve batarak kayboldugunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasina isarettir. Suyun kendisini Örttügünü ve orada öldügünü gören kimse, sehid olarak ölür.denize dalip su üzerine batip ciktigini buna ragmen ölmedigini gören kimse dünya mesgalelerine dalar. bazen de, o, dünyanin nimetlerine isarettir ve bazi kere de masiyet ve günah isler.mal arzusundan dolayi inci cikarmak icin denize daldigini gören, cikardigi inci veya baska sey miktan mala sahip olur.denizden avucuyla su ahp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koydugunu ve onu doldurdugunu görenin uzun ömürlü bir cocugu olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde yıkanmak
Denize girerek vücudunuzu yıkamanız, geçmişte işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe edeceğinize işaret eder. Herhangi bir ruhsal veya bedensel rahatsızlığınız varsa kısa sürede şifalanırsınız. Ödemelerinizde sıkıntı çekiyorsanız yakın zamanda ödemelerinizi yaparsınız. Sizi kaygılandıran, üzen ve sıkıntı veren durumlardan kurtulursunuz. Bu rüya günahlara tövbe edileceğine de yorulmaktadır. Rüyayı gören kişi kısa süre içerisinde günahlarının farkına varır ve tövbe ederek tekrar işlememeye azmeder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
denizden su alip ictigini gören, ictigi su kadar mala isarettir, yahut ayni miktarda ilim ve irfana sahip olur. ictigi su bulanik ise o kimseye korku isabet eder.denizde yikandigini ve Abdest aldigim gören hasta ise allah sifa verir, borclu ise borcunu öder, sikinti varsa sikintisi kalkar, korktugu seylerden emin olur. hapiste ise hapisten kurtarir ve iyilikler karsisina cikar.denizde su üzerinde gezdigini görse iyi niyet ve itikadinin saglam olduguna isarettir. bazen de deniz rüyasi, iztirap veren ve helak eden bir fitneye isarettir.deniz, cehenneme dahi isarettir. bazen de bir kimseyi deniz icerisinde görmek, eger o kimse ölmüsse, cehennemde olmasina alamettir, eger hasta ise hastaligi artar, denize battigini görse o hastaligindan ölür. bazi tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir seyin asikareye cikmasina; bazilari da tehlike ve tevekküle isaret eder, demislerdir.rüyada atlas okyanusunu görmek, ömrünün kisaligina isaret ettigi gibi,uzun Ömre de isarettir.deniz, yolculuga, savasa ve savas da elde edilecek mala isaret eder.denizin tatlisi, mü'mine, acisi da inancsiz birisine isaret eder.deniz bazi kere de gökten yagan yagmur manasina gelir.deniz, tehlike ve isarettir. deniz korkuya, bagirmaya ve maksadin gec hasil olmasina, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne isarettir. ayrica pisliklerden temizlenmeye de isarettir.bu rüya inancsiz icin imana, günahkar icin tevbeye ve yemine delildir.deniz kötü Ahlakli kadin ve erkege, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de isarettir. bazen de hapse isarettir. bazen deniz, haddi ve nihayeti olmayan meslege, kalesi olmayan sehre, cemaati terk edip yalniz bayram namazlarinda bulunmaya, sehvet ve arzusunun ve gönlünün istedigi seyleri yemekten kendisini men eden hastalik manasina gelir. denizin güzel bir sekilde fazlalastigini görse, o sirada insanlarin yagmura ihtiyaclari varsa yagmur yagar ve o yagmurdan faydalanirlar.denizin tasip dalgalarinin birbirine vurdugunu gören kimse yolculugunda korkuya ve siddete düser.bazen de deniz, dünyaya ve dünyanin garib hallerine isarettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Berrak deniz
Dingin ve berrak bir deniz, adil davranacak bir başbakana işaret eder.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Mavi Deniz Görmek
İçsel dinginlik ve kişisel olgunluk habercisi olmakla beraber, rüyada dingin, mavi, yeşil ve turkuaz renkli deniz görmek; kişinin tekamülde gösterdiği aşamaya  delalet eder.
Elde edilecek başarıya, ideallerin gerçekleşmesine, güzel bir geleceğe, huzur, refah ve mutluluğa yorumlanır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize dalmak
Denize dalarak, deniz zeminine kadar inip sonra deniz yüzeyine çıkmanız kısmetinizin açılacağına yorulur.
Rüyanızda denizin dibine inerek oradan bir istiridye çıkarmanız, hanenize ve size gelecek paraya ve satın alınacak eşyalara delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Feneri Görmek
Rüyada deniz feneri görmek; bekarlar için evlilik vaktinin geldiğini haber vermekle birlikte, gönlünden geçen kişi ile tanışmaya veya beklenen kişinin gelmesine delalet eder.
Çevresine faydalı biri olmaya veya öyle biri ile tanışmak anlamına da gelir.
Rüyada deniz feneri bir konuda ilham almak, aşka gelmek, aydınlanma yaşamak ve bir konuda yol gösteren kişi olmaya ve etrafını aydınlatmak gibi yaşanacak güzel gelişmelerin habercisidir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çalkantılı deniz
Denizde çalkantılar olduğunu görmeniz önümüzdeki günlerde bir sıkıntı atlatacağınıza işaret etmektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Boğulduğunu Görmek
Rüyada denizde boğulduğunu görmek, sıkıntılı durumlardan kurtulmaya veya elde etmek istediğiniz şeyler için aşırı hırslı davranıyor olmanın sizi zor durumda bırakacağını haber veriyor olabilir.
Gerçek hayatta, aşırı stres altında olduğuna ve kendini bu durumun dışına çıkarman gerektiğine yorumlanır.
Fazla sorumluluk almaya, kendin için riskli bir durumun varlığına ve bunun sonucu ile ilgili duyulan endişe veya korkuya delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz canlılarıyla konuşmak
Rüyada balıklar, deniz anaları, ahtapotlar gibi deniz canlılarıyla konuşmak, ülke yönetiminin gizli bilgilerinin açığa vurulacağına yorulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yolculuk Yaptığını Görmek
Rüyada denizde yolculuk yaptığınını görmek, yaşamdaki amacını veya düşünce tarzındaki değişikliği aynı zamanda özgürlüğe duyulan özlemi de ifade eder.
Gerçek yaşamında denizden korkan birinin, rüyada herhangi bir korku hissetmeden denizde yolculuk yaptığını görmesi, korku ve endişelerinden kutulmasına delalet eder.
Sakin geçen deniz yolculuğu, hayatın da yolunda gitmeyen şeylerin düzeleceği bir dönemin içinde olduğuna, şansının arttığına, bolluk ve bereketi hayatının her alanında göreceğine, refah seviyesinin artmasına delalet eder.
Rüyada yolculuk esnasında yaşanan olumsuzluk var ise, hayatında geçici bazı sorunların yaşanacağı anlamına gelmekle birlikte, çözümün nereden veya nasıl olacağına dair bilgi verebilir.
Ayrıca rüyada yaşanan sıkıntının kolaylıkla halledilmiş olması, kişinin bilinç altı endişelerini yansıtır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde gusül abdesti almak
Rüyasında denize girerek gusül abdesti aldığını gören kişinin maddi durumunda son derece büyük bir değişiklik meydana gelir. Kendi geçimini idame ettiremiyorsa bile bir anda büyük bir lükse kavuşur. Zengin ise, servetine servet katar.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin Üstünde Yürüdüğünüzü Görmek
Rüyada denizin üstünde yürümek; size imkansız gibi gelen işlerinizi kolaylıkla halletmeye, işiniz de yükselmeye, başarıya, tekamül yolun da ilerlemeye, ihtiras içeren duygulardan kurtulmaya delalet eder.
Çok özel olan bu rüyadan sonra kişi kendinde olan ama farkında olmadığı bir yeteneğinin farkına varabilir veya yaşadığı bir zorluğun nedenini bulabilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden hazine çıkarmak
Rüyanızda denizde hazine bulmanız ve denize dalarak bu hazineyi çıkartmanız, talihinizin artacağına ve çevreniz tarafından saygın bir kimse olacağınıza delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz görmek
Rüyada denizin içinde denizde olmaması gereken hayvanlar yani denizde nefes alamayacak kedi köpek gibi hayvanlar görmek hayallerinizin çok büyük olacağına ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çok fazla inancınız olacağına işarettir. Rüyada kuşların denize düştüğünü görmek başınızın üstünde dolananların size zarar veremeden suyun içine dalacaklarının işaretidir. Rüyada deniz görmek arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine işaret eder. Rüyada denize girmek devlet yönetimine yakınlık peyda etmeye işarettir. Rüyada denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye delalettir. Rüyada deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvete, ilim ve edep öğrenmeye işarettir. Rüyada denizde yıkanmak günahlardan arınmaya ve günahsız bir ömür geçirmek için çaba harcayacağınıza işarettir. Rüyada denizden su almak Allah Teala'dan gelecek ihsana ulaşmanın habercisidir. Rüyada denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye, onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna işarettir. Denize işemek hatalı bir davranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz feneri
Rüyada deniz feneri görmek, can sıkıcı bazı olaylar yaşayacağınız şeklinde tabir edilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denizi geçmek mal ve mülke işarettir. Eğer rüyanızda deniz suyunun azalması yahut çekilmesini gördüyseniz devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklarla karşı karşıya geleceksiniz demektir. Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe işaret eder. Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere delalet eder. Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşacağınızın habercisidir. Denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya ulaşacağınızın göstergesidir. Rüyada denizde boğulduğunuzu gördüyseniz birinin şehit olmasına yahut günaha batmaya işaret eder. Denizin derinliklerine inip sonra çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka işaret eder. Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğun geleceğinin göstergesidir. Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye işaret eder. Denizde abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere yorulur. Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye işarettir. Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile; suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve kasvetli deniz kafire işaret eder. Denizde tövbe etmek yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye. İnsanın içini daraltmayan, boğulma tehlikesi olmayan deniz görmek beklenenlerin gerçekleşmesine ve hoşnutluklara işaret eder. Masmavi engin deniz, insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir deniz mutluluğun sıkıntıların atlatılmasından sonra gerçekleşeceğini belirtir. Denizde yüzdüğünü gören kişi peş peşe yolculuklara çıkar demektir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize işemek
Rüyada denize işemek, elinizde olan şeyler için yeterince şükretmediğinize ve hatta daha fazlasını elde edemediğiniz için hırslandığınıza delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Uzaktaki dalgaları dinlemek, yalnız bir hayatınız olacağı ve hayallerinizi gerçekleştiremeyeceğiniz anlamına gelir. Sakin deniz, mutluluk ve başarı işaretidir. Masmavi, engin deniz, kişinin hayatına anlam katacak, olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Denizde fırtına hayatın tamamen değişeceğine, birbirini izleyecek olaylardan sonra huzura kavuşacağına işaret eder. Rüyasında tekneyle denize açılan kimsenin hayat tarzında değişmeler olur. Deniz köpük köpük ise mirastır. Denizin rengi güzel değilse iyi sayılmaz. Deniz kıyısında durduğunu ve güzel suya baktığını gören kimse aşık olur. Denize düştüğünü gören kimse, beklenmedik bir olay sonunda umduğundan fazla para alır. Danyal Aleyhisselama göre; Rüyada deniz görmek, mutlaka bir devlet büyüğü ile tabir olunur. Denizi saf, sakin, düzgün ve dalgasız olarak görmek, adaletli bir başkana, dalgalı ve çırpıntılı görmek, zalim bir başkana işarettir. Denizden su içtiğini gören, devlet büyüklerinden hayır ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdiğini gören, büyük bir makama nail olur ve hayır ve iyilik görür. Denizin üzerinde gezindiğini gören, yolculuğa çıkar. Keder ve sıkıntıdan kurtulur. Kendisi ile gideceği yer arasında denizin engel olduğunu gören, eğer yolcu ise yolundan kalır; yahut hükümet tarafından işlerinde bir engel çıkarılır. Suyu tuzlu veya acı ve bulanık bir denizde veya gölde battığını gören, şiddetli bir sıkıntı içine düşer. Denizde yüzmek için uğraştığını gören, bir işe girerek bununla uğraşır; bir rivayete göre tutuklanır ve mahkemelerde uğraşır. Suyun altında kaldığını gören öldürülür.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize açılmak
Gemi, tekne yada herhangi bir deniz aracı ile denize açıldığınızı görmeniz, hayat görüşünüzle ilgili köklü değişiklikleri simgeler. Hayatı yaşama şekliniz tamamen değişebilir. Bu değişim olumlu yönde olacaktır. Denize açılmak tekamülü de simgelemektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Bir rivayete göre günahlarına tövbe etmeden ölür. Abdulgani Nablüsî 'ye göre; Rüyada deniz görmek, kuvvetli, cüsseli, adil ve müşfik bir devlet adamı, tüccar için mali, çırak için ustası olarak tabir olunur. Rüyada denizi gören arzuladığı şeylere sahip olur. Denize girdiğini gören, büyük bir devlet başkanı ile tanışır veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarında oturduğunu veya yettiğini gören, devlet hizmetine girer. Rüyada denizden su almak isteyen, hükümetten bir şey ister. Rüyada deniz suyunu bir kaba doldurduğunu gören, Allah (C.C.) tarafından mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yaşar. Denizin suyunun çekildiğini ve dibinin göründüğünü görmek, o memlekete bir felaket geleceğine işarettir. Denizin üzerinde durduğunu görmek, ümit etmediği bir mevkie geleceğine, yüzüp sahile çıktığını görmek, hasta ise iyileşmeye, fakir ise zenginliğe, keder ve sıkıntısı varsa feraha çıkmaya, bulanık ve çamurlu denizde battığını görmek, musibete, böyle bir denizde yüzmeye çalışmak zor bir işi tamamlamaya, yüzerek gözden kaybolmak ölüme, denizde boğularak öldüğünü görmek, şehit olarak ölmeye delalet eder. Ibni Sirin'e göre; Rüyasında denize girip dibine kadar battığını ve kumlara gömüldüğünü gören, hükümetten bir kötülük görür. Rüyasında denize girip yüzemediğini gören hapis olur. Rüyada denizde boğulmak üzere iken kendisini kurtaran kimse olmadığını ve sahili de göremediğini gören, hükümet tarafından bir musibete uğrar. Denizde boğulduğunu, sonra kurtulduğunu gören, dünya islerinde derdi çok olur ve başı beladan kurtulmaz. Denizi uzaktan gören, bir şey ümit eder fakat onu elde edemez. Denizin üzerinde yürüdüğünü ve ayaklarının ıslanmadığını gören, cehennem ateşinden kurtulur ve dünyada sevilen bir kişi olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz köpüğü
Rüyanızda denizde köpükler görmeniz, yakın zamanda size miras kalacağının habercisidir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Kirmani'ye göre; Rüyada denizden su içtiğini ve suyun soğuk olduğunu gören biri ile mahkemelik olur, rüyayı gören ilim adamı ise ilmi artar, hükümet adamı ise itibari ziyadeleşir. Denizden sıcak su içtiğini gören, musibete ve sıkıntıya düşer. Eğer içtiği su kötü kokulu ve tadı da fena ise, düşmanının kendisine üstün geleceğine, bir rivayete göre de hükümet tarafından işinde zorluğa düşeceğine delalet eder. Cabir'ül-Magrîbî'ye göre; Rüyada denizin kuruduğunu görmek, devlet başkanının ölümüne veya siyasi kudretinin azalmasına, denizi bir damla kalmayıncaya kadar içtiğini görmek, rüya sahibinin islerinde başarıya ulaşacağına; deniz hayvanlarından birinin kendisiyle konuştuğunu görmek, hükümetin sırlarını açıklayacağına; denizin dalgalanıp karıştığını ve havanın karardığını görmek, isyana, yalanın çoğalmasına; denizden yenilecek bir şey çıkardığını görmek, helal rızk edineceğine; denizden tuzlu su içtiğini görmek, haram mal kazanacağına; denizden tatlı su içtiğini görmek, helal mal edineceğine; denizden maden veya kıymetli bir mücevher çıkardığını görmek, hayır ve menfaate; çıkardığı şey çirkin ise düşmana karşı üstünlüğüne; rüya sahibi ilim adamı ise ilminin artmasına, denizden kötü bir şey çıkardığını görmek, düşmanın memleketi istilasına delalet eder. Cafer-i Sadik 'a göre; Rüyada deniz görmek altı şekilde tabir olunur: Mülk ve devlet başkanı, büyük kimseler, alim, ilim, mal, iş.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz kıyısı
Rüyanızda kendinizi bir deniz kıyısında denizi izlerken görmüşseniz tutkulu bir aşk yaşayacaksınız demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Ebu Sait El-Vaiz'e göre: Rüyada tatlı suyu olan denizin (göl) kuruması, devlet başkanının ölümü; taşkın bir deniz, keder ve sıkıntı; denizde boğularak ölmek, İslam dininin dışında olarak öldüğüne delalet eder. Denize düştüğünü ve bazen batıp bazen çıktığını ve ellerini hareket ettirerek yüzdüğünü gören, devlette bir makama sahip olur. Denize girdiğini ve hemen çıktığını gören dünyada hep din ve ibadetle meşgul olur. Bir rivayete göre boğulma görmek, selametle yolculuğa işarettir. Denizin üzerinde ayakları üzerinde durduğunu gören, hükümet tarafından bir nimete kavuşur. Denizin yerden kalktığını görmek, zalim bir hükümet başkanının ölümü demektir. Denizin küçülüp bir göl haline geldiğini görmek, hükümet başkanının değişeceğine ve halkın onun elinden kurtulacaklarına; denize girip daldığını görmek, hasta ise hastalığının artacağına; denizden çıktığını görmek, hastalıktan iyileşeceğine; denizde yüzdüğünü görmek, keder ve sıkıntıya düşeceğine, yahut hastalanmaya; yüzmeden çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya ve şifaya; denizi yürüyerek karşı sahile çıktığını görmek, kurtuluşa ve sıkıntıdan uzaklaşmaya delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize düşmek
Rüyanızda denize düşmüşseniz, ummadığınız bir durumun sonucunda, beklediğinizden fazla maddi kazanç sağlarsınız.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Bir başka rivayete göre de; Bir kimsenin rüyasında deniz görmesi, arzu ve isteğinin yerine gelmesine işarettir. Denize girdiğini gören kimse devlet başkanının huzuruna girer. Denizin bütün suyunu içtiğini görse, o kimse dünyaya sahip ve ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandığını gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü ve kuvvetli olur. Denizden su almak istediğini gören kimse, almak istediği su miktarınca devlet hizmetinde bulunmayı arzu eder ve o nispette buna muvaffak olur. Denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve geniş bir mal yığar. Bazı tabirciler demişlerdir ki, denizden içilen su, içildiği miktarca ilim ve edep öğrenmektir. Rüyada denizi geçtiğini gören, düşmanın malından ganimet alır. Rüyada bir kimse denizin suyunun bir şehre girdiğini ve oranın halkına zarar verdiğini görse, o şehre devlet başkanı girer ve halk da devlet başkanı tarafından mal ve maişete işarettirler. Denizde yıkandığını gören kimse, günahlarından kurtulur. Denizi uzaktan görüp, ona karışmadığını gören kimse, arzu ettiği bir şeye yaklaşır. Rüyada denizden su içtiğini görenin ortağı varsa ondan ayrılır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Dalga sesleri
Rüyanızda uzaktan gelen dalga seslerini dinlemeniz yalnızlık hissettiğinizi gösterir. Böyle bir rüyayı gören kişi, aynı zamanda sürekli terslikler yaşayarak karamsarlığa düşmüş de olabilir. Yalnızlık ve karamsarlık nedeniyle kendinizi kötü hissediyor olabilirsiniz ancak moralinizi yüksek tutup, güzel düşünmeli ve işlerinize sıkı sıkıya sarılmalısınız.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize işediğini gören kimse hata ve günaha girer. Rüyasında denizi uzaktan gören, sıkıntı ve fitne görür. Denizin suyunun azaldığını, hatta kıyı ve kenarlarının susuz kaldığını görmek, devlet başkanı tarafından o yere yahut hazineye gelecek belaya, yahut o şehirlerde kıtlığın çıkacağına işarettir. Rüyada kendisin denizin kenarında gören dalgıç, ölür. Eğer hasta ise Allah ona şifa ihsan eder. Bir kimse denizi bir bastan diğer bir başa yardığını görse, üzüntü ve kederi kalkar ve selamette olur. Denizin suyundan içtiğini görene hüzün ve keder isabet eder. Denizde yüzdüğünü gören kimse, içinde bulunduğu bir işten çıkmaya çalışır. Bu işten çıkması için çekeceği zahmet, yüzmedeki çektiği zahmet kadardır. Bu işin kolaylığı ise denizden sahile olan uzaklığı ve yakınlığı nisbetincedir. Kişi rüyasında eğer yüzerek denizden çıkarsa o isin içinden de çıkar. Denizde yüzdüğünü ve batarak kaybolduğunu gören kimsenin ömrünün bitmesine ve helak olmasına işarettir. Denizde suyun kendisini örttüğünü ve orada öldüğünü gören kimse, şehit olarak ölür. Denize dalıp su üzerine batıp çıktığını buna rağmen ölmediğini gören kimse dünya meşgalelerine dalar, bazen de o, dünyanın nimetlerine işarettir ve bazı kere de günah isler.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek ne demektir?
Denizden istifade çoktur, fakat her denize giren inci elde edemez. Selamet denizin kenarındadır. Rüyada deniz görülmesi, kuvvetli, celadetli ve insanların kendisine muhtaç olduğu şefkatli, adaletli bir sultana, devlet başkanına delalettir. Yağmur olarak tabir edilir. Pisliklerden temizlenmeye, günahkarsa tövbeye, inançsızsa imana delalettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada mal arzusundan dolayı inci çıkarmak için denize daldığını gören, çıkardığı inci veya başka şey miktarı mala sahip olur. Denizden avucuyla su alıp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koyduğunu ve onu doldurduğunu görenin uzun ömürlü bir çocuğu olur. Denizden su alıp içtiğini gören, içtiği su kadar mala işarettir, yahut aynı miktarda ilim ve irfana sahip olur. içtiği su bulanık ise o kimseye korku isabet eder. Denizde yıkandığını ve abdest aldığını gören hasta ise Allah şifa verir, borçlu ise borcunu öder, sıkıntı varsa sıkıntısı kalkar, korktuğu şeylerden emin olur. Hapiste ise hapisten kurtarır ve iyilikler karşısına çıkar. Denizde su üzerinde gezdiğini görse iyi niyet ve itikadının sağlam olduğuna işarettir. Bazen de deniz rüyası, ızdırap veren ve helak eden bir fitneye işarettir. Bazen de bir kimseyi deniz içerisinde görmek, eğer o kimse ölmüşse, cehennemde olmasına alamettir, eğer hasta ise hastalığı artar, denize battığını görse o hastalığından ölür. Bazı tabirciler, deniz üzerinde yürümesi, gizli bir şeyin su yüzüne çıkmasına bazıları da tehlike ve tevekküle işaret eder, demişlerdir. Rüyada Atlas
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su Almak
Rüyada denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören, çok mal biriktirir. Yüce Allah o kişiye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli, geniş bir mal yığar. Allahu Teâlâ, dilediğini hesapsız verir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Okyanusunu görmek, ömrünün uzunluğuna işaret ettiği gibi, okyanusta yolculuk yaptığını görmek bu hayatı şu an olduğundan biraz daha sefa içinde yaşayacağınızın göstergesidir. Deniz, yolculuğa, savaşa ve savaş da elde edilecek mala işaret eder. Denizin tatlısı, mü ‘mine, acısı da inançsız birisine işaret eder. Deniz bazı kere de gökten yağan yağmur manasına gelir. Denizde o denizdeki dalgalardan daha küçük bir tekne veya gemide mahsur kalmak tehlike ve işarettir. Denizde yalnız kaldığını ve çıkış noktasının olmadığını hissetmek korkuya, bağırmaya ve maksadın geç hasıl olmasına, bazen üzüntü ve kederin gitmesine, bazen de ölümüne işarettir. Denizde yıkandığını ve temizlendiğini görmek pisliklerden temizlenmeye de işarettir. Bu rüya inançsız için imana, günahkar için tövbeye ve yemine delildir. Denizde çıplak birini görmek kötü ahlaklı kadın ve erkeğe, hile, gayz ve gazap sahibi kimselere de işarettir. Bazen de hapse işarettir.
Denizde uzun bir çalışma sonucu deniz mahsulleri yerine çer çöp çıkarmak, haddi ve nihayeti olmayan mesleğe, kalesi olmayan şehre, cemaati terk edip yalnız bayram namazlarında bulunmaya, şehvet ve arzusunun ve gönlünün istediği şeyleri yemekten kendisini men eden hastalık manasına gelir. Denizin güzel bir şekilde fazlalaştığını görse, o sırada insanların yağmura ihtiyaçları varsa yağmur yağar ve o yağmurdan faydalanırlar. Denizin taşıp dalgalarının birbirine vurduğunu gören kimse yolculuğunda korkuya ve şiddete düşer. Bazen de deniz, dünyaya ve dünyanın garip hallerine işarettir. Deniz rüyaları genellikle iyiye yorumlanır. Masmavi engin denizde açıldığını görmek ve huzur içinde olmak insanın yaşamına anlam katacak olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yoldur. Dalgalı bir denizde sağlam bir gemiyle açıldığını görmek mutluluğun bazı sorunlardan sonra geleceğine işaret eder. Denizde yüzdüğünü ve yorulmadığını gören kişi arka arkaya yolculuk yapar.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yıkanmak
Rüyada denizde yıkandığını görmek, günah, hatalardan kurtulmaya, hüzün, kederin gitmesi demektir. Hasta adamın denizde yıkandığını, abdest aldığını görmesi, Allahu Teâlâ'nın ona şifa vereceğine; borçluysa, borç, sıkıntıdan kurtulacağına, korktuğu şeylerden emin olmaya yorumlanır.
Denizde yıkanmak, hata ve günahlardan kurtulmaya, keder ve hüznün gitmesine işaret eder. Bu rüyayı gören hasta ise şifa bulacağına, borcu ise borçtan ve sıkıntıdan kurtulacağına yorumlanır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada  Mavi Yeşil Türkuaz  Deniz Görmek
Rüyada Mavi Yeşil Türkuaz Deniz görmek, Bir çok işten kazanacağınız hayırlı kazanlara işaret eder, bu rüya aynı zamanda karışık ruh haline ve kararsız olmaya tabir edilir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Okyanus Görmek: Rüyada Atlas Okyanusunu görmesi, ömrünün kısalığına alamettir. Rüyada Deniz, uzun ömürle alem-i gayb, şehadete kavuşmaya da delalettir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden su almak istediğini gören kimse, almak istediği su mik-tarınca padişahın hizmetinde bulunmayı arzu eder ve o nisbette buna muvaffak olur. Denizden su alıp bir kaba doldurduğunu gören kimse çok mal biriktirir. Yahut, Allah o kimseye öyle bir devlet verir ki, o devlet sayesinde denizden daha kuvvetli ve geniş bir mal yığar. Çünkü Allah'ın verdiği devlet, O'hun büyük lütuf ve ihsanıdır.- Bazı tabirciler demişlerdir ki, «denizden içilen su, içildiği miktarca ilim ve edeb öğrenmektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek İslami yorumları
Rüyada deniz görmek suyun tabiatı vesilesiyle arındırıcı temizleyici, bereket , bolluk, aydınlık haberler, güzel olaylara işaret eder.
Rüyada deniz görmek maddi açıdan rahatlamaya ve bereketlenmeye delalet  eder. Rüyayı gören kişi yatırım yapabilir, yeni eşyalar alabilir veya para biriktirebilir. Ayrıca paranızın bereketi de artar. Yeni kazanç kapıları açılabilir.Rüyasında deniz gören kişinin gönlünde ne varsa gerçekleşir. Hedeflerine kolayca ulaşır. Rüyada deniz görmek kazancınızın artacağına işaret etmektedir.
Rüyada görülen deniz genelde hayra yorulur. Güzel bir deniz manzarası.görmeniz manevi hayatınızdaki yükselmeye ve derinden gelen huzura delalet eder. Denizde dalgalar olsa bile hayırlı anlamı değişmez.
Eğer deniz size uzak kalmışsa, feraha erene kadar biraz sıkıntı çekeceksiniz demektir. Denizi gönül rahatlığıyla izlemeniz içten gelen huzuru işaret eder.
Deniz ayrıca günah işleyen bir kimse için günahlardan pişman olarak tövbe etmeye de yorumlmaktadır. Bu rüyayı gören kişi bir kafir ise dine dönecektir.
Rüyasında bir yolculuğa çıktığını ve denizin yolu üzerinde bir engel oluşturduğunu gören kimse, planladığı yolculuğa çıkamaz.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada denize çiş yapmak
Rüyada denize sidik ettiğini görmek, günahla tabir olunur. Rüyada Denize işemek, hata ve günaha yorumlanır. Eğer hasta ise Allah ona şifa ihsan eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizi geçtiğini gören, düşmanın malından ganimet alır. Çünkü, Benî İsrail denizi geçip Firavun'un malını ganimet olarak aldılar. Bir kimse denizin suyunun bir mahalleye girdiğini ve oranın halkına zarar verdiğini görse, o mahalleye sultan girer ve halk da sultan tarafından mal ve maişete nail olurlar.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek Tabirleri
Rüyada Dalga sesleri dinlemek; yalnızlığa delalet eder, denize düştüğünü gören kişi; ummadığı yerden büyük kazanç elde eder, deniz kıyısında olmak ve izlemek; tutkulu bir sevgi yaşayacağınıza delalet eder. denizi köpüklü görmek; miras kalacağına, rüyada denize açılmak; yaşantınızın tamamen olumlu yönde değişmesine işaret eder. Denize işemek; aç gözlülüğe delalet eder. Deniz feneri görmek; canınızı sıkacak olaylara işaret eder. Denize girmek; devlet kapısında iş, hayatınızda olumlu değişiklikler, ibadet e delalet eder. Denizde boğulmak; beklemediğiniz darlığa ve çözümü zor olan bir karışıklıkla karşılaşacağınıza işaret eder
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Atlas Okyanusunu görmek, ömrünün kısalığına delalet ettiği gibi, uzun ömürle alem-i gayb ve şehadete kavuşmaya da delalet eder. Deniz, yolculuğa, harbe ve harbde elde edilecek hayvan ve mala da delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin tatlısı mü'min, acısı da kafirdir. Deniz bazı kere de gökten yağan yağmura delalet eder. Deniz, teşbih ve tehlile de delalet eder. Çünkü insan denizi görünce «Sübhanallah» der, Allah'ı tekbir ve tehlil eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz korkuya, bağırmaya ve maksadm geç hasıl olmasına, bazan üzüntü ve kederin gitmesine bazan da ölümüne delalet eder. Çünkü denizde boğulan mal ve canlar helak olur. Ayrıca pisliklerden temizlenmeye de delalet eder. Bu rüya kafir için imana, günahkar için tevbeye ve yemine delalet eder. Çünkü Allah Teala denize yemin etmiştir. «Dolan Denize...» (Et-Tur Suresi ayel 6.) buyurmuştur. Ana ve baba ile de tabir edilir. Kötü ahlaklı kadın ve erkeğe, hile, gayz ve gazab sahibi kimselere de delalet eder. Bazan da hapse delalet eder. Çünkü denizde hayvanat hapsedilmiştir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Bazan deniz, haddi ve nihayeti olmayan sanata, sur'u ve kalesi olmayan şehre, cemaatı terk edip yalnız bayram namazlarında bulunmaya, şehvet ve arzusunun ve gönlünün istediği şeyleri yemekten kendisini men eden hastalığa delalet eder. Denizin güzel bir şekilde fazlalaştığını görse, o sırada insanların yağmura ihtiyaçları varsa yağmur yağar ve o yağmurdan faydalanırlar. Denizin taşıp dalgalarının birbirine vurduğunu gören kimse yolculuğunda korkuya ve şiddete düşer. Denize sidik ettiğini gören kimse günah işler. Bazan da deniz, dünyaya ve dünyanın garib hallerine delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Suyu Görmek
 Rüyada deniz suyunu çoğalmış halde görmüşseniz; devletteki askerlerin çoğalacağına delalet eder.
Rüyada deniz suyunu azalması; devletteki askerlerin azalacağına delalet eder.
Rüyada Deniz suyunun taşarak bulunduğunuz yerin sokaklarına erişmesi; o yerin yönetimine gelecek kişinin adaletli olacağına ve faydalı işler yapacağına işaret eder.

Rüyada Deniz suyunu avucunuzla alıp bir kaba biriktirme; rüyayı gören kişinin evladının uzun ömürlü olacağına yorulur.
Deniz suyunu biriktirmek aynı zamanda, devletten gelecek bir yarara işaret eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizdeki Hayvanlarla Konuşmak
Rüyada deniz hayvanlarıyla konuşmak, hükümetin gizli sırlarını açıklamaya tabir olunur. Bir kimsenin rüyada denizin yerden kalktığını görmesi, cebbar ve zalim bir devlet reisinin zevaline delalettir. Rüyada denize dalıp inci çıkardığını görmek, ele geçecek mala ve nimete alamettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Suyu İçmek
Rüyasında deniz suyu içen kişi hem maddi hem manevi olarak büyük ferahlığa kavuşur. Gelirinde sıkıntı varsa geliri artar, karşı cinsle olan sorunları varsa çözülür, hane içindeki mutluluk geri gelir. Yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Herhangi bir kursa gidebileceğiniz gibi bilgilerini çoğaltacak çeşitli girişimleriniz olabilir . Eğer denizin suyunun bütününü içmişseniz, bilgeliğe ereceğinize delalet eder.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Masmavi deniz
Rüyada masmavi, engin deniz görmek, rüyayı gören kişinin hayatına anlam katacağına yorumlanır. Masmavi deniz görmek, hayatın olgunlaşmasını sağlayacak uzun bir yol olduğuna işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Soğuk Deniz Suyu Görmek
İçtiğiniz deniz suyu eğer soğuk ise, rüyayı gören ilim sahibi bir kimse ise, sahip olduğunuz bilgilerin size her durumda ve her zaman fayda sağlayacağına delalet eder,  mahkeme kapısında bir işinizin olacağına işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi kimse, makam sahibiyse etrafı tarafından sevilir ve sayılır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz Üzerinde Gezinmek
Rüyada Denizin üzerinde gezindiğini gören, yolculuğa çıkar. Keder ve sıkıntıdan kurtulur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Sıcak Deniz Suyu Görmek
İçtiğiniz deniz suyu eğer sıcak ise, işlediğiniz günahlar dolayısıyla başınıza bir bela geleceği şeklide tabir edilir. Bu nedenle günahtan sakınmanız gerekmektedir.
İçilen deniz suyu size gelen nimetlerin miktarını gösterir. Çok deniz suyu içmişseniz hanenizin kazancı çok artacaktır.
Allame Meclisi ise bu konuda farklı bir yorum getirmiştir. Rüyada deniz suyu içmek, liderliğin simgesidir. Küçük ya da büyük bir insan topluluğuna liderlik yapabilirsiniz şeklinde yorumlanmıştır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz Engeli
Kendisi ile gideceği yer arasında denizin engel olduğunu gören, eğer yolcu ise yolundan kalır; yahut hükümet tarafından islerinde bir engel çıkarılır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Üzerinde Yürümek
İmanınızın artacağının müjdecisidir. Bu rüya dini dünyanızdaki tekamüle işaret eder. Dünya işlerinden çekileceğinize ve huzuru kendi içinizde bulacağınıza yorulur, denizde yürümek sıkıntılardan kurtulmaya işarettir, deniz üzerinde yürümek, ailenizden birinden veya yakın bir dostunuzdan yardım göreceğiniz şeklinde tabir edilir.Böyle bir rüya gören kimsenin dünyevi işleri de yolunda gider, girdiği işler kolaylaşır.
Deniz üzerinde yürüyerek dolaşmak, yolculuk yapacağınıza delalet eder, umut kestiği bir işin yoluna gireceğine yada rütbe sahibi olacağına yorulur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde batmak
Suyu tuzlu veya acı ve bulanık bir denizde veya gölde batiğini gören, şiddetli bir sıkıntı içine düşer. Ibni Sirin e göre: Denizin dibine kadar batmak, hükumetten gelecek bir kötülüğe işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yıkanmak
Denize girerek vücudunuzu yıkamanız, geçmişte işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe edeceğinize işaret eder. Herhangi bir ruhsal veya bedensel rahatsızlığınız varsa kısa sürede derman bulursunuz. maddi acıdan sıkıntı çekiyorsanız yakın zamanda maddi açıdan düzeleceğinize ödeme kolaylığı bulacağınıza delalet eder.Sizi kaygılandıran, üzen ve sıkıntı veren durumlardan kurtulursunuz. Bu rüya günahlara tövbe edileceğine de yorulmaktadır. Rüyayı gören kişi kısa süre içerisinde günahlarının farkına varır ve tövbe ederek tekrar işlememeye devam eder şeklinde de yorumlanmıştır.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su almak
Rüyada Denizden su almak isteyen, hükumetten bir şey ister. Deniz suyunu bir kaba doldurduğunu gören, Allah (C.C.) tarafından mal ve mülke sahip olur. Devlet ve ikbal ile yaşar.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Acı Deniz Suyu İçmek
Rüyada İçtiğiniz deniz suyu eğer acı ya da tuzlu ise, önderlik ettiğiniz kişilere karşı cimrilik yapacağınıza işaret eder.başka bir yoruma göre, hasımlarına karşı yenik düşeceğine delalet eder, devlet kapısında bir sorunla karşılaşılacağını da göstermektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizi Geçmek
Rüyanızda denizi geçtiğinizi görmek, herhangi bir hukuksal süreçte iseniz kararın lehinize sonuçlanacağına, mal elde etme amacıyla birileriyle mücadelede iseniz bu mücadeleyi kazanacağınıza delalet eder.
Böyle bir rüya gören ayrıca taşınmaz mallar alabilir. Eğer ev ya da araba almayı düşünüyorsanız, bu hayaliniz gerçekleşebilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizin kuruduğunu Görmek
Rüyanızda denizin tamamen kuruduğunu görmeniz aslında sadece sizi ilgilendiren bir durumun haberi değildir. Deniz tüm insanlığa hizmet eden bir nimet kapısıdır. Dolayısı ile rüya tabiri yapan kişiler denizin durumunun rüyayı gören kişinin yaşadığı şehir ya da ülkeyi temsil ettiğini düşünmektedirler. Denizin tamamen kurumuş olması ise, ülke yönetimindeki kişilerin başarısızlığına yorulmaktadır. Denizin zeminini görebileceğiniz kadar deniz kurumuş ise ülke yöneticisinin adil olmayan bir kimse olacağına işaret eder.
Denizin kurumadığını fakat deniz suyunun azaldığını görmeniz ise, yaşadığınız ülkedeki ekonomik krizlerin kapıda olduğuna delalet eder.
Deniz suyunun azalarak, denizin bir dere ya da gölet halini alması, ülkedeki devlet yönetiminin el değiştireceğine delalet etmektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Fırtınalı Deniz Görmek
Rüyada fırtınalı deniz görmek, adil olmayan bir devlet yöneticisine yorulmaktadır. Tam tersine denizin durgun olması ise adil olan bir devlet yöneticisine yorulur, fazla emek vereceğiniz ve üzerinde çok çalışacağınız işlere işaret eder. Bu işler para ile ilgili olabileceği gibi manevi olarak önemsediğiniz şeyler de olabilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Fırtınalı Bir Denize Düşmek
Fırtınalı bir denize düşmek; canınızı sıkacak bazı durumların başınıza geleceğine yorulur. Düştükten sonra ölmeniz, rüya her ne kadar olumsuzmuş gibi gözükse de size başınıza gelen bu can sıkıcı durumdan kurtulacağınızı müjdeler. Bu rüyanın bu şekilde tabir edilmesinin sebebi ise denizde boğularak ölen kimselerin cennetlik sayılmasıdır.
Bir diğer rüya tabirine göre ise; rüyada fırtınalı deniz görmek, yaşamınızın büsbütün farklılaşacağına işaret eder. Ardı ardına yaşanacak mevzuların ardından mutluluğa ereceksiniz demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Mavi Deniz Görmek
Rüyasında mavi, yeşil ya da turkuaz fakat ne renkte olursa olsun sakin ve güzel bir deniz görmek, kişinin tekamülünde büyük bir aşama kaydedeceğine yorulur. Yaşamınızdaki olaylara daha farklı bir gözden bakmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki her şeye çok daha başka bir anlam verebilirsiniz. Sizin için çok önemli gibi görünen konular bir anda boş ve gereksiz gelebilir. Canınızı sıkan, sizi üzen ve tasalandıran durumlar ve olaylar, bakış açınız değiştiğinden dolayı basit ve anlamsız görülebilir. Böyle bir rüya olgunlaşmanın ve içsel dinginliğin simgesidir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Dalgalı Deniz Görmek
Rüyada deniz görmek rüya tabirlerine göre her zaman mutluluğu ifade eder. Denizin dalgalı olması sizi endişelendirmesin. Deniz dalgalı bile olsa gelecek mutluluğun simgesidir. Dalgalı deniz ise bazı zor dönemleri atlatacağınızı işaret eder. Bu sıkıntılı günlerde dik durarak sabırla bekleyin. Mutluluk hemen ardından hiç beklemediğiniz ve nasıl olacağını tahmin bile edemediğiniz şekilde gelecektir.
Bir diğer rüya tabirine göre ise, denizin tatlı sulu olup dalgalı olması imana ermeye; acı sulu ve dalgalı olması ise küfre bulaşmaya işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Çirkin Deniz Görmek
Rüyanızda gördüğünüz deniz bulanık, çirkin ve size kendinizi iyi hissettirmeyen cinsten bir görüntüye sahip ise; bir konuda yargılanacağınız anlamına gelir. Çirkin bir denize düşerek suyun dibine doğru indiğini gören kimsenin başından olumsuz bir tecrübe geçer. Çirkin bir denizde yüzmek, sizi uğraştıracak bir işe gireceğinize fakat bu işten yüzünüzün akıyla çıkacağınıza delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada deniz görmek maddi olarak rahatlamaya ve bereketlenmeye işaret eder. Yatırım yapabilir, yeni eşyalar alabilir veya para biriktirebilirsiniz. Ayrıca paranızın bereketi de artar. Yeni kazanç kapıları açılabilir. Rüyasında deniz gören kişinin gönlünde ne varsa gerçekleşir. Amaçlarına kolayca ulaşır, deniz gibi zengin ve renkli bir yaşam sürer diye tabir edilir.
Rüyada deniz görmek kazancınızın artacağına işaret etmektedir. Rüyada görülen deniz çoğunlukla hayra yorulur. Güzel bir deniz manzarası görmeniz manevi hayatınızdaki yükselmeye ve derinden gelen huzura delalet eder. Denizde dalgalar olsa bile hayırlı anlamı değişmez.
Eğer deniz size uzak kalmışsa, feraha erene kadar biraz sıkıntı çekeceksiniz demektir. Denizi gönül rahatlığıyla izlemeniz içten gelen huzuru işaret eder.
Deniz ayrıca günah işleyen bir kimse için günahlardan pişman olarak tövbe etmeye de yorulmaktadır. Bu rüyayı gören kişi bir kafir ise dine dönecektir.
Rüyasında bir yolculuğa çıktığını ve denizin yolu üzerinde bir engel oluşturduğunu gören kimse, planladığı yolculuğa çıkamaz.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz suyu
Rüyanızda deniz suyunu çoğalmış halde görmüşseniz, devletteki askerlerin çoğalacağına delalet eder.
Rüyanızda deniz suyunu azalmış halde görmüşseniz, devletteki askerlerin azalacağına delalet eder.
Deniz suyunun taşarak bulunduğunuz ilçenin sokaklarına ulaşması, ilçe yönetimine gelecek kişinin adaletli olacağına ve faydalı işler yapacağına işaret eder.

Deniz suyunu avucunuzla toplayıp bir kaba aktarmanız, evladınızın uzun ömürlü olacağına yorulur.
Deniz suyunu toplamak, devletten gelecek bir yarara işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz suyu içmek
Rüyasında deniz suyu içen kişi hem maddi hem manevi olarak büyük ferahlığa kavuşur. Gelirinde sıkıntı varsa geliri artar, gönül ilişkilerinde sorunlar varsa çözülür, hane içindeki huzuru geri gelir.
Alternatif olarak yeni eğitimlere başlayabilirsiniz. Herhangi bir kursa gidebileceğiniz gibi bilgi dağarcığınızı arttıracak çeşitli faaliyetlere katılabilirsiniz. Eğer denizin suyunun bütününü içmişseniz, bilgeliğe ereceğinize delalet eder.
İçtiğiniz deniz suyu eğer kirliyse bazı şeylerin sizi kaygılandıracağına yorulur.
İçtiğiniz deniz suyu eğer acı ya da tuzlu ise, önderlik ettiğiniz kişilere karşı cimrilik yapacağınıza işaret eder. Bir diğer yoruma göre ise, hasımlarına karşı yenik düşeceğine yorulmaktadır. Alternatif olarak bu rüya devlet kapısında bir sorunla karşılaşılacağını da göstermektedir.
İçtiğiniz deniz suyu eğer soğuk ise, ilim sahibi bir kimse iseniz, sahip olduğunuz bilgilerin size her durumda ve her zaman fayda sağlayacağına delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre, bu rüya mahkeme kapısında bir işinizin olacağına işaret etmektedir. Eğer rüya sahibi kimse, devlet kapısında çalışıyorsa etrafı tarafından sevilir ve sayılır.
İçtiğiniz deniz suyu eğer sıcak ise, işlediğiniz günahlar dolayısıyla başınıza bir bela geleceği şeklide tabir edilir. Bu nedenle günahtan sakınmanız gerekmektedir.
İçilen deniz suyu size gelen nimetlerin miktarını gösterir. Çok deniz suyu içmişseniz hanenizin kazancı çok artacaktır.
Allame Meclisi ise bu konuda farklı bir yorum getirmiştir. Rüyada deniz suyu içmek, liderliğin simgesidir. Küçük ya da büyük bir insan topluluğuna liderlik yapabilirsiniz.
Bir diğer rüya tabirine göre ise, devlet büyükleri tarafından gelecek faydaya işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizi geçmek
Rüyanızda denizi geçtiğinizi imgelemeniz herhangi bir hukuksal süreçte iseniz kararın lehinize sonuçlanacağına, mal elde etme amacıyla birileriyle mücadelede iseniz bu mücadeleyi kazanacağınıza delalet eder.
Böyle bir rüya gören ayrıca taşınmaz mallar alabilir. Eğer ev ya da araba almayı düşünüyorsanız, bu hayaliniz gerçekleşebilir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizin kuruması
Rüyanızda denizin tamamen kuruduğunu görmeniz aslında sadece sizi ilgilendiren bir durumun haberi değildir. Deniz tüm insanlığa hizmet eden bir nimet kapısıdır. Dolayısı ile rüya tabiri yapan kişiler denizin durumunun rüyayı gören kişinin yaşadığı şehir ya da ülkeyi temsil ettiğini düşünmektedirler. Denizin tamamen kurumuş olması ise, ülke yönetimindeki kişilerin başarısızlığına yorulmaktadır. Denizin zeminini görebileceğiniz kadar deniz kurumuş ise ülke yöneticisinin adil olmayan bir kimse olacağına işaret eder.
Denizin kurumadığını fakat deniz suyunun azaldığını görmeniz ise, yaşadığınız ülkedeki ekonomik krizlerin kapıda olduğuna delalet eder.
Deniz suyunun azalarak, denizin bir dere ya da gölet halini alması, ülkedeki devlet yönetiminin el değiştireceğine delalet etmektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Fırtınalı deniz
Rüyada fırtınalı deniz görmek, adil olmayan bir devlet yöneticisine yorulmaktadır. Tam tersine denizin durgun olması ise adil olan bir devlet yöneticisine yorulur.
Alternatif olarak, rüyada fırtınalı deniz görmek, fazla emek vereceğiniz ve üzerinde çok çalışacağınız işlere işaret eder. Bu işler para ile ilgili olabileceği gibi manevi olarak önemsediğiniz şeyler de olabilir.
Fırtınalı bir denizde yüzdüğünüzü görmeniz, endişelerinizin yerini huzurun alacağının müjdecisidir.
Fırtınalı bir denize düşmeniz, canınızı sıkacak bazı durumların başınıza geleceğine yorulur. Düştükten sonra ölmeniz, rüya her ne kadar olumsuzmuş gibi gözükse de size başınıza gelen bu can sıkıcı durumdan kurtulacağınızı müjdeler. Bu rüyanın bu şekilde tabir edilmesinin sebebi ise denizde boğularak ölen kimselerin cennetlik sayılmasıdır.
Bir diğer rüya tabirine göre ise; rüyada fırtınalı deniz görmek, yaşamınızın büsbütün farklılaşacağına işaret eder. Ardı ardına yaşanacak mevzuların ardından mutluluğa ereceksiniz demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Mavi deniz
Rüyasında mavi, yeşil ya da turkuaz fakat ne renkte olursa olsun sakin ve güzel bir deniz görmek, kişinin tekamülünde büyük bir aşama kaydedeceğine yorulur. Yaşamınızdaki olaylara daha farklı bir gözden bakmaya başlayabilirsiniz. Hayatınızdaki her şeye çok daha başka bir anlam verebilirsiniz. Sizin için çok önemli gibi görünen konular bir anda boş ve gereksiz gelebilir. Canınızı sıkan, sizi üzen ve tasalandıran durumlar ve olaylar, bakış açınız değiştiğinden dolayı basit ve anlamsız görülebilir. Böyle bir rüya olgunlaşmanın ve içsel dinginliğin simgesidir.
Rüyanızda gördüğünüz deniz mavi ise hayatınıza yeni manalar katacak şekilde içsel tekamül yaşayacaksınız demektir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Dalgalı deniz
Rüyada deniz görmek rüya tabirlerine göre her zaman mutluluğu ifade eder. Denizin dalgalı olması sizi endişelendirmesin. Deniz dalgalı bile olsa gelecek mutluluğun simgesidir. Dalgalı deniz ise bazı zor dönemleri atlatacağınızı işaret eder. Bu sıkıntılı günlerde dik durarak sabırla bekleyin. Mutluluk hemen ardından hiç beklemediğiniz ve nasıl olacağını tahmin bile edemediğiniz şekilde gelecektir.
Bir diğer rüya tabirine göre ise, denizin tatlı sulu olup dalgalı olması imana ermeye; acı sulu ve dalgalı olması ise küfre bulaşmaya işaret eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Çirkin deniz
Rüyanızda gördüğünüz deniz bulanık, çirkin ve size kendinizi iyi hissettirmeyen cinsten bir görüntüye sahip ise; bir konuda kaygılanacağınız anlamına gelir.
Çirkin bir denize düşerek suyun dibine doğru indiğini gören kimsenin başından olumsuz bir tecrübe geçer.
Çirkin bir denizde yüzmek sizi uğraştıracak bir işe gireceğinize fakat bu işten yüzünüzün akıyla çıkacağınıza delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde yüzmek
Rüyada denizde yüzmek çok gezeceğinizin müjdecisidir. Böyle bir planınız olmasa bile gelişmeler sizin sürekli tatile çıkmanıza imkan sağlayabilir.
Alternatif olarak, rüyanızda denizde yüzdüğünüzü görmeniz, aşk ve iş hayatınızdaki mutluluğa işaret eder.
Yüzerek denizden çıkmak ise, tutuklu kimseler için tutukluluk halinin son bulacağına yorulur. Hapis durumu sadece fiziki olmak zorunda değildir. İçinden çıkamadığınız ilişkileriniz son bulabilir, borç altında kalmışsanız borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Dünyada sizi hapiste hissettiren şeyler ortadan kaybolur. Bu rüya hastalar için de kısa sürede şifalanmaya delalet eder.
Denizde zor yüzdüğünü, yüzmek için çok çaba sarfettiğini görmek, meşakkatli bir işe başlar. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise rüya sahibinin hapse düşeceği ve avukatlarla uğraşacağı yönündedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizde boğulmak
Denizde boğulduğunuzu görmeniz aşırı ihtiraslı bir şekilde işlerinize tutunduğunuzun göstergesidir. İşinizi tutkuyla yapmanız güzel bir şeydir fakat aynı zamanda işinize kendinizi adayarak iş ve para dışında bir şey düşünmemeniz kendi kendinize zarar vermeniz anlamına gelir.
Bir diğer rivayete göre ise, boğulduğunuzu görmeniz zorlukları aşacağınıza ve rahata ereceğinize yorulmaktadır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denize girmek
Rüyada denize girmek, dini yaşamınızdaki güzelliklere işaret eder. Farz olan ibadetleri yerine getirme konusunda zorlanıyorsanız, artık bu ibadetler size çok kolay gelecektir.
Bir diğer rüya tabirine göre ise denize girmek devlet kapısından bir yardım alacağınız şeklinde yorumlanmaktadır. Bu rüya genellikle devlet kapısında iyi bir mevki sahibi tanıdığınız vasıtasıyla fayda göreceğiniz yönündedir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada deniz görmek psikolojik yorumu
Rüyada görülen deniz, bilinçaltı ve bilinç arasındaki geçişi simgelemektedir. Bununla birlikte deniz, duyguları simgeler. Bilinçaltınızda öfke, aşk, sevgi, acı gibi duygularınızı bastırıyor olabilirsiniz. Bu bastırılma o denli güçlüdür ki hislerinizin asla farkına varmazsınız. Bilinçaltınız size duygularınızın ne olduğunu anlatmaya çalışıyor.
Alternatif olarak, rüyada deniz görmek, içinizde bastırdığınız yaratıcı düşünceleri de simgeler. Yetersizlik duygunuz nedeniyle farkında olmadığınız bir potansiyele sahip olabilirsiniz. Kişiliğinizi tamamıyla faydanıza kullanamıyor olabilirsiniz.
Bir başka açıdan baktığımızda rahatlama ve huzuru da simgeleyebilir.
Denize tekne veya kayıkla açılmanız, özgürlük arayışınızı temsil eder.
Denizin fırtınalı olması içinizdeki duygu karmaşalarını sembolize etmektedir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Deniz Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deniz görmek, kuvvetli, şefkatli, adaletli bir devlet başkanına yorulur. Dini tabirlerde deniz; vezir, melik veya sultana yorumlanır. Rüyasında deniz görenin mevsiminde güzel bir tatil yapacağını ifade eder. Deniz rüyası yılın bereketine, gönül sefasına ve neşeli bir hayatın işarettir.
Rüyada deniz görmek isteğin yerine gelmesi, ürünün bereketlenmesi, annenin para vermesi demektir. Yani deniz bereketin simgesi ve baharın gelişinin müjdecisidir. Rüyada bir yerde deniz görmek o yerde rızkın artacağına, alışverişin ucuzlaşacağına ve yaşamın güzelleşeceği anlamına gelmektedir.
Görülme şekli ve detaylarına göre rüyada deniz görmenin detayları. İstediğin şeylere sahip olmak demektir. Deniz rüyası, insanların kendisine muhtaç olduğu adaletli, kuvvetli, şefkatli bir büyüğe yâda devlet başkanına çıkar. Denizi esnaf görse zenginliğe işçi görürse ustasına işarettir.
Abdülgani Nablüsî, rüyada denizi, kuvvetli, cüsseli, adil ve müşfik bir devlet adamı olarak tabir etmiştir. İmam Cafer Sadık (a.s) ise, mülk ve devlet başkanı, büyük kimseler, alim, ilim, mal, iş, melik ve sultan, insanların büyüğü ve gayret şeklinde tabir etmiştir.
Hz. Danyal (a.s): Rüyada deniz görmek, mutlaka halife, sultan veya faziletli bir alimle yorulur. Denizi saf, temiz, düzgün bir halde görmek, adaletli devlet reisine, bulanık, kötü, çırpınır görülmesi, zalim, cebbar sultan anlamındadır.
Denilmiştir ki: Rüyada deniz, ıstırap veren, helak eden bir fitnedir. Deniz rüyası, cehenneme dahi yorumlanmıştır. Yine deniz rüyası, yolculuğa, harbe, harpte elde edilecek mala, ganimete alamettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
•    Rüyada Denizden su almak Allah'tan gelecek olan ihsana,
•    Rüyada Denizi geçmek, mal, para ve mülke,
•    Rüyada deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara,
•    Rüyada denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe,
•    Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere,
•    Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya,
•    Denizde boğulmak şehit olmaya yahut günaha batmaya,
•    Denizin derinliklerine inip, çıkmak dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka,
•    Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa,
•    Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Denizden Su İçmek
Rüyada denizden su içtiğini görmek, içtiği miktarca ilim, edep elde etmeye alamettir. Rüyada denizin suyunu içtiğini görmesi, dünyanın güzel nimetlerine sahip olmaya, rüyayı görenin ömrünün uzun olacağına çıkar. İlim ve mal ile müreffeh ve mesut olmaya yorulur. Denizin suyu bir mahalli bastığını görmek, oraya gelecek adil bir idareciye delalet eder ve herkes ondan faydalanır.
Denizden su alıp içmek, içtiği su kadar mala, aynı miktarda ilim, irfana sahip olur. İçtiği su bulanıksa o kimseye korku isabet eder. Bir kimsenin denizden su alıp içtiğini görmesi, içtiği su kadar ilim, irfana nail olur. İçtiği su bulanıksa korku, dehşete işarettir. Rüyada Denizden su içtiğini gören, devlet büyüklerinden hayır ve menfaat görür. Bütün denizin suyunu içip bitirdiğini gören, büyük bir makama nail olur ve hayır ve iyilik görür.
Kirmanî: Rüyada denizden soğuk su içtiğini gören mahkemelik olur, eğer ilim adamı ise ilmi artar, hükümet adamı ise itibari ziyadeleşir.
Denizin bütün suyunu içtiğini gören, dünyaya malına sahip, ömrü uzun olur. Deniz suyundan içip kandığını gören kimse mülke nail olarak zengin, uzun ömürlü, kuvvetli olur. Rüyada denizden su içmek, içtiği su miktarı kadar edep ve ilim elde etmeye işarettir.
Rüyada, denizi son damlasına kadar içtiğini görmek, rüyayı görenin işlerinde başarıya ulaşacağına yorulur. Denizden tuzlu içmek, haram mal kazanacağına; tatlı su içmek, helal mal edineceğine yorumlanır.
Denizden sıcak su içtiğini gören, musibete ve sıkıntıya düşer. Eğer içtiği su kötü kokulu ve tadı da fena ise, düşmanının kendisine üstün gelecektir. Bir rivayete göre de hükumet tarafından isinde zorluğa düşeceğine delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denizde Yürümek
Rüyada denizde yürüdüğünü görmekte, sefere, üzüntü, keder, gamdan kurtuluşa, büyük hayra yorulur. Denize gark olmak dünyaya ve dünya servetine malik olmaya tabirdir. Denizi bir baştan diğer bir başa yarmak, üzüntü, kederden kurtulmaya, selamet, sürura ermektir.
Denizi geçtiğini gören, düşmanın malından ganimet alır, muradının incisine kavuşur. Çünkü Benî İsrail denizi geçip Firavunun malını ganimet olarak almışlardı.
Ibn-i Sîrîn: Rüyada denizin üstünde yürüdüğünü, fakat ayaklarının ıslanmadığını gören cehennem ateşinden kurtulur, dünyada salâh erbabı insanlardan biri olur.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Nablusi: Rüyada deniz görmek, kuvvetli, celadetli ve halkın kendisine muhtaç olduğu şefkatli, adaletli bir padişaha delalet eder. Tüccar için bu rüya, mala, işçi ve amele için, ustasına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz üstünde ayakta durmak
Rüyada deniz üstünde ayakta durmak, devlet reisi tarafından ummadığı şey verilir. Rüyada suyun kendisini kapladığını, orada öldüğünü görmek, şehit olarak vefat etmeye alamettir. Çünkü denizde boğulan şehittir. Rüyada Denizin üzerinde ayakları üzerinde durduğunu gören, hükümet tarafından nimete kavuşur.
Rüyada deniz üstünde ayakta durmak, devlet büyüğü tarafından ummadığı bir şeye sahip olmaya işaret eder.
Denizin tatlısı mümin, acısı kâfirle tabir olunur. Deniz gökten yağan yağmura, çakan şimşeğe, suların sürükleyip getirdiği şeylere de işarettir. Deniz rüyası, teşbih ve tahlile dahi alamettir. Çünkü insan denizi görünce "Suphanallah" der, Allah'ın sonsuz kudretini hatırlar, Rabbini tekbir eder.
Suların şırıltısı da bir nevi zikirdir. Rüyada denizden avucuyla su alıp deniz üzerinde bulunan bir gemiye koyduğunu görmek, onu doldurmak, uzun ömürlü çocuk anlamına gelir. Rüyayı görenin uzun ömürlü bir çocuğu olması muhtemeldir.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Kişinin rüyasında denizden su içtiğini görmesi; o kişinin devlet büyüklerinden hayır ve menfaat göreceğine, kişinin rüyasında bütün denizin suyunu içerek bitirdiğini görmesi; o kimsenin büyük bir mevkiye nail olacağına, hayır ve iyilik göreceğine yorumlanır. Rüyanızda denizin üzerinde gezdiğinizi görmeniz; yolculuğa çıkacağınıza, keder ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, kişinin rüyasında kendisi ve gideceği yerin arasında denizin engel olduğunu görmesi; eğer yolcu ise yolundan geri kalacağına, ya da işlerinin halli konusunda devlet tarafından bir engel çıkarılacağına, kişinin rüyasında suyu bulanık, tuzlu ve acı olan bir denizde battığını görmesi; o kişinin şiddetli bir sıkıntı içine düşeceğine, denizde yüzmek için uğraştığını görmesi; bir işe girerek onunla uğraşacağına bir rivayete göre de mahkemeyle uğraşacağına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyada Denize girmek
Rüyada denize girmek arzuladığın şeylere sahip olmak demektir. Devlet yönetimine girmeye, denizin ortasında yatmak, yattığını görmek devlet hizmeti almaya işaret eder. Rüyada Deniz suyundan içmek uzun ömre, paraya, uzun ömre, mülke ve kuvvete, ilim ve edep öğrenmeye işarettir. Rüyada denize girdiğini görmek, deniz gibi unvanı olan bir sultanın hizmetine girmeye tabirdir. Bir kimsenin rüyada denizin ortasında oturduğunu, yattığını görmesi, sultanın huzuruna gireceğinin işaretidir.
Denize girdiğini gören, büyük bir devlet başkanı ile tanışır veya büyük bir mevki sahibi olur. Deniz kenarında oturduğunu veya yettiğini gören, devlet hizmetine girer.
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Rüyanızda denizden yüzerek sahile çıktığınızı görmeniz; hasta iseniz iyileşeceğinize, fakir iseniz zenginleşeceğinize, keder ve sıkıntınız varsa feraha çıkacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bulanık ve çamurlu denizde battığını görmesi; o kimsenin bir musibete maruz kalacağına, böyle bir denizde yüzmeye çalışmak; zor bir işi başarmaya, yüzerek gözden kaybolduğunun görülmesi; ölüme, kişinin rüyasında denizde boğularak öldüğünü görmesi; o kimsenin şehid olarak öleceğine işaret eder. Danyâl (a.s.)'ın yorumuna göre: Rüyada deniz görülmesi mutlaka bir devlet büyüğü ile yorumlanır. Rüyada saf, sakin ve düzgün bir deniz görülmesi; âdil bir başkana, denizin dalgalı ve çırpıntılı görülmesi; zalim bir başkana delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (1.1m puan)
Deniz üzerinde yürüme