Rüya yorumlamak ve rüyanızın yorumlanmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz.
+5 oy
59 okuma
Bilgi kategorisinde Rüya Yorumcusu (16.7k puan)
Rüyalarınız üzerinde nihai otoriteye sahip olan yalnızca sizsiniz. Onları yorumlamaları için başkalarına başvurarak rüyalarınızın erkini asla teslim etmeyin. Evet, rüyalarımız kafa karıştırıcı ve anlaşılmaz olabilirler ve diğer insanların, özellikle de kendi rüyalarıyla çalışan ve rüyanın içinde neler olup bittiği ile ilgili önseziler geliştirmiş olan “sık uçucuların” içgörülerinden çok şey kazanabiliriz. Yani yardım istemek iyidir. Bunun da ötesinde, kendi sorunlarımıza çok yakın olduğumuz veya kendimizi çok fazla sınırladığımız için tamamen yabancı birine çok açık görünen bir şeyi görmemiz zor olabilir.

Fakat rüyaları paylaşma ve yorum yapma konusunda bazı basit kuralları öğrenmeliyiz.

Yeni başlayanlar için aşağıdaki esasları öneriyorum:

1. Rüyanızı mümkün olan en açık şekilde anlatın. Rüyalar gerçek deneyimlerdir ve rüyanın anlamı da genellikle rüya deneyiminin içinde bulunur.

2. Rüya sırasındaki ve ilk uyandığınızdaki duygularınızı inceleyin. Bu duygular rüyanın önemi, aciliyeti ve niteliği (örn. olumlu/olumsuz) hakkında genelde hızlı ve güvenilir bir rehberdir.

3. “Bu rüyadaki olayların uyanık yaşamda gerçekleşmesi olasılığı, uzak bile olsa, var mı?” sorusunu sorarak daima bir gerçeklik kontrolü yapın. En fazla zaman ve yaşamı destekleyen mesaj kaybının, rüyalarımızın bizi yakında gerçekleşmesi olasılığı bulunan güçlüklere sürekli hazırladığı gerçeğini gözardı ederek bunun yerine rüya analizi yaptığımızda yaşandığını gördüm. Rüyalarımızda hepimizin psişik güçleri vardır.

4. Eğer başka birinin rüyasına yorum yapacaksınız her zaman (bu veya buna benzer sözcüklerle) “Eğer bu benim rüyam olsaydı, düşüneceğim şey...” diyerek başlayın. Bu şekilde, diğer insanlara baskı yapmıyor ve onların rüyalarının ve yaşamlarının anlamını kendilerine söylemeye kalkışmıyor olursunuz. Eğer daha fazla insanı rüya paylaşımı konusundaki bu son derece önemli görgü kuralını izlemek için cesaretlendirebilirsek, o zaman birçok insana rüyalarını paylaşabilecekleri ve ev, iş, okul gibi günlük ortamlarında onlarla çalışabilecekleri güvenli alanlar yaratırız. Böylelikle, yeniden rüya görmeye önem veren bir kültür olmaya doğru yol almaya da başlarız.

5. Rüyaya geri dönmeye ve daha fazla bilgi almaya çalışın. Tümüyle hatırlanan bir rüya genellikle kendisinin yorumudur.

6. Rüyada olanları özetleyen tek bir cümle kurun (veya rüya göreni bunu yapması için cesaretlendirin). Bu, genellikle, sizi rüyanın rehberliği üzerine uygun eylemde bulunmaya veya rüyayı onurlandırma yönlendiren kişisel bir rüya mottosu haline gelecektir.

7. Daima rüyanızla ilgili birşey yapın! Rüyaları yorumlamaktan çok daha fazlasını yapmalıyız. Onların içgörüsü ve enerjisini uyanık yaşama geçirmeliyiz.

Yukarıdaki basit öneriler Aktif Rüya Görme yaklaşımımın merkezindedir. Conscious Dreaming (Bilinçli Rüya Görmek) ve Rüyalar, Hayaller, Tesadüfler adlı kitaplarımda rüyalarla çalışmak, oyun oynamak ve daha büyük bir gerçeklikte maceralar yaşamak ve şifalanmak için onları giriş kapıları olarak kullanmak için gündelik yaşamda kullanabileceğiniz eğlenceli teknikler bulabilirsiniz.

- Robert Moss
Çeviren simin uysal

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili rüyalar

+5 oy
0 yorum 62 okuma
1 Temmuz 2017 Analiz kategorisinde Simge Rüya Ustası (57.5k puan) yazdı
+4 oy
1 yorum 2.3k okuma
14 Mayıs 2017 Analiz kategorisinde Simge Rüya Ustası (57.5k puan) yazdı
+3 oy
0 yorum 9 okuma
24 Nisan 2017 Analiz kategorisinde Simge Rüya Ustası (57.5k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 34 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 34 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 10 okuma
5 gün önce Bilgi kategorisinde Sibel Atasoy Rüyakar (1.6k puan) yazdı
+2 oy
3 yorum 34 okuma
+2 oy
0 yorum 26 okuma
+3 oy
0 yorum 24 okuma
9 Nisan Bilgi kategorisinde Karis Rüya Yorumcusu (20k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 19 okuma
31 Mart Bilgi kategorisinde Karga Uzman Yorumcu (28.6k puan) yazdı
+7 oy
1 yorum 32 okuma
8 Aralık 2016 Bilgi kategorisinde Hicaz Rüya Yorumcusu (18.5k puan) yazdı

Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya analizi, rüya görüşmeciliği, rüya tabiri ve rüya yorumu gibi kişiye özel bölümler açılacaktır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da rüya , yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...