Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
42 okuma
Rüya kategorisinde Rüyazede (28 puan)
Merhaba. Rüyamda karanlık bir köşede elimde sniper gibi dürbünlü bir tüfek var. Etrafımda bazı insanlarda aynı benim gibi bazı yerlere gizlenmiş sanki paintpall gibi bir oyun oynuyoruz. Rüyamda amacım birisini öldürmek değil bundan eminim. Kafe gibi bir yerde oturan, kırmızı beyazlı çiçekli elbise giymiş güzel bir kadına nişan alıyorum. Karanlık olduğu için dürbünden tam göremiyorum. Sonra o kadın masadan kalkıp bana doğru gelirken “ne oldu ya hala vuramadın beni” dedi. Bende tam karnından vurdum. Vurduktan sonra “inşallah rahmine gelmemiştir” dediğimi hatırlıyorum. Yanına gidiyorum vurduğum yer biraz kızarmış ve hafif yara olmuş ama kan akmıyordu. Kadını kucağıma alıp taşımaya başladım. Ama kadını taşırken üzerinde bembayaz bir elbise olduğunu farkettim. Kadını taşırken sürekli ona bakıyorum ve kadının çok güzel olduğunu kendime söyleyip duruyorum.  hastane gibi bir yere götürdüm ama kepenkleri kapanmış bir dükkan gibi. Bir tarafında kepenk hafif aralık ve o an yanıma birisi geliyor “kadını oraya bir yere bırak birazdan gelirler” diyor. En son yanına kısa boylu, çok zayıf ve esmer bir adam geliyor. Gülerek bana saçma ve anlamsız şeyler söylüyor. O an yanımdaki adam ona bağırarak “git burdan adamın bir sürü işi var görmüyormusun” diyor

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4 Yorum

+5 oy
Rüya Bilgesi (114k puan)
seçti
 
En İyi Yorum
Merhaba,

 Geçmişte iş ve özel hayatınızda geri dönüşü olmayan bir hata yapmış olabilirsiniz. Başınızdan bir bela veya zor bir durum varsa yakın çevreniz sayesinde bu durumdan kurtulacaksınız. Eski hatalarınızdan ders alıp, yolunuza devam edeceksiniz. Aynı zamanda bir yakınınız aracılığıyla bir kadınla tanışabilirsiniz. Sanki birinden hoşlanacaksınız gibi hissettim.

Sevgiler,
Rüyazede (28 puan)
Açıkcasını söylemek gerekirse; dünkü Ayetel Kürsi rüyam yorumlandıktan sonra, hac niyetimin haricinde yapmak istediğim bir kaç hayır işini gerçekleştirmek için hacet namazı kılıp uyumuştum. Bu rüyayı niyetlerim ile bir bağlantı kurmakta zorlanıyorum. Siz ne dersiniz?
Rüya Bilgesi (114k puan)
Evet. Niyetinizle ilgili tekrar deneyin. Tam konsantre olamamışsınız. Bu rüya farklı.
Rüyazede (28 puan)
Teşekkür ederim :)
+6 oy
Uzman Yorumcu (23.4k puan)
Bana bu bir bilincalti Russia gibi geldi. Belki de siz hakkinda olmadan gecmisteki hatalariniz suzi sorguluyor olabilir. Bunun icindir bu sekilde ruya goruyor olabilirsiniz.
Rüyazede (28 puan)
Bende gece çok rüya görüyorum ama hatırlamıyorum bir çoğunu. Genelde sabah ezanından sonra tekrar uyuduğumda gördüklerimi hatırlıyorum. Yani uyanmaya yakın gördüğüm rüyalar hatırlıyorum. Şimdi aklıma gelen, bende geçen hafta ayrıldığım eşimi gördüm. Kendisinin saçları normalde çok hafif sarı iken, rüyamda onun saçlarını çok uzun ve sapsarı gördüm. Umarım hayırlıdır :) Yazdıklarından anladığım kadarıyla, herkesin kendine özel bir yada birkaç simgesi oluyor. İç hesaplaşma ve vicdan sorgulaması o simgelerle ortaya çıkıyor. Bu konu çok ilgimi çekti gerçekten biraz araştıracağım bunu :)
Uzman Yorumcu (23.4k puan)
Evet freud bu konuda çok güzel noktalara değinmiş. Isterseniz onun kitaplarından faydalanabilirsiniz.
Rüyazede (28 puan)
Kesinlikle bu konuyu araştıracağım. Çok ilgimi çekti. Tavsiyelerin ve güzel yorumlaman için çok teşekkür ederim :)
Uzman Yorumcu (23.4k puan)
Rica ederim
+6 oy
Rüyakar (2.4k puan)
Aslında rüyanız bence sizin içsel durumunuzu gösteriyor. Her insanın içinde eril ( animus) ve dişil (anima) yönleri vardır. Eril yönlerimiz daha çok görünen dünya gibi mantık çerçevesindeki yönlerimizdir. Dişil  yönlerimiz ise daha çok görünmeyen dünya gibidir, daha çok sezgisel yönlerimizdir.

Rüyanızda gördüğünüz ve vurduğunuz kadın sizin dişil yönlerinizi yani gölge yanınızı temsil ediyor. Yani demek istiyorum ki herşeyi fazla Mantık çerçevesinde değerlendiriyor, ancak Sezgisel yanınızı baskılıyor gibisiniz.

Maneviyatınıza düşkün biri olduğunuzu da gözlemleyerek şunu söyleyebilirim, aslında bu rüya bence niyetinizle alakalı bir mesaj rüyası. Sezgisel yönlerinize güvenin baskılamayın. Eril ve Dişil yönlerin dengesi içsel yolculukta önemlidir.

Bir çok öğretide ve Tasavvufta Insan-ı Kamil olmak için sembolik olarak "Yeniden Doğma" kavramı kullanılır.  Rüyanızda belirttiğiniz "Inşallah rahmine birşey olmamıştır" cümlesindeki Rahim kelimesi dikkatimi cekti. Rahim hem Allahın isimlerinden biridir, hemde sanki rüyanızda maneviyatınızla ilgili olarak bu yeniden doğuşu simgeliyor gibi hissettim.
Aslında çok güzel bembeyaz rüyanız gibi, ama onu vurmanız burada bir mesaj gibi. Sezgisel dişil yönlerine kulak verin baskılamayın derim.

Sevgiler
Rüyazede (28 puan)
Bu farklı bakış açınız ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. Aslında dediğiniz gibi, rüyayı gördükten sonra içimde ne bir kötü hissiyat nede bir sıkıntı olmadı. Hani güzel birşey yaptıktan sonra içinizde manevi bir rahatlık olur ya, öyle bir duygu oluştu. Mesela vurduğum yeri çok net hatırlıyorum. Göbeğinin biraz aşağısıydı. Yani tam rahim bölgesi oluyor sanırım. Ve yanına korkarak gidip orada sadece biraz kırmızılık ve yara gördükten sonra kanamadığı için sevindim diyebilirim. Gerçektende maneviyat olarak güzel bir değişimin ve çabanın içerisinde olduğumu düşünüyorum. Yada en azından çabalıyorum. Yüce Allah’ın da bana gerçekten yardım ettiğini ve bana gerçekten doğru yolu gösterdiğini hissediyorum.
Rüyakar (2.4k puan)
Rica ederim, bence de o içsel yola girmiş gözüküyorsunuz, rüyanızdan da anlaşılıyor. Buarada yine tüm öğretilerde vurgulandığı üzere "kendini bil" sözüne istinaden, kendi iç dünyanızı incelemenizi tavsiye ederim. Anima ve Animus yönleriniz için Carl Gustav Jung'ın yazılarından faydalanabilirsiniz. Araştırma ve esneklik herzaman iyidir.
+2 oy
Rüya Bilgesi (322k puan)
tüfekle adam vurduğunu görmek, kişinin istemeyerek tanıdığı birine vereceği maddi ve manevi zarara yorulur. Rüya sahibinin farkında olmadan hataya düşmesine, sevdiği birine kötülüğü dokunacağına yorumlanmıştır. sonrasında ciddi bir pişmanlık yaşayıp telafi etmeye çalışacaksın.
Rüyazede (28 puan)
Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok kısa süre önce, önceden yaptığım bir hatadan dolayı biri ailemden diğeri ise çok yakın bir arkadaşımı azda olsa bir maddi zarara uğrattım. Ve bu durumu telafi etmeye çalışıyorum ama içim içimi yiyiyor
Rüya Bilgesi (322k puan)
bilinçaltın telafi etmek istediğini söylemiş.
Rüyazede (28 puan)
Umarım bilinç altım sadece bu olayı kastediyordur :) inşallah bir yenisi yaşanmaz. çünkü tekrar böyle bir mahcubiyet yaşamak çok kötü olur. Tekrar teşekkür ederim Mustafa bey
Rüya Bilgesi (322k puan)
rica ederim.

İlgili rüyalar

+4 oy
3 yorum 26 okuma
17 Ağustos Rüya kategorisinde Mgka71 Karabasan (-233 puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 15 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.8k puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 12 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.8k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 71 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.8k puan) yazdı
+5 oy
2 yorum 24 okuma
13 Ağustos Durugörü kategorisinde Zeynep_gl Rüyazede (219 puan) yazdı
+3 oy
1 yorum 18 okuma
15 Temmuz Rüya kategorisinde Fearless Karabasan (-184 puan) yazdı
+4 oy
1 yorum 26 okuma
+2 oy
0 yorum 14 okuma
+1 oy
0 yorum 9 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.8k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 31 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.8k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 47 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüyakar (1.8k puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

19.4k rüya

11.5k yorum

8k düş-ünce

2k üye

87 Aktif
2 Üye ve 85 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 6894
Dün : 16345
Toplam : 10112993
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 9 e
  2. B - 3 e
  3. Damla45123654 - 3 e
  4. Snf - 3 e
  5. turkersaman - 3 e
  6. Seçilmiş - 1 e
  7. Mirac - 1 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...