Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyalarınıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayınız. Puan toplamak için oy veriniz, yorum yazınız.
+1 oy
9 okuma
Rüya kategorisinde Rüya Tabircisi (10.1k puan)
Kardeşimle birlikte bir anda evsiz, parasız filan kalıyoruz. Yaşımız şu andakinden epey ufak. ben sanırım 15 yaşlarındayım, o da 12 bu durumda. Bir caddede yürürken, birden koşmaya başlıyoruz; çünkü yetişmemiz lazım geçite. Orman gibi bir yere giriyoruz, bir ağaçtan mı ne gizli bir geçit açılıyor; geçite girdikten sonra neredeyse kafamıza değecek, tahta bir köprünün altından yürüyoruz. Bu geçitten ötesi farklı bir boyut gibi, farklı bir dünya. Ama ona dair gördüklerim  köprünün altından yürümekten ibaret. Rüyamda bu olayı üç dört kez daha yaşıyorum. Bir şeyden kurtulmak için koşmaya başlıyoruz, geçitten geçiyoruz;  ama geçit dediğim, hani geleceğe gidişte böyle yuvarlak bir daire oluşur, bir anda ışınlanırsın ya, hani yuvarlak bir daire görmüyorum ama; onun gibi bir şey, diğer boyuta geçip köprünün altında yürüyoruz.  Bu denemelerde köprüye hiç ulaşamayıp hemen geri döndüğümüz de oluyor.
Sonra normal dünyada yürümeye devam ediyoruz  ve henüz  bir kısmı inşaat halinde olan, zemin katı sanki bir alışveriş merkezi gibi olan; en azından henüz şaşalı olmasa da, dizayn olarak o şekilde tasarlanmış bir yer. Üst kata çıkıyoruz merdivenlerden, üst katlarda bir sürü oda var, henüz iç cephe boyaları tamamlanmamış olan.  Orada bir adamla karşılaşıyoruz, tanımadığımız biri. Bize istersek burada kalabileceğimizi söylüyor. Sessiz kalarak kabul etmiş oluyoruz; çünkü gidecek bir yerimiz yok. Sonra bu büyük binada, yine zemin katta, öylesine dolaşıyoruz  -arada birkaç insan da gelip geçiyor; ama tek tük-  o sırada ben yerde 20 lira görüyorum, hemen alıp cebime koyuyorum, kardeşim fark etmiyor. Sonra dondurma buzluğu gibi bir şeyin üstünde(algidaların filan konduğu buzluk), iki tane 20 Lira görüyorum, kardeşim o anda başka bir tarafa bakıyor, dolaba yaslanıp çaktırmadan alıyorum.  Biraz ileride binada ilk karşılaştığımız adamı görür gibi oluyorum. Dizayn olarak tünel gibi; binanın çıkışına giden bir yerden yürüyoruz. Epey bir uzun ve dönemeçli filan.  Orada da yer yer karşımıza 1 cent, 1 euro, 2 cent, 50 cent gibi paralar çıkıyor; ben gördükçe alıyorum. Kardeşim fark etmiyor hala. İçten içe biraz da utanıyorum bu durumdan; ama mecburum gibi bir his içimde; yaşamımız buna bağlı. Yürümeye devam ediyoruz, tünelin çıkışına yaklaştığımız bir yerde bir bu sefer bu yerdeki bozuk paralar sıklaşıyor ve çoğunlukla 50 cent ve 1 euro. Kardeşim,  abla bak diyip toplamaya başlıyor; ben de topluyorum bir yandan; sanırım biri aceleyle koşarken cebinden düşürmüş diyorum; sahiden de öyle gibi peş peşe paralar; ya da bizi bir yere çekiyorlar?? Sonra geçitin sonunu görüyoruz, o esnada ilk binada ilk karşılaştığımız adamı görür gibi oluyorum(net görmüyorum aslında, silüet gibi), yerde hala para olduğu halde almıyorum, o orada olduğu için.. O bize bakmıyor ve hiç konuşmuyoruz. Sonra çıkıştan dışarı bakıyoruz, yine bir cadde görünüyor; ama tünelden geri dönmeyi tercih ediyoruz. Yine binanın zemin katının merkezine geldiğimizde, yerde kağıt gibi bir şeyin arkasına yapışmış bir 10 lirayı işaret ediyor kardeşim bana, alıp kağıttan ayırıp cebime koyuyorum.  Sonra üst kata çıkıyoruz, kardeşim hadi paraları sayalım, gerçi yeterli değil gitmek için ama, bir bakalım diyor. Ben de belki de yeterlidir diyorum. Cebimdeki tüm paraları çıkarıyorum. Anlatıyorum kardeşime, tamam diyoruz bu yeterli olabilir geçitten geçebilmek için. O an anlıyorum ki, geçitten geçmek için belli bir miktara ihtiyacımız varmış, ama ne kadar olduğunu  bilmiyoruz. Sırt çantalarımızı alıp yola koyuluyoruz.
Sonra kaldırımdan sola sapıp, arnavut kaldırımlı hafif yokuşlu bir yola giriyoruz, biraz yürüyüp sağa sapınca da bahçeli, çok hoş, müstakil bir evin bahçe kapısında .. Teyzemi (büyük büyük teyzem), onun sağ çaprazındaki diğer müstakil evde de .. Amcam ile ...Yengemi görüyoruz. Evler hafif yokuş üzerine inşa edilmiş. Teyzem hemen çocuklaaar, hoş geldiniz, hadi gelin, yeni yemek yaptım filan diyor.
O sırada ne oluyor bilmiyorum, bir anda ... Amcamın evinde kalır halde buluyorum kendimizi. Onun çocukları ile filan birlikteyiz, ufaklıklarla. Sonra evin yakınında bir deniz kenarındayız. Deniz kenarı dediğim, kumsal değil, Beşiktaş'taki gibi mesela, yani beton bir zemin üzerindeyiz. Teyzem ve kardeşim var yanımda. Epey ileride, denizin ortasında garip bir yapı var; sanki metalden yapılmış gibi, biraz uzunca. Teyzem onunla ilgili bir şeyler söyleyecek oluyor ki bana, bir anda yapı patlıyor. Bize bir şey olmuyor; ama hemen önümüzde ... Amcam ve çocukları denizin içinde çırpınıyorlar. Sonra bir şekilde çıkıyorlar, dalga  çok yükselip yüzeye gelmişlerdi sanırım. Çocuklar iyi, ama ... Amcam nefes alamıyor. Kollarını iki yana açıyorum, içimden,  şimdi diyorum suni solunumu hatırla, ... Amcama suni solunum yapıyorum, su çıkıyor ağzından, uyanıyor.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili rüyalar

+6 oy
1 yorum 42 okuma
19 Haziran Durugörü kategorisinde Liz Rüya Tabircisi (9.1k puan) yazdı
+2 oy
1 yorum 17 okuma
+7 oy
1 yorum 64 okuma
+8 oy
4 yorum 106 okuma
27 Mart Bilgi kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (147k puan) yazdı
+25 oy
69 yorum 9.3k okuma
2 Mayıs 2017 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Ustası (45.7k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 5 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Misafir Rüyakar (3.3k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 8 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Arşiv Rüya Tabircisi (10.1k puan) yazdı
+4 oy
1 yorum 42 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Arşiv Rüya Tabircisi (10.1k puan) yazdı
+4 oy
4 yorum 202 okuma
0 oy
0 yorum 7 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Arşiv Rüya Tabircisi (10.1k puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

20.2k rüya

20.2k yorum

12k düş-ünce

2.4k üye

88 Aktif
1 Üye ve 87 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 54711
Dün : 16746
Toplam : 11108201
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 1239 e
  2. Karga - 80 e
  3. Yaren1989 - 35 e
  4. yok - 27 e
  5. Rüyazede - 19 e
  6. kuzgun - 19 e
  7. Zeynep_gl - 18 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...