Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+2 oy
306 okuma
mustafaharputi Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Bende rüyamda bugün en yakın kız arkadaşımla birlikteydim ve gök yüzünde ileriye bakıyoruz, karşıda dağlar, deniz ve muhteşem bir yeşillik var, bir ses “burası cennet” diyor ve daha sonra çok geçmiş yıllara gidiyoruz birden ve cehennemin oluşunu izliyoruz, su iyice ısınıp ateşe dönüşüyor. Herkes ateş olunca korkuyor ve kaçıyor, bizde arkadaşımla beraber hadi gel cennete gidelim diyoruz ve ben uçabiliyorum ( istediğim zaman uçup istediğim zaman durabiliyorum ) kanatlarım olmadan.

Herkes şaşırıyor, uçarak en yükseğe bir dağın tepesindeki hayata geçiyoruz ve sonra bizim evde buluyoruz kendimizi, anneme cenneti ve cehennemi anlatıyordum ve dedim ki cennet daha güzelmiş eve geldiğimize göre bizim burasıda cennet o zaman diyorum annemde evet cennet diyor ve uyanıyorum. Bunun yorumu ne olabilir acaba ?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

100 Yorum

0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini görmek, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evlatlara nail olmaya; Cennette gezindiğini görmek hayırlı ve sürekli rızka, şeref ve itibar kazanmaya ve korkudan emin bulunmaya,

Cennete girdiği halde oranın nimetlerinden yiyip, sularından içemediğini görmek, alim olduğu, imkânı bulunduğu halde bu ilim ve olanaktan hayırlı yönde istifade etmemeye,

Cennetten kovulduğunu görmek fakirlik ve zillete düşmeye, imtihanlara tabi tutulmaya;

Cennetin haznedarını görmek sürekli sevince; onun iltifat ve ihsanına nail olmak Allah Teâlâ'nın rızasını kazanmaya, bu meleğin kendine iltifat etmediğini görmek, Cenneti hak ettirecek hal ve davranışları henüz göstermediğine delalet eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cenneti görüp oraya girmediğini görmek

Rüyada cenneti görüp oraya girmediğini görmek, rüya sahibi kimsenin rüyası onun için hayır ameliyle müjdedir. Bu rüya insaf sahibi ve zalim olmayan kimseye mahsustur. Bazıları “Cenneti açıkça gören kimse, arzu ve istediği şeye kavuşur ve ondan üzüntü ve keder gider” demişlerdir.
Rüyada cenneti görüp de oraya giremediğini görmek

Rüyada cenneti görüp de oraya giremediğini görmek, hayırlı amel müjdesidir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennete girmek isteyip bundan men edildiğini görmek

Rüyada cennete girmek isteyip bundan men edildiğini görmek, rüya sahibi kimse, niyet ve kast ettiği hac ve cihaddan yahut üzerinde ısrar ettiği günah ve kusurdan tövbeyi murat ettiği halde, bunlardan men edilir.
Rüyada cennet kapılarından birinin üzerine kapandığını görmek
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet görmek, rüyanda cenneti görmek genelde iyiye yorumlanır Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var demektir. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennette olmak, cennete gitmek, cennete girmiş olduğunu görmek günahlardan ve kötülüklerden uzaklaşmaya, karamsar duygu ve düşüncelerden kurtulmaya, korku ve endişeleri terk edip huzura kavuşmaya sebep olacak güzel gelişmeler rivayet edilir. Bu rüya alternatif olarak miras kalacağını, zenginliği işaret eder,
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennete girmek istediği halde engellendiğini görmek hacca gidilemeyeceğini ifade eder. Cennet kapılarından birinin kapandığını görmek akrabalardan birinin vefat edeceğini bildirir. Cennete girmek rahat bir yaşam sürmeyi anlatır. Cennetten kovulmak hastalığı işaret eder. Rüyada huri görmek, cennet hurisi görülmesi rüyayı gören insanın hayatta bir çok şeyi hayırlı bir şekilde başaracağına işaret eder. Huri ile evlenmek kişinin murada ermesine yorumlanır, başına güzel şeyler geleceğine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı pazara işarettir. Rüyada elinde cennetin anahtarı olduğunu görmek, ibadet, ilim, hikmet ve marifetle nasiplenmeye delâlet eder. Cennet, yüce Allah'ın mümin kulları için hazırladığı saadet yurdudur ve onun rahmetinin bir eseridir. Bu sebeple rüyada cennet görmek hayır ve müjde ile tâbir olunur. Bir kimsenin rüyada cenneti açıkça görmesi, arzu ettiği ve istediği her şeye nail olacağına delâlet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennete girdiğini görmek sevinç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya yorumlanır.Rüyada cennetin içine girdiğini görmek, her iki âlemde de emniyet ve sevinç işaretidir. Bir kimsenin rüyada cennetin hazinedarını görmesi, sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belâlardan emin olmaya delâlet eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet görmek

Rüyada cennet görmek, size yardım etmek isteyen vefalı dostlarınız var. Rüyada cennet görmek, aynı zamanda hastalıklardan kurtuluşu ve güzellikleri simgeler. Hayatınızda olumlu ve güzel değişim ve gelişmeler olacak.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennet görmek demek, sizi seven yardımınıza koşan iyi dostlara sahipsiniz demektir. Eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir.

Rüyada Cennete girmek mutlu ve rahat bir hayat, cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir.

Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir. Sizi seven yardımınıza koşan iyi dostlara sahipsiniz demektir. Eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir. Cennete girmek mutlu ve rahat bir hayat, cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir. Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir. Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Nabluslu Abdulgani’ye göre; Rüyada cenneti görüp içeri girmeyen kimseye bu rüya, güzel amellerinden dolayı bir müjdedir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet kapılarından birinin üzerine kapandığını görmek, rüya sahibi kimsenin ana ve babasından birisi vefat eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyasında cennet gören kişi, umduğuna kavuşur, düşlediğinden, umduğundan kat kat üstün duruma gelir.

Rüyada cennete girdiğini görmek, ferah ve sevince ve Allah (C.C) tarafından hayra ve selamete ulaştırılacağına delalet eder. Cennet meyvelerinden yediğini veya kendisine biri tarafından verilip, onları yediğini görmek, hayra, menfaate ve bolluğa işarettir. Eliyle cennet meyvesini toplayıp yediğini gören ilim öğrenir, ama ondan kimse faydalanamaz.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını görmek

Rüyada cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını görmek, rüya sahibinin ana ve babasına asi olduğuna ve ondan razı olmadıklarına delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennet hurileri ile birlikte olduğunu görmek, son nefesine kadar nimet içinde bulunmaya delalet eder. Cennete girmek istediğini, fakat girmekten yasaklandığını görmek, dünyada fesat ve isyana meyil etmeğe delalet eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada istediği kapıdan cennete girmek
Rüyada istediği kapıdan cennete girdiğini görmek, rüyayı gören kişinin ana ve babasının kendisinden razı ve hoşnut olduklarına delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Yüzüne cennet kapısının kapandığını gören, anne ve babasına isyan eder. Bir meleğin kendisini elinden tutarak cennete götürdüğünü gören, Allah Teâla (C.C.) huzurunda tövbe eder ve yakında vefat eder. "Cennete gir" denildiği halde girmekten çekindiğini gören, din yolunda yürümekten kaçınır. "Cennete girer misin?" diye kendisinden sorulduğunu gören miras yer.

Kılıcını çekerek cennete girdiğini gören tövbekâr olup, yeni den ibadete baslar. Tuba ağacının altında oturduğunu gören kimsenin, dünya ve ahirete ait muradı hasıl olur.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet meyvelerinden yemek

Rüyada cennet meyvelerinden yediğini görmek, yediği meyve kadar ilimle rızıklanır.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennette şerbet veya süt içtiğini gören âlim ve zengin olur. Cennet nimetlerini görüp de yemek istemediğini gören, dine karşı ilgisiz olur. Cennette olduğu halde ateş te yakıldığını gören, bir başkasının haram malından yer.

Cennette kendisine büyük bir köşk verildiğini gören, büyük bir ise girer ve ya çok iyi bir evlilik yapar. Cabir ül Mağribi ye göre; rüyasında cenneti gören, son derece feraha ve bolluğa kavuşur. Yüksek bir yerde bulunduğunu ve orasının cennet olduğunu sanan kişi, bir bilgine veya zengin birine arkadaşlık eder.

Elinde cennet kapısının anahtarları bulunduğu nu görmek, iman ile vefat edeceğine işarettir. Cennette olup, kendisinin oraya layık olmayan bir is işlediğini gören, günah isle mis olur. Bir hastanın cennete girdiğini görmesi, onun öleceğine delalet eder. Abdülgani Nablusi ye göre: rüyada cenneti görmek, daima hayırla yorumlanır.

Cennete girdiğini, fakat içeriye giremediğini görmek, bu rüyayı gören için bir müjdedir. Cenneti rüyasında açıkça gören, dünyada her şeye, her muradına erişir, bükün sıkıntısı geçer.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennetin su, şarap ve sütünden içtiğini görmek

Rüyada cennetin su, şarap ve sütünden içtiğini görmek, hikmete, ilme ve zenginliğe kavuşur.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
îbni Kesir e göre: rüyasında kendisine ""cennete gireceksin"" denildiğini gören kimse, dünyada bilgi ve ilim sahibi olur. Cennete gülerek girdiğini görmek, Allah i (C.C.) çok, çok anmaya delalet der. Kendisini cennet bahçelerinde dolaşıyor görmek, ferahlık ve sevince; cennet meyvelerini ağaçlarından kopararak yediğini görmek, halk içinde sevilen bir kişi olduğuna; cennetin suyundan, şerbetlerinden avuçlan ile alıp içtiğini görmek, dünyanın her türlü nimetinden faydalanacağına işarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennetin sedirlerine yaslandığını görmek

Rüyada cennetin sedirlerine yaslandığını görmek, rüya sahibinin hanımının iffetli, namuslu ve halinin hoş olduğuna delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennette meleklerin yanına gelip, onu selamladıklarını görmek, dünyada iken cennete girecek kadar iyi bir sevap islediğine; cennet hurmasını yediğini görmek, dünyada rahat bir ömür süreceğine delalet eder. Bütün dünya insanlarının cennete girdiklerini görmek, ucuzluğa, hükümetin adaletine, ekin ve yiyeceklerinin bolluğuna, bereketine işarettir.

Cennetten kovulduğunu görmek fakirliğe düşmeğe delildir. Bir başka rivayete göre de: Cenneti görüp fakat oraya girmediğini gören kimsenin rüyası, onun için hayır ameliyle müjdedir. Bazen, Cenneti açıkça gören kimse, arzu ve istediği şeye işarettir ve ondan üzüntü ve keder gider demislerdir.

Cennete girmek isteyip fakat bundan menedildiğini gören kimse niyet ve kast ettiği hac ve cihattan yahut üzerinde ısrar ettiği günah ve kusurdan tövbeyi murat ettiği halde, bunlardan menedilir. Cennet kapılarından birisinin, üzerine kapandığını gören tövbe etmelidir.

Cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını gören kimse, anne ve babasına asi olduğuna ve ondan razı olmadıklarına işarettir. İstediği kapıdan cennete girdiğini gören kimsenin anne ve babasının kendi sinden razı ve hoşnut olduklarına işarettir. Cennete girdiğini gören kimse her iki dünyada emniyet ve sevince erişir.

Cennet meyvelerinden yediğini gören kimse, yediği meyve kadar ilimle rızıklanır. Cennetin su, şarap ve sülünden içtiğini gören, ilim ve zenginliğe işarettir. Cennetin sergilerine yaslandığını görenin rüyası, hanımının iffetli, namuslu ve halinin hoş olduğuna delildir. Cennete ne zaman girdiğini bilmeyen dünyada bulunduğu müddetçe izzet ve nimete işarettir.

Cennetin meyvelerinden birini yerden alıp başkasına verdiğini gören kimse, amel etmediği ilmini amel edecek birisine öğretmeye işarettir. Kevser suyundan içtiğini gören kimse bir makarna nail olup, düşmanlarını yener. Kendisini cennet köşklerinden birinde görse, güzel bir kadınla evlenir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennete ne zaman girdiğini bilmemek

Rüyada cennete ne zaman girdiğini bilmediğini görmek, dünyada bulunduğu müddetçe, izzet ve nimete kavuşur.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete girmek, bağ ve bahçeye sahip olmaya faydalı ve menfaatle şeylerin eline geçmesine ve rızka işarettir. Rüyada insanların hepsinin cennete girdiklerini görmek, senenin bolluk ve ucuzluğuna, meyve hububat ve ziraata gelecek berekete delildir. Cennete girmek, şehitlik mertebesine ermekle de tabir edilir. Savaş aletleri ile cennete giren şehit olarak ölür.

Kitapla beraber cennete girdiğini görmek ilim ve güzel amele işarettir. Cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdiğini gören kimse, malının zekâtını vermek sayesinde cennete girer.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennetin meyvelerinden birini yerden alıp başkasına verdiğini görmek

Rüyada cennetin meyvelerinden birini yerden alıp başkasına verdiğini görmek, kimsenin amel ettiği ilmini amel edecek birisine öğretmeye delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennetin kapıcısınI görmek sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz yaşayışa ve belalardan emin olmaya işarettir. Meleklerin onun yanına girip kendisine cennete selam verdiğini gören kimse, onu cennete götürecek bir amel işlemiş olmasına ve iyi bir sonla öleceğine işarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennete girip onun meyvesinden yememek

Rüyada cennete girip onun meyvesinden yemediğini görmek, sahip olduğu ilimden fayda görmesine işaret eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete girmeyi görmek, cennete girmeye vesile olacak amel islemeye delildir. Cennete girmek bazen güçlüklerden, üzüntü ve kederden kurtuluşa işarettir. Hasta bir kimse cennete girildiğini görse hastalığından iyileşir. Bazı kere de cennete girmek, helal mala, ailesi için iyilik etmeye ve Allah tan korkmaya işarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennete girip onun nehirlerinden içmemek

Rüyada cennete girip onun nehirlerinden içmediğini görmek, sahip bolduğunuz bilgi, beceri, yetenekleri doğru bir şekilde kullanacak ve bundan fayda sağlayacaksınız.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Hanımıyla beraber cennete girdiğini görmek, dünyada hanımıyla iyi geçinmeye işarettir. Rüyada cenneti görmek, camiye, zikir etmesine, sokak ve pazarda kazanç yapmaya, hacca, cihada, iyilikle emredip kötülükten nehye etmeye, ilme ve güzel amele işarettir.

Rüyada cennet nehirlerinden içtiğini, meyvelerinden yediğini veya ağaçların gölgesinde gölgelendiğini yahut cennetin hurilerinden bir şey gördüğünü görse, ilim, hidayet, rızk, mülk, nesil ve uzun ömre nail olmaya yahut şehit olarak ölmesine işarettir. Cennet nehirlerinden içilen şey tabirce muteber tutulur. Şöyle ki, su nehri rızka süt nehri fıtrata şarap nehri, Allah sevgisinden meydana gelen sarhoşluğa ve Allah in haram kıldığı şeylere buğz etmeye, bal nehri ise ilim ve Kur ana işarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennetten kovulmak

Rüyada cennetten kovulduğunu görmek, Âdem (a.s)’nın hikayesinden ötürü fakirliğe giriftar olmasına delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennet meyvelerinden yemek, güzel amellerin neticesine, ese ve hayırlı evlada işarettir. Tuba ağacının gölgesinde oturup gölgelenen ve ona dayanarak durduğunu gören kimsenin gideceği yerin hoş ve güzel olmasına işarettir. Bazen de ağacın altında oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, arkadaş dost ve rütbe makam sahibi kimselerden menfaatlanmaya işarettir.

Cennetin köşklerine girdiğini görmek, yüksek rütbe elde etmeye, iftihar edilecek ise girmeye, genişlik ve zenginliğe ve güzel akıbete işarettir. Cennetin hazneden Rıdvan (R.A.) i görmek, vaadin yerine getirilmesine, ihtiyaçların görülmesine ve duanın kabul edilmesine işarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennette tavaf etmek

Rüyada cennette tavaf ettiğini görmek, rüya sahibi kimsenin rızkının genişliğine, şânının yüceliğine, korku ve tehlikelerden emin olmasına delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete girip onun meyvesinden yemediğini, nehirlerinden içmediğini gören kimsenin, sahip olduğu ilimden fayda görmesine işarettir. Cennetten kovulduğunu görmek, Âdem (A.S.) in hikâyesinden ötürü fakirliğe giriftar olmasına işarettir. Korku halinde olan kimsenin cennete girdiğini görmesi korkudan emin olmasına, üzüntü ve kederde ise üzüntü ve kederinden kurtulmasına, eğer bekar ise evlenmesine işarettir. Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var. Eğer hasta veya zor durumdaysanız, yakında hayatınızın yoluna gireceği anlamındadır.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennetin kapıcısını görmek

Rüyada cennetin kapıcısını görmek, sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belalardan uzak durmaya işarettir.

Cennetin zıttı olarak cehennem, akılsal kaosu ya da hatta, her zaman fırsat kollayan benliğin tümden kaybolmasını simgeleyebilir. Oysa cennet kişisel bütünlük ve uyuma ulaşılmasını temsil etmesidir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cenneti görmek; miras kalınacağına, cennete girmek istediği halde engellenirse; hacca gidilemeyeceğine, cennet kapılarından birinin kapandığını görmek; akrabalardan birinin vefat edeceğine, cennete girmek; rahat bir yaşam sürmeye, cennetten kovulmak; hastalığa işarettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennete Girmek

Rüyayı gören kişinin hayatında her daim mutluluğun ve huzurun hüküm süreceğine yorumlanır.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cenneti görmek, iyi talih ve mirasa işa­rettir. Cennete girmek, istediği halde engellenirse hacca gideme­yeceğine işarettir. Cennet kapılarından birinin kapandığını görmek, akrabasından birisinin öleceğine işarettir. Cennete girmek, neşe, güven ve refah içinde yaşamaya işarettir. Cennet meyvelerini tatmak ömür boyunca rahat bir hayat geçireceğine işarettir. Cennette malikane görmek görenin büyük bir servete ve mirasa kavuşacağı­na işarettir. Cennet melaikelerinin etrafını sardığını görmek, büyük bir memuriyete, mevkiye sahip olmaya, çok güzel birisiyle evlen­meye işarettir.Rüyada cennet görmek, iyidir. Cennet rüyaları hayra ve iyiye yorumlanır. Rüyasında cenneti gören kimse, istek ve arzusuna, maksat ve muradına kavuşur şeklinde yo­rumlanır.İmam-ı Nablusi'nin yorumu:Bir kimse rüyasında cenneti olduğu gibi, tam ve net olarak açık bir şekilde görse, bu rüyası onun tüm istek ve arzularına kavuşacağına, mura­dının gerçekleşeceğine, üzüntülerinin, keder ve sıkıntıla­rının gideceğine işaret olarak yorumlamıştır.Rüyasında kendisinin cennete girdiğini gören kişi, cennete girmesine sebep ve vesile olacak hayırlı ameller işleyece­ğine işarettir şeklinde yorumlanmıştır.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Bahçesi Görmek

Rızk demektir. Rüya sahibinin bu dünyadaki rızkına bolluk geleceği şeklinde tabir edilir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Kişinin rüyasında bütün insanların cennete girdiklerini gör­mesi, o senenin bolluk ve ucuzluk olacağına, meyve ve seb­zelerin, ziraat ürünlerinin çok bereketli olacağına işarettir.Rüyasında eşiyle (hanımı ile) beraber cennete girdiğini gören kişi bu dünya da eşiyle iyi bir şekilde geçindiğine işarettir.Kişinin rüyasında cennet nehirlerinden içtiğini, cennet mey­velerinden yediğini veya cennet ağaçlarının gölgesinde gölgelendiğini veyahut cennet hurilerinden bir iyilik, gü­zellik görmüş olduğunu görmesi, ilim, hidayet, rızık, mülk, iyi temiz nesil ve uzun ömür ve şehit olma gibi rüya sahibine sevap ve mertebe, itibar ve huzur sağlayacak güzel­liklerden birine veya bir çoğuna kavuşacağına işarettir.Not: Cennet nehirlerinden içtiğini ve içilen şey yorumca mute­ber sayılır. Çünkü cennette çeşitli nehirler vardır: Su neh­ri, süt nehri, cennet şarapı ismi verilen şarap nehri ve bal nehirleri gibi nehirler mevcuttur. Cennet nehirlerinden iç­tiğini görmek, yorumunda bunlara işaret vardır. Su nehri, rızka işaret; süt nehri fıtrata (hidayete) işaret; şarap nehri, Yüce Allah'ın sevgi ve muhabbetinden meydana gelen sarhoşluğa ve yüce Rabbimizin haram kıldığı şeylere bugz etmeye işaret; bal nehri ise, ilim ve Kur'an'a işaret eder şeklinde yorumlamışlardır. Cennet meyvelerinden yemek ise, güzel (salih) amellerin hayırlı neticesine, eşe ve hayırlı evlada işaret eder şeklinde yorumlanır.Rüyasında cennetin köşklerine girdiğini görmek, yüksek rüt­be, mevki ve makam elde etmeye itibar kazanacağı işe gir­meye, ferahlık ve zenginlik gibi güzel şeylere ermeye ve akıbetinin, sonunun güzel ve hayırlı olacağına işarettir.Rüyasında cennetten kovulduğunu gören kişi, fakirliğe ve sıkıntıya düşeceğine işaret eder. Adem Peygamber'in (A.S.) cennetten kovulma hikayesi bu sıkıntıya işaret eden örnektir şeklinde yorumlanır.Bazı yoruma göre: Rüyasında cennete girdiğini görmek, zahmet ve meşakkatten (güçlüklerden zorluklardan) kurtul­maya, üzüntü ve kederden kurtuluşa, selamete çıkmaya işaret eder şeklinde yorumlanır.Hasta olan bir kişinin rüyasında cennete girdiğini görme­si, içinde bulunduğu hastalığından iyileşeceğine, pek ya­kında hastalığından şifa bulacağına, eski sıhhat ve sağlığı­na kavuşacağına işaret olarak yorumlanır.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennetin Kapısını Görmek

Rüya sahibinin yapacağı hayırlı işler sayesinde ödüllendirileceğine alamet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Bazı yoruma göre de: Rüyasında cennete girdiğini gör­mek, helal mala, helal kazanacağına, aile efradına çok iyi­lik yapacağına ve Yüce Allah'ın azabından, sorgu sualin­den korktuğuna işaret eder şeklinde yorumlanır.Bazı kere de: Rüyada cennete girdiğini görmek, kişinin bağ ve bahçe gibi faydalı ve güzel şeylere sahip olacağına ve rızkının bolluğuna işaret eder demişlerdir.Bazı yorumculara göre ise: Rüyasında kendisinin cennete girdiğini gören kişinin bu rüyası, ecelinin (ölümünün) ya­kın olduğuna işarettir şeklinde yorumlanmıştır.Rüyasında cennetin koltuk ve divan örtüleri ve tefriş edil­miş, serilmiş eşyalarına dayanıp yaslandığını gören kişi­nin bu rüyası, hanımının iyiliğine, iffetli, hal ve hareketle­rinin hoş ve güzelliğine işaret eder demişlerdir.Bir kimsenin rüyasında istediği kapıdan cennete girebildi­ğini ve girdiğini görmesi, anne ve babasının kendisinden razı ve hoşnut olduklarına işaret olarak yorumlamışlardır.Bir kimse rüyasında kendisini cennet bahçesinde dolaştı­ğını görse, bu onun ferahlığa ereceğine ve sevinçli bir ha­yat süreceğine işarettir demiştir yorumcular.Cafer-i Sadık (A.S.)'ın yorumu:Rüyada cenneti görmek, cami' zikir meclisleri, hac, cihat, ilim ve güzel amel gibi şeylere işaret olarak yorumlanır.Rüyasında cennete girdiğini ve cennet nehirlerinden içti­ğini, cennet meyvelerinden yediğini, cennet ağaçlarının gölgesinde oturduğunu, cennet hurilerini görmek, ilme, hidayete, rızka, zürriyete, uzun ömürlü ol­maya ve şehit olarak (veya şehit sevabı kazanarak) ölmeye işaret olarak yorumlanır.Enhar-ı Cennetten (cennet nehirlerinden) su nehri, rızka; süt nehri, hidayet ve fıtrata; şarap nehri, Yüce Allah'ın sevgi ve muhabbetiyle kendinden geçmeye (adeta sarhoşluğa); bal nehri, ilim ve Kur'an'a işaret olarak yorumlanır.İsmail el Eşas'ın yorumu:Rüyasında cennete girdiğini görmek, helal mala ve bol berekete, Yüce Allah'tan kork­maya (takva ehli olmaya), rızkın artmasına, üzüntü ve ke­derden kurtuluşa işarettir şeklinde yorumlanır.Rüyasında bütün insanların cennete girdiklerini görmek, meyvelerin ve ziraat ürünlerinin bereket ve bolluğuna ve devlet başkanının adaletli olmasına işaretle yorumlanır.Rüyasında eşiyle beraber cennete girdiğini görmek, aile geçiminin güzel ve mutluluk içinde olduğuna, aile efradı­na karşı iyilik sever, hayırhah davranan biri olduğuna işa­rettir.Rüyasında hanımı ile cennete girdiğini gören kişi, ailesine karşı iyi davranışlı bir insan olduğuna, ailesinin kendisin­den memnun olduğuna işarettir şeklinde yorumlanır.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Kuşu Görmek

Rüya sahibine hiç beklemediği yerlerden çok mükemmel haberler geleceğine işaret eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
İbn-i Kesir'in yorumu:Rüyada cenneti gören kişi, cömert ve iyi kimselerle beraber olur. Herkese iyilik yapar ve her­kese iyi davranır. Cenab-ı Allah'ın emirlerini yerine getirir şeklinde yorumlamıştır.Rüyasında kendisinin cennette bulunuyormuş olduğunu, fakat ne zaman cennete girdiğini bilmediğini görmesi, bu dünya yaşamında kesintisiz, devamlı olarak nimetler için­de yaşayacağına işarettir.Cabir-il' Mağribi'nin yorumu:Rüyasında bulunduğu yük­sek mekanın (yerin) cennetmiş olduğunu sanan kişi, adil bir devlet başkanıyla veya değerli büyük bir alimle, ya da zengin biriyle tanışır şeklinde yorumlanır.Rüyasında kendisinin cennete dönmüş olduğunu gören kim­se, hak yoluna döner, hidayete yönelir şeklinde yorumlanır.Rüyasında cennetin anahtarlarının kendi elinde olduğunu gören kişi, İslam ve tevhit üzere olur ve Müslüman olarak vefat eder, iman ile öleceğine işaretle yorumlanır.Rüyada cennet görmek, hayır ve müjde ile tabir olunur.Rüyada cennete girdiğini görmek, sevinç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nîmet ve güzel rızka nâil olmaya işârettir.Bir kimsenin rüyada cenneti görmesi, arzu ettiği ve istediği her şeye nâil olacağına işâret eder.Rüyada cennete girdiğini görmek, her iki alemde de emniyet ve sevinç işâretidir.Bazen cennete girdiğini görmek, cennete girmeye vesile olacak güzel ve makbul ameller işlemeye işâret eder.Yine rüyada cennete girdiğini görmek, ca­miye, zikir meclisine, hacca, cihada, güzel amellere, iyilikle emredip kötülükten nehyet- meye, gerçek ilme ve çarşı ve pazarda kazan­ca işâret eder.Bazen de rüyada cennete girdiğini gör­mek, helal mala, ailesi için iyilik etmeye ve Allah Teâlâ'dan korkmaya işâret eder.Yine cennete girmek, bağ ve bahçeye sa­hip olmaya, faydalı ve menfaatli şeylerin ele geçmesine ve geniş rızka işâret eder.Bazen rüyada cennete girmek, güçlükler­den, üzüntü ve kederden kurtulmaya işârettir.Cennete girdiğini görmek, şehitlik merte­besine ermekle de tabir olunur.Hasta bir kişinin cennete girdiğini görme­si, hastalığının iyileşeceğine işârettir.Rüyada elinde bir kitapla cennete girdiğini görmek, ilim ve güzel amele işâret eder.Rüyada tebessüm ederek cennete girdi­ğini görmek, Allah Teâlâ'yı çok zikretmeye işârettir.Cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdi­ğini görmek, malın zekatını vermek sebebiyle cennete girmesine işâret eder.Rüyada insanların hepsinin cennete girdik­lerini görmek, o senenin bolluk ve bereketine, devlet reisinin adaletine, meyve, hububat ve ziraata gelecek berekete işârettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennetten Kovulmak

Rüya sahibinin hatalarını telafi etmesi için tekrardan bir fırsat yakalayacağına yorumlanır.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Bir Müslüman'ın rüyada cennete girdiğini görmesi, Allah'ın izni ile cennete gireceğine işâret eder. Bu rüya, o Müslüman'ın nefsi için gönderdiği veya göndereceği hayrın kabul edildiğinin bir müjdesidir.İnançsız birinin rüyada cennete girdiğini görmesi, bâtıl dinini bırakıp Hak din olan İslâm'ı seçeceğine ve Müslüman olacağına işâret eder.İnançsız ve ve aynı zamanda hasta olan bir kimsenin cennete girdiğini görmesi, hastalı­ğından kurtulacağına işârettir.Mü'min ve aynı zamanda hasta olan bir kimsenin rüyada cennete girdiğini görmesi, rüya sahibi ve akrabaları için üzüntü ve kedere işârettir.Rüyada cennete girdiğini gören kimse, bekâr ise evleneceğine; fakir ise zengin olaca­ğına; hasta ise şifâ bulacağına işârettir.Rüyada cennete girdiğini görmek, bir mi­rasa erişeceğine de işârettir.Hac yolunda bulunan kimsenin rüyada cennete girdiğini görmesi, onun Kabe'ye git­mesine ve haccının tamam olmasına işârettir.Rüyada hanımı ile beraber cennete girdiği­ni görmek, dünyada eşi ile iyi geçineceğine işâret eder.Rüyada zikir ve teşbihlerle cennete girdiği­ni görmek, teheccüd namazı, teşbih ve tahlili sebebiyle cennete girmesine işâret eder.Korku halinde olan bir kimsenin cennete girdiğini görmesi, korkudan emin olmasına; üzüntü ve kederli ise, üzüntü ve kederden kur­tulmasına; eğer bekâr ise evlenmesine işârettir.Rüyada Reyyan kapısından cennete girdi­ğini görmek, tuttuğu orucu sebebiyle cennete girmeye işâret eder.Rüyada cennette tavaf ettiğini görmek, rızkın genişliğine, şanın yüceliğine, korku ve tehlikelerden emin olmaya işâret eder.Rüyada cennet köşklerinden birine girdi­ğini görmek, yüksek rütbe elde etmeye, ifti­har edilecek işe girmeye, genişlik ve zengin­liğe, güzel âkıbete ve güzel bir kadınla ev­lenmeye işâret eder.Rüyada Kevser suyundan içtiğini görmek, bir makama nâil olmaya, düşman üzerine ga­lip gelmeye ve kuvvete işâret eder.Cennette şerbet veya süt içtiğini görmek, âlim, hakîm ve zenginlik ile tabir olunur.Rüyasında cennetin sütünden, içki ve sula­rından içtiğini görmek, ilme, hikmete, nîmete, güzel itikada ve Sünnet-i Seniyye'i işlemeye işâret eder.Rüyada cennete girip ırmaklarından içmek, meyvelerinden yemek, ağaçlarının gölgesinde oturmak; ilme, hidayete, rızka, mülke, nesil ve uzun ömre nâil olmaya, son nefesinde şehit olarak vefat etmeye işârettir.Rüyada cennet nehirlerinden içilen şey ta­birce muteber tutulur. Şöyle ki: Rüyada su nehri görmek rızka; süt nehri fıtrata, şarap nehri, Allah sevgisinden meydana gelen sar­hoşluğa ve Allah Teâlâ'nın haram kıldığı şeyle­re buğz etmeğe; bal nehri ise ilim ve Kur'ân-ı Kerim'e delâlet eder.Cennet meyvelerinden yemek, güzel amel­lerin neticesine, eşe ve hayırlı evlada işârettir.Rüyasında cennete girip onun meyvesin­den yemediğini, nehirlerinden içmediğini ve nimetlerine el uzatmadığını görmek, sahip olduğu ilimden bir fayda görememeye işârettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennetin Haznedarını Görmek

Kişinin yaptığı hatalar yüzünden başının derde gireceğine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennette muz ağacının meyvesini yediğini ve gölgesinde oturduğunu görmek, muradının incisini elde etmeye işarettir.Cennetin meyvelerinden birini yerden alıp, başkasına verdiğini gören kimse, amel etmediği ilmini amel edecek birisine öğretmeye işârettir.Rüyada cennet kapılarından birinin üzeri­ne kapandığını görmek, anne veya babasından birinin vefat edebileceğine işârettir.Rüyada cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını görmek, anne ve babası­na âsi olmaya ve ondan razı olmadıklarına işâret eder.Rüyada istediği kapıdan cennete girdiğini görmek, anne babasının kendisinden razı ol­duğuna işarettir.Rüyada cennete ne zaman girdiğini gör­memek, dünyada bulunduğu müddetçe izzet ve nîmete nâil olmaya işâret eder.Rüyada cenneti cehenneme attığını gör­mek, bağ ve bostanı veya başka bir şeyi sat­maya işâret eder.Rüyada cennetten kovulduğunu görmek, Adem aleyhisselâm'ın hikâyesinden ötürü, fa­kirliğe giriftar olmaya işâret eder.Rüyada tûbâ ağacının altında oturup göl­gelenen ve ona dayanarak durduğunu gören kimsenin gideceği yerin hoş ve güzel olması­na, dünya ve âhirette muradın hasıl olacağına işâret eder.Bazen de tûbâ ağacının altında oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, arkadaş, dost, ve rüt ve, makam sahibi kimselerden menfaat- lenmeye işâret eder.Rüyada cennet ağaçlarından birini gör­mek, ilmiyle amel eden kimseye, insanları ir- şad eden mürşide ve hurilere işâret eder.Rüyada cennet ağaçlarına mâlik olduğunu veya o ağaçlardan bir şey yaptığını görmek, evlat ve kadınlara işârettir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennetin Melekleriyle Konuştuğunu Görmek

Kişinin rüyasında cennetin meleklerini görmesi, rüya sahibinin iyi varlığa sahip olarak evleneceğine yorulur.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet görmek ne anlama gelir?
Rüyada cennet görmek ne anlama gelir?

Cennet ve cennet ile ilgili şeyler görmek aynıdır. Cennete girdiğini gören refaha ulaşır. Sıkıntıda ise, kurtulur. Cennet meyvelerinden koparıp yediğini gören kimse başkalarının da yararlanacağı bir ilme mazhar olur. Din ilimlerinde ileri gider.

Cennet' girmesinin engellendiğini gören sapkınlık ve ızdıraba düşer. Cennet'teki Kevser Suyu'ndan içtiğini gören "ledün ilmi" dedikleri ilahi ilimlere mazhar olur. Cennet şarabı içtiğini gören evliya olarak Allah'a kavuşur. Bunu gören iffetsiz bir kadın veya günahkar bir insansa, tövbekar olur. Cennetten kovulduğunu görmek ise, görülebilecek en kötü rüyadır.

Cennet'i açıkça gören kimseden üzüntü ve keder gider, istediği şeye nail olur. Cennet'e girmek istediğini; fakat buna izin verilmediğini gören kişi, niyet ettiği hayırlı amelleri veya tövbeyi gerekleştiremez.

Cennet'e girdiğini gören kişi için iki dünyada da sevinç ve emniyet vardır. Cennet kapılarından birisinin üzerine kapandığını gören kimsenin ana veya babasından biri ölür. Cennet kapılarının hepsinin yüzüne kapandığını gören kişi ana babasına asi olmuş ve onlar da ondan razı olmamıştır.

Bazen kendini rüyada Cennet'te görmek ilim ve hidayettir. Rüyada insanların hepsinin Cennet'te görmek bolluk, ucuzluk, adalet ve bereket anlamlarına gelir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Eşiyle Beraber Cennete Girdiğini Görmek

Rüya sahibinin rüyasında eşiyle beraber cennete girdiğini görmesi, maddi anlamda yükselişe rivayet eder. Kişinin ailesiyle ilgili hiçbir sorun olmayacağı anlamına gelmektedir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Görmek

Rüyada cennet görmek, rüya sahibinin etrafının dolu, çevresinin de geniş olmasına, herkes tarafından çok sevilip, sayılmasına, ailesinin hayır dualarını almasına ve kötülüklerden uzak olmasına delalet eder. Güzel ve mutluluk verici haberler almaya, kişinin sevdiği insanların hayırlı haberlerini duyup sevinmesine, heyecan verici olayların üst üste yaşanmasına tabir edilir. Rüyada cennet görmek, bir bakıma hayatta cenneti yaşamak anlamına gelir. Rahatlık, mutluluk, sevinç, esenlik ve ferahlık anlamına gelir.
Rüyada Cennetin Kapısını Görmek
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Meyvelerinden Yediğini Görmek

Kişinin hayırlı bir çocuk dünyaya getireceğine ve zengin insanlardan maddi anlamda destek geleceğine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyasında cennetin kapısını gören kişi, kısmet ve şans kapılarını çok yakın zamanda aralayacak ve büyük bir rızkla mükâfatlandırılacak demektir. Rüya sahibi hikmetli bir kişi olacak, Allah tarafından kendisine arzu ettiği her şey nasip edilecektir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Köşklerine Girdiğini Görmek

Rüyada cennet köşklerini görmek, kişinin makam sahibi olacağına ve bundan sonraki hayatını zengin olarak devam ettireceğine yorulur.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennete Girmek

Rüya sahibinin ağız tadıyla geçireceği uzun ve sağlıklı bir ömrü olacağına delalet eder. Büyük sıkıntıların, gözyaşının, çilenin ve kederin olmayacağı, bol kahkahanın, neşenin ve mutluluğun hüküm süreceği bir ömür yaşanacağı anlamına gelir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Birinin Cennete Gittiğini Görmek

Kişinin iyi huylu olduğuna ve karşısına evleneceği birinin çıkacağına işarettir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Kuşu Görmek

Çok hayırlı haberler duymaya tabir edilir. Rüya sahibi öylesine güzel haberler alacak ki ömründe hiç heyecanlanmadığı kadar heyecanlanacak hiç mutlu olmadığı kadar mutlu olacak demektir.
Rüyada Cennet Bahçesi Görmek

Rüyada cennet bahçesi görmek, rızkın genişliğine hane içindeki nimetin bolluğuna delalet eder. Rüya sahibinin evinde bin bir çeşit nimet olacak ve bu bolluk hayat boyunca devam edecek demektir.
Rüyada Cennet Meyvesi Yemek

Rüyasında cennet meyvesinden yediğini gören kişi hiçbir zaman geçim derdine ve telaşına düşmeyecektir. Kişi kolaylıkla ailesini geçindirebilecek, yaşlılığında da yaptığı birikim sayesinde kalan ömrünü lüks içinde geçirebilecek diye yorumlanır.
Rüyada Cennetten Kovulmak

Kişinin çok umutsuz ve üzgün olduğu bir anda çok olumlu bir gelişme sayesinde şansının geri dönmesine ve kendisine çok büyük sürpriz olmasına işaret eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennete Gideceğini Duyduğunu Görmek

Rüyada cennete gideceğini duymak, rüya sahibinin ailesiyle bazı sorunlar yaşayacağına ve vefat haberi alacağına rivayet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cennet görmek

Cenneti rüyada bile görmek, hayırlara vesiledir, Rüyayı gören şahsın, cenneti görmesi hayatının, güzelleşeceği, olumsuzlukların yoluna gireceği, maddi sıkıntı, veye çözümsüz bir işin çözüme kavuşması gibi güzel işlere delalet eder. Cenneti gören kişinin.Rüyada cennete girmek, inanan he müminin isteğidir , rüyada bile cennete girdiğini görmek farklı olmaktır. Allah katında hayırlı kullardan sayılan, kul hakkı yememiş, alçak gönüllü, elini başkasının malına uzatmamış,diliyle kimsenin gönül tahtını yıkmamış, fesatlık, yapmamış, özü sözü bir olmuş, dini vecibelerini elinden geldiğince, aklının yettiğince yerine getirmeye çalışmış, aç doyurmuş fakir giydirmiş, imkanları doğrultusunda, bir çocuğun başını okşayarak onu mutlu etmiş, kısaca Allah’ın yarattığı insan, kendi gibi başka bir insanın hak hukukuna bir zara getirmemişse, elinden geldiğince kulluk vazifesini yapmışsa, Cenneti, rüyasında görüRse çok sevinir. Aşağıda cenneti rüyasında görme ile ilgili İslami yorumcuların yorumlarından alınarak hazırlanmıştır.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet Kokusu Duymak

Rüyasında cennet kokusunu duyan kişinin, uğraştığı sorunların ortadan kalkacağına delalet etmektedir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete girdiğini görmek sevinç ve huzura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya,

Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek Salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evlatlara nail olmaya

Cennette gezindiğini görmek : hayırlı ve sürekli rızka, şeref ve itibar kazanmaya ve korkudan emin bulunmaya,

Cennete girdiği halde oranın nimetlerinden yiyip, sularından içemediğini görmek, alim olduğu, imkanı bulunduğu halde bu ilim ve olanaktan hayırlı yönde istifade etmemeye,

Cennetten kovulduğunu görmek fakirlik ve zillete düşmeye, sınavlara tabi tutulmaya

Cennetin haznedarını görmek sürekli sevince,onun iltifat ve ihsanına nail olmak Allah Teala nın rızasını kazanmaya, bu meleğin kendile iltifat etmediğini görmek, Cenneti hak ettirecek hal ve davranışları henüz göstermediğine delalet eder. Sizi seven yardımınıza koşan iyi dostlara sahipsiniz demektir. Eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
üyada Cennet İsmini Duyduğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında cennet ismini duyduğunu görmesi, kişinin özlem duyduğu kişilerin olduğuna ve en kısa sürede kavuşacağına alamet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete girmek mutlu ve rahat bir hayat,

cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir.

Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir.

Rüyasında cennet gören kişi, umduğuna kavuşur, düşlediğinden, umduğundan kat kat üstün duruma gelir.

Rüyada cennete girdiğini görmek, ferah ve sevince ve Allah (C.C) tarafından hayra ve selamete ulaştırılacağına delalet eder.

Cennet meyvelerinden yediğini veya kendisine biri tarafından verilip, onları yediğini görmek, hayra, menfaate ve bolluğa işarettir.

Eliyle cennet meyvesini toplayıp yediğini gören ilim öğrenir, ama ondan kimse faydalanamaz.

Cennet hurileri ile birlikte olduğunu görmek, son nefesine kadar nimet içinde bulunmaya delalet eder.

Cennete girmek istediğini, fakat girmekten yasaklandığını görmek, dünyada fesat ve isyana meyil etmeye delalet eder.

Yüzüne cennet kapısının kapandığını görmek: anne ve babasına isyan eder.
Rüyada cennet görmek
Rüyada cennet görmek

Cennete yaklaştığını ve sonra yoldan geri döndüğünü gören: hasta olur ve bu hastalıktan ölür. Bir meleğin kendisini elinden tutarak cennete götürdüğünün gören: Allahu Teala  huzurunda tövbe eder ve yakında vefat eder.

Cennete gir,denildiği halde girmekten çekindiğini gören; din yolunda yürümekten kaçınır.

Cennete girer misin?, diye kendisinden sorulduğunu gören: miras yer.

Kılıcını çekerek cennete girdiğini gören: tövbekar olup, yeni den ibadete başlar.

Tuba ağacının altında oturduğunu gören kimsenin, dünya ve ahirete ait muradına kavuşur.

Cennette şerbet veya süt içtiğini gören: bilge ve zengin olur.

Cennet nimetlerini görüp de yemek istemediğini gören: dine karşı ilgisiz olur.

Cennette olduğu halde ateş te yakıldığını gören: bir başkasının haram malından yer.

Cennette kendisine büyük bir köşk verildiğini gören: büyük bir ise girer ve ya çok iyi bir evlilik yapar.

Cabir ül Magribiîn yorumu;

rüyasında cenneti gören, son de rece feraha ve bolluğa kavuşur.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
üyada Cennet Yolu Görmek

Rüyada cennet yolu görmek, kişinin maddi ve manevi sıkıntılar içerisine gireceğine işarettir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Yüksek bir yerde bulunduğunu ve orasının cennet olduğunu sanan kisi: bir bilgine veya zengin birine arkadaşlık eder.

Elinde cennet kapısının anahtarları bulunduğu nu görmek, iman ile vefat edece gine işarettir.

Cennette olup, kendisinin oraya layik olmayan bir is işlediğini gören, günah isle mis olur.

Bir hastanın cennete girdiğini görmesi: onun öleceğine delalet eder.

Abdulgani Nablusi ye göre:

Rüyada cenneti görmek, daima hayırla yorumlanır.

Cennete girdiğini, fakat içeriye giremediğini görmek, bu rüyayı gören için bir müjdedir.

Cenneti rüyasında açıkça gören, dünyada her seye, her muradına erisir, bükün sikintisi geçer……

îbni Kesir e göre:

rüyasinda kendisine “”cennete gireceksin”” denildigini gören kimse, dünyada bilgi ve ilim sahibi olur.

Cennete gülerek girdigini görmek, Allah i (C.C.) çok ,çok anmaya delalet der.

Kendisini cennet bahçelerinde dolasiyor görmek, ferahlık ve sevince delalet eder.

cennet meyvelerini agaçlarindan kopararak yedigini görmek, halk içinde sevilen bir kisi olduguna

cennetin suyundan, serbetlerinden avuçlan ile alip içtigini görmek, dünyanin her türlü nimetinden faydalanacağına işarettir.

Cennette meleklerin yanına gelip, onu selamladiklarini görmek, dünyada iken cennete girecek kadar iyi bir sevap isledi-gine;cennet hurmasını yedigini görmek, dünyada rahat bir ömür sürecegine delalet eder.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cennet ile Cehennem Arasında Kalmak

Rüya sahibinin rüyasında cennet ile cehennem arasında kaldığını görmesi, kişinin bol kazançlı iş yapacağına ve kazancının bir kısmını fakir fukaraya vereceğine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Bütün dünya insanlarının cennete girdiklerini görmek, ucuzluga, hükümetin adaletine, ekin ve yiyeceklerinin bolluğuna, bereketine işarettir.

Cennetten kovulduğunu görmek fakirlige düşmege delildir. Bir baska rivayete görede: Cenneti görüp fakat oraya girmediğini gören kimsenin rüyasi, onun için hayir ameliyle müjdedir.

Cennete girmek isteyip fakat bundan menedildiğini gören kimse niyet ve kasd ettigi hacc ve cihaddan yahut üzerinde işrar ettiği günah ve kusurdan tevbeyi murat ettiği halde, bunlardan menedilir.

Cennet kapılarından birisinin, üzerine kapandığını gören kimsenin anne ve babasından birisi vefat eder.

Cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını gören kimse, anne ve babasına asi olduğuna ve ondan razı olmadıklarına işarettir.

istediği kapıdan cennete girdiğini gören kimsenin anne ve babasının kendi sinden razı ve hoşnut olduklarına işarettir.

Cennete girdiğini gören kimse her iki dünyada güven ve sevince erişir.

Cennete girdiğini gören kimsenin eceli ve ölümü yakin olur.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada Cenneti Gezdiğini Görmek

Kişinin rüyasında cenneti gezdiğini görmesi, rüya sahibinin ibadetlerine ara verdiğine yorulur
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyada cenneti görmek, bu hayatın tüm nimetlerinden faydalanmak demektir. Yani rüya sahibinin bu dünyada cenneti yaşayacağına yorulur. Hayatının bolluk, bereket, huzur ve refah bir şekilde geçeceği anlamına gelir. Bu nedenle oldukça hayırlı bir rüya olarak nitelendirilen bir rüya olduğuna delalet eder.

Kimi tabirciler, rüyada cenneti görmek konusunu kişinin çevresinden hayır duası aldığı şeklinde açıklamıştır. Bu dualar sayesinde kişinin her zaman işlerinin rast gideceğine alamet eder. Bazı tabircilere göre ise kişinin ardı ardına yaşayacağı birbirinden güzel olaydır. Rüyada cenneti görmenin yorumu, rüya sahibinin çok içten istediği şeyin gerçekleşeceği şeklinde ifade edilir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
cennet görmek camiye, zikir meclisine, hacca, cihada, salih amellere, gerçek ilme ve çarşı-pazara; Cennete girdiğini görmek sevincç ve sürura ermeye, hayır ve berekete, nimet ve güzel rızka nail olmaya, Cennette olduğunu ve oranın meyvelerinden yediğini,, ırmaklarında yüzdüğünü ve gölgesinde oturduğunu görmek salih amellerin güzel sonuçlarını almaya, mutlu evliliğe ve hayırlı evladlara nail olmaya; Cennette gezindiğini görmek hayırlı ve sürekli rızka, şeref ve itbar kazanmaya ve korkudan emin bulunmaya, Cennete girdiği halde oranın nimetlerinden yiyip, sularından içemediığini görmek, alim olduğu, imkanı bulunduğu halde bu ilim ve olanaktan hayırlı yönde istifade etmemeye, Cennetten kovulduğunu görmek fakirlik ve zillete düşmeye, imtihanlara tabi tutulmaya; Cennetin haznedarını görmek sürekli sevince; onun iltifat ve ihsanına nail olmak Allah Teala'nın rızasını kazanmaya, bu meleğin kendile iltifat etmediğini görmek, Cenneti hak ettirecek hal ve davranışları henüz göstermediğine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyanızda cennete girdiğinizi görmeniz; sevince, Allah'ın sizi hayra ve selâmete kavuşturacağına ve her ne muradınız varsa nail olacağınıza yorumlanır.Rüyanızda cennetin kapılarından birisinin yüzünüze kapandığını görmeniz; babanızın veya annenizin ya da yakın bir dostunuzun vefat etmesinin muhtemel olduğuna, cennet kapılarından ikisinin yüzünüze kapandığını görmeniz; dostlarınızdan birisinin vefat edeceğine delalet eder. Rüyanızda cennetin bütün kapılarının yüzünüze kapandığını görmeniz; babanızın veya annenizin size darılmış olacaklarına işaretle yorumlanmaktadır. Bir kimsenin elinde kılıç olduğu halde cennete girdiğini görmesi; o kimsenin sevilmeyen huylarını terk edip iyi bir insan olacağına ve sevap kazandıracak bir iş işleyeceğine, kişinin rüyasında cennetin meyvelerinden yediğini görmesi; o kimsenin hayra, menfaata ve bolluğa kavuşacağına, kişinin rüyasında eliyle cennetin meyvesini topladığını ve yediğini görmesi; o kimsenin ilim öğreneceğine, ama onun ilminden herhangi bir kimsenin istifade edemeyeceğine böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. Bir kimsenin rüyasında cennet hurileriyle birlikte olduğunu görmesi; o kimsenin ölünceye kadar nimet içinde olacağına, kişinin rüyasında cennet bahçelerinde gezdiğini görmesi; o kimsenin bundan sonra kendisini din işlerine vererek muttaki bir kimse olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında cennetin sütünden ve suyundan içtiğini görmesi; o kimsenin rızkının artarak evine bolluk ve bereket geleceğine, bir kimsenin rüyasında cennette bulunan Kevser suyundan içtiğini görmesi o kimsenin düşmanlarına galip geleceğine ve işlerinde de başarılar elde edeceğine delalet eder. Rüyanızda cennete girmek istediğinizi ve fakat bundan men olunduğunuzu görmeniz; sizin dünyada fesat çıkarmaya ve isyan etmeye meyilli olduğunuza, rüyanızda yüzünüze cennetin kapısının kapandığını görmeniz; anne-babanıza âsî olacağınıza, rüyanızda cennete yaklaştığınızı ve sonra da geri döndüğünüzü görmeniz; bir hastalığa yakalanarak öleceğinize, rüyanızda bir meleğin elinizden tutarak sizi cennete götürdüğünü görmeniz; Allah'ın huzurunda günahlarınızdan tövbe ettikten kısa bir süre sonra vefat edeceğinize işaretle yorumlanır.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyanızda size "Cennete gir" denildiği halde girmekten çekindiğinizi görmeniz; din yolunda yürümekten kaçınacağınıza, rüyanızda "Cennete girer misin?" diye size sorulduğunu görmeniz; bir mirasa konacağınıza, rüyanızda cennete eşinizle birlikte girdiğinizi görmeniz; çok mes'ut bir aile hayatı yaşayacağınıza ve fakirlik nedir bilmeyeceğinize delalet eder. Bir kimsenin rüyasında cennette hurilerle eğlendiğini görmesi; o kimsenin rızkının bolluğuna ve ömrünün de uzun olacağına, kişinin rüyasında Cennet'te Tûbâ ağacının altında oturduğunu görmesi; o kimsenin dünya ve âhirete ait arzularının gerçekleşeceğine, kişinin rüyasında cennette süt veya şerbet içtiğini görmesi; o kişinin bilgili ve zengin olacağına, kişinin rüyasında cennet nimetlerini gördüğü halde yemek istemediğini görmesi; dînî vecibeleri yerine getirme hususunda istekli olmadığına, kişinin rüyasında cennette olduğu halde ateşte yakılarak azap edildiğini görmesi; başkalarına ait haram bir maldan yiyeceğine, kişinin rüyasında cennette kendisine büyük bir köşkün verildiğini görmesi; o kimsenin büyük bir işe atılacağına veya mes'ut bir evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyanızda cennetten kovulduğunuzu görmeniz; aile çevrenizden uzaklaşarak uzun yıllar gurbette kalacağınıza ve hayatınızın da türlü zorluklar içinde geçeceğine işaret eder. Buraya kadar cennet görülmesi ile ilgili genel yorumları yaptıktan sonra şimdi de ünlü rüya tabircilerinin bu husustaki yorumlarını ayrı ayrı ele alarak siz okuyucularıma sunmaya çalışacağım.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
âbiru'l-Mağribî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında cennette yüksek bir yerde olduğunu görmesi; o kimsenin bir âlime veya bir zengine arkadaşlık edeceğine, kişinin rüyasında elinde cennetin anahtarlarının olduğunu görmesi; o kimsenin iman ile öleceğine, kişinin rüyasında cennette olduğunu ve oraya lâyık olmayan bir iş işlediğini görmesi; o kimsenin günah işlediğine, bir hastanın rüyasında cennete girdiğini görmesi; o hastanın öleceğine işaretle tabir olunmaktadır. İmam-ı Nablusî'nin yorumuna göre: Rüyada cennet görülmesi daima hayırla tabir edilir. Kişinin rüyasında cennete girdiği, fakat içeri giremediğini görmesi; o kimsenin bir müjde alacağına delalet eder. İbn-i Kesîr'in yorumuna göre: Bir kimseye rüyasında "Cennete gireceksin" denildiğini görmesi; o kimsenin dünyada ilim sahibi olacağına, kişinin rüyasında gülerek cennete girdiğini görmesi; o kişinin Allah'ı çok anacağına, kişinin rüyasında kendisini cennet bahçelerinde dolaşır olduğunu görmesi; ferahlık ve sevince, kişinin rüyasında cennet meyvelerini ağacından koparıp yediğini görmesi; o kişinin toplum içinde sevilen, sayılan bir kişi olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında cennetin o güzelim sularından ve şerbetinden avuçları ile içtiğini görmesi; o kimsenin dünya nimetlerinden istifade edeceğine, kişinin rüyasında cennette meleklerin yanına gelerek kendisini selâmladıklarını görmesi; o kimsenin cennete girecek kadar hayır işlerde bulunduğuna, rüyasında cennet hurmasını yediğini gören kimsenin; dünyada huzurlu bir ömür geçireceğine böyle bir rüyanın görülmesi işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bütün dünya insanlarının cennete girdiklerini görmesi; o beldede ucuzluk olacağına, devletin âdil davranacağına, gıda maddelerinin bolluğuna ve bereketine işaret eder. Kişinin rüyasında cennetten kovulduğunu görmesi; o kimsenin fakir duruma düşeceğine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Rüyanızda cenneti cehenneme attığınızı görmeniz; bağınızı ve bahçenizi satacağınıza ve parasını yiyeceğinize, rüyanızda kendinizi cennet köşklerinden birinde olduğunuzu görmeniz; bir kuruma veya bir yere başkan olacağınıza ya da güzel bir hanımla evleneceğinize yorumlanır. Rüyada cennetin ırmaklarından içmek değişik şekillerde tabir edilir bir kimsenin rüyasında su nehrinden içtiğini görmesi; rızka, süt nehrinden içtiğini görmesi; fıtrata, şarap nehrinden içtiğini görmesi; Allah sevgisinden meydana gelen sarhoşluğa ve Allah'ın haram kıldığı şeylere nefret duymaya, bal nehrinden içtiğini görmesi; Kur'an'a işaret eder. Allah Teâlâ Kur'an-ı Kerîm'inde bu ırmaklardan şöyle söz etmektedir: "(Küfürden)sakınanlara va'd edilen Cennetin hali (şu): Orada tadı ve kokusu bozulmayan bir sudan ırmaklar var; tadı değişmeyen bir sütten ırmaklar var; içenlere lezzet veren şa-rabdan, (sarhoşluk vermeyen tatlı içkiden) ırmaklar var; saf süzme baldan ırmaklar var..." (Muhammed Sûresi: 15). Bir kimsenin rüyasında cennetin saraylarına girdiğini görmesi; o kimsenin yüksek mertebeye nail olacağına, övünülecek bir işe girişeceğine hür hanımlarla evleneceğine, genişliğe, bolluğa ve zenginliğe kavuşacağına yorumlanır. Rüyanızda Tûbâ ağacının gölgesinde oturduğunuzu ve ona yaslanarak durduğunuzu görmeniz; gideceğiniz yerin iyi bir yer olacağına, bendinizi ibâdete vereceğinize işaretle tabir olunur. Rüyanızda Sidre-i Müntehâ'yı görmeniz; maksat ve arzunuza erimeğinize delalet eder. Kişinin rüyasında cennete girdiğini görmesi; bazen de şehid olacağına, özellikle harp aletleriyle birlikte cennete gireni gören kimsenin şehid olarak öleceğine yorumlanır.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Nablusi: Cenneti görüp fakat oraya girmediğini gören kimsenin rüyası onun için hayır ameliyle müjdedir. Bu rüya insaf sahibi ve zalim olmayan kimseye mahsustur. Bazıları, «Cenneti açıkça gören kimse, arzu ve istediği şeye nail olur ve ondan üzüntü ve keder gider» demişlerdir.
Cennete girmek isteyip fakat bundan men edildiğini gören kimse, niyet ve kastettiği hac ve cihattan yahut üzerinde ısrar ettiği günah ve kusurdan tövbeyi murat ettiği halde, bunlardan men edilir. Cennet kapılarından birisinin, üzerine kapandığını gören kimsenin ana ve babasından birisi vefat eder.
Cennetin bütün kapılarının üzerine kapanıp açılmadığını gören kimse, ana ve babasına asi olduğuna ve ondan razı olmadıklarına delalet eder. İstediği kapıdan cennete girdiğini gören kimsenin ana ve babasının kendisinden razı ve hoşnut olduklarına delalet eder.
Cennete girdiğini gören kimse her iki dünyada emniyet ve sevince erişir. Cennete girdiğini gören kimsenin eceli ve ölümü yakın olur.
Onu cennete sokan kimsenin elinde tövbe ederek günahlardan temizlenmek nasip olur, (şayet o kimseyi tanırsa) demişlerdir.
Cennete girdiğini gören kimse mihnet ve taatla çevrilmiş ve gizlenmiştir, şeklinde tabir edenler de vardır. Bazı tabirciler ise, bu rüyanın sahibi, kavmin büyükleri, şereflileriyle arkadaş olur ve insanlarla güzel geçinir. Allah'ın farz ettiği şeyleri tamamıyla yerine getirir.
Bir kimse kendisine «Cennete gir» denildiği halde girmediğini görse, o kimsenin dinini terk etmesine delalet eder.
Bir kimseye «Sen cennete girersin», denilse, o kimse mirasa ve kendisini Firdevs-i alada görse, ilim ve hidayete nail olur. Tebessüm ederek cennete girdiğini gören kimse, Allah'ı çok zikreder. Güya kılıcını kından çıkararak cennete girdiğini gören kimse, iyilikle emreder, kötülükten nehyeder, nimet, medh ve sevaba nail olur. Tuba ağacı altında oturduğunu gören her iki dünyada da hayra nail ve cennet bahçelerinde olduğunu gören kimse ihlas ve kamil imana sahip olur.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennet meyvelerinden yediğini gören kimse, yediği meyve kadar ilimle rızıklanır. Cennetin su, şarap ve sütünden içtiğini gören, hikmete, ilme ve zenginliğe nail olur. Cennetin sergilerine yaslandığını görenin rüyası, hanımının iffetli, namuslu ve halinin hoş olduğuna delalet eder. Cennete ne zaman girdiğini bilmeyen dünyada bulunduğu müddetçe izzet ve nimete nail olur. Cennetin meyvelerinden birini yerden alıp başkasına verdiğini gören kimse, amel etmediği ilmini amel edecek birisine öğretmeye delalet eder.
Cenneti cehenneme attığını gören kimse, bağ ve bostanını satar, parasını yer, Kevser suyundan içtiğini gören kimse reisliğe nail olup, düşmanlarına galip gelir. Kendisini cennet köşklerinden birinde görse, reis olur veya güzel bir kadınla evlenir.

Cennet kızlarından bir kızı cima ettiğini ve cennet gılmanları da etrafında tavaf ettiğini görse, bir memleket ve nimete nail olur.
Cennetin hazinedarını görmek sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz yaşayışa ve belalardan emin olmaya delalet eder. Meleklerin onun yanına girip kendisine cennette selam verdiğini gören kimse, onu cennete götürecek bir amel işlemiş olmasına ve hüsn-i hatimeyle öleceğine delalet eder.
Cennete girmeyi görmek, cennete girmeye vesile olacak amel işlemeye delalet eder. Cennette muz ağacının meyvesini yediğini ve gölgesinde oturduğunu görse, maksadına nail olur.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennetin sütünden, içki ve şarabından yahut sularından içtiğini görse, hikmete ilme ve nimete, güzel itikada ve sünnet-i seniyeyi işlemeye muvaffak olur. Rüyayı gören kafir ise Müslüman olur, asi ise günahından tövbe ve istiğfar eder. Yahut haram kazançtan helal kazanca geçmeye delalet eder. Rüyada cennete girmek, Allahu Teala ile hüsn-i muameleye ve iyi mükafata, bazen da verasete delalet eder.
Cennete girmek bazen güçlüklerden, üzüntü ve kederden kurtuluşa delalet eder. Hasta bir kimse cennete girdiğini görse hastalığından iyileşir. Bazı kere de cennete girmek, helal mala, ailesi için iyilik etmeye ve Allah'tan korkmaya delalet eder. Cennete girmek, bağ ve bahçeye sahip olmaya faydalı ve menfaat şeylerin eline geçmesine ve rızka delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete girmek, bazı kere de üzüntü ve kederin gitmesine delalet eder. Rüyada insanların hepsinin cennete girdiklerini görmek, senenin bolluk ve ucuzluğuna, hükümdar tarafından adalete, meyve, hububat ve ziraata gelecek berekete delalet eder.
Cennete girmek, şehitlik mertebesine ermekle de tabir edilir. Harp aletleri olduğu halde cennete giren şehit olarak ölür. Kitapla beraber cennete girdiğini görmek ilim ve güzel amele delalet eder. Cennete mal ve yürüyen hayvanlarla girdiğini gören kimse, malının zekatını vermek sayesinde cennete girer.
Hanımı ile beraber cennete girdiğini görmek, dünyada hanımı ile iyi geçinmeye delalet eder.
Zikir ve teşbihle cennete girdiğini gören kimse, teheccüd namazı, teşbih ve taksidi sebebiyle cennete girmesine delalet eder. Reyyan kapısından cennete girdiğini gören kimse orucu sebebiyle cennete girmeye nail olur. Rüyada cenneti görmek, camiye, zikir meclisine, sokak ve pazarda kazanç yapmaya, hacca, cihada, iyilikle emredip kötülükten nehyetmeye, ilme ve güzel amele delalet eder.
bazen da cennet, düşmandan korunulup muhafaza edinilen kalkana delalet eder. Rüyada cennetin nehirlerinden içtiğini, meyvelerinden yediğini veya ağaçların gölgesinde gölgelendiğini yahut cennetin hurilerinden bir şey gördüğünü görse, ilim, hidayet, rızık, mülk, nesil ve uzun ömre nail olmaya, yahut şehit olarak ölmesine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennet nehirlerinden içilen şey tabirce muteber tutulur. Şöyle ki, su nehri rızka; süd nehri fıtrata; şarap nehri, Allah sevgisinden meydana gelen sarhoşluğa ve Allah'ın haram kıldığı şeylere buğzet-meye, bal nehri ise ilim ve Kur'an'a delalet eder. Cennet meyvelerinden yemek, güzel amellerin neticesine, hanımına ve hayırlı evlada delalet eder.
Tuba ağacının gölgesinde oturup gölgelenen ve ona dayanarak durduğunu gören kimsenin gideceği yerin hoş ve güzel olmasına delalet eder. bazen da ağacın altında oturmak, kendisini ibadete hasretmeye, arkadaş dost ve rütbe makam sahibi kimselerden menfaatlan-maya delalet eder. Sidre-i Münteha, kendisi için vaat edilen her şeyden maksat ve arzusuna erişmeye delalet eder.
Cennet ağaçları bazen da ilmiyle amel eden kimseye, mürşid insanlara hurilere delalet eder. Cennet ağaçlarına sahip olduğunu, yahut o ağaçlardan bir şey yaptığım görse, evlat ve kadınlardan sahip olur. İnsanların- havassı için huri görmek, Allah'tan başka şeylerle ilişkisi olup onlara kapılıp kalmasına delalet eder. İdarecilerin rüyada huri görmeleri, onların işlerine yahut, meskenlerine, geçimlerinin bolluğuna ve çeşit çeşit zevklerine dünyada nail olacaklarına delalet eder.
Cennetin köşklerine girdiğini görmek, yüksek rütbeye nailiyete, İftihar edilecek işe girmeye, hür kadınlarla evlenmeye, genişlik ve zenginliğe ve güzel akıbete delalet eder.
Cennetin haznedarı Rıdvan (R.A.)'ı görmek, melikin haznedarına, hayırlı haberle ortaya çıkacak sefirine, vaadin yerine getirilmesine, ihtiyaçların görülmesine ve duanın kabul edilmesine delalet eder.
Cennete girip onun meyvesinden yemediğini, nehirlerinden içmediğini gören kimsenin, sahip olduğu ilimden faide görmemesine delalet eder.
Cennetten kovulduğunu görmek, Adem (A.S.)'ın hikayesinden ötürü fakirliğe giriftar olmasına delalet eder. Cennette tavaf ettiğini gören kimsenin rızkının genişliğine, şanının yüceliğine korku ve tehlikelerden emin olmasına delalet eder. Korku halinde olan kimsenin cennete girdiğim görmesi korkudan emin olmasına, üzüntü ve kederde ise üzüntü ve kederinden kurtulmasına, eğer bekar ise evlenmesine delalet eder.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Seyyid Süleyman: Rüyasında Cennete girdiğini gören, feraha çıkar. Sevinir. Hayra ve emniyete nail olur. Cennet meyvelerinden yemek te böyledir. Cennet meyvesini eliyle toplayıp yiyen, din tahsili yapar. Fakat, halk onun ilminden istifade etmez. Cennet hurileriyle beraber olduğunu görenin, iyi işleri kolaylaşır. Cennette oturduğunu gören, son nefesine kadar ni'met ve izzet içinde yaşar. Cennete girmek istediği halde men edildiğini gören, dünyada fesada ve isyana düşer. Yüzüne Cennet kapısını kapanması da böyle yorumlanır. Rüya sahibi asi olur.
Cennete yaklaştığını fakat, yoldan döndüğünü gören, hasta olur ve vefat eder. Meleklerin elinden tutup kendisini Cennete götürdüklerini gören, tevbe eder ve yakın zamanda ahirete göçer. Rüyasında kendisine "Cennete girer misin?" denildiğini gören, miras yer.
Tuba ağacının altında oturan, dünyada ve ahirette muradına erer. Cennete şerbet veya süt içen, alim, hakim ve zengin olur. Cennet ni'metlerini yemekten çekinen, dalalete düşer (günahkar olur, yoldan çıkar). Birine cennet meyvesi veren, onu ilminden ve malından faydalandırır. Cennette olduğu halde ateşe atıldığını gören, birinin malından haram yer.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Cennet-i Rıdvan'ı görüp memnun olan, büyük sevince ve ni'mete nail olur. Bulunduğu yüksek bir mekanın Cennet olduğunu zanneden; adil bir sultanla, faziletli bir alimle veyahutta zengin biriyle karşılaşır.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Cennete döndüğünü gören, Hakk yoluna yönelir. Cennet anahtarlarını elinde tutan, İslam ve tevhid üzerine vefat eder. Cennette münasebetsiz bir durum içinde olduğunu gören, günah işler. Bir hastanın Cennete girdiğini görmesi, onun vefatına işarettir.
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Cenneti gördüğü halde içeri girmeyenin rüyası hayırlı amellerinden dolayı müjde olarak yorumlanır. Bu insaf sahibi, adil insanların göreceği bir rüyadır. Cenneti rüyasında olduğu gibi tamamen gören, bütün arzularına kavuşur. Kederden kurtulur. Cennete girmek istediği halde bundan men edilen, önceden özendiği halde hacca gitmekten vazgeçer. Cihaddan kaçar veya günahına tevbe etmez. Cennet kapılarından birinin yüzüne kapandığını gören, ebeveyninden birini kaybeder. İki kapı birden yüzüne kapanırsa, hem anası hem babası ölür. Cennet kapılarının hepsinin yüzüne kapandığını görenin, ana babası kendisine dargın demektir. Cennete istediği kapıdan giren şahıs, ana babasını çok memnun etmiş, onların rızasını kazanmıştır. Cennete girmiş olduğunu görenin ebeveyni, emniyet ve sevinç içinde bulunurlar. Cennete alındığını görenin, eceli yakındır. Kendisini tutup Cennete alan zat vasıtasıyle tevbe ve istiğfar eder.

İlgili rüyalar

+3 oy
1 yorum 68 okuma
Rossess 15 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Rossess Rüya Yorumcusu (15k puan)   yazdı
+4 oy
100 yorum 493 okuma
mustafaharputi 1 Eylül 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 42 okuma
Kalpdekitaş 26 Aralık 2019 Tabir kategorisinde Kalpdekitaş Karabasan (489 puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 13 okuma
Simgecansu 4 Mayıs Tabir kategorisinde Simgecansu Rüyazede (500 puan)   yazdı
+3 oy
2 yorum 29 okuma
safiyem 26 Mayıs Rüya kategorisinde safiyem Rüyazede (504 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 18 okuma
jeandark34 26 Nisan Rüya kategorisinde jeandark34 (-245 puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 32 okuma
6 Haziran 2019 Rüya kategorisinde misafir   12 33 171 yazdı
+2 oy
1 yorum 292 okuma
11 Ağustos 2019 Rüya kategorisinde Yaseem   yazdı
+3 oy
2 yorum 306 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (151k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 44 okuma
9 Mayıs 2019 Tabir kategorisinde emine   yazdı
+3 oy
0 yorum 16 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.9k rüya

83k yorum

26.5k düş-ünce

4.4k üye

100 Aktif
0 Üye ve 100 misafir
Bugün : 3061
Dün : 38567
Toplam : 17250399
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 1461 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 246 e
  3. Karga Karga - 128 e
  4. Sibel Atasoy Sibel Atasoy - 60 e
  5. Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi - 48 e
  6. Yaren1989 Yaren1989 - 30 e
  7. Kasnak Kasnak - 29 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...