Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyalarınıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayınız. Puan toplamak için oy veriniz, yorum yazınız.
+4 oy
23 okuma
Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (909k puan)
Molla Cami: Rüyada görülen mızrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete işarettir. Eğer silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuğa veya faydalı bir ticaret yahut menfaatii bir kazanca işarettir. Eğer mızrağı gören fakir ise, zengin olur. Eğer zengin ise, mal ve zenginliği artar. Düşmamna galip gelir ve silahının iyiliği nisbetince de işleri mükemmel olur.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

43 Yorum

+4 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Diyanet: Rüyanızda elinizde bir mızrak olduğunu görmeniz; sizin muradınıza ereceğinize, rüyanızda elinizdeki mızrağın kırıldığını görmeniz çocuğunuzun veya kardeşinizin vefat edeceğine, rüyanızda kendinizi bir at üzerinde elinizde bir mızrak tuttuğunuzu görmeniz; sizin şan ve şerefe kavuşacağınıza yorumlanır. Rüyanızda elinizde bulunan mızrağın eğri olduğunu görmeniz; sizin eğri yolda bulunduğunuza, rüyanızda elinizdeki mızrağın düz olduğunu yani doğru olduğunu görmeniz; sizin doğru yolda olduğunuza, rüyanızda elinize bir mızrak alarak birisine saldırdığınızı ve onu yaraladığınızı görmeniz; o kişiye bir zarar vereceğinize işaretle tabir olunur. Rüyanızda bir başkasının mızrakla size saldırdığını görmeniz; sizin çok mala sahip olacağınıza, rüyanızda bir düşmanla elinizdeki mızraklarla çarpıştığınızı görmeniz; haram yollardan mal elde edeceğinize, rüyanızda mızrak ile bir kadına vurduğunuzu görmeniz; o kadınla meşru olmayan bir ilişkide bulunacağınıza işaret eder.
+4 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Nablusi: Rüyada görülen mızrakla beraber silah veya demir bulunursa, saltanat ve kuvvete delalet eder. Eğer silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuğa veya faydalı bir ticaret yahut menfaatti bir kazanca delalet eder. Eğer mızrağı gören fakir ise, zengin olur. Eğer zengin ise, mal ve zenginliği veya sultan ise, kuvveti artar. Düşmanına galip gelir ve silahının iyiliği nisbetince de işleri mükemmel olur. Mızrakla beraber görülen hançerlerin tabiri de böyledir. Bu bahisle ilgili diğer tabirler «Süngü» maddesinde anlatıldı.
+4 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Cafer-i Sadık, bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Kuvvet, zafer, velayet, zevce, evlat, emniyet, kudrette noksan ve riyaset.
Elinde harbe adı verilen kısa mızrak gören, evlat sahibi olur yahut büyük hayır görür. Bu mızrağı başka bir silahla beraber elinde gören, büyük makam elde eder. Büyüklerden birinin kendisine bir harbe verdiğini gören, onlardan menfaat görür. Elindeki harbenin kırıldığını görene, düşmanı zarar verir.
Cafer-i Sadık'a göre bu rüya; hüccet, velayet, uzun ömür, zafer, başkanlık ve menfaat ile yorumlanır. Ebu Said'ül Vaaz'la beraber tabircilerin büyük kısmı bunu mızrak gibi yorumlamışlardır.
+4 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmenin Anlamı ve Yorumu
Rüyada mızrak görmek, rüya sahibinin yaşamı boyunca çeşitli mücadelelere gireceğine yorulur. Kişinin işyerinde kendisine kin besleyen kötü niyetli kişilerin olacağına, tüm bunlara rağmen kişinin muvaffak olacağına delalet etmektedir.
Rüya sözlüğü yazarlarının fikrince rüyasında mızrak gören kimseler karşısındakine karşı kırıcı tavırlar içinde olabilmektedirler. Ancak bu durum rüya sahibini sosyal hayatında yalnızlaştırır. Rüyada mızrak görmek, riskli durumlarla da açıklanır. Buna göre rüyasında mızrak gören kimselerin tehlikelere karşı gözlerini dört açmaları gerektiği yorumları yapılmaktadır.
Rüya tabirlerine göre mızrak ile ilgili görülen diğer rüyalar ve anlamları aşağıda verilmiştir:
+4 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Saplamak
Rüya yorumcuları tarafından rüyasında bir yere mızrak sapladığını gören bireyin yoğun bir çalışma hayatının olduğu demektir. Kişinin belli bir noktaya gelerek terfi etmesi ve başarılarıyla saygınlık kazanacağı şeklinde tabir olunur.
+1 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmek

Rüyada görülen mizrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete isarettir. eger silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir cocuga veya faydali bir ticaret yahut menfaatii bir kazanca isarettir. eger mizragi gören fakir ise, zengin olur. eger zengin ise, mal ve zenginligi artar. düsmamna galip gelir ve silahinin iyiligi nisbetince de isleri mükemmel olur.
Faydalı ticarete, menfaatli kazanca, güçlü saltanata veya erkek çocuğa, zenginliğe, Mızrakla birlikte silah bulunması kuvvet ve saltanatın ziyadeliğine; Mızrak bazen doğru şahitliğe, hanıma ve yolculuğa, erkek kardeşe yahut insandan zararı def eden arkaddaşa, Mızrakla birini yaralamak, o kimseye kötü bir fiil atfetmeye, Mızraklı olarak düşmanıyla döğüşmek silahı yahut mızrağı ile öğünmeye yahut haram mala, Elinde mızrak, at üzerinde olduğunu görmek izzet ve yüceliğe, devlet ve zenginliğe, Mızrağın ucundaki demiri görmek içinden çıkılması zor olan işlere yahut ölüme, Mızrakçı yazıyla polemik yapmaya, münazara ve tartışmaya; düşmanlık ve savaşa, Mızrakçı şair ve edibe, kardeş ve arkadaşlarına iyilik eden kimseye yahut eğitim ve terbiye işlerine bakan kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kılıç, Süngü.)
+1 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Eğer görülen mızrak, silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete, eğer silahsız veya demirden değilse kazançlı bir ticarete işaret eder. Bu rüyayı gören bir fakir ise zengin olacağına işarettir.
Eğer mızrak, demirden yapılmış ise; kuvvete ve kazanca, demirden değilse çok para getirecek bir işe yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi eğer bir fakirse zengin olacağına yorumlanır.
Kişinin elinde mızrak olması işinde ilerleyeceğine işaret eder.
Rüyasinda elinde bir mizrak oldugunu gören, muradina erisir. Mizraginin kirildigini görenin çocugu veya kardesi vefat eder. Rüyasinda kendini bir at üzerinde ve elinde de bir mizrak tuttugu halde görmek, san ve serefe delalet eder. Elindeki mizragin egri oldugunu görmek egri yolda olduguna; düz olduguna görmek de dogru yolda olduguna isarettir. Rüyasinda bir mizrakla birine saldirdigini ve onu yaraladigini görmek, o adama bir zarar verecegine; eger baskasinin kendisine mizrakla saldirdigini görmüsse, kendisinin çok mala sahip olacagina isarettir. Bir düsmanla mizrakla vurustuklarini görmek haram mala; mizragi ile bir kadina vurdugunu görmek, o kadinla mesru olmayan bir iliskide bulunacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen mizrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete isarettir. Eger silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuga veya faydali bir ticaret yahut menfaatfi bir kazanca isarettir. Eger mizragi gören fakir ise, zengin olur. Eger zengin ise, mal ve zenginligi artar. Düsmanina galip gelir ve silahinin iyiligi nispetince de isleri mükemmel olur.
+2 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
rüyada görülen mizrak hanima, cocuga, dogru sahitlige veya yolculuga isarettir. bundan dolayi bir kimse elinde bir mizrak oldugunu görse, onun erkek bir cocugu dünyaya gelir.bir kimse at üzerinde ve elinde mizrak oldugunu görse, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginlige isarettir. mizrak erkek kardes yahut insandan zarari def eden arkadastir. binde mizrak oldugu halde sokakta yürüdügünü gören kimsenin, erkek cocugu olur.bir kimse rüyada hükümdarin kendisine bir mizrak verdigini görse, bir vilayete vali olur. eger verilen mizrakta bayrak ve sancak gibi bir sey varsa valiliginde muhafazakarligi ve söhreti halk arasinda yayilir.bir kimse rüyada birisinin kendisini mizrak ile vurdugunu görse, o adamin lisani ile o kimseye eza ve cefasi, irz ve namusu hakkinda kötü söz söylemesi, meydana cikar. kendisinin mizrak ile vuruldugunu ve kendisinden kan aktigini görse, o kimse vuradan kendisine isabet eden bir sey üzerine sevap alir. bazilan da o kimsenin vücudu saglam, mali cok olur.aile ve evladtamdan kaybolmus varsa sapasaglam aiiesinin yanma döner.rüyada mizrakla birisini yaraladigini gören kimse, eger o yaranin kendisi icin diyet lazim gelecek sekilde degilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder. mizrak ile yaralandigini ve yarasinin siddetli oldugunu görse.yaralayandan yaralayan kimseye haram mal isabet eder. eger mizrak eti veya bir uzvu veya bir takim azalarini kesse,kesilen sey yaralayanin elinde olsa. yaralanandan yaralayana mal ve dince kötü bir sey erismesine isarettir. mizragi ile düsmanla dövüstügünü gören kimse, haram mala nail olur ve mizrak hakkinda konusulur.
+2 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada süngü görmek, hayal kirikligina ve ümitsizlige delalet eder. Silahinin ucuna süngü taktiginizi görmeniz, isinizi yeniden düzene koyabileceginize; birisini süngü ile dürttügünüzü ve yaraladiginizi görmek, onun hayatinda olumsuz bir rolünüz olacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen mizrak hanima, çocuga, dogru sahitlige veya yolculuga isarettir. Bundan dolayi bir kimse elinde bir mizrak oldugunu görse, onun erkek bir çocugu dünyaya gelir. Bir kimse at üzerinde ve elinde mizrak oldugunu görse, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginlige isarettir. Mizrak erkek kardes yahut insandan zarari def eden arkadastir. Elinde mizrak oldugu halde sokakta yürüdügünü gören kimsenin, erkek çocugu olur. Bir kimse rüyada hükümdarin kendisine bir mizrak verdigini görse, bir vilayete vali olur. Eger verilen mizrakta bayrak ve sancak gibi bir sey varsa valiliginde muhafazakarligi ve söhreti halk arasinda yayilir. Bir kimse rüyada birisinin kendisini mizrak ile vurdugunu görse, o adamin lisani ile o kimseye eza ve cefasi, irz ve namusu hakkinda kötü söz söylemesi, meydana çikar. Kendisinin mizrak ile vuruldugunu ve kendisinden kan aktigini görse, o kimse vuradan kendisine isabet eden bir sey üzerine sevap alir. Bazdan da o kimsenin vücudu saglam, mali çok olur. Aile ve evlatlanndan kaybolmus varsa sapasaglam ailesinin yanma döner. Rüyada mizrakla birisini yaraladigini gören kimse, eger o yaranin kendisi için diyet lazim gelecek sekilde degilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder. Mizrak ile yaralandigini ve yarasinin siddetli oldugunu görse, yaralayandan yaralayan kimseye haram mal isabet eder. Eger mizrak eti veya bir uzvu veya bir takim azalarim kesse, kesilen sey yaralayanin elinde. olsa, yaralanandan yaralayana mal ve dince kötü bir sey erismesine isarettir. Mizragi ile düsmanla dövüstügünü gören kimse, haram mala nail olur ve mizrak hakkinda konusulur.
+2 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Atmak
Rüya sahibinin kendisine kin besleyenlere galip gelmesi olarak tabir olunur.

Rüyada mızrak görmek, kişiye karşı yapılacak kötü bir tuzağın habercisi demektir. Ayrıca rüyayı gören kimsenin etrafındaki tehditlerin farkına varacağı ve bunları önleyeceği rivayet edilmektedir. Kişinin çalışma yaşamında önemli bir sıçrayış yaparak kariyer hedeflerini yakalayacağı anlamına gelmektedir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrakla Balık Avlamak
Rüyasında mızrakla balık avladığını gören kimsenin iyi dostluklar kuracağına alamet eder. Kişinin sıhhatini geri kazanacağına, becerikli kişiye, zengin kadına işarettir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrakla Birini Yaralamak
Rüyada mızrakla birini yaraladığını görmek birine iftira atacağınız anlamına gelir. Rüya sahibinin bu yaptığı olaydan pişman olup itiraf edeceğine de rivayet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrakla Birini Öldürmek
Rüya yorumcularına göre rüyasında mızrakla birini öldürdüğünü gören kimsenin rüyası yakın zamanda güzel haber alacağı demektir. Rüya sahibinin, saadeti bulacağı ve rahatlayacağına yorumlanmaktadır.
+1 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrakla Vurulmak
Rüya sahibinin şan şöhret elde edeceğine işarettir. Kişinin işinde yükseleceğine, nüfuz kazanacağına işarettir.
+1 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Tahta Mızrak Görmek
Rüya sahibinin yaşayacağı bir olayla birlikte moralinin artacağına işarettir. Kişinin yüzüne renk geleceğine, mutlu ve huzurlu olacağına delalet eder.
+1 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Atıldığını Görmek
Rüyada mızrak atıldığını görmek, kişinin dost veya bir akrabasıyla kavga edeceğine delalet eder. Kişinin hoş olmayan sözler söyleyeceğine ve bir daha konuşmayacaklarına alamet eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmek
Faydalı ticarete, menfaatli kazanca, güçlü saltanata veya erkek çocuğa, zenginliğe, Mızrakla birlikte silah bulunması kuvvet ve saltanatın ziyadeliğine; Mızrak bazen doğru şahitliğe, hanıma ve yolculuğa, erkek kardeşe yahut insandan zararı def eden arkaddaşa, Mızrakla birini yaralamak, o kimseye kötü bir fiil atfetmeye, Mızraklı olarak düşmanıyla döğüşmek silahı yahut mızrağı ile öğünmeye yahut haram mala, Elinde mızrak, at üzerinde olduğunu görmek izzet ve yüceliğe, devlet ve zenginliğe, Mızrağın ucundaki demiri görmek içinden çıkılması zor olan işlere yahut ölüme, Mızrakçı yazıyla polemik yapmaya, münazara ve tartışmaya; düşmanlık ve savaşa, Mızrakçı şair ve edibe, kardeş ve arkadaşlarına iyilik eden kimseye yahut eğitim ve terbiye işlerine bakan kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kılıç, Süngü.)
Eğer görülen mızrak, silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete, eğer silahsız veya demirden değilse kazançlı bir ticarete işaret eder. Bu rüyayı gören bir fakir ise zengin olacağına işarettir.
Eğer mızrak, demirden yapılmış ise; kuvvete ve kazanca, demirden değilse çok para getirecek bir işe yorumlanır. Bu rüyayı gören kişi eğer bir fakirse zengin olacağına yorumlanır.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Kişinin elinde mızrak olması işinde ilerleyeceğine işaret eder.
Rüyasinda elinde bir mizrak oldugunu gören, muradina erisir. Mizraginin kirildiğini görenin çocugu veya kardesi vefat eder. Rüyasinda kendini bir at üzerinde ve elinde de bir mizrak tuttugu halde görmek, san ve serefe delalet eder. Elindeki mizragin egri oldugunu görmek egri yolda olduguna; düz olduguna görmek de dogru yolda olduguna işarettir. Rüyasinda bir mizrakla birine saldirdiğini ve onu yaraladiğini görmek, o adama bir zarar verecegine; eger baskasinin kendisine mizrakla saldirdiğini görmüsse, kendisinin çok mala sahip olacagina işarettir. Bir düsmanla mizrakla vurustuklarini görmek haram mala; mizragi ile bir kadina vurdugunu görmek, o kadinla mesru olmayan bir iliskide bulunacagina işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen mizrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete işarettir. Eger silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuga veya faydali bir ticaret yahut menfaatfi bir kazanca işarettir. Eger mizragi gören fakir ise, zengin olur. Eger zengin ise, mal ve zenginligi artar. Düsmanina galip gelir ve silahinin iyiligi nispetince de isleri mükemmel olur.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmek
Rüyada mızrak görmek, kişinin tüm hayatının çetin mücadelelerle geçeceğine, iş hayatında kendisi ile uğraşan düşmanları olacağına, doğru bildiği yoldan şaşmadan, eninde sonunda istediği başarıya ulaşacağına tabir edilir. Mızrak aynı zamanda sivri dili olan rüya sahibinin konuşmaları nedeniyle çevresindeki kişileri kırdığını, başkalarının duygularını incitmekten çekinmediğini ve bu yüzden yalnız kalmaya başladığını da işaret eder. Mızrak tehlikeli durumlar içinde bulunmaya, her zaman dikkatli ve tedbirli davranmak gerektiğine de uyarıda bulunur ve aşırı hırs nedeni ile kişinin gözlerinin kör olup, hayatındaki önemli kişileri bir bir kaybetme riskiyle karşılaşacağını bildirir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Atmak
Düşmanlara karşı elde edilecek önemli bir zafer anlamına gelen rüya, kişinin çevresindeki tehlikeli durumların farkına vardığı ve bu yönde önlemler aldığı bir dönemi işaret eder. Akıllıca davranarak düşmanları alt etmeye, kendisine kurulan kötü tezgahları ortaya çıkarıp insanların yüzlerini ifşa edeceğine de alamet eder. Mızrak atmak, iş hayatında önemli bir atılım yapmak, kariyer anlamında hedeflenen noktaya gelmek şeklinde de tabir edilir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Saplamak
Rüya sahibinin iş hayatında hayal ettiği konuma ulaşması ve bulunduğu mevkide herkesin saygısını kazanacak işlere imza atacağını bildirir. Mızrak saplamak istenilen hedefe erişmek, özel hayatta da iş hayatında da tatmin olunacak bir yaşama sahip olmak anlamına gelir. Hayırlı bir rüyadır ve rüya sahibinin zengin bir insan olacağı, ömrünün geri kalanında kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üzerinde durarak yaşayacağı şeklinde yorumlanır.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmenin Psikolojik Yorumu
Kişinin çok yüksek bir egoya sahip olduğunu ve kendisini dev aynasında gördüğünü ifade eden rüya, başkalarını küçümseyen, kendini her zaman öne çıkaran ve sahip olduklarıyla böbürlenen kimseleri sembolize eder. Kompleks sahibi, kibirli ve bencil bir insan olunduğuna da işaret eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmek
Rüyada mızrak görmek, münasebetsiz ve yersiz hareketlerinizle dostlarınızın canını sıkmakta olduğunuza veya gittikçe katı kalpli bir kimse olmaya başladığınıza delildir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada görülen mızrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete işarettir.
Eğer silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuğa veya faydalı bir ticaret yahut menfaatli bir kazanca işarettir. Eğer mızrağı gören fakir ise, zengin olur. Eğer zengin ise, mal ve zenginliği artar. Düşmana galip gelir ve silahının iyiliği nispetince de işleri mükemmel olur.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada görülen mızrak hanıma, çocuğa, doğru şahitliğe veya yolculuğa işarettir. Bundan dolayı bir kimse elinde bir mızrak olduğunu görse, onun erkek bir çocuğu dünyaya gelir.
Bir kimse at üzerinde ve elinde mızrak olduğunu görse, izzet ve yükseklikle devlet ve zenginliğe işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Mızrak erkek kardeş yahut insandan zararı def eden arkadaştır.
Bir kimse rüyada hükümdarın kendisine bir mızrak verdiğini görse, bir vilayete vali olur. Eğer verilen mızrakta bayrak ve sancak gibi bir şey varsa valiliğinde muhafazakârlığı ve şöhreti halk arasında yayılır.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Bir kimse rüyada birisinin kendisini mızrak ile vurduğunu görse, o adamın lisanı ile o kimseye eza ve cefası, ırz ve namusu hakkında kötü söz söylemesi, meydana çıkar. Kendisinin mızrak ile vurulduğunu ve kendisinden kan aktığını görse, o kimse vurmadan kendisine isabet eden bir şey üzerine sevap alır.
Bazıları da o kimsenin vücudu sağlam, malı çok olur. Aile ve evlatlarından kaybolmuş varsa sapasağlam ailesinin yanına döner. Rüyada mızrakla birisini yaraladığını gören kimse, eğer o yaranın kendisi için diyet lazım gelecek şekilde değilse, yaralayan yaralanana kötü bir fiili atfeder.
Mızrak ile yaralandığını ve yarasının şiddetli olduğunu görse, yaralayandan yaralanan kimseye haram mal isabet eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Eğer mızrak eti veya bir uzvu veya bir takım azalarını kesse, kesilen şey yaralayanın elinde olsa, yaralanandan yaralayana mal ve dince kötü bir şey erişmesine işarettir. Mızrağı ile düşmanla dövüştüğünü gören kimse, haram mala nail olur ve mızrak hakkında konuşulur.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada mızrak görmek ne anlama gelir?

Silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise, kuvvete ve galibiyete; eğer silahsız veya demirden değilse, kazançlı bir ticarete işaret eder. Bu rüyayı gören fakir ise zengin olacağına işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmek Ne Anlama Gelir?
Faydalı ticarete, menfaatli kazanca güçlü saltanata veya erkek çocuğa zenginliğe Mızrakla birlikte silah bulunması kuvvet ve saltanatın ziyadeliğine; Mızrak bazen doğru şahitliğe hanıma ve yolculuğa erkek kardeşe yahut insandan zararı def eden arkaddaşa Mızrakla birini yaralamak o kimseye kötü bir fiil atfetmeye Mızraklı olarak düşmanıyla döğüşmek silahı yahut mızrağı ile öğünmeye yahut haram mala Elinde mızrak at üzerinde olduğunu görmek izzet ve yüceliğe devlet ve zenginliğe Mızrağın ucundaki demiri görmek içinden çıkılması zor olan işlere yahut ölüme Mızrakçı yazıyla polemik yapmaya münazara ve tartışmaya; düşmanlık ve savaşa Mızrakçı şair ve edibe kardeş ve arkadaşlarına iyilik eden kimseye yahut eğitim ve terbiye işlerine bakan kimseye delalet eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyasinda bir mizrakla birine saldirdigini ve onu yaraladigini görmek, o adama bir zarar verecegine; eger başkasinin kendisine mizrakla saldirdigini görmüsse kendisinin çok mala sahip olacagina işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Eğer görülen mızrak, silahla beraber görülür ve demirden yapılmış ise; kuvvete ve galibiyete eğer silahsız veya demirden değilse kazançlı bir ticarete işaret eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Bir başka rivayete görede: Rüyada görülen mizrakla beraber silah da bulunursa, saltanat ve kuvvete işarettir.Çağdaş Ulema: Mızrak görmek; bir sürtüşme veya faciayla karşılaşacağınıza ve bu sürtüşme veya facianın muhtemelen sizi de etkileyeceğine.
Birini mızrakla yaraladığınızı görmek; birine bühtan edeceğinize işarettir.
Düsmanina galip gelir ve silahinin iyiligi nispetince de isleri mükemmel olur.
Kişinin elinde mızrak olması işinde ilerleyeceğine işaret eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada mızrak görmek, saltanat ve kuvvete delâlet eder.
Elindeki mizragin egri oldugunu görmek egri yolda olduguna; düz olduguna görmek de dogru yolda olduguna işarettir.
Rüyada mızrakçı görmek harp ve düşmanlığa ve mektupla tartışmaya işarettir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada mızrak attığını görenin mevki ve rütbesi yükselir, faydalı bir ticaret yapar rızkı genişler.
Elinizde mızrakla birlikte başka bir silahın daha olduğunu görmek; söz sahibi biri olacağınıza.
Mızrak taşımak veya kullanmak; bir çekişmeye neden olacağınıza işarettir.
Birinin size mızrak sapladığını ve acısını hissettiğinizi görmek; vuran kişinin sizi rencide edici şeyler söyleyeceğine.
Mızrakçı, münafıkları terbiye eden bir adamdır.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada birisinin kendisine mızrakla vurduğunu, vurulan yerden de kan çıktığını görmek vücudun sıhhat ve afiyetine ve çok mala delâlet eder.
Rüyasinda kendini bir at üzerinde ve elinde de bir mizrak tuttugu halde görmek, san ve serefe delalet eder.
Bir kimse rüyada mızrak, kılıç değnek veya bastonla bir adama vurduğunu görse vuran kimse vurulan kimseyi kötüler vurulan kimse de haksızdır.
Fakir bir adamın rüyada mızrak görmesi, zenginliğe zengin kimsenin görmesi de malının ve şöhretinin artmasına delâlet eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Mızrağınızın kırıldığını görmek; bir yakınınızın vefat edeceğine.
Mızrakçı; şair, kâtibe ve kardeşlerine yardımcı arkadaşlarına iyilik eden kimseye işaret eder.
Eger silah ve demir yoksa kuvvetli ve sert bir çocuga veya faydali bir ticaret yahut menfaatfi bir kazanca işarettir.
Eğer mızrağı gören fakir ise zengin olur.
Birine mızrak attığınızı görmek; mızrağı attığınız kişiye kötü söz söyleyeceğinize.
Rüyada mızrağının kırıldığını görmek, evladı veya kardeşinin vefatına işarettir.
Eğer mızrak, demirden yapılmış ise; kuvvete ve kazanca demirden değilse çok para getirecek bir işe yorumlanır.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada mızrak görenin kendisinin veya yakın akrabasının çocuğu olur.
İmam Cafer Sadık (as): Rüyada kısa mızrak görmenin altı tabiri vardır: 1-Kendini beğenmişlik 2-Yöneticilik 3-Ömür 4-Zafer 5-Riyaset 6-Menfaat.
Aynı rüyada acı hissetmediğinizi görmek; rencide olmayacağınıza işarettir.
Bu rüyayı gören kişi eğer bir fakirse zengin olacağına yorumlanır.
Birine mızrak sapladığınızı görmek; çirkin bir söz söyleyeceğinize.
Teçhizatlı bir şekilde kuşandığınızı ve elinizde bir mızrak olduğunu görmek; saygınlık elde edeceğinize.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Müellif: Elinizde sadece bir mızrak olduğunu görmek; evliyseniz bir çocuğunuz olacağına, bekarsanız yeni bir haber işiteceğinize.
Mızrakla vurulmak; kötü bir olayla karşılaşacağınıza.
Eğer zengin ise mal ve zenginliği, kuvveti artar.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
İbn-i Sirin: Elinizde mızrak olduğunu görmek; çocuk sahibi olacağınıza işarettir.
Elindeki mızrağın kırıldığını görmek ise, izzet ve itibarının noksanlaşacağına delâlet eder.
Mizraginin kirildigini görenin çocugu veya kardesi vefat eder.
Mızrağınızın çalındığını görmek; işinizin kötüye gideceğine.
Eger zengin ise, mal ve zenginligi artar.
Bu rüyayı gören bir fakir ise zengin olacağına işarettir.
Eğer vurduğu aletle bir yerini keserse, vuran kimse vurulan kimseyi incitir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Cabir Mağribi: Elinizde sadece mızrak olduğunu görmek; bir çocuk sahibi olacağınıza.
Savaştığınızı ve savaş sırasında elinizdeki mızrağın kırıldığını görmek; düşmandan yana zarar göreceğinize.
Mızrak atmak; yapacağınız bir hata nedeniyle bir kazaya sebebiyet vereceğinize.
Rüyada at üzerinde ve elinde mızrak olduğunu görmek, izzet ve şerefe delâlet eder.
Rüyasinda elinde bir mizrak oldugunu gören, muradina erisir.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Mızrak Görmek
Rüyanızda mızrak görmek, çok çalışacağınıza ve bu çalışmanız neticesinde zengin olacağınıza işaret eder.Yine rüyada mızrak görmek, fayda elde edeceği bir ticarete ve büyük menfaat sağlayacağı bir kazanca işaretle yorum¬lanır demişlerdir. Rüyasında gördüğü mızrakla beraber bir de silahı da bulunuyor olduğunu görmesi, rüyaya şu yorum da eklenir. Saltanat ve kuvvete de işaret eder demişlerdir.Fakir olan bir kişi, rüyada bir mızrak görse zengin olacağı¬na işaretle yorumlanır. Şayet mızrak rüyasını, zengin olan biri görse, malı ve zenginliği daha da artar ve artacağına işarettir. Rüyayı gören kişi, düşmanlarına galip (üstün) ge¬leceğine ve onları yeneceğine de işaret eder şeklinde yo¬rumlanır demişlerdir. Gördüğü mızrağının iyi ve mükem-melliği nispetinde kar ve kazancı, işleri mükemmel olaca¬ğına da işarettir. (Ayrıca geniş yorum için süngü kelimesinin yorumuna bakılabilir.)Rüyada görülen mızrağın ucunda demir ok ise, kuvvetli ve sert bir çocuğa veya fay- / lı \y\r ticarete yahut menfaatli bir kazanca ¡şâret eder.Rüyada mızrağın ucundaki demiri görmek, içinden çıkılması zor olan işlere girmeye; ba- Zen de ölüme işâret eder.
0 oy
Rüya Bilgesi (909k puan)
Rüyada Ok Görmek
Rüyada ok görmek, başarılı olmaya ve hedefi tam on ikiden vurmaya işaret eder. Rüya sahibinin başladığı işleri yarım bırakmadığına, sonuna kadar gitmek ve kazançlı çıkmak için bazen gerektiğinden de fazla ter akıttığına delalet eder. Rüyada ok görmek, resmi görevlere ve resmi görevlilere tabir edilir. Bazen de insanlar arasında bozulan ilişkileri düzeltmeye çalışan iyi niyetli ve barıştan yana olan kişilerin varlığı üzerinden tabir edilir.

İlgili rüyalar

+3 oy
0 yorum 18 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Uzman Yorumcu (23.6k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 11 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Uzman Yorumcu (23.6k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 27 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Uzman Yorumcu (23.6k puan) yazdı
+2 oy
78 yorum 12 okuma
18 saat önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+3 oy
63 yorum 19 okuma
1 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+2 oy
59 yorum 17 okuma
2 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+4 oy
58 yorum 16 okuma
2 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+5 oy
54 yorum 12 okuma
3 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+4 oy
31 yorum 14 okuma
3 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+2 oy
27 yorum 13 okuma
3 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
+2 oy
39 yorum 16 okuma
5 gün önce Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (909k puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

20.3k rüya

21.2k yorum

12.4k düş-ünce

2.4k üye

66 Aktif
0 Üye ve 66 misafir
Bugün : 1870
Dün : 18088
Toplam : 11264292
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 1258 e
  2. Karga - 55 e
  3. kuzgun - 50 e
  4. Merve3434 - 34 e
  5. Yaren1989 - 33 e
  6. YOK... - 28 e
  7. Likya - 27 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...