Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
1.8k okuma
mustafaharputi Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kuran ı kerım

Rüyada Kur an ayetlerini Kur anin üzerinde okumak, emir, nehiy, seref, sevinç ve yardima isarettir. Bir kimse rüyada Kur an i Kerimi mushafsiz olarak asikare okudugunu görse, o kimsenin davasinda hakli olduguna ve üzerinde olan emaneti eda eden, iyilikle emir ve kötülükten nehyeden birisi olduguna isarettir. Rüyada Kur an i Kerimden kendisine bir sey verildigini ve elinde Kur an i Kerimden bir ayet oldugunu gören kimse, o ayet ve Kur anda olan seyi hafizasinda tutsun.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

100 Yorum

+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyada Kur an i Kerim üzerine yazi yazdigini gören kimse. Kur an i kendi görüsüyle tefsir eder. Hafiz olmayan bir kimse Kur an i ezberledigini görse, mülke nail olur. Kur an dinledigini gören kimsenin devlet ve saltanati kuvvetli ve güzel bir sonuca erisir. Rüyada yerini bilmedigi bir ayet okudugunu veya okudugu yeri bilmedigini gören kimse, eger hasta ise Allah (C.C.) ona sifa ve afiyet ihsan eder. Kur an i diliyle yaladigini gören kimse, bir günah isler. Rüyada Kur an okumak, çokça salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliGine isarettir. Rüyada Kur an veya ondan bir sey okudugum gören kimse, izzet ve yücelige erisir. Eger günahkarsa Allah (C.C.) onun günahini af ve tövbesini kabul eder, fakirse zengin, borçlu ise, borcunu öder. Sahitlik yapacak ise, dogru sahitlik yapar. Veya yaninda bulunan emaneti sahibine teslim eder. Kur an i güzel bir ses ve makamla okusa, izzet, yücelik ve güzel bir söhrete erisir. Harflerini tahrif ederek Kur an okudugunu gören kimse, Hakktan döner ve ahdine hiyanet eder Eger okudugunun ne oldugunu bilmezse, bazen o kimse yalan yere sahidlik yapar veya bilmedigi seyi söyler. Kur an okurken insanlarin kendisini dinledigini gören kimse, bir ise memur olur ve o isteki selahiyetine göre emrettigi ve nehyettigi seyler kabul edilir. Rüyada ekseriya ölü üzerine okunan süreleri okumak, hastanin ölümüne isarettir. Rüyada Kur an i Kerim i okuyan kurralari görmek, kavmin serefli ve reislerine isarettir. Bundan dolayi bir kimse bir takim kurralan bir yerde toplu bir sekilde görse o yerde insanlarin sereflilerinden, bir cemaat toplanir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Eger o ayet rahmet veya müjde hakkinda ve o kimse de o vasiyet geregince Amel eder ise Allah (C.C.) tarafindan menfaat elde edecegine isarettir. Eger ayet azab hakkinda ise, o kimsenin isledigi bir günahtan dolayi görecegi ceza ve azapla korkutulmasina isarettir. Bir kimse rüyada Kur an okudugunu ve manasini anladigini görse, o sahsin akilli birisi olduguna ve Allah (C.C.) in ona akil ve zeka verdigine isarettir. Bir sahis rüyada kendisine Kur an okudugunu, hayir ve hikme telkin edildigi halde bunlari kabul etmedigini görse, o kimsenin giriftar olacagi eza veya hak tarafindan düsecegi azaba isarettir. Cahil bir sahis rüyada Kur an okudugunu görse, ölür. Çiplak olarak Kur an okudugunu gören kimsenin. nefsinin isteklerine uyduguna isarettir. Kur an i yedigini gören kimsenin, Kur an okumak vasitasiyle geçindigine isarettir. Kur an i hatim ettigini gören kimse için Allah (C.C.) karinda sevap kazanacagina, arzu ve temenni ettigi seye nail olacagina isarettir. Bazi tabirciler, Kur an okumak, ihtiyaçlarini görmeye ve sefali olduguna isarettir, dediler. Bir kimse, rüyada bir kavmi çiplak olduklari halde Kur an okuyorlar görse, o kavmin sirf nefis ve hevalan arzusunda bulunduklarina isarettir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kuran ı kerim

Rüyada Kuran okumak veya Kuran okuyan birini dinlemek, iyiliklerin, güzelliklerin, mutlulukların işaretidir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada kuran-ı kerim görmek

Rüyada Kuran-ı kerim görmek ilim ve hikmete, mirasa, emanete, hüküm ve kuvvete, helal rızka; aydınlık ve dosdoğru istikamete, dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere işaret eder..

Kuran bazen bağ ve bahçeye, bostana, iç açıcı yerlere delalet eder..
Bir kimse kendisine Kuran'dan bir şey verildiğini yahut elinde Kuran-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, bu ayeti unutmayıp, ayetin anlamına bakmalıdır. Eğer görülen ayet, rahmet ve müjde anlamında ise, bu ayetin hükmünce amel eden kimse için menfaate işaret eder, Eğer ayet, azap ve ikaz anlamında ise, işlenen bir günahtan dolayı çarptırılacak cezaya ve rüya sahibini uyarmaya işaret eder. Yahut ayet, geçmiş ümmetlerin başından geçen kıssaları anlatıyorsa, rüya sahibi için öğüt ve ibrete delalet eder.

Kuran veya ondan bir şey okumak izzet ve yüceliğe, tövbenin kabulüne, yoksulluktan kurtulmaya, borcu ödemeye, Kuran okumak ve manasını anlamak akıl ve zekaya, Çıplak olarak Kuran okumak nefsine uymaya, Kuran-ı Kerimi hatmetmek arzu ve isteğinin yerine gelmesine, Mushaf satın almak din yolunda mal sarfetmeye, satmak ise ilimden mahrum kalmaya, hor ve hakir olmaya, Harflerini tahrif ederek Kuran okumak haktan yüz çevirmeye, süzünde durmamaya Kuran ayetlerini tahrif etmek günah işlemeye, Mushaftan bir parçayı yemek ilme, hikmete ve Kuran okumaya, onun ilmiyle amel etmeye, Kuranı yüksek bir yere açarak koymak ehli için makam ve mevkiye, Mushafı açtığı halde onun yazılarının silindiğini görmek hayırsızlığa, Mushafı hürmetle öpmek hayırlı işlerde başarılı olmaya, Ehlinin Kuranı yastık yapması ya Rüyada Kuran ayetlerini Kuranin üzerinde okumak, emir, nehiy, seref, sevinç ve yardima işarettir.

Bir kimse rüyada Kuran-i Kerimi mushafsiz olarak aşikare okuduğunu görse, o kimsenin davasında hakli olduğuna ve üzerinde olan emaneti eda eden, iyilikle emir ve kötülükten nehyeden birisi olduguna işarettir. Rüyada Kuran-i Kerimden kendisine bir sey verildigini ve elinde Kuran-i Kerimden bir ayet oldugunu gören kimse, o ayet ve Kuranda olan seyi hafızasinda tutsun. Eğer o ayet rahmet veya müjde hakkında ve o kimse de o vasiyet geregince amel eder ise Allah (C.C.) tarafindan menfaat elde edecegine delalettir. Eger ayet azab hakkinda ise, o kimsenin isledigi bir günahtan dolayi görecegi ceza ve azapla korkutulmasina delalettir. Bir kimse rüyada Kuran okudugunu ve manasini anladigini görse, o sahsin akilli birisi olduguna ve Allah (C.C.)in ona akıl ve zeka verdigine işarettir. Bir sahis rüyada kendisine Kuran okudugunu, hayir ve hikme telkin edildigi halde bunlari kabul etmedigini görse, o kimsenin giriftar olacagi eza veya hak tarafindan düşeceği cezaya işarettir.

Cahil bir sahis rüyada Kuran okudugunu görse, ölür. Çıplak olarak Kuran okudugunu gören kimsenin. nefsinin isteklerine uyduguna delalettir. Kurani yedigini gören kimsenin, Kuran okumak vasitasiyle geçindigine delalettir. Kurani hatim ettigini gören kimse için Allah (C.C.) karinda sevap kazanacagina, arzu ve temenni ettiği şeye nail olacagina delalettir. Bazi tabirciler, Kuran okumak, ihtiyaçlarini görmeye ve sefali olduguna delalettir, dediler. Bir kimse, rüyada bir kavmi çiplak olduklari halde Kuran okuyorlar görse, o kavmin sirf nefis ve hevalan arzusunda bulunduklarina delalettir.

Rüyada Kurani Kerim üzerine yazı yazdığını gören kimse. Kuranı kendi görüşüyle tefsir eder. Hafız olmayan bir kimse Kuranı ezberlediğini görse, mülke sahip olur. Kuran dinlediğini gören kişi devlet ve saltanatı kuvvetli ve güzel bir sonuca ulaşır. Rüyada yerini bilmedigi bir ayet okudugunu veya okudugu yeri bilmedigini gören kimse, eger hasta ise Allah (C.C.) ona sifa ve afiyet ihsan eder. Kurani diliyle yaladigini gören kimse, bir günah isler.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran okumak, çokça salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliGine delalettir. Rüyada Kuran veya ondan bir sey okudugum gören kimse, izzet ve yücelige erisir. Eğer günahkarsa Allah (C.C.) onun günahını af ve tövbesinide kabul eder, fakirse zengin, borçlu ise, borcunu öder. Sahitlik yapacak ise, dogru sahitlik yapar. Veya yaninda bulunan emaneti sahibine teslim eder. Kurani güzel bir ses ve makamla okusa, izzet, yücelik ve güzel bir söhrete erisir. Harflerini tahrif ederek Kuran okudugunu gören kimse, Hakktan döner ve ahdine hiyanet eder Eger okudugunun ne oldugunu bilmezse, bazen o kimse yalan yere sahidlik yapar veya bilmedigi seyi söyler. Kuran okurken insanlarin kendisini dinledigini gören kimse, bir ise memur olur ve o isteki selahiyetine göre emrettigi ve nehyettigi seyler kabul edilir. Rüyada ekseriya ölü üzerine okunan süreleri okumak, hastanin ölümüne delalettir. Rüyada Kurani Kerimi okuyan kurralari görmek, kavmin serefli ve reislerine delalettir. Bundan dolayi bir kimse bir takim kurralan bir yerde toplu bir sekilde görse o yerde insanlarin sereflilerinden, bir cemaat toplanir.
Bu yoruma rüyada Mushaf-ı Şerif görmek olarak da ulaşabilirsiniz.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Mushafı açtığı halde onun yazılarının silindiğini görmek hayırsızlığa, Mushafı hürmetle öpmek hayırlı işlerde başarılı olmaya, Ehlinin Kuranı yastık yapması ya
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Nablusi: Rüyada Kur'an ayetlerini Kur'anın üzerinde okumak, emir, nehiy, şeref, sevinç ve yardıma delalet eder.
Denilmiştir ki, bir kimse rüyada Kur'an-ı Kerimi mushafsız olarak aşikare okuduğunu görse, o kimsenin davasında haklı olduğunu ve üzerinde olan emaneti eda eden, iyilikle emir ve kötülükten nehyeden birisi olduğuna delalet eder.
Rüyada Kur'an-ı Kerimden kendisine bir şey verildiğini ve elinde Kur'an-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, o ayet ve Kur'anda olan şeyi hafızasmda tutsun.
Eğer o ayet ve sebeb-i nüzulü rahmet veya müjde hakkında ve o kimse de o vasiyet gereğince amel eder ise Allah (C.C.) tarafmdan menfaat müşahede edeceğine delalet eder.
Eğer ayetin nüzulü azab hakkında ise, o kimsenin işlediği bir günahtan dolayı göreceği ceza ve azapla korkutulmasına delalet eder. Eğer ayetin nüzulü, geçmiş ümmetlerin durumlarını anlatan kıssalar hakkında ise, rüya sahibi için öğüt ve ibrettir.
Bir kimse rüyada Kur'an okuduğunu ve manasmı anladığım görse, o şahsın akıllı birisi olduğuna ve Allah (C.C.)'ın ona akıl ve zeka verdiğine delalet eder.
Bir şahıs rüyada kendisme Kur'an okunduğunu, hayır ve hikmet telkin edildiği halde bunları kabul etmediğini görse, o kimsenin sultan tarafmdan giriftar olacağı eza veya hak tarafmdan düşeceği azaba delalet eder.
Cahil bir şahıs rüyada Kur'an okuduğunu görse, ölür.
Çıplak olarak Kur'an okuduğunu gören kimsenin, nefsinin isteklerine uyduğuna delalet eder. Kur'an-ı yediğini gören kimsenin, Kur'an okumak va-sıtasıyle geçindiğine delalet eder. Kur'anı hatim ettiğini gören kimse için Allah (C.C.) katında sevab kazanacağına, arzu ve temenni ettiği şeye nail olacağına delalet eder.
Bir Yahudi, rüyada Kur'an okuduğunu görse, onun hakkında dünyalığı için ona va'z ve öğüttür. Kur'an'ın azap ayeti ona dünyaca olan azap, nimet ayeti ise, dünyaca olan nimettir. '
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran okumak veya Kuran okuyan birini dinlemek, iyiliklerin, güzelliklerin, mutlulukların işaretidir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kur'an'ın kıssaları da dünyaca ibrettir. Kafirin rüyada Kur'an okuması onun imanlı olduğuna delalet etmez. Ancak, bu rüyası Kur'andan okuduğu azap ve rahmet ayetinin ifadesince o kafirin reisi bulunan kimsenin ona yapacağı muamelesiyle tabir edilir.
Kur'an'ı testi, saksı veya sedef gibi şeyler üzerine yazdığını gören kinişe zındıktır.
Bazı tabirciler, Kur'an okumak, ihtiyaçlarını görmeye ve sefalı olduğuna delalet eder, dediler.
Bir kimse, rüyada bir kavmi çıplak oldukları halde Kur'an okuyorlar görse, o kavmin sırf nefis ve hevaları arzusunda bulunduklarına delalet eder.
Rüyada Kur'an-ı Kerim üzerine yazı yazdığını gören kimse_. Kur'an-ı kendi görüşüyle tefsir eder. Hafız olmayan bir kimse Kur'an-ı ezberlediğini görse, mülke nail olur.
Kur'an dinlediğini gören kimsenin devlet ve saltanatı kuvvetli ve güzel bir sonuca erişir. Hilekarların hilelerinden de mahfuz kalır.
Rüyada yerini bilmediği bir ayet okuduğunu veya okuduğu yeri bilmediğini gören kimse, eğer hasta ise: «Müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir.» (Sûre-i Yunus, ayet 57) mealindeki ayetin işaretince Allah (C.C.) ona şifa ve afiyet ihsan eder.
Kur'an-ı diliyle yaladığını gören kimse, bir günah işler. Rüyada Kur'an okumak, çokça salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliğine delalet eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran ayetlerini Kuranın üzerinde okumak, emir, nehiy, şeref, sevinç ve yardıma işarettir.
+4 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Seyyid Süleyman: Rüyada Kur'an-ı Kerim görmek; ilim ve hikmetle tabir olunur. Kur'an-ı Kerim'e baktığını yahut okuduğunu gören ilmiyle, hikmetiyle ve adaletiyle meşhur olur. Kendisine miras kalır, selamete çıkar. İyilerden olur.
Rüyada Kur'an satın alan, malını Allah yolunda harcar. Onu bozmak; hayır değildir. Akıl azlığına ve dinde fesada işarettir. Kur'an-ı satan; ilim ve tahsilden mahrum kalır. Hakir olur.
Kirmani demiştir ki: Ehl-i Kur'an biri rüyasında Kur'an-ı açarak minber üzerine koyarsa, hayırla meşhur olur. Bir cemaatin başında bulunur. Kur'an'ın yapraklarını yiyen, onu çok okur. Dindar bir insan Kur'an sayfalarını silmek ister fakat başaramaz ise çalıştığı hıfzında muvaffak olur. Fakat, rüyayı gören dinden uzak ise, çalıştığından bir netice alamaz. Kur'an'ın yapraklarını yırtıp koparan; namazında tembellik eder. Kur'an-ı diliyle yalayıp yazılarını bozan; büyük bir günah işler. Kur'an okuyan, kimsenin yardımı olmaksızın bir işe girer. Kur'an yazılarının silindiğini görmek; hayır değildir.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında Kur'an-ı öpen, bir hayır işler. Kur'an'daki yazıları toprak üzerine yazan; dinden çıkar. Çıplak olduğu halde, Kur'an okuyan, geçimini O'ndan temin eder. Takva sahibi bir insan, Kur'an'a dayanır yahut O'nu başının üzerine koyarsa, hafız olur ve Kur'an konusunda muhteris davranır. Fesat birinin aynı rüyayı görmesi, günaha işarettir.
Mushaf-ı'nı kaybeden, ilmini ve Kur'an-ı unutur. Bir Mushafı boynuna asan, vali olur yahut kendisine bir emanet verilir. Hulasa bu rüya selamet, emniyet gibi güzel manalar taşır.
İsmail İbn-ül El Eş-as demiştir ki: Kur'an'daki ayetleri, serilen vb. bir şeyin üzerine yazan, O'nu yanlış olarak, istediği gibi tefsir eder. Mushaf'ın kendisiyle güzel bir şey konuştuğunu görmek; hayırdır. Konuşmada şerre işaret eden bir söz varsa, rüya iyi değildir. Kur'an'ın elinden düştüğünü veya alındığını gören, vazifedeyse azl edilir. Rüya sahibi, vazifede değilse rüya hayra yorulmaz.
Cafer-i Sadık demiştir ki: Bu rüya şunlarla tabir olunur: İlim, hikmet, miras, emanet, helal kazanç, hüküm ve kuvvet.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cahil bir şahıs rüyada Kuran okuduğunu görse, ölür. Çıplak olarak Kuran okuduğunu gören kimsenin nefsinin isteklerine uyduğuna işarettir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Seyyid Süleyman: Rüyada Kur'an-ı Kerim görmek; ilim ve hikmetle tabir olunur. Kur'an-ı Kerim'e baktığını yahut okuduğunu gören ilmiyle, hikmetiyle ve adaletiyle meşhur olur. Kendisine miras kalır, selamete çıkar. İyilerden olur.
Rüyada Kur'an satın alan, malını Allah yolunda harcar. Onu bozmak; hayır değildir. Akıl azlığına ve dinde fesada işarettir. Kur'an-ı satan; ilim ve tahsilden mahrum kalır. Hakir olur.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kuranı hatim ettiğini gören kimse için Allah (C.C.) katında sevap kazanacağına, arzu ve temenni ettiği şeye nail olacağına işarettir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kirmani demiştir ki: Ehl-i Kur'an biri rüyasında Kur'an-ı açarak minber üzerine koyarsa, hayırla meşhur olur. Bir cemaatin başında bulunur. Kur'an'ın yapraklarını yiyen, onu çok okur. Dindar bir insan Kur'an sayfalarını silmek ister fakat başaramaz ise çalıştığı hıfzında muvaffak olur. Fakat, rüyayı gören dinden uzak ise, çalıştığından bir netice alamaz. Kur'an'ın yapraklarını yırtıp koparan; namazında tembellik eder. Kur'an-ı diliyle yalayıp yazılarını bozan; büyük bir günah işler. Kur'an okuyan, kimsenin yardımı olmaksızın bir işe girer. Kur'an yazılarının silindiğini görmek; hayır değildir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim üzerine yazı yazdığını gören kimse. Kuranı kendi görüsüyle tefsir eder.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında Kur'an-ı öpen, bir hayır işler. Kur'an'daki yazıları toprak üzerine yazan; dinden çıkar. Çıplak olduğu halde, Kur'an okuyan, geçimini O'ndan temin eder. Takva sahibi bir insan, Kur'an'a dayanır yahut O'nu başının üzerine koyarsa, hafız olur ve Kur'an konusunda muhteris davranır. Fesat birinin aynı rüyayı görmesi, günaha işarettir.
Mushaf-ı'nı kaybeden, ilmini ve Kur'an-ı unutur. Bir Mushafı boynuna asan, vali olur yahut kendisine bir emanet verilir. Hulasa bu rüya selamet, emniyet gibi güzel manalar taşır.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Hafız olmayan bir kimse Kuranı ezberlediğini görse, mülke nail olur. Kuran dinlediğini gören kimsenin devlet ve saltanatı kuvvetli ve güzel bir sonuca erişir.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
İsmail İbn-ül El Eş-as demiştir ki: Kur'an'daki ayetleri, serilen vb. bir şeyin üzerine yazan, O'nu yanlış olarak, istediği gibi tefsir eder. Mushaf'ın kendisiyle güzel bir şey konuştuğunu görmek; hayırdır. Konuşmada şerre işaret eden bir söz varsa, rüya iyi değildir. Kur'an'ın elinden düştüğünü veya alındığını gören, vazifedeyse azl edilir. Rüya sahibi, vazifede değilse rüya hayra yorulmaz.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cafer-i Sadık demiştir ki: Bu rüya şunlarla tabir olunur: İlim, hikmet, miras, emanet, helal kazanç, hüküm ve kuvvet.
+3 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kur'an-ı Kerim görmek ne anlama gelir?

Kur'an-ı Kerim: İlim, hikmet, doğruluk ve açık sözlülükle yorumlanır. Kur'an okuduğunu veya Kur'an'a baktığını gören halk arasında ilim, hikmet ve adaletiyle şöhret bulur. Kişi buna uygun değilse rüya o toplum için geçerlidir. Böyle bir rüya o kişiye miras kalacağını da gösterir.
Hafız olmayan bir kimse Kur'an ezberlediğini görse, mal sahibi olur. Rüyasında Kur'an dinlediğini gören kişinin devlet ve saltanatı kuvvetli ve güzel bir sonuca erişir. Rüyada yerini bilmediği bir ayet okuduğunu veya okuduğu yeri bilmediğini gören hasta ise, Allah ona şifa ve afiyet ihsan eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada yerini bilmediği bir ayet okuduğunu
veya okuduğu yeri bilmediğini gören kimse, eğer hasta ise Allah (C.C.) ona şifa ve afiyet ihsan eder.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran-I Kerim Görmek

Rüyada Kuran ayetlerini Kur anin üzerinde okumak, emir, nehiy, seref, sevinç ve yardima isarettir.
Bir kimse rüyada Kur an i Kerimi mushafsiz olarak asikare okudugunu görse, o kimsenin davasinda hakli olduguna ve üzerinde olan emaneti eda eden, iyilikle emir ve kötülükten nehyeden birisi olduguna isarettir.
Rüyada Kur an i Kerimden kendisine bir sey verildigini ve elinde Kur an i Kerimden bir ayet oldugunu gören kimse, o ayet ve Kur anda olan seyi hafizasinda tutsun.Kişinin her türlü sıkıntıdan kurtulacağına ve inancı sayesinde istediği duruma geleceğine işarettir. Çok iyi bir rüyadır.
Eger o ayet rahmet veya müjde hakkinda ve o kimse de o vasiyet geregince amel eder ise Allah (C.C.) tarafindan menfaat elde edecegine isarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Kitabı Görmek
Rüya sahibinin şefaat bulmasına, huzur içinde yaşamasına, dinine bağlı bir kul olmasına, güzel hareketlerine ve iyi niyetlerine delalet eder.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Eger ayet azab hakkinda ise, o kimsenin isledigi bir günahtan dolayi görecegi ceza ve azapla korkutulmasina isarettir. Bir kimse rüyada Kur an okudugunu ve manasini anladigini görse, o sahsin akilli birisi olduguna ve Allah (C.C.) in ona akil ve zeka verdigine isarettir.
Bir sahis rüyada kendisine Kur an okudugunu, hayir ve hikme telkin edildigi halde bunlari kabul etmedigini görse, o kimsenin giriftar olacagi eza veya hak tarafindan düsecegi azaba isarettir. Cahil bir sahis rüyada Kur an okudugunu görse, ölür. Çiplak olarak Kur an okudugunu gören kimsenin. nefsinin isteklerine uyduguna isarettir. Kur an i yedigini gören kimsenin, Kur an okumak vasitasiyle geçindigine isarettir.
Kur-an'ı hatim ettigini gören kimse için Allah (C.C.) katında sevap kazanacagina, arzu ve temenni ettigi seye nail olacagina isarettir. Bazi tabirciler, Kur'an okumak, ihtiyaçlarini görmeye ve sefali olduguna isarettir, dediler.
Bir kimse, rüyada bir kavmi çiplak olduklari halde Kur an okuyorlar görse, o kavmin sirf nefis ve hevalan arzusunda bulunduklarina isarettir. Rüyada Kur an i Kerim üzerine yazi yazdigini gören kimse. Kur an i kendi görüsüyle tefsir eder. Hafiz olmayan bir kimse Kur an i ezberledigini görse, mülke nail olur.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kuranı güzel bir ses ve makamla okusa, izzet, yücelik ve güzel bir şöhrete erişir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kur an dinledigini gören kimsenin devlet ve saltanati kuvvetli ve güzel bir sonuca erisir. Rüyada yerini bilmedigi bir ayet okudugunu veya okudugu yeri bilmedigini gören kimse, eger hasta ise Allah (C.C.) ona sifa ve afiyet ihsan eder.
Kur an i diliyle yaladigini gören kimse, bir günah isler. Rüyada Kur an okumak, çokça salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliGine isarettir.
Rüyada Kur an veya ondan bir sey okudugum gören kimse, izzet ve yücelige erisir. Eger günahkarsa Allah (C.C.) onun günahini af ve tövbesini kabul eder, fakirse zengin, borçlu ise, borcunu öder. Sahitlik yapacak ise, dogru sahitlik yapar. Veya yaninda bulunan emaneti sahibine teslim eder.
Kur an i güzel bir ses ve makamla okusa, izzet, yücelik ve güzel bir söhrete erisir. Harflerini tahrif ederek Kur an okudugunu gören kimse, Hakktan döner ve ahdine hiyanet eder Eger okudugunun ne oldugunu bilmezse, bazen o kimse yalan yere sahidlik yapar veya bilmedigi seyi söyler.
Kur an okurken insanlarin kendisini dinledigini gören kimse, bir ise memur olur ve o isteki selahiyetine göre emrettigi ve nehyettigi seyler kabul edilir. Rüyada ekseriya ölü üzerine okunan süreleri okumak, hastanin ölümüne isarettir.
İyiliklerin, güzelliklerin, mutlulukların işaretidir. Çok hayırlı olan bu rüya, Tanrı nın rüya sahibini koruduğunun da işaretidir.
Rüyada Kur an i Kerim i okuyan kurralari görmek, kavmin serefli ve reislerine isarettir. Bundan dolayi bir kimse bir takim kurralan bir yerde toplu bir sekilde görse o yerde insanlarin sereflilerinden, bir cemaat toplanir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran-ı Kerim görmek, okumak ne anlama gelir?
Rüyada Kuran okumak, üzüntü ve kederden kurtulunacağı anlamını taşır. Alimler rüyada Kur'an-ı Kerim okumayı farklı şekillerde yorumlamışlardır. Rüyada Kuran görmek, güzel şekilde yorumlanır. Mutluluk anlamı taşıyan bu rüya rüya sahibine mutluluk getirir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA BİRİNİ KUR’AN OKURKEN GÖRMEK
Rüyada Kuran okuyan birini görmek, okuyan kim ve hangi ayeti okuyor olursa olsun oldukça hayırlı ve güzel bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi tüm hastalıklarından kurtulur, eğer bir müşkülü varsa Allah yakın zamanda o sıkıntısını giderecek bir yardım gönderir. Rüyada Kuran okuyan kişi daima doğru söyleyen, özü sözü bir olan kişidir. Bu nedenle rüya sahibi, gerçek hayatta öyle bir adamla karşılaşır veya kendisi eğer hatalar yapıyorsa, tüm yanlışlarından tövbe ederek doğru yolu bulur.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA KUR’AN OKUMAYA ÇALIŞMAK
Rüyada Kuran okumaya çalışmak, dini ve manevi hayatınızla alakalı kapsamlı değişimler yaşayacağınıza delalet eder. Rüyada kuran okumaya çalışmak tabiri doğrultusunda dini yaşantınızla alakalı birçok şey değişmeye başlayabilir. Özellikle daha muhafazakar ve aile inançlarınız konusunda daha tutucu olabilirsiniz. Rüyada kuran okumaya çalışmak aynı şekilde sosyal yaşantınızda da dini yaşantınızın etkilerinin görüleceğine delalet eden bir tabirdir. Bu yüzden sosyal yaşantınızı dini yaşantınız doğrultusunda yeniden şekillendireceğinizi söylemek yanlış olmayacaktır.
Rüyada Kuran okumaya çalışmak, tüm bunların yanı sıra manevi açıdan eskiden hiç olmadığınız kadar kuvvetli hissedeceğinize delalet eder. Rüyada kuran okumaya çalışmak aynı şekilde sosyal hayatınızdaki olumsuzlukların da günden güne sizi son derece etkilemekte olacağına delalet eder. Rüyada kuran okumaya çalışmak tabirince özellikle sosyal yaşantınızda ciddi meselelerle yüz yüze geleceğinizi söylemek doğru olacaktır. Rüyada okumaya çalışmak bir diğer anlam doğrultusunda çevrenizdeki insanları dini ve manevi açıdan beslemeye özen göstereceğinize de delalet eder. Bu yüzden manevi açıdan daha zengin hissedeceğinizi söylemek rüyada Kuran okumaya çalışmak tabirince doğru olacaktır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA KUR’AN OKUMAK İSTEYİP OKUYAMAMAK
Rüyada kuran okumak isteyip okuyamamak, çileli durumlarınızın bitmek bilmemesine delalet etmektedir. Sizi hayırlı adımları atmaktan alıkoyacak olan kişilerin bilgisini verir. Hiç hoşunuza gitmeyecek olan haberleri alacağınızın da bilgisini aktarmaktadır. Heyecanınızı yok edeceğinizin bilgisini verir ve elinizi attığınız işlerden olumsuz haberlerle döneceğinizi de gösterir. Problemlerin sürekli olarak artması manasına gelecek olan bir rüya olarak aktarılacaktır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA KUR’AN MEALİ OKUMAK
Rüyada kuran meali okumak, problemsiz ve huzurlu bir dönemin içerisinde yer alacağınızın bilgisini verir. Endişelerinizin yok edilecek olmasına tabir edilmektedir. Dini olarak eksiklerinizi tamamlayarak, ibadetlerinizi de yerine getireceğinizin bilgisini vermektedir. İşlerinizin açık olmasına delalet eder ve parlak dönemlerin sizden yana olmasına tabir edilmektedir. Her türlü engelin önünüzden çekileceğini ifade eder ve çilelerinizin ise yok olmasına tabir olur. İşlerinizin hayırla ilerleyecek olmasına delalet eder ve dileklerinizin gerçekleşecek olmasına tabir edilmektedir. Büyük kolaylıkların ve avantajların sizi bulacak olmasına delalet etmektedir. Sancılı dönemlerinizin yok edilecek olmasına delalet eder ve aydınlıkla ilerleyeceğinizin de bilgisini verir. Rüyada kuran meali okuyup dinlemek, umudunuzun daima yüksek olmasına delalet etmektedir. Engellerden de arınacağınızın haberini veren rüyalardan birisi şeklinde tabir olacaktır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA ÖLÜYE KUR’AN OKUMAK
Rüyada ölüye Kur’an-ı Kerim okuduğunu görmek, sevap kazanmak ve ölmüşler için hayır işlemek anlamına gelir. Yakın zamanda evinizde dua okutabilir ya da başkalarına yardımda bulunabilirsiniz. Yaptığınız yardımlar karşılığını bulur ve manevi yönden kendinizi çok daha güçlü hissedebilirsiniz. Dini yönden size yol gösteren kişiler ile birlikte ortak hayır işleyebilirsiniz. Rüyada ölmüş birine Kur’an okumak, aynı zamanda sağlık ve sıhhatin yerinde olmasına, uzun bir ömür geçirmeye yorumlanır. Yakın zamanda beklediğiniz bir haber artık gelebilir. Özellikle hasta olan biri varsa onunla ilgili müjdeli haberler alabilirsiniz. Hem siz hem de sevdikleriniz açısından hayırlı gelişmeler olabilir ve gelen haberler sayesinde içinize adeta serin su serpilir.
Rüyada başkasının ölüye Kur’an okuması, yakın çevrenizde yardıma muhtaç birine yardım etmek anlamına da gelir. Mesela sizinle dertleşmek ya da yardım talep etmek isteyen biri olabilir. İnsanlar sizin ne kadar iyi niyetli ve ne kadar hayırsever bir insan olduğunuza dair çok güzel yorumlarda bulunabilirler ve bu duyduğunuz şeyler sizin çok hoşunuza gidebilir. Başkaları tarafından övgüyle karşılanabilirsiniz. Sizi başkalarına çok iyi anlatabilirler.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA MEZARLIKTA KUR’AN OKUMAK
Rüyada mezarlıkta Kuran okumak, ailesinden ya da yakın çevresinden alacağı kötü bir habere delalettir. Eski anlamlar barındırmasına göre rüyada mezarlıkta Kuran okumak imgesi yakın arkadaş çevresinden birinin kayıp haberinin alınabileceğini ifade eder. Bu haber ile birlikte rüyayı gören kişinin büyük çapta bir şok yaşayacağını söylemek yanlış olmaz.
Rüyada mezarlıkta Kuran okumak Allah’ın sevdiği kullardan olmaya, yaşanacak güzel hayata ve mutlulukların daimi olmasına, sabretmeye ve şükretmeye delalet eder. Rüyada mezarlıkta Kuran dinlemek ise ölenlerin ruhlarının şad olmasına, sabırlı olmaya ve şükretmeye, hayata sıkı sıkı tutunmaya ve dua etmeye yorulur.
Tüm bunlara ek olarak rüyada mezarlıkta Kuran okumak, geçmişte aileden kayıp edilen yakınların ya da akrabaların rüyayı gören kişinin dualarına ya da kuranına ihtiyacı olduğunu ifade eder. Rüyada mezarlıkta Kuran okumak tabirine göre kişinin yakınları tarafından özlendiğini söylemek de doğru olacaktır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
RÜYADA KUR’ANI YANLIŞ OKUMAK
Hata içerisine düşeceğinizin bilgisini verir ve ümidinizin de kırılacak olmasına delalet etmektedir. Rüyada kuranı hatalı okumak, mutsuz hale geleceğinizin bilgisini verir. Tartışmaların içerisine girecek olmanıza delalet etmektedir. Çözüm içerisine girmeye çalışacağınızın haberini verir ve çilelerin de artacak olmasına tabir edilecektir. Hayırsızlık içerisinde olacağınızın haberini verir ve hedeflerinizi de gerçekleştiremeyecek olmanıza delalet etmektedir. Sıkıntılarınızın giderek artması manasına gelirken, moralinizin de yerle bir olacağını gösterir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
KUR’AN OKUMAK İLE İLGİLİ FARKLI RÜYALARIN TABİRLERİ
Rüyada Kuran Okumaya Ezberlemeye Çalışmak
Rüyada kuran okumaya ezberlemeye çalışmak, yakın bir süre içerisinde kendinizi inandığınız değerlere adayacağınıza delalet eder. Rüyada kuran okumaya ezberlemeye çalışmak tabirince özellikle değerlerinizi dolu dolu yaşayacağınızı ve bundan son derece keyif alacağınızı söylemek yanlış olmaz. Rüyada kuran okumaya ezberlemeye çalışmak bir diğer anlam doğrultusunda hayatınızı daha samimiyet odaklı yaşayacağınıza da delalet eder. Bu yüzden çevrenizdeki insanlarla özellikle de arkadaşlarınızla daha uzun süreli ya da uzun soluklu ilişkiler kuracağınızı söylemek doğru olacaktır. Rüyada kuran okumaya ezberlemeye çalışmak kısaca bazı şeylerin değişmek üzere olduğuna delalet eden bir tabirdir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Camide Kuran Okumaya Çalışmak
Rüyada camide kuran okumaya çalışmak, dini olarak kendinizi daha iyi hissedeceğinize delalet eder. Rüyada camide kuran okumaya çalışmak tabirince özellikle dini yaşantınızda daha net tavırlar sergileyeceğinizi söylemek yanlış olmaz. Rüyada camide kuran okumaya çalışmak aynı şekilde ailenize de aynı değerleri ve yargıları yansıtacağınızı da simgeler. Rüyada camide kuran okumaya çalışmak özet geçmek gerekirse dini yaşantınızdaki bazı sorunsalların üstesinden aile yardımı ile geleceğinize yorulur.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran okumaya çalışan birini görmek
Olumlu adımları atmaya başlayacağınızı ve hayatınızın da bu bağlamda iyi yerlere geleceğini ifade eder. Bir başkasından yardım göreceğinizi ve iyi bir yola gireceğinizi simgelemektedir. Huzurunuzun tam ve yerinde olması manasına geleceği gibi, sizler için de rahatsız edici tüm hususların silinmesi manasına gelecektir. Bununla birlikte beklemediğiniz bir anda sizleri sarıp sarmalayacak olan manevi bir desteğin farkına varacağınıza da işaret edecektir. Hayat şartlarınızın kötüleşmesinden ziyade, umduğunuzdan daha iyi bir hale geleceğini de göstermektedir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran okumaya çalışmak ve başarmak
Aklınıza koyduğunuz her ne varsa hepsini gerçekleştireceğinize yorumlanacaktır. Dünyevi konulardan daha çok ahret yaşantısı için gayret gösterecek olmanıza yorumlanır. Beklediğiniz gibi gidecek olan işlerin size fayda getirmesi anlamına gelmektedir. Rüyada Kuran okumaya çalışmak ve başarmak, problemsiz ve rahat bir süreçten geçeceğinizi ifade ederken, işlerinizin de yolunda gideceğini simgelemektedir. Anlamsız gelen şeylerden sıyrılmaya başladıkça, hayatın sizin için daha güzel bir hale geleceğinin de haberini vermektedir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran Okuduğunu Görmek
Rüyasında Kuran okuyan kişi, kadri kıymeti yüksek bir âlim olur. Bu rüya hayırlı ilimle meşgul olmaya, eğer okuduğu ayeti tamamlamışsa, çok güzel bir ölümle dünyadan göçeceğine ve ahiretinin iyi olacağına delalettir. Rüyada merhamet ile ilgili ayetler, gerçekte de rahmete kavuşmaya, affedilmeye, eylemlerinde, sözlerinde daima doğru ve dürüst olmaya; azap ayetlerini okumak ise Allah’tan korkması gerektiğine, yaptığı günahlardan kurtulmak için tövbe etmeye işarettir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran’ı Hatmettiğini Görmek
Rüyasında Kuran’ı hatmeden kişi, çok büyük ve üstün bir makama gelir bu rüya aynı zamanda hayatı boyunca helal yollardan geçimini kazanan, tüm yasaklara uyan, ahlaklı ve Allah’tan korkan bir adamdır. Bu rüyayı gören kimse, eğer çok büyük bir dileği varsa tez zamanda bu arzusuna kavuşur. Eğer sıkıntısı varsa kısa sürede tüm sıkıntılarından kurtulur.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Adetliyken Kuran Okumak
Kişi, pek hoş karşılanmayacağı, bazı kişiler tarafından kınanacağı ve kendisini savunmak zorunda kalacağı bir duruma düşecek, bir türlü güzel ve kesin bir çözüm bulup bu durumdan kurtulamayacak, birbiri ardına çıkacak dedikodular ve yaşanacak tartışmalarla daha sıkıntılı bir kişi olacak ve uzunca bir süre kendisini düze çıkartıp rahat bir nefes alamayacak demektir. Rüyada sarhoşken kuran okumak, rüya sahibinin, kendisini seven ve değer veren kişilerin tepki göstereceği bir işe gireceğine, rakiplerine kızmasına ve onlarla arasına duvar örmesine sebep olan davranışları huy edineceğine, önündeki engelleri aşamayacağına ve rahatsızlıklarla boğuşacağı bir döneme gireceğine alamettir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cenazede Kuran Okumak
Alınan sorumluluğun tam anlamıyla yerine getirilmemesinden ötürü çok kısa sürecek bir çalışmanın araya sorunların da girmesiyle daha da uzayacağına, bu yüzden hem moral kaybına hem de hayal kırıklığına yol açılacağına, atılacak adımların boşa çıkacağına, sevilen bir kişi ile ters düşüleceğine ve bazı tartışmaların ortasında kalınacağına yorulur. Rüyada türbede kuran okumak, yakın bir akrabanın yaşayacağı kötü bir olaya tepki göstermek için ve yalnız olmadığını ortaya koymak amacıyla başının sıkıştığı bir anda yardımına koşulacağına ve ruhsal olarak kötü bir durumda bulunulacağına rivayet edilir. Rüyada sinagogda kuran okumak, yeni bir işe girileceğine, bu işle birlikte uzunca bir süre boyunca yetecek kadar sorunla karşılacağına ve sevilen bazı akrabalarla beklenmedik bir sebepten ötürü tartışılacağına yorumlanır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuran-ı Kerim Görmek
Rüyada kuran görmek, iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir.
Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya sahibinin Tanrı tarafından i korunduğunun işaretidir. Hasta bir kimse rüyasında Kuranı Kerimi görürse, hastalıktan kurtulur.
Kuranı Kerimi satın aldığını görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur.
Mushaf-ı Şerifi görmek ilim ve hikmete, mirasa, emanete, hüküm ve kuvvete, helal rızka; aydınlık ve dosdoğru istikamete, dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere;
Mushaf bazen bağ ve bahçeye, bostana, iç açıcı yerlere,
Kendisine Kurandan bir şey verildiğini yahut elinde Kuran-ı Kerimden bir ayet olduğunu gören kimse, bu ayeti aklında tuturak, manasına bakmalıdır
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerimi Arapça Okumak
Her işi hakkıyla yapmak ve özü, sözü doğru biri olarak tanınmak, yanında çalıştırdığı insanlara yardımcı olmak, kazancını herkesle paylaşmak, eli açık biri olarak tanınmak demektir. İyilik yapmanın, herkese sevgiyle davranmanın doğruluğuna inanan rüya sahibinin Allah’ın sözünden çıkmadığına işarettir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Hasta Birine Kuranı Kerim Okumak
Allah yolundan asla ayrılmayan rüya sahibinin kendisine verilen öğütleri dinleyerek hareket edeceğine, büyüklerine karşı saygılı ve vefalı biri olacağına, yoksul birine hayrı dokunacağına, sevaplarıyla Allah’ın sevgisini kazanacağına delalettir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Evde Kuranı Kerim Okuyan Kadınlar Görmek
Geçim sıkıntısından kurtulacak olan rüya sahibinin evlatlarını daha iyi koşullarda yetiştirecek olmasına, fenalıklardan kurtulmasına, kötü niyetli birini kendi tuzağına düşürmeye, düşmanlara galip gelmeye, borçlu olanlar için rahatlamaya tabir edilir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Okunduğunu Duymak
Rüya sahibinin rüyasında kuranı kerim okunduğunu duyması bugüne kadar çektiği sıkıntılardan kurtulmak için ettiği tüm duaların nihayet karşılık bulacağına delalet eder. Rüya yorumcularına göre kuran dinletisi duymak kısa sürede hane içinde sevinçle karşılanacak haberler almaya, zengin ama kibirli olmayan bir eşe sahip olmaya yorumlanır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Satmak
Rüyasında kuranım kerim sattığını gören kimsenin ticarette haram iş yapmamak ve kazancını helal yollardan elde etmek anlamına gelmektedir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Çalmak
Rüya sahibinin rüyada kuranı kerim çaldığını görmesi kötüye yorumlanmaktadır. Rüya sözlüğü yorumcularına göre kötü bir çevreden, kişiye yanlış öğütler veren bir tanıdıktan uzaklaşmak, kalbindeki doğrulara göre hareket etmek anlamına gelmektedir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Annenin Kuranı Kerim Okuduğunu Görmek
Rüya sahibinin başına rüyasında annesinin Kuranı Kerim okuduğunu görmesi, başına ne gelirse gelsin asla ailesine verdiği değeri eksiltmeyeceğini ve onların hayır dualarını alacağını delalet eder. Aynı zamanda anne ve babasına saygıda kusur etmediği gibi, işlerinin de yolunda gideceğini yorumlanır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Elinde Kuranı Kerim Tutmak
Rüya sahibinin rüyada elinde kuranı kerim tuttuğunu görmek, çocuğu olmayan kimselerin muratlarına ereceklerine, evladı olanların onların başarılarıyla duygulanacaklarına, anne ve babadan alınacak hayır dualarına, iyilik yapıp, iyilik bulmaya yorumlanır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Birine Kuranı Kerim Okumak
Rüya sahibinin rüyada bir başkasına Kuranı Kerim okuduğunu görmesi zor günler yaşayan, bir türlü sıkıntılarından kurtulamayan bir tanıdığın durumundan üzüntü duyarak ona el uzatacağına delalet eder.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Camide Kuranı Kerim Okumak
Rüya tabiri yorumcularına göre, rüyada camii içerisinde kuranı kerim okuduğunu ören rüya sahibinni Allah’ın lütfuna erişmeye, hayırların en güzeline kavuşmaya, her muradın gerçek olmasına, müjdeli haberlere alacağına delalet eder. Rüya sahibinin elinin her zaman bol olacağına işaret edilir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Bulmak
Rüya sahibinin rüyasında Kuran- ı Kerim bulduğunu görmesi, rüya tabiri yorumcularına göre, kötü giden hayatına isyan eden rüya sahibinin kendisine el uzatan, doğru yolu gösteren biriyle karşılaşacağına ve bundan sonraki yaşamında daha huzurlu bir hayat sürecek olmasına tabir edilir. Hatalardan vazgeçecek olmaya ve Allah’ın hoşuna gidecek işler yapmaya yorumlanan rüya, hoşgörüsüyle, alçak gönüllülüğü ile herkesin beğenisini kazanan biriyle yuva kuracak olmaya, şefkat görmeye delalet eder.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Kursuna Gitmek
Rüyada sahibinin Kuran-ı Kerim öğrenmek için kursa gittiğini görmesi rüya sözlüğü yorumcularına göre; kişinin doğru yolu bulacağına, müjdeli haberler alacağına, hayatının iyi yönde değişeceğine ve kişinin hayatında güzel şeylerin olacağına delalet eder.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Hediye Almak
Rüya sahibinin ilim ve irfan sahibi kişilerden ya da aile büyüklerinden öğüt alacağı ve bu öğütleri kulağına küpe yağacağı anlamına gelir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Bir kimsenin rüyada kendisini eliyle bir Mushaf-i Şerifi yırttığını ve parçaladığını görmesi, o kimsenin Allah (C.C.)in inzal ettiği şeyi veya ondan bir kısmım inkar etmesine işarettir.
Rüyada kuranı kerim görmek, rüya sahibinin hayatta her daim hayırların en güzellerini bulmasına, kısmetin açık, şansın da hayat boyunca rüya sahibinden yana olmasına, aile içinde büyük ve kötü hastalıklar yaşanmamasına, uzun bir ömre, rızkın hiç eksik olmamasına, yapılan hayır işleri ve sevaplar nedeni ile Allah’ın lütuflarına ermesine delalet eder. Rüyasında kuranı kerim gören kişinin yüzü hep gülecek, işleri de her zaman yolunda gidecektir. Bu kişi için Allah katında makbul ve kalbi temiz olduğu yorumu yapılır ve bu rüyayı da herkes göremeyeceği için saflığı sayesinde gördüğü şeklinde değerlendirilir. Rüyada kuranı kerim bazen de rüya sahibi için yeşillikler ve kuş sesleri içinde, kedicikler, köpekcikler arasında geçirilecek doğal ve huzurlu bir yaşama tabir edilir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Tefsir Etmek
İnsanlığa yapılacak büyük bir yardıma, gelecek nesillere bırakılacak önemli eserlere alamet eden rüya, her konuda yüzün güleceğini, kişinin kalp temizliği ve iman gücüyle her zaman huzur içinde yaşayacağına, her işinde hayırla karşılaşacağına, kötülüklerden uzak olacağı gibi, kendisine kötülük yapanları da affedeceğini bildirir. Rüya sahibinin ilim irfan sahibi biri olduğunu ifade eden rüya, imanı eksik insanlara Kuranı Kerim hakkında bilgi vermek, bu insanların inançlarını kuvvetlendirmelerinde onlara yardımcı olmak anlamına gelir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Kuranı Kerim Tefsiri Okumak
Körü körüne inanç sahibi olunmadığını ve kişinin imanını kuvvetlendirmek için her fırsatı değerlendirdiğini, iyi bir ahlaka sahip olduğunu bildirir. Geleceğin güzel haberlerle dolu olacağını, kazançta sıkıntı yaşanmayacağını, eve giren paranın bereketinin artacağını ve evlatlardan görülecek iyilikler sayesinde mutlu olunacağını bildirir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada kuran okumak
Rüyada kuran okumak en hayırlı, en güzel rüyalardan biridir. Kişinin inandığı şeylere bağlı olduğu ve her daim bolluk bereket içinde olduğunu anlatır.
Rüyada kuran okumak; huzur, bolluk, bereket, esenlik ile tabir edilir. Kişinin huzurlu olması, ruhunu doyurması ve Allah katında ulvi bir kişi olduğuna delalet eder. Her zaman görülebilecek bir rüya değildir. Şansın ve bahtın açık olduğuna işaret eder. Ayrıca rüyada kuran okumak tüm günahlarının af olduğu şeklinde de tabir edilir.

Rüyada kuran okumaya çalışmak; rüyada kuran veya ondan bir şey okumak şeref, şan ve yücelik demektir. Okumaya çalışmak bile iyidir, sizin gayretinizi gösterir. Ölüler için şifa ve rahmet anlamına gelir.

Rüyada mealini okumak; Güzel bir rüyadır. Allah'ın hayrına ve sevabına nail olma anlamına gelir.

Rüyada abdestsiz kuran okumak; hoşlanmadığınız ve genellikle huzursuzluk çıkaran insanlardan uzaklaşacağınıza, böylece kafanızın daha rahat olacağına delalet eder.

Rüyada abdest alıp kuran okumak; günahların affedileceğine, refaha ve sevenecek olaylar yaşanacağına delalet eder.

Rüyada kuranı yanlış okumak; kuranı eksik veya yanlış okuduğunu görmek bazı konularda daha fazla bilgi sahibi olmanız gerektiğine, sıkıntılarınızın yakın bir zaman içerisinde hafifleyerek geçeceğine ve bu rüyayı gören kişinin kimseye bilerek isteyerek zarar vermediğine işaret eder.

Rüyada mezarlıkta kuran okumak; rüya sahibinin istediği güzel ve anlamlı bir işe el atacağı manasına gelir. Kişinin bu iş sayesinde tecrübe kazanarak, daha çok bilgi sahibi olarak maddi anlamda iyi kazançlar elde edeceği ve işlerinin her geçen gün daha da büyüyeceği şeklinde yorumlanır. Ayrıca bazı dost ve akrabaların yardımı ile her şeyin daha düzene gireceğine delalet eder.

Rüyada kuran dinlemek; kuran okuyan bir kimseyi dinlediğini görmek güzellik ve iyilik ile tabir edilir. Rüya sahibini bekleyen güzel günlerin kapıda olduğuna işaret eder. Kişinin ömrünün güzel olacağına, hayırlı bir evlat olacağına ve uzun ömürlü olacağına işaret eder.

Rüyada cenazede kuran okumak;  rüya sahibinin sorumluluklarını yerine getirmesi şeklinde tabir edilir.

Rüyada Kuranı Kerim taşıdığını görmek; elinde düzgün bir şekilde taşımak ve boynuna asarak taşımak devlet kurumlarından birinde üst mercide olmak ile tabir edilir. Kişinin işlerinin iyiye gideceğine ve yükseleceğine delalettir.

Rüyada Kabe'de Kuran okumak; hayırlı bir rüyadır. Hayatınızı kıskanan kimselerin varlığına rağmen her daim korunduğunuzu ve kötülüklerin size işlemediğini anlatır. Huzurlu, mutlu bir aile hayatınızın olacağına ve hanenizde her zaman bolluk-bereket olacağına işaret eder.

İlgili rüyalar

+3 oy
2 yorum 63 okuma
Yunus şahin 7 Şubat Rüya kategorisinde Yunus şahin Karabasan (401 puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 23 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (151k puan)   yazdı
+3 oy
0 yorum 38 okuma
Arşiv 30 Nisan 2016 İstihare kategorisinde Arşiv Rüya Ustası (49.6k puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 19 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (151k puan)   yazdı
0 oy
1 yorum 26 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (151k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 17 okuma
Mirac 24 Haziran Rüya kategorisinde Mirac Rüya Ustası (53.2k puan)   yazdı
+1 oy
70 yorum 31 okuma
mustafaharputi 9 Haziran Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+1 oy
36 yorum 47 okuma
+1 oy
53 yorum 41 okuma
+1 oy
41 yorum 34 okuma
+1 oy
80 yorum 83 okuma
mustafaharputi 9 Mayıs Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.9k rüya

82.7k yorum

26.5k düş-ünce

4.4k üye

103 Aktif
5 Üye ve 98 misafir
Bugün : 34635
Dün : 28782
Toplam : 17243409
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 1202 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 172 e
  3. Karga Karga - 113 e
  4. Sibel Atasoy Sibel Atasoy - 51 e
  5. Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi - 35 e
  6. Yaren1989 Yaren1989 - 30 e
  7. Hypnos Hypnos - 27 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...