Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
19 okuma
Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (278k puan)
Rüyada şeytan görmek nasıl yorumlanmalıdır : Şeytan, kötülüğe teşvik eden açıkca insanın düşmanı olarak bilinen, Hz. Adem ve Havvanın cennetten kovulmasına sebep olan, sinsi bir düşmandır. Rüya şeytanın insan üzerindeki bu etkisi ne göre yorumlanmıştır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+3 oy
Rüya Bilgesi (278k puan)
Şeytanın bir diğer adıda iblistir, rüyada şeytan görmek şehvet ve yalan, gerçek olmayan mutluluklara, türlü türlü kötülüklere ve kötülük topluluklarına delalet eder. Eğer rüyayı gören kişi hastaysa veya hüzünlü ise, sağlığına kavuşmasına ve zengin olmasına delalettir. Rüyada kendisini şeytanla gizli konuştuğunu görse, o kimse düşmanlarından birisiyle gizlice konulur ve salih kişilerin kahrolmasına ve yok olmasında onlara yardımda bulunur. Rüya gören, şeytanın kendisine birşey öğrettiğini görse, o kimse düzme ve yalan bir söz söyler veya insanlara hile yapar.

Şeytanı görmek sahtekar, aşırı hırslı, kıskanç ve mağrur, laubali ve kendisine her iki dünya için zararlı olan düşmana. Onu görmek inançsız, iki yüzlü ve kıskanç olmaya. Şeytan, samimi Müslüman için güçsüz ve aciz bir düşmana. Onunla düşüp kalktığını görmek faiz yemeye ve diğer kötü fiilleri işlemeye. Şeytanı üzgün ve öfkeli görmek yahut ona buğzetmek Allahü Tealanın rızasını kazandıracak işleri işlemeye ve düşmanına galip gelmeye. Onu mutlu ve neşeli görmek nefsani arzularıyla meşgul olmaya delalet eder.
+3 oy
Rüya Bilgesi (278k puan)
Rüyada şeytan görmek amaçlarınıza ulaşmak için yaptığınız kötülüklere ve hilelere artık son vermelisiniz anlamındadır. Eğer rüyada şeytanı mağlup ettiğinizi görürseniz, bazı tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce sahip olduğunuza yorumlanır.
Rüyada şeytanla konuşmak veya onu görmek, düşmanlarınızın aleyhinizde çalıştıklarına işarettir. Bir başka rivayete göre de:
Rüyada şeytanı görmek, bidat sahibi bir alime, namazı terk etmeye, yalana, hırsızlığa, günah kazanmaya ve uzun ömüre işarettir. Bir kimse kendisini rüyada şeytan olmuş görse, o kimse daima şeytanın elinde olur, ya da Allahın (C.C.) rahmetinden uzak olarak yaşar. Yahut nesil ve mal ile rızıklanır. Şeytanı öldürdüğünü gören kimse, hilekar ve hilebaz insanlara hile yapar. Bu rüyayı gören salih ve iffetli kimse ise Allahın emrinden ümidini keser ve meyus olur. Hedeflerinize ulaşabilmek için, ahlaksızlıklara ve sahtekarlıklara başvurmayın. Eğer rüyada şeytanı yenilgiye uğrattıysanız, birtakım tehlikeleri, zorlukları ve kötülükleri aşmak için yeteri kadar güce sahip olacağınız anlamındadır.
+3 oy
Rüya Bilgesi (278k puan)
Rüyada şeytan görmek; zahmetli bir iş sonucunda alınacak yüksek miktarda paraya, şeytanla konuşmak; yalancı ve dost görünüşlü bir düşmanla karşılaşmaya, şeytandan bir şey almak; düşmandan zarar görmeye, şeytana birşey vermek; düşmana kötülük yapma şansı vermeye, şeytan tarafından öpüldüğünü görmek; haram yollardan kazanç elde etmeye, şeytanla kavga etmak ve onu yenmek; düşmanlarla mücadele edip zafer kazanmaya işarettir.
Rüyada görülen şeytan, hilekar, haris, lakald, din ve dünyaca düşmanıdır. Bazen şeytanı gören kimse, münafık yahut da kıskanç olur. Bazen de şeytan görmek, çoluk-çocuğa işarettir. Şeytanı görmek ferahlık, yalan ve şehvete de işarettir. Bir kimse rüyada şeytanın kendisini düşürüp aklını gidererek saralı yaptığını görse, o kimse faiz yer. Eğer şeytanın kedisine dokunduğunu görse, o kimsenin allesine iftira eden ve yoldan çıkarmaya çalışan bir düşmana işarettir.
+3 oy
Rüya Bilgesi (278k puan)
Şeytanın kendi üzerine indiğini gören kimse, iftira, yalan ve günah olan bir iş yapar. Rüyada şeytanlara reislik ettiğini ve şeytanların da ona itaat ettiklerini gören kimse, reisliğe, şerefe, heybet ve şöhrete nail olur ve düşmanlarını kahreder. Şeytanları bağlayıp ve onları hapsettiğini gören kimse, yardım, kuvvet ve şöhrete nail olur. Rüyada şeytanın kendisini azdırıp yoldan çıkarıp, dehset ve hayrette bıraktığını gören kimsenin, malına zarar ve ziyan erişir. Bir kimse şeytanın elbiselerini soyduğunu görse, o kimseye işlerinde düşmanı galebe çalar veya onu vesvese ve fitneye düşürür yahut o kimse memuriyetten ayrılır.
Rüyada şeytana bugz ve adavet ettiğini gören kimsenin, Allaha itaat eden sadık bir mümin olduğuna ve dindeki kuvvetine işarettir. Rüyada şeytanı ferah ve neşeli gören kimsenin, nefsani arzulanyie meşgul olduğuna işarettir. Rüyada görülen şeytan zayıf bir düşmandır.

Rüyada şeytanı düşman kabul ettiğini gören kimsenin, mütedeyyin olduğuna ve Allah (C.C.)in emirlerine itaat ettiğine işarettir. Bazen de şeytanlar, bina sahiplerine ve dalgıç gibi suya dalmaya, casuslara ve söz çalanlara işarettir. Bazen de şeytanı görmek, kişinin arkasından ayıbını söylemeye göz ve kaşla işaret ederek onu aşağılamaya işarettir. Rüyada kendisinin şeytan olduğunu gören kimse, insanlar ile eğlenir ve onlara eziyette bulunur veya yer altında olan su yolu ve lağımları düzene koyar. Şeytan rüyası, unutkanlığa işarettir.
+1 oy
Rüya Yorumcusu (19.7k puan)
Ruyada şeytan görmek bir nevi de bilinç altı olarak düşünüyorum.  Yani şu şekilde eğer kişi gün içinde çok fazla bir şeyi kafaya takmışsa mentalite olarak zayıflar ve bu şekilde rüya görür.
Rüya Bilgesi (278k puan)
şeytan rüyası her zaman mümkündür. ancak şeytan her zaman kendi  sıfatıyla girmez bir çok şekle girebilir.

İlgili rüyalar

+4 oy
0 yorum 22 okuma
17 Aralık 2017 Rüya kategorisinde misafir yazdı
+4 oy
2 yorum 20 okuma
1 Eylül Rüya kategorisinde Seçilmiş Rüyazede (0 puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 64 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.4k puan) yazdı
+1 oy
1 yorum 73 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.4k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 61 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.4k puan) yazdı
+1 oy
2 yorum 26 okuma
21 Mart Tabir kategorisinde Fırat yazdı
+7 oy
2 yorum 29 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Arşiv Rüyakar (676 puan) yazdı
+4 oy
2 yorum 36 okuma
9 Ağustos Durugörü kategorisinde Zeynep_gl Rüyazede (208 puan) yazdı
+5 oy
4 yorum 50 okuma
5 Temmuz Rüya kategorisinde Hicaz Rüya Yorumcusu (17.2k puan) yazdı
+3 oy
0 yorum 27 okuma
18 Ocak 2018 Rüya kategorisinde Dilara yazdı
+4 oy
1 yorum 35 okuma
20 Ağustos 2016 Rüya kategorisinde amaris Rüyazede (92 puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

19.3k rüya

10.7k yorum

7.9k düş-ünce

2k üye

105 Aktif
3 Üye ve 102 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 17464
Dün : 18521
Toplam : 10032592
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 604 e
  2. Mirac - 156 e
  3. seli - 58 e
  4. Karga - 44 e
  5. Prenses789 - 29 e
  6. Eyja - 26 e
  7. Likya - 22 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...