Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
144 okuma
Matmazel Aeolian Lusid kategorisinde Rüya Tabircisi (8.1k puan)  
KARARLI OLMA TEKNİGİNİN GÜCÜ

Bilinçli rüyalar alemine yeni adım atacak olanlar için en uygun Tibet tekniği, hem uyanıkken hem de rüya alemindeyken geçerliliğini koruyan, "kesintisiz bilinçliliği sağlamak için kararlı olma" mantığını içeren "kararlı olmanın gücüyle kavrama" tekniğidir.

1. Gündüz yapılacak alıştırma
Gündüzleri, "her durumda" bilinçli olarak "her şeyin bir rüyadan ibaret olduğunu" (zihniniz tarafından oluşturulan deneyimler olduğunu) ve gerçek doğalarını anlamak üzere bunları aklınıza koymaya niyetlenin.

2. Gece yapılacak alıştırma
Gece, yatmadan önce rüyada olduğunuzu hatırlamak yerine "kendinizi inandırın" - hiçbir şeyin gerçek olmadığına, her şeyin sadece bir rüya olduğuna.

(Tercihe bağlı alıştırma: Rüyanızı anlayabilmek için gurunuza dua edin. Bu tercih faklı kişiler için farklı uygulamalar demektir. Bir gurunuz varsa, durmayın dua edin. Gurunuz yok fakat dua eden biriyseniz, her zamanki gibi duanızı edin. Zihninizde, bilinçli rüyalara dair bir figürü de gurunuz yerine koyabilirsiniz. Fakat ne dua ediyor ne de bir gurunuz varsa bu alıştırmayı atlayabilir ya da bilge olduğunu düşündüğünüz bir yanınızdan da yardım isteyebilirsiniz.)

Yorum
Çoğunlukla rüyalarımızda son yaşanan olaylan gördüğümüzden, "her şeyin rüyalardan oluştuğu" düşüncesine yeterince vakit ayırdığınız takdirde rüyanızda da bu düşünceyle meşgul olacağınız büyük bir ihtimaldir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

6 Yorum

+4 oy
Karga Rüya Bilgesi (487k puan)  
Güzel çalışmalar. Umarım üyelerimiz bu tür çalışmalara katılır, deneyimler ve sonuçlarını yazar bu başlıklar altına.

Bu tür yazılara ihtiyacımız var, içimiz dışımız bireysel rüya oldu. :)
Matmazel Aeolian Rüya Tabircisi (8.1k puan)  
Ahhhahha:) valla bana da fenalık geldi düz bireysel rüyalardan :)  Biraz daha merak uyandıran rüyalar,  heyecanlı gizemli deneyimler,  farklı fikirler, derin bilgiler, ilgi çekici analizler ve  hoş sohbetler içerisinde olsak pek daha güzel olur.
+3 oy
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Ben bu tarz rüyalar görüyodum ama ismini bilmiyodum. Bilinçaltı, stres ve yorgunluk kaynaklı rüyalar sanıyordum.
0 oy
Matmazel Aeolian Rüya Tabircisi (8.1k puan)  
Yazdığın önceki düşüncelerden daha önce astral seyehat deneyimin olmuş gibi anladım Rosses, demek ki çoğu kadında olan ama maalesef çoğumuzun unuttuğu, o doğal yetenek sende doğal olarak ortaya çıkıyor. Mesela ben lucid rüya deneyimi yaşadım ama hiç astral deneyim yaşamadım. Bence  yeteneğini tekniklerle ve uygulamalarla geliştirmelisin. Hepimiz gelistirmeliyiz :)
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Evet bir kez başıma geldi bunu da isteyerek yapmamıştım. Bu aralar yoğunluktan yapamam ama en yakın zamanda çalışmalara başlayacağım.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
ama bir çok insan tam tersi rüyadan gerçeklik yakalamaya çalışyor bu ilginç .her şey rüyadan ibaret olsada gerçekliği de arıyoruz.
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Sizin düşüncenize göre biz şu anda rüyada mıyız
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
hayır rüyadan gerçekleri öğrenmeye çalışıyoruz. tabi tasvvufi açıdan bu dünyada yaşamak ta rüya gibi değerlendirilir geçici fani dünya denir. ama tasavvufta bahsedilen daha farklı bi durumdur. biz rüya görünce bişeyler olmasını bekliyoruz.
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Tasavvufta bahsedilen durumdan kastınız nedir biraz açabilir misiniz
0 oy
Matmazel Aeolian Rüya Tabircisi (8.1k puan)  
Tasavvufta bahsedilen daha farklı bir durum derken tam olarak ne anlatmak istediniz ? Çünkü benim bildiğim tasavvufta rüyalar oldukça önemlidir ve tasavvufa göre dünyada bir rüyadır. Ve hatta sufiler der ki rüyalar kendimizi göreceğimiz aynalar gibidir. Ve hatta Filibeli Ahmed Hilmi'nin "Amaki Hayal" adında muhteşem bir eseri de vardır bu konuda. Amakı Hayal - Derin Hayal demektir.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
evet konuyu  dağıtmışım bende tasavvufçuyum bizde rüyalar çok önemlidir . buna genel olarak dini bir açıklama diyelim. özür dilerim.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
genel inaç ta rüyayla amel edilmez tabiri kullanılır. tasavvufta bizim direk hocalarımızla bağlantı yöntemimizdir. benimde öyle.
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Tasavvufu çok araştırsamda yine de kendimi çok cahil hissettim. Sanırım yüzeysel araştırmışım.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
benim bahsettiğim rüyayla ilgil değildi tasavvufta dünyanın geçici olduğu gerçek hayatın ahirette olduğudur.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
yaklaşık 30 yıldır tasavvufun içindeyim çok derin bir bi şeydir halen daha bi çok eksiğimi hocalarım tamamlar.
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Hmm şimdi anladım teşekkür ederim
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Ben bir ara çok istedim tasavvuf yolunda ilerlemek kendime güvenemedim hocalarım yoktu ve nereden başlayacağımı da bilemedim
0 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
zorlu bir yoldur. başta çok zorluyor vesveseler, kötü düşünceler, hatta kırgınlıklar kavgalar, ve hiç kötü olmayan insanlarhakkında ve hatta peygamber ve allah hakkında çok kötü düşüncelere yönlenebiliyorsun tabi şeytanın çok büyük etkisiyle çünkü şeytan özellikle namazı ve zikiri hiç sevmez . tasavvuf bana göre biraz istek ama daha çok nasip meselesi ben rüyamda görerek başladım . tabi detaylara çok girmek istemiyorum dedemin de molla olmasının etkisi manevi etkileri vardı ama en önemlisi hz peygamberin yönlendirmesiydi. ilk hocam çocukken öldü şu anki hocama 27 yıldır bağlıyım.
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Evet zorlu olduğunu bildiğim için cesaret edemedim yönlendiren de olmadığı için nereden başlamam gerektiğini bilemedim ve tek başıma yanlış yollara saparım diye korktum ne güzel Allah nasip etmiş, daim de eder inşallah.
mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)  
yanış yola sapma ihtimali her zaman vardır. tasavvuufun en büyük tehlikesi kişinin kendinde manevi bi üstünlük görmesidir bu yüzden her zaman destek gerekiyor alim desteği.
Rossess Rüya Yorumcusu (16.9k puan)  
Evet bu konuda çok haklısınız

İlgili rüyalar

+5 oy
0 yorum 71 okuma
coyote 15 Temmuz 2017 Lusid kategorisinde coyote Rüya Yorumcusu (11.8k puan)   yazdı
+11 oy
3 yorum 127 okuma
Arkturus 9 Temmuz 2017 Lusid kategorisinde Arkturus Karabasan (83 puan)   yazdı
+7 oy
1 yorum 84 okuma
coyote 15 Temmuz 2017 Durugörü kategorisinde coyote Rüya Yorumcusu (11.8k puan)   yazdı
+3 oy
3 yorum 24 okuma
Hypnos 29 Haziran Lusid kategorisinde Hypnos Rüya Yorumcusu (16.4k puan)   yazdı
+4 oy
5 yorum 61 okuma
+3 oy
7 yorum 31 okuma
mustafaharputi 20 Şubat Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
+3 oy
27 yorum 242 okuma
mustafaharputi 19 Şubat Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.6m puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.9k rüya

82.7k yorum

26.5k düş-ünce

4.4k üye

122 Aktif
3 Üye ve 119 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 23479
Dün : 28782
Toplam : 17232256
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 1036 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 123 e
  3. Karga Karga - 88 e
  4. Sibel Atasoy Sibel Atasoy - 42 e
  5. Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi - 31 e
  6. Hypnos Hypnos - 27 e
  7. Kasnak Kasnak - 19 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...