Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
127 okuma
Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (6.3m puan)  
Din alimlerine göre rüyalar 3’e ayrılır. Birincisi rüya-ı sadıka olarak adlandırdığımız peygamberlere vahiy getiren rüyalardır. Son peygamber de vefat ettiği için günümüzde bu rüyayı görebilecek kimse yoktur. İkincisi şeytanın kişiye vesvese vermek, dinden uzaklaştırmak amacıyla gösterdiği rüyalardır. Bu tarz rüyaların anlatılması uygun görülmemektedir. Ve bu rüyalar dikkate alınıp günlük hayata yansıtılmamalıdır. Zira Allah kişiyi yanlışa yöneltecek rüyalarla yanlış mesajlar vermez. Üçüncüsü ise gün içerisinde karşılaştığımız durumlarla bilinçaltımızın harmanlandığı rüyalardır. Bu rüyaların standart dışı olduğu fark edilirse içerisinde mesaj barındırdığı düşünülebilir. Ayrıca peygamberimiz bir hadisinde "Beni rüyada gören, gerçekten beni görmüştür, çünkü şeytan benim suretime giremez." (Buhari, tabir 2) diye buyurmuştur. Elbette kendisini hiç görmediğimiz peygamberimizi rüyamızda görmemiz ve bizzat onun olması bu rüyanın mutlaka bir mesaj içerdiğini göstermektedir. Bu yüzden dikkate alınması gereken rüyaların başında gelmektedir. Yine bu rüyaların da maneviyatı bozmamak açısından kişiye özel kalması önerilmektedir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4 Yorum

+5 oy
Rüya Bilgesi (6.3m puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyaları yönlendirmek mümkün müdür?

Avusturalya yerlilerinden olan Aborjinler’e benzer bir hayat süren Senoi halkı, rüyalarla mutlu olmanın yollarını bulmuşlardır. Uzmanların yaptıkları araştırmalara göre, Senoi halkı rüyaları yönlendirebilmek için küçük yaştan beri eğitim almaktadırlar. Rüya gören bir çocuk aile büyüklerine bunu anlatıp korkularıyla nasıl yüzleşeceğini öğrenir. Örneğin rüyasında ona saldıran bir hayvanı bir sonraki rüyasında nasıl yeneceğini öğrenir ve bunu uygular. Böylelikle kötü rüya görmezler ve uçmak, görünmez olmak gibi imkansız olayları rüyalarında gerçekleştirirler. Bir de buna benzer olarak rüya terapistleri vardır. Rüya terapistleri; bireyin rüyalarını dinleyerek bilinçaltını açığa çıkaran, korkularını tespit eden kişilerdir. Bireyler rüyalarını unutmamak adına uykudan uyanır uyanmaz akıllarında kalanları bir kağıda not ederler. Daha sonra bunları rüya terapistlerine anlatırlar. Böylece korkularını kendine bile itiraf edemeyen kişilerin onlarla nasıl yüzleşeceği terapist tarafından gösterilir. Yani rüyalarla psikolojik bir tedavi süreci yürütülür.
+5 oy
Rüya Bilgesi (6.3m puan)  
Görme engelliler rüya görür mü?

Sıkça sorulan ve merak edilen sorulardan birisi de budur. Evet, görme engelliler de rüya görürler fakat onların rüyaları görüntüden değil de seslerden ve hislerden ibarettir. Sorulan sorulara göre, görme engelliler rüyalarında genellikle araba altında kaldıklarını görmektedirler. Görme engelliler nasıl gerçek hayatta göremedikleri dünyayı rüyalarında da göremiyorlarsa sağlıklı bir birey de gerçek hayatta görmediği bir yüzü rüyasında göremiyor. Yani rüyamızda gördüğümüz her yüz daha önce gördüğümüz bir insanın yüzüdür. Çünkü beynin yeni bir yüz tasarlama yeteneği yoktur. Ayrıca yapılan araştırmalara göre rüyalarda erkeklerin genellikle kendi cinsini, kadınların ise her iki cinsi de eşit gördükleri saptanmıştır.
+4 oy
Rüya Bilgesi (6.3m puan)  
ynı rüyanın tekrarlanması bir mesaj mıdır?

Rüyalarımızda genellikle günlük hayatı devam ettiririz. Örneğin gün içerisinde karşılaştığımız bir sorun gün boyu bizi meşgul eder. Uykuya daldığımızda beyin soruna çözüm bulamadığı için düşünmeye devam eder. Rüyalarda yapabileceklerimizin sınırı olmadığı ve beynimiz stres altında bulunmadığı için genellikle sorunu çözüme kavuştururuz. Hatta bazen rüyalarımızda gördüklerimiz sorunları çözmemizde ilham kaynağı bile olabilir. İşte sürekli aynı rüyanın tekrarlanması da beynin sürekli aynı konuyla meşgul olmasından dolayıdır. Kadınların %70’i erkeklerin ise %65’i rüyalarının tekrarlandığını söylemektedirler.
+2 oy
Rüya Ustası (47.4k puan)  
Aslında ciddiye alınması gereken rüyalar ezanın okunduğu vakitlerde görülen rüyalardır. Özellikle sabah ezanının okutulduğu vakit. En azından benim için öyle.
Rüya Bilgesi (6.3m puan)  
sabahtan öğlen olanlarda bnzerdir.
Rüya Ustası (47.4k puan)  
Nasıl yani? Pek anlayamadim
Rüya Bilgesi (6.3m puan)  
sabahtan ikindi ye kadar olan rüyalar yani gündüz rüyalarıda genelde doğru çıkar ikindi ve akşam arası şeytanın ağırlıklı rüyalardır. zaten peygamberimiz ikindi ve akşam arasında uyumanın psikolojik sağlığı bozacağını söylemiştir.
Rüya Ustası (47.4k puan)  
Hmm anladım.
Teşekkür ederim

İlgili rüyalar

+7 oy
2 yorum 38 okuma
+3 oy
3 yorum 58 okuma
30 Ağustos 2019 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (6.3m puan)   yazdı
+8 oy
5 yorum 82 okuma
18 Eylül 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (6.3m puan)   yazdı
+10 oy
2 yorum 45 okuma
8 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Freestyle Karabasan (477 puan)   yazdı
+2 oy
2 yorum 34 okuma
+2 oy
9 yorum 24 okuma
22 Haziran Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (6.3m puan)   yazdı
+9 oy
5 yorum 247 okuma
+10 oy
7 yorum 100 okuma
+3 oy
0 yorum 18 okuma
+11 oy
1 yorum 152 okuma
+9 oy
2 yorum 446 okuma
+4 oy
2 yorum 95 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...