Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+3 oy
31 okuma
Durugörü kategorisinde Rüyakar (2.1k puan)
Ortaklaşa gördüğümüz ve adına dünya/evren dediğimiz rüya hayrolsun inşallah.

Ben size bi anımı anlatayım, öyküler, anılar, şiirler simgeleriyle bizi var eden şeyler ne de olsa.

Küçükken her gece en az üç dört tane, film uzunluğunda ve şimdi fantastik diyebileceğimiz rüyalar görürdüm. Sabah olduğunda onları büyüklerime anlatırdım tüm detaylarıyla. Öyle uzun sürerdi ki, annem “aman kızım bu rüya mı, film mi” derdi artık usanarak (haklı).

Günler böyle geçip giderken bir gün, tam olarak kaç yaşımda maalesef hatırlayamıyorum, şu muhakemeyi yaptım: gerçek hayat hangisiydi, her gece rüyalarımda yaşadıklarım mı (çünkü onlar gündüz yaşadıklarım kadar gerçekti), yoksa gündüz yaşamakta olduğum mu? Bunu bir kaç gün ciddi ciddi düşündüm. Sonunda mantıklı bir sebep bularak gündüz yaşamımın gerçek olduğuna karar kıldım, ve ondan sonra da belki yirmi yıl bunu bir daha sorgulamadım. Bulduğum sebep basitti: gündüz rüyam gerçek olmalıydı çünkü her sabah kaldığım yerden devam ediyordu, yani bir sürekliliği vardı, demek ki gerçek olan buydu!

Peki şimdi ne oldu da (aslında son yirmi yıldır) yeniden hepsinin rüya olduğuna karar kıldım?
Sanırım, burda her sabah güneşin doğuşu ile başlayan, istikrarlı rüyanın, bütün insanlar tarafından desteklendiğini, çünkü bu rüyayı ortak olarak gördüğümüzü anladım.

  ortak rüya=Dünya=Gerçeklik

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+2 oy
Uzman Yorumcu (32.8k puan)
Merhaba,
Yaklaşımızını sevdim sonuçta gerçeklik kime göre neye göre. Ölüm denen şey de öyle değil mi? Nasıl anlamlandırır imgelersek öyledir, ölüm son mudur yoksa hepimizin gördüğü bir rüyadan herkesin farklı zamanda uyanması mıdır? Ölüme sonsuz uyku benzetmesini yapanlar hayatın bir rüya olduğuna atıfta mı bulunuyorlar acaba?
Bana göre hayatın kendisi de bir lucid rüya, yani rüyada rüya :) ölüm yok başka bir rüyaya geçiş var, beden yok astral var
0 oy
Rüya Bilgesi (119k puan)
Bugün yine dizi gibi uzun bir rüya gördüm bölük pörçük. Epey aksiyon sahnesi de vardı. Bu süreklilik olayı bence rüyalarda farklı işliyor biraz. Sanki sürekli olan rüyalar da var. Hangisi gerçek belli değil. Ya da hepsi gerçek diyelim. Hatta bugünkü rüyamda dizi gibi süreklilik rüyamın içinde de vardı. Bu bir dizi falan diye epey konuşma geçiyordu.

İlgili rüyalar

+6 oy
2 yorum 25 okuma
4 gün önce Durugörü kategorisinde Zeynep_gl Rüyazede (338 puan) yazdı
+7 oy
2 yorum 33 okuma
5 gün önce Durugörü kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (119k puan) yazdı
+7 oy
2 yorum 106 okuma
8 Haziran 2017 Lusid kategorisinde sonsuz Rüya Ustası (50.9k puan) yazdı
+5 oy
2 yorum 29 okuma
+3 oy
1 yorum 14 okuma
27 Mayıs Rüya kategorisinde ahmet yazdı
+1 oy
1 yorum 17 okuma
23 Mayıs Rüya kategorisinde Efsane34 yazdı
+5 oy
2 yorum 21 okuma
19 Mayıs Rüya kategorisinde Burchina yazdı
+2 oy
0 yorum 7 okuma
+2 oy
1 yorum 25 okuma
4 Kasım 2018 Rüya kategorisinde misafir yazdı
+2 oy
0 yorum 16 okuma
26 Haziran 2018 Rüya kategorisinde iBoy yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

18.7k rüya

7.9k yorum

6.4k düş-ünce

1.9k üye

91 Aktif
5 Üye ve 86 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 12747
Dün : 19792
Toplam : 9491510
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 725 e
  2. Rüya Tabircisi - 476 e
  3. Karga - 444 e
  4. Likya - 253 e
  5. Prenses789 - 178 e
  6. Adams - 159 e
  7. sonsuz - 155 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...