Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+8 oy
69 okuma
kuzgun Rüya kategorisinde Rüya Kurucu (92.5k puan)  
O olduğunu bildiğim değer verdiğim biri,  siyah bir gömlek veya cüppe,  kolunu görüyorum sadece rüyayı kesen sadece bir yanını gördüğüm bir görüntü ve uzatıyor elini sonra arkada bir şeyi gösteriyor bakıyorum ama çok heyecanlanıyorum bir kapı açık (siyah bir kapıydı) kapının  aralığındaki aydınlık içinde yine bir kapı ve aydınlığında yine Aralık bir kapı böyle sonsuza kadar uzanan. Sanırım korkuyorum ve başka rüyalara kaçıyorum ama diğer rüyaları hatırlayamıyorum.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+6 oy
Mirac Rüya Ustası (57.4k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyanız hayırlı olsun kardeşim bu rüya gelecekte güzel günlere işaret eder. Azıcık sabırlı olsanız bu haber size ulaşacak.
kuzgun Rüya Kurucu (92.5k puan)  
Teşekkür ederim :) sabırlıyım aslında
Mirac Rüya Ustası (57.4k puan)  
Rica ederim
+6 oy
Karga Rüya Bilgesi (488k puan)  
O kişi seni kapılardan geçirecek gibi görünüyor. Bu konuda destek olacak. Belki de çoktan olmaya başladı bile. Ama kapılardan geçmek için kendini önemsemenin üstünden gelinmesi gerekiyor.
kuzgun Rüya Kurucu (92.5k puan)  
Evet başladı :) kendini önemsemenin üstünden gelmekle neyi kastettiniz ?
Yıldız Tozu Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
İyi bir hatırlatma. Bir savaşçı olarak en büyük kusurum, kendimi önemseme. Senin rüya yorumun bana işaret oldu Kuzgun . :)
+5 oy
Yıldız Tozu Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
“Kendini önemseme, insanın en büyük düşmanıdır. Onu güçsüz düşüren, yoldaşlarının kendisine yaptıkları ve yapmadıkları yüzünden incinmesidir. Kendini önemsemek, insan ömrünün çoğunu bir şey ya da bir kişi tarafindan incitilmiş olarak geçirmesi demektir.” Carlos Castaneda
+5 oy
Yıldız Tozu Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
Carlos Castaneda'nın kitaplarından,  kendini önemseme ile ilgili bir bölüm.

Don Juan, farkındalıkta ustalaşma konusunu benimle aylar sonrasına kadar konuşmadı. O sıralar, nagual topluluğunun yaşadığı evdeydik.

“Hadi, bi yürüyüş yapalım seninle,” dedi elini omzuma atarak. “Hatta daha iyisi, kentin meydanına bi dolu insanın olduğu yere gidelim ve orada oturup konuşalım.”

Benimle konuşmasına şaşırmıştım. Birkaç gündür evde kalıyorduk ve neredeyse bana bir merhaba bile dememişti.

Don Juan ve ben evden çıkacağımız sırada la Gorda yolumuzu kesip kendisini de yanımıza almamızı istedi. Hayır, yanıtını kabul etmemeye kararlı görünüyordu. Don Juan çok sert bir sesle benimle özel konuşması gerektiğini söyledi.

“Benim hakkımda konuşacaksınız, değil mi?” dedi la Gorda, sesinden ve tavırlarından, kuşkusu ve hışmı fark ediliyordu. “Haklısın,” diye yanıtladı don Juan kuru bir ses tonuyla. Sonra dönüp bakmadan, önünden geçerek yürüdü.

Peşi sıra gittim ve konuşmadan, kent meydanına kadar yürüdük. Oturduğumuzda ona, la Gorda’yla ilgili konuşacak ne gibi bir şey olduğunu sordum. Evden çıkarken üzerimize diktiği tehditkâr bakışlar hala canımı sıkıyordu.

“La Gorda ya da başkasından söz edecek değiliz,” dedi. “Yalnızca kendisine verdiği devasa önemi kışkırtmak için öyle söyledim. İşe de yaradı. Bize çok sinirlendi. Eğer onu iyi tanımışsam eminim şimdi oturmuş kendisiyle konuşuyor, kırılan özgüvenini onarmaya çalışıyor ve reddedilmenin, aptal yerine konmanın haklı öfkesini dindirmeye çalışıyordur. Burada, bu bankta otururken çıkıp gelirse hiç şaşmam.”

“Eğer La Gorda’dan söz etmeyeceksek, ne konuşacağız peki?” diye sordum.

“Oaxaca’da başladığımız konuşmayı sürdüreceğiz,” dedi. “Farkındalığın açıklamasını anlamak, farkındalık düzeyleri arasında yapacağın gidiş gelişlerde yüksek çaba ve isteklilik göstermeni gerektirecek. Tartışmamız boyunca senden tam yoğunlaşmanı ve sabırlı olmanı istiyorum.”

Yakınmayla karışık, geçen iki gün boyunca benimle konuşmak istememesinden ne denli rahatsızlık duyduğumu söyledim. Bana bakıp kaşlarını kaldırdı. Dudaklarında bir an için bir gülümseme belirip kayboldu. Bana, la Gorda’dan daha iyi olmadığımı göstermekte olduğunu ayırt ettim.

“Kibrini kışkırtıyordum,” dedi kaşlarını çatarak. “Kendini fazla önemseme en büyük düşmanımız bizim. Bi düşün bakalım bunu.. -bizi güçsüz düşüren, dostlarımızın yaptıklarına ve yapmadıklarına duyduğumuz gücenme duygusudur. Kibir, zamanımızın çoğunu başkaları tarafından yapılanlara alınarak geçirmemizi sağlar.

“Yeni görücüler, kibri savaşçılar olarak yaşamlarımızdan silmemiz için elimizden geleni yapmamızı önerirler. Ben bu öneriyi uyguladım ve bütün çabamla sana en çok kibri yaşamımızdan çıkardığımız an incitilemez hale geleceğimizi göstermeye çalıştım.”

Ben onu dinlerken gözleri birden parlayıverdi. Tam onun bir kahkaha koyuvermek üzere olduğunu ve bunun bir sebebi olmadığını düşündüğüm an sağ yanağıma çarpan sert bir tokatla yerimden sıçradım.
Ayağa fırladım. La Gorda eli hala havada arkamda duruyordu. Yüzü sinirden kıpkırmızı olmuştu.
“Şimdi hakkımda söyleyeceğin ne varsa söyleyebilirsin, daha haklı sebepler bulman kaydıyla tabii “ diye bağırdı. “Bununla beraber söyleyeceklerini yüzüme söyle!”

Bu çıkış onu tüketmiş olmalıydı ki, betona oturup ağlamaya başladı. Don Juan yüzünde anlaşılmaz bir neşeyle kılını kıpırdatmadan oturuyordu. Bense, sinirden kaskatı kesilmiştim. La Gorda bana bir baktı ve sonra don Juan’a dönüp zayıf bir sesle onu kınamaya hakkımız olmadığını söyledi.

Don Juan öyle bir kahkaha kopardı ki neredeyse yerinden yuvarlanacaktı. Gülmekten konuşamıyordu bile. İki ya da üç kez bana bir şeyler söylemeye çalıştıysa da sonunda kalkıp kahkaha sarsıntıları içinde yürüyerek uzaklaştı.

Gözlerimi dikmiş la Gorda’ya bakıyordum -o anda gözümde tüm değerini yitirmişti- don Juan’ın peşinden gitmek üzereydim ki bana olağanüstü bir şey oldu. Don Juan’ı bu denli neşelendiren şeyin ne olduğunu fark ettim. La Gorda ve ben korkunç benzeşiyorduk. Kibrimiz muazzam boyutlardaydı. Yediğim tokadın verdiği şaşkınlık ve öfkeyle, la Gorda’nın kızgınlık ve kuşku duyguları tümüyle aynıydı. Don Juan haklıydı. Kibrin yükü korkunç ağırdı.
+5 oy
Yıldız Tozu Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
Carlos Castaneda'nın kitaplarından kendini önemsemekle ilgili başka bir bölüm.

“Akşamın geç saatlerinde daha da yüksek bir yaylaya ulaşmıştım. Daha önce de oraya gelmişim gibi hissettim. Anımsamak amacıyla çevreme baktım ama orayı çeviren doruklardan hiçbirini tanıyamadım.

 Uygun bir yer seçtikten sonra çıplak kayalık bir alanın kıyısında dinlenmek için oturdum. Çok ılık ve asude bir yerdi. Su kabağımdan biraz yiyecek çıkarayım dedim, ama boşalmıştı. Biraz su içtim. Ilımış, bayatlamıştı. Don Juan’ın evine dönmekten başka çarem kalmadığını ve derhal geriye dönmek için yola koyulmam gerektiğini düşündüm. Karın üstü yere uzanarak başımı koluma yasladım. Rahat edemeyip pozisyonumu bir kaç kez değiştirdikten sonra batıya doğru dönmüş olduğumu gördüm. Güneş epey alçalmıştı. Gözlerim yorulmuştu.

Gözlerimi yere doğru çevirip baktığımda irice siyah bir böcek gördüm. Küçük bir kayanın ardından, boyunun iki katı irilikte bir gübre parçasını iterek gelmekteydi. Uzun bir süre onun hareketlerini izledim. Böcek benim mevcudiyetimle ilgilenmeksizin yükünü yerdeki kayaların, köklerin, girintilerin ve çıkıntıların arasından habire itmekteydi.

 Anladığım kadarıyla böcek benim orada olduğumun bilincinde değildi. Böceğin benim varlığımın bilincinde olup olmadığını bilmemin imkansız olduğunu düşündüm. Bu düşünce zihnime benim dünyama karşı bir böceğin dünyasına ilişkin bir sürü ussal değerlendirmelerin sükun etmesine yol açtı.

Böcek de ben de aynı dünyada yaşıyorduk ama kuşkusuz ki, bu dünya ikimiz için aynı dünya olmaktan uzaktı. Kendimi böceğe bakmaya kaptırıp o yükünü kayaların arasından ve yarıkların içinden taşıması için gereksindiği muazzam gücü hayretle düşündüm. Böceği uzun süre gözlemledikten sonra çevremdeki sessizliğin farkına vardım. Sadece çalılıklardaki dalların ve yaprakların rüzgarla titreştiğini işitebiliyordum.

Yukarı doğru baktım birden gayri ihtiyari olarak soluma doğru döndüm, belirsiz bir gölgenin ya da birkaç adım ötede bir şeyin titrediğini görür gibi oldum. Önce bunu önemsemedim ama o gölgenin solumda olduğu aklıma geldi. Tekrar ansızın döndüm ve kayanın üzerindeki bir gölgeyi açıkca sezgiledim.

 Gölgenin derhal kayadan yere doğru kaydığı ve toprağın, kurutma kağıdının mürekkebi çekivermesi gibi emdiği şekilde tekinsiz bir duyguya kapıldım. Tüylerim diken diken olmuştu. Ölümün bana ve o böceğe bakmakta olduğunu düşündüm.

Tekrar böceğe bakayım dedim ama onu bulamadım.Hedefine ulaşmış ve yükünü yerdeki bir deliğin içine bırakmış olabileceğini düşündüm.Yüzümü düzgünce bir kayaya yasladım. Böcek derin bir delikten çıkarak yüzüme beş on santimetre ötede durdu. Sanki bana bakmaktaydı, zira bir an için onun benim varlığımın bilincine, belki de benim de kendi ölümümün bilincine vardığım şekilde vardığını duyumsadım. Gene tüylerim ürperdi. O böcekle benim aramda o kadar da fark yoktu demek ki.

Ölüm, bir gölge gibi, ikimizi de koca bir kayanın ardından kollamaktaydı. Alışık olmadığım bir sevinçle doldu içim. O böcek de ben de birbirimizden farksızdık.. Hiçbirimiz, ötekinden daha üstün değildi. Ölümümüz bizi eşit kılıyordu.

İçimi dolduran sevincim, kıvancım öyle çoğaldı ki ağlamaya başladım. Don Juan haklıydı. Her zaman haklı olmuştu o. Başka herkes gibi ben de son kerte gizemli bir dünyada yaşıyordum, son kerte gizemli bir varlıktım ben ama gene de bir böcekten daha önemli değildim…”
kuzgun Rüya Kurucu (92.5k puan)  
Hepsi birbirinden değerliydi ,
teşekkür ederim Yıldız Tozu :) teşekkür ederim Karga :)

İlgili rüyalar

+8 oy
3 yorum 64 okuma
Hulya 21 Ağustos 2019 Tabir kategorisinde Hulya Rüyazede (512 puan)   yazdı
+3 oy
59 yorum 124 okuma
mustafaharputi 18 Mayıs Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 407 okuma
Gamzekayra 16 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Gamzekayra Rüyazede (535 puan)   yazdı
+10 oy
2 yorum 56 okuma
Ela 13 Eylül 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyazede (1.5k puan)   yazdı
+7 oy
1 yorum 4.5k okuma
Ela 6 Eylül 2019 İstihare kategorisinde Ela Rüyazede (1.5k puan)   yazdı
+2 oy
2 yorum 71 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (159k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 18 okuma
Herhangibiri 22 Mayıs Rüya kategorisinde Herhangibiri Rüyazede (524 puan)   yazdı
+5 oy
2 yorum 34 okuma
jeandark34 13 Aralık 2019 Rüya kategorisinde jeandark34 Karabasan (200 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 39 okuma
Asmen34 2 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Asmen34 Karabasan (448 puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 42 okuma
Liz 7 Ekim 2019 Rüya kategorisinde Liz Rüya Yorumcusu (19.8k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 223 okuma
Üyeadımyok 10 Eylül 2019 Tabir kategorisinde Üyeadımyok Rüyazede (574 puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.8k rüya

81.8k yorum

26.4k düş-ünce

4.3k üye

123 Aktif
1 Üye ve 122 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 30182
Dün : 31551
Toplam : 17111875
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 3977 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 511 e
  3. Karga Karga - 453 e
  4. Simge Simge - 181 e
  5. ~Angel~ ~Angel~ - 82 e
  6. sonsuz sonsuz - 73 e
  7. Hypnos Hypnos - 63 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...