Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
191 okuma
Rüya kategorisinde Rüya Bilgesi (120k puan)
Rüyamda kalabalık bir mutfaktayım. Akrabalar vardı genelde sanırım ya da konu komşu. Bana bir dilim elma veriyor ama kabuğu var üstünde. Sonra yıkamamıştık diyor sen yine de kabuğunu kesip öyle ye diyor. Bıçak aranıyorum mutfakta buluyorum , soymaya başlıyorum elma diliminin kabuğunu. O sırada çocuklar falan girip çıkıyor, başka birileri masada ayakta sohbet ediyor. Soymuştum hatırladığım. Yedim mi bilmiyorum.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+2 oy
Astral Gezgini (103k puan)
Merhaba,

Gerçek hayatta geleceğe yönelik yatırımlar yapıyor olabilirsiniz. İstediğiniz yaşam standartlarına ulaşmak için çok çalışmanızın gerektiğinin habercisidir bu rüya. Gelecek zamanlarda maddi anlamda tüm istek ve arzularınıza kavuşacaksınız.

Hayırlara vesile olsun.

Sevgiler,
Rüya Bilgesi (120k puan)
Elma bilgidir. Bir de o açıdan değerlendir.
Elma yedim deyince başka birşey anlayacaktık hani, öyle demiştiniz Karga bey. Ne diyelim hayır olsun, enteresan bir rüya olmuş :)
Rüya Bilgesi (120k puan)
O da var tabi de. Elma orada bilgi ağacı yine. Kimine göre adem ile havva seviştiği için kimine göre de bilgi ağacını çözdükleri için atılıyor cennetten.

Tabi benim bu konuda bambaşka bir teorim var. Anlatayım mı?
Benim de başka bir fikrim var ama önce siz anlatın. Teorinizi beğenirsem susacağım. Yoksa benimkini dinleyeceksiniz :)
+2 oy
Rüya Bilgesi (120k puan)
Benim teorim şu:

Eskiden insanların tümü şaman gibi, an'da yaşayan varlıklardı. Özellikle bu dönem avcı toplayıcı döneme denk geliyor. Bunlar doğanın bir parçasıydılar, biriktirme yapmıyolardı. Her şeyi enerjisel olarak algılayıp bir nevi cennet gibi uyumlu bir şekilde yaşıyorlardı çevreleri ile. Sonra yağmacı dediğimiz inorganik varlıklar bunlara zihinlerini (yani bilgiyi, isim takmayı, tanım yapmayı, kaygıyı, kini, nefreti vs vs) verdiler ve o andan itibaren insanoğlu artık cennetinden çıkmış oldu elma ağacından bilgiyi çaldıkları için.

Elbette sonra bu dinsel anlatımlara da yansıdı.

(Teorim hoşuna gittiyse yağmacıların karşılığında bize ne verdiklerini de anlatırım.)
Rüya Bilgesi (120k puan)
Uzun hikaye, insan bile değilim aslında :)) Büyücüyüm ben.
Rüyakar (1.8k puan)
Ee sen nasıl diyorsan artık:-) bu arada Karga son rüyalarima  bir baksan Likya adındaki üye yorumladı fakat pek anlamadım birz fazla düz geldide bana
Eskiden insanların herşeyi enerjisel algıladığına bende inanıyorum dediğiniz gibi hatta belki de iletişim kelimelerle değilde telepatik olarak yapılıyordu tıpkı bazen rüyalarımızda yaptığımız gibi.

Elma sembolü ile fikrime gelince ; Adem ile Zihin (Mantık), Havva ile de Kalp (Duygular) temsil edildiğini varsayarsak; Gerçek olan ile sahte olanın mücadelesi ve kararlar Elma sembolü ile temsil ediliyordur belki de. Çünkü ya özünü hatırlar Bilgiye erişirsin ya da yanlış zihin ve duygular ile özdeşleşir cennetten düşersin. Aslında sizin teoriniz ile aşağı yukarı aynı.

Fikrimi yazdığıma göre artık teorinize devam edebilirsiniz, Yağmacılar bizi bu duruma nasıl ikna ettiler ? :)
Rüya Bilgesi (120k puan)
Tamam yazacağım buna. Evet hoşmuş.

İlgili rüyalar

0 oy
0 yorum 20 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Karabasan (-4,814 puan) yazdı
+1 oy
1 yorum 10 okuma
10 Temmuz Rüya kategorisinde Esmatoy Rüyazede (73 puan) yazdı
+4 oy
1 yorum 40 okuma
6 Haziran Rüya kategorisinde Kırmızı yazdı
+1 oy
1 yorum 21 okuma
4 Mart Rüya kategorisinde Gokhan yazdı
+3 oy
0 yorum 13 okuma
3 Haziran 2018 Rüya kategorisinde misafir yazdı
+2 oy
0 yorum 16 okuma
3 Nisan 2018 Rüya kategorisinde Eda yazdı
+6 oy
1 yorum 20 okuma
27 Mayıs 2017 Rüya kategorisinde Enes yazdı
+6 oy
1 yorum 48 okuma
+3 oy
1 yorum 28 okuma
31 Mayıs Rüya kategorisinde Candan yazdı
+5 oy
1 yorum 30 okuma
31 Mayıs Rüya kategorisinde ÖrdeCav Rüyazede (110 puan) yazdı
+7 oy
0 yorum 22 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

18.7k rüya

7.9k yorum

6.4k düş-ünce

1.9k üye

98 Aktif
2 Üye ve 96 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 2170
Dün : 17747
Toplam : 9498678
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
    Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

    Rüya tabiri sözlüğü
    Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
    ...