Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+2 oy
76 okuma
Rüya kategorisinde  
Rüyamdan öncesi olsa da aklimda kalan yerden başlamak istiyorum, dilerim anlaşılır olur :

  Ben bir adaya getiriliyordum sandalla yanımda ünlü bir oyuncu erkek var ama bence bilinçaltım o ünlü ,sonra o adanın üzerinde her yerde alıç ağaçları görüyorum ve meyveleri var turuncumsu renkte sarı alıçlar fakat biraz üzüm gibi görünüyor bunlar...Ardından ben o ağaca yaklaştığımda kim olduğunu bilmediğim  birinden bana bu meyveyi daha önce yiyenlerin çok geçmeden  öldüğü söyleniyor ama ben içim gayet rahat bir şekilde ben yine de yiyeceğim diyorum bir şey olmaz diye bir dala uzanıp bir tane alıp ağzıma atıyorum ve bu ağaçlar sayesinde adanın  zamanının geç  akması da bundanmış onu anlıyorum onun ardından  bir dağa çıkıyorum ama baya yüksek ve üstü düz, dar benimle birlikte iki kadın yerli var orada beni izliyorlar  ben korkuyorum nasıl geri ineceğim diyorum  ve onlarda dağdan inmeye korkuyorsun diyorlar gülerek bende bunun üzerine bir cesaret ve güçle korkmadan iniyorum kayarak ,kaymadan önce de adayı karşıdan görüyorum böyle yemyeşil ağaçlarla bezeli bu sefer ve üzerinde koyu yeşil ördek kuşlarına benzeyen türde kuşları tek sıra adanın üzerinde görüyorum sürü halinde.. oldukları yerde uçanlar var fakat sürü ne ilerliyor ne de düşüyor yani kısaca çok tuhaf bir rüyaydı  ..inşallah hayırlı  bir yorumu vardır

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+2 oy
 
seçti
 
En İyi Yorum
Ada, kişinin bir alan içerisinde kalmasıyla ilgili bir tür odaklanma durumunu temsil eder. Ada sembolü, kişinin bir alan içerisinde kalarak adanın dışında kalan diğer parametreleri dışarıda bıraktığını ifade eder (ceteris paribus). Adaya getirilme durumu, belki istemeyerek ama ihtiyacınızdan dolayı olduğunu gösterir. Sandal ile adaya giriş yapma odaklanma ve esas sizi ilgilendiren yegane parametrenin keşfiyle ilgilidir. Bir tür bilinçaltına dair yapılan çıkartma harekatı gibidir.

Yanınıza aldığınız ünlü erkek oyuncu, bu tür adaya düşme hallerinde sorulan "Bir adaya düşseydiniz yanınıza alacağınız 3 şey ne olurdu?" sorusuna daha önceden verilmiş ancak şimdi bu odaklanma ihtiyacıyla bilinç seviyesine çıkmış olan soruya verilen 3 şeyden birincisidir. Eğer kadınsanız, bu tür bir seçim muhtemelen "aile" kurmakla ilgili düşünce alt yapısından gelir. Adaya girdiğiniz anda alıç ağaçları görüyorsunuz. Bu tür ağaçları muhtemelen çocukluğunuzda sıkça görmüşsünüzdür. Alıç ve üzüm bahçelerinin olduğu çocukluk döneminize dair mekanlar varsa (muhtemelen öyledir), bilinçaltınız çocukluğunuza dair "zamanın çok yavaş aktığı" döneme referans verir. Çünkü çocukluğunuzda o meyveleri yediğinizde hemen gelişmek ve büyümek isteğiyle dolarken zaman çok yavaş akardı. Adaya düşünce yanınıza alacağınız 3 şeyden ikincisi, çocukluğa dair saflık, temizlik, geçmişe dönme ve zamanı o çocukluk dönemindeki gibi "yavaşlatabilme" isteğiyle ilgilidir. Bu meyveyi yiyince çok geçmeden ölüyorlar söylemlerine aldırış etmiyorsunuz. Bu da şu anki psikolojinizin geriye dönebilmek için verdiği gayreti gösterir gibi. Bu tür meyve yeme sembolleri, Cennetten kovulma temsilleriyle eşleştirilir genellikle.

Cennette Adem ile Havva'ya söylenen "O yasaklı meyveyi yerseniz ölümsüz olursunuz söylemi" gibi bir sahne vardır. Elbette bu sahnede partneriniz değil siz ilk meyveyi yiyorsunuz. Aynen Cennette Havva'nın ilk meyveyi yemesi ve sonra Ademi Havva'yı ikna edişi gibi. Ancak buraya dair bir gözlem yapmamışsınız. (Henüz bir teklifde bulunmamışsınız sanırım)Yasaklı meyvenin (alıç) yenmesiyle zaman geç akmaya başlıyor, bu da bizim ölümsüzlük - daha doğru bir ifadeyle sonsuzluk - fikrine aşina olamayışımızdan kaynaklanır. Ölümsüz olmanın ne demek olduğunu bilmediğimizden, bu duygunun karşısına çocukluktan aşina olduğumuz hemen büyümek isteği ama zamanın çok yavaş ilerlemesine dair bilinçaltımızda duran "zamanın yavaş akması" duygusunu koyuyoruz.

Adadan dağa çıkmak ise Cennetten düşmek fikrinin zıddıdır. Çünkü aslında sizi adaya getiren fikir, odaklanmak, ilgilenmeniz gereken yegane salt parametreye odaklanmaktı. Bu noktaya gelip bunu başaran ve adaya giriş yapan sizin düşmek yerine dağa çıkmanız, zirveye daha yukarıya dair bir yolculuk eylemidir ve aslında adanın keşfidir. Yerli kadınların mevcut özgüvenleri karşısında şehirli bir kadının göreceli özgüvensizliği ortaya çıkar. İş dünyasının bir sözüyle, sanırım bu noktayı açıklıyorsunuz. Zirveye çıkmak önemlidir, ama esas olan zirvede kalabilmektir. Oradan inmek fikri, artık adanın keşfi, bilinçaltının gösterdiği özgüvene dair mesajın alınmasıyla birlikte adaya girişten itibaren yapılan tüm sürecin tersine işletilip sandala geri binerek adadan şehre dönülmesiyle ilgilidir.

Gerekli güç ve cesaret toplandı, ilerleyen yaşla hesaplaşıldı, evlilik fikrine dair bir alt yapı oluşturuldu. Yıllardır iş dünyasında çalışan ve evlilik, çocuk yapma, doğadan uzak kalma, çocukluğa, çocukluğun geçtiği yerlere dair olan tüm bu düşünce özlemler yegane parametreler olarak diğer tüm parametrelere ada dışına atılarak öne çıkarıldı. Mesaj alındı, çözüm ne olmalı? Son sahne yani adanın bütün olarak görülebilmesi, flu olan, bilinçaltında bekleyen bu sürecin netleştiği anlamındadır. Dağdan artık inebilirsiniz, korku-kaygı bitti, sorun olarak parametrelerle yüzleşildi. Yeşil ördek sürüsü, ardı ardına sıralanan tüm ada içi sorunlarınıza dair artık bir eylem planınızın olduğunun göstergesidir. Ancak bunları harekete geçirmek için zamanın durduğu adadan çıkmak gerekir. Çünkü alıç meyvesini yiyerek size söylenen "bu meyveyi yiyenler çok kısa zaman sonra ölüyorlar" sözünün doğru olduğunu biliyorsunuz. Ada bir Cennet idi, ama normal hayata dönüp evlilik, çocuk, yaşlılık gibi çözmek zorunda olduğumuz tüm sorunlara çözüm bulmak ve bunlara dair projeler üretmeli ve uygulamalısınız.

Zaman akışı sabitlenerek bir tür "check-up" yaptınız.Şimdi eylem zamanı.
 
Yorumunuz çok ilginç ve farklı bir bakış açısıyla açıklamış gibi rüyamı teşekkür ederim emeğiniz için çok sağolun .

İlgili rüyalar

+31 oy
6 yorum 669 okuma
Güll1 4 Mart 2021 Rüya kategorisinde Güll1 Rüya Tabircisi (7.8k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 39 okuma
+2 oy
1 yorum 49 okuma
+14 oy
5 yorum 186 okuma
+12 oy
3 yorum 208 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Özgün Rüya Tabirleri

Kategoriler

18.8k rüya

158k yorum

21.8k düş-ünce

7.8k üye

108 Aktif
0 Üye ve 108 misafir
Bugün : 3452
Dün : 11186
Toplam : 44825600
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...