Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+11 oy
2.5k okuma
Rüya kategorisinde Rüya Bilgesi (400k puan)  
Rüyamda karıncaların saldırısına uğruyordum. Hepsi bir araya gelip değişik görünümlü şeyler olabiliyordu. Mesela binlerce karınca büyük bir örümcek gibi hareket ediyordu falan. Dağıtmaya çalışıyordum ben de kolonilerini.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
yedi artı iki? (küçük harflerle)
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+5 oy
Rüya Yorumcusu (13.2k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
çevrenizde hayat alışkanlıklarınıza,tercihlerinize saygı göstermeyen insanlar olabilir. size toplumun uygun gördüğü rolünüze uymanız, beklentileri karşılamanız konusunda baskı uygulandığını düşünüyorum. bu baskı onların amaçladıkları etkinin aksine ters tepip tamamlanması gereken şeyleri tamamlamamak, hatayı düzeltmemek, akışın sürmesini sağlamamak gibi sonuçlanmış. bu davranış değişikliğinin hayatınızı nasıl etkilediği üzerinde durmalısınız. dayatılanlardan kurtulmaya çalışırken istemeden aslından uzaklaşmış, zarar verici tutumlar edinmiş olabilirsiniz. bunun sizi nasıl etkilediğini, neleri değiştirdiğini gözlemlemenizde yarar var.
Rüya Bilgesi (400k puan)  
Teşekkürler yorum için. Epey oldu göreli bu rüyayı. Kendimce şöyle yorumlamıştım o zaman. Ufak tefek gördüğüm sorunlar birleştiğinde epey dertli bir hal alabiliyorlar.
Rüya Yorumcusu (13.2k puan)  
Ben teşekkür ederim
+4 oy
Rüyakar (2.3k puan)  
Ruyada karincalarin saldirisina ugramak seni ckemeyen insanlarin icindeki kini sana bodaltmasi anlamina gelir
+3 oy
Rüya Bilgesi (400k puan)  
Bu rüyamı hala hatırlıyorum. Nasıl bir etki bıraktıysa.
+4 oy
 
Karıncalara karşı bir zaafım var, ne zaafı düpedüz vicdan azabım var.

Karıncalar beni rahatsız eder küçüklüğümden beri, miniminnacık kımıl kımıl, hep kalabalıklar, küçük bi böcek falan ölse hemen etrafına toplanıp yemeye başlarlar. Beni en rahatsız eden o küçücük kımıl kımıl halleri.

Neyse 8-9 yaşlarındayım, bahçede oynuyorum, asmanın altına, bunlar toprağı küçük bir koni şeklinde dışarı ittirmişler, sürekli yuvalarına bir şeyler taşıyorlar. Başlarında durdum izledim önce. Sonra nerden ne taşıyorlar diye merak ettim. Ne taşıdıkları da belli olmuyor, ama sürekli bir faaliyet var, biri iniyor biri çıkıyor, Cuma günü E5 gibi olmuş ağacın gövdesi, acayip bir trafik. Sonra birden psikopatlığım tuttu. Küçük yuvarlak bir sopa aldım. Karıncaların üzerinde bir silindir gibi dolaştırmaya başladım. Onlarcasını ezdim. Baktım hiç kaçmaya falan çalışmıyorlar, ezilmiş arkadaşlarına bir an bakıp devam ediyor yollarına bazıları hiç umursamıyor bile, ezilmiş bir karıncanın üzerinden geçip gidiyor. Bir süre daha ezdim onları. Sonra bir anda tiksindim. Ezilmiş karıncalardan, bunu yaptığım için kendimden. Acayip bir dehşet duygusuyla uzaklaştım oradan.

Yıllarca karıncalar konusunda garip bir his oldu içimde, tatlı bir şey falan yerken bir parça toprağa attım. Çayımı şekersiz içerim ama çayın yanında verilen kesme şekerleri karıncalar yer diye köşelere bıraktım. Yine onların o kımıl kımıl sürü halinde dolaşmaları rahatsız etti ama öldürme düşüncesi aklımın ucundan bile geçmedi.

Bir gün aktarın önünden geçiyorum camda şöyle bir yazı “Karınca Yemi Geldi” Allam dedim ne manyakça bişi, insanlar karıncalara yem mi alıyorlar? Kuş yemi gibi bir şey mi, kim karınca beslemek ister ki, bide onlar için yem satın alır, belki evdeki karıncaları yemle uzaklaştırmak içindir falan diye düşündüm.

Bir süre önce bahçeli bir eve taşındım yine. Bir kış eve geldiğimde salonumda kendilerine otoban yapmış karıncalar gördüm. Bu manyaklar kış uykusuna yatmıyor muydu, yaz boyu kış için yiyecek toplamıyorlar mıydı? Salonumun ortasında ne işleri var diye bozuldum. O minik ayakları ile parkenin altından çıkıp taa öteki odaya gidip bir şeyler getiriyorlar, yine ne taşıdıkları belli bile olmuyor, sürekli bir hareket var. Sinir oldum. Burası benim evim, sizi istemiyorum çıkın gidin beni rahat bırakın konuşması yaptım başlarında, umurlarında bile olmadı. Minik ayaklarıyla pıtır pıtır ordan oraya gidip durdular. Öldürmek de istemiyorum ama minik ayaklarıyla dolaşmalarına da tahammül edemiyorum. İnternetten araştırdım defneyaprağı kokusunu hiç sevmezlermiş. Bende bayılırım defneyaprağına çaya, pilava falan katarım sürekli bulunur evde. Hemen onların gezi yolların defneyaprağı serdim. İşe yarıyormuş bir iki gün içinde kayboldular. Yaz gelince mutfakta uyandılar, hemen yuvalarından çıktıkları yerlere defneyapraklarını kırıp sokuşturdum. Bu sefer başka bir yerden çıkmaya başladılar. Tezgahın üzerini defne yapraklarıyla dolu. Ama hala karıncalar var. Onlar inat etti ben inat ettim. Öldürmeyeceğim bu sefer. Her yerde dolaşmasınlar diye bir kesme şekeri yuvalarının dibine koydum. Niyetim çıkıp yemeklerini alıp hemen geri girsinler dolaşmasınlar ortalıkta.

Daha ilginç bir şey fark ettim. Tezgahın üst tarafında kombinin arkasında yaşayan tombul gövdeli çirkin minik bir örümcek. Bu örümcek benim öldürmediğim, üstelik şekerle beslediğim karıncaları ağıyla yakalıyor. Onları aynen yüzüklerin efendisinde örümceğin Frodo’yu paketlediği gibi paketleyip kolye gibi ordan oraya sarkıtıyor. Abuk subuk yerlerde minik ağlar ağlara sarılmış minik minik küçük karıncalar. Ağlar dikkatli bakılmayınca görülmüyor bile, havada salınan minicik siyah toplar varmış gibi.

Örümceklerden hiç hoşlanmam. Üstelik benim öldürmemek için onca uğraştığım karıncaları kendine konserve yapmış olmasından hiç ama hiç hoşlanmadım. İlk aklıma düşen örümceği öldürmekti. Ama doğal seleksiyon dedim. Hayvanın yemeğine karışma. Bu arada mutfak benim habitatım yerine, örümceğin habitatı oldu. Madem öleceksiniz sizi ben öldüreyim dedim. Örümceğin kendisi için paketlediği minik kolye görünümlü karıncaların hepsini attım. Karınca yeminin de aslında karınca zehri olduğunu öğrenip gidip bir paket aldım. Bu paketler ikili. Bir tanesini açıp camın önüne yuvalarına yakın bir yere koydum. Paketin üzerinde diyor ki, içinde karıncaların çok sevdiği bir yem var, alıp yuvalarına götürürler ve hepsi ölür. Hafif bir rahatsızlık hissettim tabi, küçükken onlarca karıncayı öldürdüm diye vicdan azabı hissetmiştim, şimdi bir koloniyi sessiz sedasız katlediyordum. Ama galiba karıncalar bu yem işine akıllanmış. Bir iki gün sonra hiç karınca görünmedi. Koca bir yazı karıncasız geçirdim. Şişko örümcek de öldü galiba onu da bir daha görmedim, zaten ne kadardır ki ömrü diye düşündüm, ya da yemek bulamayınca gitmiştir. Oh mutfak yine benim alanım oldu.

Bu sene karıncalar yine çıktı ortaya, hani koca bir koloniyi öldürmüştü o yem. Bu senekiler nerden çıktı diye düşündüm. Üstelik o kadar çoklar ki, minik siyah yaratıklar tezgâhımı bastılar gene. Üstelik deli gibi temizlik yapıyorum, dezenfektan falan sıkıyorum kokusundan kaçarlar diye, hiç olmadığım kadar temizim, hiç çöp kırıntı bırakmıyorum, ama hala geliyorlar. Bu sefer çok düşünmedim, kalan karınca yeminin öteki paketini buldum hemen camın önüne koydum.

2 gün oldu.

Geçen sefer ya örümcek topluyordu ölenleri ben görmüyordum, ya da bu seferkiler pek bir aptal yiyip ölmeye devam ediyorlar. Veya bana vicdan azabı çektirmek için ölüleri özellikle görebileceğim yerde bırakıyorlar. Tezgâhın üzeri minik minik siyah top haline gelmiş ölü karıncalarla dolu. Onlarca.

Karıncalar bu savaşı sizin kazanmanıza izin veremem. Gerekirse eve bir karıncayiyen alırım. Mutfağımı size bırakmam! Bunu lütfen bir tehdit olarak alın ve tekrar düşünün. Dışarıda yiyebileceğiniz onca şey varken niye benim tezgâhımdasınız hala.
+2 oy
 
Selam aleykum
Rüyamda amcanım barakasındayız degişik bir örümcek gördügünü söylüyor akrabalsrla onu arıyoruz egılıp ranzanın altına baktıgımda binlerce karınca bana saldırıyor gögsümden ısırıyor hastanıyorum disarıya cıkıyorum düşüyorum sonra bakıyorum babamlar ıcerıde okey oynuyor masayı dagıtıp hastaneye gidiyorum boynum gögsüm kabarmış bir şekilde

İlgili rüyalar

+2 oy
1 yorum 44 okuma
29 Ocak 2018 Rüya kategorisinde Muhammed   1 yazdı
+5 oy
1 yorum 45 okuma
24 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Aysenur. Karabasan (400 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 35 okuma
8 Haziran 2016 Rüya kategorisinde Sema   yazdı
+2 oy
1 yorum 63 okuma
10 Ocak Rüya kategorisinde derun Karabasan (400 puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 26 okuma
28 Aralık 2019 Tabir kategorisinde Gül1238888 Karabasan (400 puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 36 okuma
8 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Adams Rüya Görüşmecisi (34.9k puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 46 okuma
14 Nisan 2019 Rüya kategorisinde meltem   1 yazdı
+9 oy
1 yorum 28 okuma
5 Temmuz 2017 Rüya kategorisinde misafir   11 33 154 yazdı
+10 oy
2 yorum 998 okuma
1 Haziran 2017 Analiz kategorisinde Simge Astral Gezgini (109k puan)   yazdı
+1 oy
1 yorum 45 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyazede (1.9k puan)   yazdı
+7 oy
1 yorum 75 okuma
23 Temmuz 2016 Rüya kategorisinde celal cem   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.7k rüya

63.6k yorum

24.5k düş-ünce

4k üye

85 Aktif
4 Üye ve 81 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 4897
Dün : 22652
Toplam : 16008955
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 3335 e
  2. Sonbahar - 677 e
  3. Karga - 459 e
  4. kuzgun - 158 e
  5. Likya - 101 e
  6. yirmiyedi - 71 e
  7. Arşiv - 66 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...