Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Sitemizde puan sistemi değişecektir. Bu sebeple puanlarınızda düşüş veya artış yaşanabilir.
+2 oy
36 okuma
mustafaharputi önce Tabir kategorisinde Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Zaman insan hayatı ile paralel giden en önemli husustur. Tüm hayatımızı zamana görebilirler ve buna göre yaşarız. O yüzden gün ve ay ile beraber yıl üzerinden tarih büyük bir öneme sahiptir. Bu konuda birçok insan rüyasında farklı tarihler görmekte ve bunun anlamlarını öğrenmeye çalışmaktadır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

51 Yorum

+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
 
En İyi Yorum
Rüyada Tarih Görmek
Rüyada tarih görmek tabirini yapmadan önce rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder. Ayrıca tarihi oluşturan tüm sayılar ayrı ayrı da yorumlanır.


Rüyada tarih görmek görülen her tarih rakamı değişik çağrışımlar yapar. Bazı tarihler, ders almaya, beladan kurtulmaya, bazı tarihler de, kötü haber almaya, sözünde durmaya yorumlanır. Tarihler kimi zaman, sıkıntı çekmeye, mevki yükselmesine; kimi zaman ise, işlerin hayırla sonuçlanacağına, gebe kalmaya, hayırlı işe girmeye işaret sayılır. Rüyada tarih atmak, tarih söylenmesi veya tarih verilmesi hayırlı anlamlara gelmektedir. Rüyada tarih atmak; rüya sahibinin değerli bir kimseden büyük bir yardım göreceğine, borç ve sıkıntılardan kurtulacağına, kötülüklerden sakınacağına yorumlanır. Rüyada tarih atmaya çalışıp ta tarih atmamak ise kötü haber almaya, verilmiş sözün yerine getirilmesine işaret eder. Rüyada tarih saymak, duaların kabul edilmesine; beş vakit namaza veya ibadetin düzgünlüğüne hükmedilir. Rüyada altı rakamının olduğu tarih görmek; halk arasında hayırla anılmaya, yedi rakamlı tarih görmek ise gebe kalmaya veya uzak bir yolculuğa çıkmaya işaret eder. Sekiz rakamlı tarih görmek, yüksek makamlara, dokuz rakamlı tarih, sıkıntı çekmemeye yorulur. On rakamlı tarih görmek ise, arzu edilen şeylerin hayırla sonuçlanmasına yorumlanır.
Bazı yorumcular rüyada tarihleri şu şekilde tanımlarlar.

Rüyada rakamların olduğu tarih görmek, Yüce Allah'ın birliğine ve imana; iki rakamlı tarih anaya-babaya; üç rakamlı tarih sadakaya, dört rakamlı tarih ise kabul edilecek duaya, toplu mala veya evlenmeye işarettir. Beş rakamlı tarih ise yüksek makama, şansa veya beş vakit namaza işaret sayılır. Kimi yorumcular da hayırlı olmayan tarihleri şöyle sıralamışlardır. Üç-yedi-sekiz-dokuz-onüç-onsekiz-kırk-elli-seksen; yüzler hanesinde beşyüz-yediyüz; binler hanesinden ikibin- yedibin; onbinler hanesinden de ellibin-yüzbin rakamından fazlası ise istenenlerin elde edileceğine hükmedilmiştir.

Rüyada tarih görmek ile ilgili hayırlı tarihlerin bazıları şöyle yorumlanır;

Onbir rakamı, muradın olacağına, onbeş rakamı şiddet ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Yirmi, düşmana üstün gelmeye, sekizyüz zafere, beşbin rakamı ise, bereket ve ferahlamaya işaret eder. Ayrıca kırkbin rakamı kurtuluş, altmışbin zorluktan sonra ferahlık, yüzbin ve ötesi rakamlar da isteklerin elde edileceğine işaret sayılır. Bazen da rüyada görülen tarihler sayılan varlıkların türüne göre çağrışım yapar. Rüyada tarih belirlemek ilimden faydalanmaya yorumlanır. Tarih okumak Kur'an okumaya; tarih söylenmesi ise güzel işlerle uğraşmaya işaret sayılır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Görmek

Rüyada tarih görmek, yaşayacağınızın olayların ne zaman gerçekleşeceği konusunda bilgiler veren bir rüya olarak tabir edilir. Özellikle rüyada gördüğünüz tarihte rakamlar ya da günler kesin olarak belirmişse, bu sembollerin sizin için önemli olacağına işaret eder. Doğum günü, yıldönümü ya da buna benzer bir tarih gördüyseniz bu tarihte başınıza gelecek iyi ve kötü olaylara delalet eder.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Anıt, Zaman

Rüyada görülen tarihlere çok dikkat etmek gerekir. Bu belirli bir zamanı işaret eder.

Ayrıca tarihi oluşturan tüm sayılar ayrı ayrı da yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Duymak

Rüyada tarih duymak, duyduğunuz tarihle alakalı hayatınızı değiştirecek şeylerin olacağına alamet eder. Rüyada bildiğiniz bir olayın tarihini duymuşsanız, bu tarihte yaşanacak şeylere karşı ihtiyatlı davranacağınıza delalet eder. Ancak hiç bilmediğiniz bir tarihi duymuşsanız hayatınıza yabancı kişilerin müdahale edeceğini ifade eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Rakamlı Tarih Görmek

Rüyada rakamlı tarih görmek, genellikle sizin için önemli olayların tarihi yaklaştığında sıklıkla görülen rüyalar olarak tabir edilir. Rüyada görülen rakamların her birinin farklı anlamı olduğuna delalet eder. Rüyada artan rakamlı tarih gördüyseniz, bu rüya hayırlı olayların meydana geleceğini gösterir. Eğer azalan rakamlı tarih gördüyseniz bazı aksilikler ile karşılaşacağınızı işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Söylemek

Rüyada tarih söylemek, haber vermek ve bilgi vermek şeklinde tabir edilir. Ailenizi çok mutlu edecek bir olayın ne zaman gerçekleşeceğini bildireceğinize alamet eder. Çok yakın arkadaşınızla ortak kararlaştırdığınız bir organizasyonun konusunu ve zamanını paylaşacağınıza delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada İleri Tarih Görmek

Rüyada ileri tarih görmek, size karşı yapılacak bir yanlışın önüne geçeceğinizi işaret eder. Hakkınızda size hiç danışılmadan kesin hüküm verileceğini öğrenip bu olayı bertaraf edeceğinizi ifade eder. Sonuçta yanlış anlaşılmayı ortadan kaldırıp masum olacağınızı işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Öğretmeni Görmek

Rüyada tarih öğretmeni görmek, hayati bir konuda birinin size ders vereceğini işaret eder. Hayatınızı tamamen değiştirecek kötü bir olayı yaşamaktan kurtulmanızı sağlayan bir kimse olacağına delalet eder. Bununla birlikte bu kişinin sözleriyle ve hareketleriyle sizi doğru yola ileteceğini ifade eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
TARİH: Rüyanızda belirli bir tarih gör­düyseniz bu tarihi unutmamaya çalış­malısınız; çünkü bu tarihte sizin için çok önemli bir şeyin gerçekleşeceğine işarettir. Bu rüyanın ne iyi ne de kötü bir anlamı yoktur, sadece sizi olacaklar konusunda uyarır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih görmek, gerçek anlamıyla da zamanı haber verir ve rüya sahibinin yaşayacağı ya da noktalayacağı olayların tarihlerine tabir edilir. Rüyada tarih de dâhil zaman mefhumuna ait olan her şey, kişinin hayatındaki iyi, kötü, eğlenceli ve üzücü olan olayların başlamasına ya da bitmesine tabir edilir. Rüya sahibi eğer rüyasında tarihi açıkça ve net şekilde görüyorsa mutlaka bir yere not etmelidir. Çünkü tam tarihler hep kesin yargılarla yorumlanmaktadır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Söylenmesi

Rüyada tarih söylendiğini görmek, o tarihte yaşanacak bir olayın varlığına tabir edilir. Kişinin söylenen tarihe dikkat etmesi ve o gün yaşanacak bir olay olacakmış gibi kendini hazırlaması gerekir diye yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Ölüm Tarihi Görmek

Rüyasında birisinin kendisine öleceği tarihi söylediğini gören rüya sahibinin hiç endişeye kapılmasına gerek yok çünkü bu tarihin gerçeklikle ilgisi bulunmamaktadır. Net bir ölüm tarihi duyulursa eğer bu daha önce yaşanmış ve farkında olmadan atlatılmış bir tarih olarak değerlendirilir eğer kişi söylenen tarihi geçmişle değerlendirirse belki de o tarihte çok mutluluk verici ya da büyük badire olarak sayılacak bir olay yaşadığını görecektir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Zaman Görmek

Rüyada zaman görmek de tarih görmeye benzer biçimde yorumlanır. Gelecekten haber vereceği gibi geçmişte olmuş bir olaya da dikkat çekmek olarak açıklanır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Zaman Saymak

Rüyada zaman saymak kişinin ömrünün kalan kısmına işaret eder diye yorumlanır. Bazı rüya tabirlerine göre bu rüya, kişinin bir fani olduğunu unutup gereksiz şeylerle kafa yorup durmasına işaret ettiğini söylerler.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Takvim Görmek

Rüyada takvim görmek, kişinin hem faydalı hem de faydasız seyreden günlerine delalet eder. Yani rüya sahibinin hayatının her anı ve tamamı olarak tabir edilir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada görülen tarih; zamana işaret eder. Rüyada tam tarih görmek; gün, ay, yıl olarak o tarihte muhakkak kişi için bir başlangıç yada son yaşayacağına işarettir. Kişi hatırlarsa gördüğü bu tarihi not etmelidir. Rüyada tarih görmek; kişinin yaşamında sil baştan yapacağı şeylere işaret eder. Rüyada tarih görmek kişi için dönüm noktası olacak olaylara işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih görmek;

Rüyasında tarih gören kişi uyanır uyanmaz bu tarihi bir yere not etmelidir. Çünkü rüya tabirlerin de net görülen tarihler kesin olarak tabir edilir. Gerçek bir zamanı haber veren bu rüya, kişinin ya bir işe başlayacağı ya da bir işi bitireceği ile yorumlanır. Bunlar iyi, kötü, eğlenceli ya da üzücü olabilir. Kesin olan tek şey, bir işi noktalayacağı veya başlamasına sebep olacağıdır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih söylemek;

Kişinin rüyada söylenen tarihe kesinlikle dikkat etmesi gerekmelidir. Zira kendisini olabilecek her şeye hazırlaması en makul olan davranıştır. Rüya tabirlerin de önemli bir yere sahip olan tarihler, kişinin rüyasında gördüğü tarihte muhakkak bir şey yaşayacağını ifade eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada ölüm tarihi görmek;

Bu rüya, rüya sahibini korkutacak bir rüya olmamalıdır. Eğer rüyasında ölüm tarihini görmüş ise ve bu tarihi hatırlıyor ise kişi sadece geçmişini sorgulamalıdır. Çünkü kişi muhakkak rüyasında gördüğü tarihte kendisini çok üzen bir olay yaşamıştır. Ya da tam tersi çok mutlu olduğu bir anısı da bulunuyor olabilir. Ama görülen tarihin ölüm tarihi ile yakından uzaktan bir alakası yoktur.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüya sahibinin rüyasında tarih görmesi, rüya sözlüğü yorumcularına göre görülen tarihe göre değişse de büyük miktarda para manasına gelmektedir. Bu büyük miktarda para beklenmeyen yerden gelecek bir miras yoluyla yahut şans oyunları gibi şans yardımıyla olacaktır. Rüya yorumcularının kimine göre rüyada tarih görmenin manası birtakım aksilikler yaşamaktır. Bu yorumcular rüyasında tarih gören kimse için yapılan planların tutmayacağını ve terslikler yaşanacağını belirtirler.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Görmek

Rüya sahibinin rüyasında tarih görmesi toplu gelen paraya yorumlanır. Bu para miktarı oldukça büyüktür ve genellikle miras yoluyla kalacağı rivayet edilir. Kimi yorumculara göre planlanan işlerde aksama yaşanacağına işarettir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Mezar Taşında Tarih Görmek

Rüya sahibinin rüyasında mezar taşında tarih görmesi, işteki ortaklardan ihanet görüleceğine, parasal olarak büyük sıkıntılar yaşanacağına, bir akrabadan hata görüleceğine delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Duyduğunu Görmek

Rüya sahibinin rüyasında tarih duyduğunu görmesi rahat ettiği bir dönemde başına gelecek bazı kötü olaylardan ötürü canını sıkan durumlar ile karşılaşacağına, alacaklarını tahsil edeceğine delalettir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada İleri Tarih Görmek

Rüya sahibinin rüyasında ileri bir tarihi görmesi, zor zamanların geride kalacağına, yaşanan bir haksızlığın yada bir yanlışın anlaşılmasının ortadan kalkacağına, verilen kararların çok iyi haberler getireceğine, sorunların daha kolay bir şekilde çözüleceğine inanılır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Geçmiş Tarihi Görmek

Rüyayı gören kişinin uykusunda gördüğü geçmiş tarihe dikkat etmesi gerektiğine yorumlanmaktadır. Geçmişte o tarihte yaşanan bir olayın yeniden yaşanabileceğine ya da onu anımsatacak bir durumun ortaya çıkacağına rivayet etmektedir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Geçmiş Yılları Görmek

Rüya sahibinin rüyasında geçmiş yılları görmesi kendisini mutsuz hissettiği zamanlarda geçmiş yıllarda yaşadığı güzel günleri ve anıları düşünerek teselli olduğuna, onlara sığındığına bunun kendisine güç ve kudret kazandırdığına delalet eder ve bunun rüyayı gören kişi için bir nebze ilaç ve şifa olduğuna işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada zaman görmek;

Rüyada zaman görmek, tıpkı tarih görmek gibi yorumlanır. Geçmişten ya da gelecekten bir habere dikkat çeken bu rüya aynı şekilde bitiş ya da başlangıç noktalarını temsil eder. Şöyle ki, tarih konusu ile aynı şekilde olup bir olayın bitişi ya da herhangi bir olayın başlangıcının temsilidir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada zaman saymak;

Bu rüyanın iki tabiri mevcuttur. Birincisi; kişinin geri kalan ömrüne tabir edilmesidir. Rüyasında zaman sayan kişi ömrünün geri kalanını sayar denir. İkinci tabir ise kişinin ahreti unutup dünya malında takılı kalması ve oldukça gereksiz şeylerle kafa yorup kendisini sıkıntıya sokmasıdır. Ayrıca kişinin kendisini dünyevi bir beklentiye katması da bu rüyanın tabirleri arasındadır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada takvim görmek;

Bu rüya, rüya sahibinin hayatının tamamı ile tabir edilir. Daha doğrusu kişinin yaptığı faydalı ve faydasız işlere işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih görmek, rüya sahibinin ailesinden hayır duası alacağı demektir. Rüya sahibinin rüyasında tarih görmesi, kişinin sağlıklı bir hayat sürdüreceği anlamına da gelmektedir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Söylediğini Görmek

Rüya sahibinin rüyasında tarih söylediğini görmesi o tarihte yaşanacak bir olayın varlığına tabir edilir. Kişinin söylenen tarihe dikkat etmesi ve o gün yaşanacak bir olay olacakmış gibi kendini hazırlaması gerekir diye yorumlanmaktadır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Doğum Tarihi Görmek

Rüya sahibinin rüyasında doğum tarihini görmesi zengin olacağına kimi yorumcuya göre ise mal ve mülk alınması planlanıyorsa alınacağına işarettir. Kişinin rüyasında doğum tarihi görmesi, rüya sahibinin iş hayatında başarılı olacağına delalet eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Ölüm Tarihi Görmek

Rüya sahibinin rüyasında ölüm tarihini görmesi, kişinin ömrün uzamasına yorumlanmaktadır. Rüyada ölüm tarihini gören kimsenin hayatında hayırlı gelişmeler olacağına yorumlanmaktadır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Randevu Tarihi Almak

Rüya sahibinin rüyasında randevu aldığını görmesi yaptığı hesaplarda hataya düşer. İş kurmaya niyeti olan yahut işlerini büyütmeyi planlayan kimse için randevu aldığını görmek o işte başarısız olunacağına işarettir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Düğün Tarihi Görmek

Rüya sahibinin rüyasında düğün tarihi görmesi bekar kimse için evlilik demektir. Rüyasında düğün tarihi alan kimse evli ise eşiyle mutlu olacağı bir tatil ya da geziye gidecektir yorumu yapılır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Yüzüğün İçinde Tarih Görmek

Rüya sahibinin rüyasında yüzüğün içinde tarih görmesi emeklerine karşılık hayal ettiklerine ulaşacağına, yaşanan kötü olayların unutulacağına ve hayallerin gerçekleştirileceğine yorumlanmaktadır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Zaman Görmek

Rüya sahibinin rüyasında zaman görmesi tarih görmeye benzer biçimde yorumlanır. Gelecekten haber vereceği gibi geçmişte olmuş bir olaya da dikkat çekmek olarak açıklanır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Zaman Saydığını Görmek

Rüya sahibinin rüyasında zaman saydığını görmesi, rüyada zaman saymak kişinin ömrünün kalan kısmına işaret eder diye yorumlanır. Bazı rüya tabirlerine göre bu rüya, kişinin bir fani olduğunu unutup gereksiz şeylerle kafa yorup durmasına işaret ettiğini söylerler.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Takvim Görmek

Rüya sahibinin rüyasında takvim görmesi, kişinin hem faydalı hem de faydasız seyreden günlerine yorumlanmaktadır. Yani rüya sahibinin hayatının her anı ve tamamı olarak tabir edilir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Tarih Görmek

Rüyada tarih görmek rüya sahibi için yüklü bir para anlamına gelmektedir. Bu para miras yoluyla ya da şans oyunları üzerinden gelecektir. Başka rüya alimlerine göre birtakım aksiliklerin meydana geleceğine delalet eder. Özellikle rüya sahibinin yapacağı planları tutmayacağı ve bazı sorunlar ile karşı karşıya kalacağına yorulur.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Rakamlı Gün, Ay, Yıl İçeren Geçmiş Bir Tarihi Görmek

Rüyada rakamla gün, ay, yıl içeren geçmiş bir tarihi görmek toplu mala ya da evlenmeye işaret etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin iş hayatında önemli bir makama geleceği yönünde yorum yapılır. İyi bir kazanç elde ederken ailesiyle beraber mutlu mesut bir yaşam süreceğine işaret etmektedir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Mezar Taşında Tarih Görmek

Rüyada mezar taşında tarih görmek rüya sahibinin iş ortakları tarafından ihanete uğrayacağı üzerine yorumlanır. Bu doğrultuda bazı maddi açıdan zorluklar yaşayacağını ve zarar göreceği üzerine delalet eder. Aynı zamanda akraba ya da dostlardan gelecek bir ihaneti de anlatabilmektedir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Gelecek Adına Tarih Görmek

Rüyada gelecek adına tarih görmek rüya sahibi için sorunların geride kalacağına, yanlış anlamaların ortadan kalkacağına ve kişinin haklı hale geleceğine yorulur. Ayrıca verilen kararların olumlu yönde geri döneceğini ve maddi manevi tüm sorunların geride kalacağı üzerine işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Geçmiş Bir Tarih Görmek

Rüyada geçmiş bir tarih görmek rüya sahibinin geçmişinde yaptığı bir hatanın yeniden gün yüzüne çıkabileceği üzerine yorumlanır. Buna çok dikkat etmesi gerektiğine ve aynı hatayı bir daha yapmaması gerektiği üzerine rivayet edilir. Böylece maddi ve manevi yönden zarar görmeden hayatını daha sağlıklı bir şekilde devam edebileceğine işaret etmektedir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Doğum Tarihi Görmek

Rüyada doğum tarihi görmek rüya sahibinin zengin olacağı üzerine yorumlanır. Özellikle iş hayatında önemli başarılar ve projeler geliştirerek bunlar üzerinden yüksek kazanç elde edeceğine delalet eder. Başka rüya alimleri ise miras yoluyla rüya sahibine önemli bir mal ve mülk kalacağına yorar.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada Ölüm Tarihi Görmek

Rüyada ölüm tarihini görmek aksini rüya sahibinin yaşamının uzun olacağı üzerine delalet eder. Rüyada ölüm tarihi gören kişilerin ömrüne ömür katılmaktadır ve üstelik herhangi bir sağlık sorunu olmadan yaşam sürdürecektir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih görmek görülen her tarih rakamı değişik çağrışımlar yapar. Bazı tarihler, ders almaya, beladan kurtulmaya, bazı tarihler de, kötü haber almaya, sözünde durmaya yorumlanır. Tarihler kimi zaman, sıkıntı çekmeye, mevki yükselmesine; kimi zaman ise, işlerin hayırla sonuçlanacağına, gebe kalmaya, hayırlı işe girmeye işaret sayılır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih atmak, tarih söylenmesi veya tarih verilmesi hayırlı anlamlara gelmektedir. Rüyada tarih atmak; rüya sahibinin değerli bir kimseden büyük bir yardım göreceğine, borç ve sıkıntılardan kurtulacağına, kötülüklerden sakınacağına yorumlanır. Rüyada tarih atmaya çalışıp ta tarih atmamak ise kötü haber almaya, verilmiş sözün yerine getirilmesine işaret eder.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih saymak, duaların kabul edilmesine; beş vakit namaza veya ibadetin düzgünlüğüne hükmedilir. Rüyada altı rakamının olduğu tarih görmek; halk arasında hayırla anılmaya, yedi rakamlı tarih görmek ise gebe kalmaya veya uzak bir yolculuğa çıkmaya işaret eder. Sekiz rakamlı tarih görmek, yüksek makamlara, dokuz rakamlı tarih, sıkıntı çekmemeye yorulur. On rakamlı tarih görmek ise, arzu edilen şeylerin hayırla sonuçlanmasına yorumlanır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada rakamların olduğu tarih görmek, Yüce Allah'ın birliğine ve imana; iki rakamlı tarih anaya-babaya; üç rakamlı tarih sadakaya, dört rakamlı tarih ise kabul edilecek duaya, toplu mala veya evlenmeye işarettir. Beş rakamlı tarih ise yüksek makama, şansa veya beş vakit namaza işaret sayılır. Kimi yorumcular da hayırlı olmayan tarihleri şöyle sıralamışlardır. Üç-yedi-sekiz-dokuz-onüç-onsekiz-kırk-elli-seksen; yüzler hanesinde beşyüz-yediyüz; binler hanesinden ikibin- yedibin; onbinler hanesinden de ellibin-yüzbin rakamından fazlası ise istenenlerin elde edileceğine hükmedilmiştir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih görmek ile ilgili hayırlı tarihlerin bazıları şöyle yorumlanır;

Onbir rakamı, muradın olacağına, onbeş rakamı şiddet ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir. Yirmi, düşmana üstün gelmeye, sekizyüz zafere, beşbin rakamı ise, bereket ve ferahlamaya işaret eder. Ayrıca kırkbin rakamı kurtuluş, altmışbin zorluktan sonra ferahlık, yüzbin ve ötesi rakamlar da isteklerin elde edileceğine işaret sayılır. Bazen da rüyada görülen tarihler sayılan varlıkların türüne göre çağrışım yapar.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (14.4m puan)  
Rüyada tarih belirlemek ilimden faydalanmaya yorumlanır. Tarih okumak Kur'an okumaya; tarih söylenmesi ise güzel işlerle uğraşmaya işaret sayılır.

İlgili rüyalar

+7 oy
63 yorum 732 okuma
mustafaharputi 3 Mayıs 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (14.4m puan)   yazdı
+5 oy
2 yorum 47 okuma
BB 3 Ekim 2020 Rüya kategorisinde BB Karabasan (800 puan)   yazdı
+8 oy
11 yorum 150 okuma
+6 oy
1 yorum 47 okuma
Halcey 14 Ağustos 2020 Tabir kategorisinde Halcey Karabasan (949 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 95 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 32 okuma
Katerima 5 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Katerima Karabasan (800 puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 65 okuma
28 Ağustos 2018 Rüya kategorisinde misafir   16 66 241 yazdı
+9 oy
2 yorum 144 okuma
___ceren___ 27 Eylül 2019 Tabir kategorisinde ___ceren___ Rüyazede (1.5k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 20 okuma
Esma 19 Şubat Rüya kategorisinde Esma Karabasan (813 puan)   yazdı
+1 oy
9 yorum 25 okuma
vetre 12 Aralık 2020 Analiz kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (473k puan)   yazdı
+13 oy
9 yorum 33 okuma
mustafaharputi 28 Ağustos 2020 Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (14.4m puan)   yazdı
+18 oy
14 yorum 93 okuma
Simge 4 Ağustos 2020 Bilgi kategorisinde Simge Rüya Bilgesi (114k puan)   yazdı
+11 oy
12 yorum 83 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...