Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
47 okuma
mustafaharputi Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
İmam Nablûsî "Ta'tîrü'l-En'âm fi Ta'bîri'l-Menâm" ismini verdiği eserinin önsözündeAllah'a hamd, Resulü'ne salât ve selamdan sonra şöyle demektedir:- Yüce Allah kerîm kitabinda buyuruyor ki:"Onlar için dünya hayatinda da, âhirette de müjdeler vardir.
Fearless Rüyazede (1.4k puan)  
Son rüyama bakar mısınız kimse bakmıyo yine size kaldım en iyi yorum da vericem ayrıca

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rivayet edilir ki, bir gün Allah'in Resulü, Hazret-Î Ebu Bekir (r.a.)'e hitaben dediler ki:- Yâ Ebâ Bekir, öyle bir rüya gördüm ki, güya ikimiz bir merdivenden çikiyor muşuz,ancak ben seni iki basamak geçmişim!..Hazret-i Ebu Bekir (r.a.) ilik gözlerini Allah Resulünün mübarek cemaline dikip:- Ey Allah'in Resulü, dedi. Allah sizin ruhunuzu alip rahmetine kavuşturduktan sonraben iki buçuk sene daha yaşarim!..(Cihan siddiki Hazret-i Ebu Bekir'in bu tâbiri aynen gerçekleşmiştir...)Yine bir başka gün Allah'in Resulü, Hazret-i Siddîk-i Ekber'e:-Yâ Ebâ Bekir, dediler. Rüyamda gördüm ki, siyah bir koyun bana tâbi olup benimpeşimden ve o siyah koyuna da beyaz bir koyun tâbi olup onun peşinden geliyordu...Hazret-i Ebu Bekir (r.a.), Nebiler Nebisinin rüyasini şu şekilde tâbir ettiler ve dediler:- Ey Allah'in Resulü, size ilk önce Araplar tâbi olacak, Arab'a da Arap olmayanlarittiba edecektir...(Bu tâbir de ayniyle kisa zamanda zuhur etti
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Bu mübarek âyetin tefsirinde müfessirlerden bazilari: "Dünya hayatindaki müjdedenmurad, dünyada bizzat kendisinin veya kendi hakkinda bir başkasinin gördüğü sâlihrüyadir. Ahiretteki müjdeden murad ise Allah'i görmektir." demişler ve bu âyet-icelîleyi böyle izah etmişlerdir.Kâinatin Efendisi de şöyle buyurmuşlardir:"Sâlih rüyaya inanmayan kimse Allah'a ve ahiret gününe iman etmemiştir."Müminlerin temiz ve pak annesi Hazret-i Aişe (r.anha) demiştir ki:- Resûlullah (s.a.v.)'de vahyin başlangici sâlih rüyalardi. Herhangi bir rüyagördüklerinde sabah aydinliği gibi aynen zuhur ederdi

İlgili rüyalar

+4 oy
2 yorum 25 okuma
+3 oy
0 yorum 17 okuma
+11 oy
2 yorum 74 okuma
+16 oy
3 yorum 131 okuma
+5 oy
1 yorum 41 okuma
Mia 2 Haziran Rüya kategorisinde Mia Karabasan (466 puan)   yazdı
+6 oy
0 yorum 28 okuma
+4 oy
0 yorum 31 okuma
+16 oy
2 yorum 122 okuma
+4 oy
4 yorum 35 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.9k rüya

82.2k yorum

26.4k düş-ünce

4.3k üye

145 Aktif
2 Üye ve 143 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 24425
Dün : 31146
Toplam : 17137252
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 4813 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 539 e
  3. Karga Karga - 482 e
  4. Simge Simge - 200 e
  5. ~Angel~ ~Angel~ - 90 e
  6. sonsuz sonsuz - 81 e
  7. Hypnos Hypnos - 71 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...