Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+8 oy
190 okuma
mustafaharputi Lusid kategorisinde Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Rabbim! Göğsümü genişlet, işimi kolaylaştır, dilimin düğümünü çöz ki sözümü iyi anlasınlar (Taha/25-28).Amin.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

10 Yorum

+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
 
En İyi Yorum
Nokta, sonsuz küçüklükte veya büyüklükte (aslında boyutsuz olarak) ifade edilen eni,boyu ve derinliği olmayan bir terimdir.

Aynı eksendeki (x ekseni olsun) noktaların birleşmesinden –sündürülmesinden- çizgi meydana gelir, yani tek boyut veya birinci boyut.

Bu çizgiyi (y ekseninde) sündürdüğünüz zaman ise düzlem elde edersiniz. Yani 2 boyut..

2 boyutlu bu düzlemi (z ekseninde) sündürdüğünüz zaman ise 3. boyuta geçersiniz.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Peki evren kaç boyutlu?

Yukarıdaki sıralamayı tersinden işletirsek ne olur? Yani cismi z ekseninden büzüp önce düzlem haline sonra y ekseninden büzüp çizgi haline son olarakta x ekseninden büzüp nokta haline getirsek? Noktanın bir cismi var mıdır? Madde olarak kabul edilir mi? Noktanın boyutsuz olduğunu söylemiştik. Tüm bu karmaşık ifadelerden sonra kıyametin koptuğunu hayal edelim ve boyutsuz bir noktadan oluşan 3 boyutlu cisimlerin tekrar nokta haline gelip boyutsuzlaştığını…
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Lucid rüya: Rüya gördüğümüz zaman rüyada olduğumuzun farkına vardığımız, rüyamızı yönlendirdiğimiz rüyalardır.  Normal uykular çoğunlukla bizim seçmediğimiz, yolu belli olan raylara bağlı hareket eden bir lunapark trenine binmeye benziyor. Bu trendeyken etrafımızda gerçek gibi hissettiren değişik şeyler oluyor ve sevsek de sevmesek de bu trenden çıkamıyoruz. Yolumuza ne çıkarsa onu yaşamak zorunda kalıyoruz.

Lucid rüyalar,  kendi kurduğumuz lunaparkı keşfetmeye benziyor. İstediğimiz yere gidebildiğimiz gibi istediğimizi de yapabiliyoruz. Tam bir lucid rüya yaşadığınızda kontrol tamamen elinizde oluyor. İsterseniz bir süper kahraman gibi uçabilirsiniz.

  İnsanlar uykudadır, ölünce uyanırlar (Hadis-i Şerif)

      “Biz şimdi uyanık halde miyiz yoksa düş mü görüyoruz? bu kuşkusuz anlamlı bir sorudur. Aslında bu soruyu çoğu kere düşümüzde de sorduğumuz olmuştur. Yine düşümüzde soruya verdiğimiz yanıtın, yani uyanık olduğumuz yanıtının, biz uyandıktan sonra yanlış olduğunu görmüşüzdür. Peki aynı yanılgı şimdi de olamaz mı? Hayır diyemeyiz, çünkü pekala bir gün düş gördüğümüz ortaya çıkabilir.” (Hans Reichenbach, bilimsel felsefenin doğuşu, s. 179)
+7 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
3 boyutlu maddesel alem tamamen beynimizin içinde,duyu organlarımızdan gelen verilerin, elektriksel ve kimyasal tepkimeler ile işlenmesi sonucu ortaya çıkan şeylerdir. Peki gözümüz kapalı olduğu halde rüyayı nasıl görürüz? Rüya içindeki gerçeklik algısını nasıl yaşarız? O halde rüyayı yaşayan, gerçek mi yoksa rüya mı olduğunu fark eden beynimiz değil ruhumuzdur diyebilir miyiz?

Ruh, görüntüyü seyretmek için göze, sesi duymak için kulağa ihtiyaç duymaz. Bunların da ötesinde düşünmek için beyne ihtiyaç duymaz.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Peki rüya âlemi ruhumuzun edindiği tecrübelerden yola çıkarak hazırladığı bir similasyon olabilir mi? Ya da şöyle soralım: Rüya dediğimiz şey, gerçek hayatta yaşadıklarımızın izlerini taşır. Peki gerçek hayatımız da bir rüya ise, o neyin izini taşıyor? Dünyada yaşadıklarımız ahirette yaşayacağımız hayatımızdan örnekler taşıyor olabilir mi? Az miktarda da olsa Lucid rüyada kontrol sizin elinizde oluyor, acaba bu dünya rüyasında  cüz-i irade sahibi olmamızın karşılığı bu olabilir mi?
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Mesela rüya görürken bindiğimiz aracı sahiplenmişizdir..İçinde oturduğumuz ev bizimdir ve hepsini 3 boyutlu halde görür,yaşar ve hissederiz.. Ama uyandığımızda aslında bunların hiç var olmadığı, sadece bir rüyadan (similasyondan) ibaret olduğunu anlarız. Peki ya bu 3 boyutlu dünya hayatı da bir similasyondan ibaret ise? Bizim sandığımız hangi şey aslında bizim? Öldükten sonra kim neyini götürüyor?
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Mevlana Hazretleri diyor ki: ‘Dünya hayatı bir rüyadan ibarettir. Dünyada servet sahibi olmak rüyada define bulmaya benzer. Dünya malı nesilden nesile aktarılır ama hep dünyada kalır.’ Lucid rüya görenlere sormak istiyorum, rüyanızı kontrol ettiğinizi anladığınız anda ilk ne yaptınız? Define aramaya mı çıktınız yoksa huzurun hakikatin olduğu yöne mi koştunuz? Peki bu dünya hayatı da bir rüyadan ibaret ise neden herkes define peşinde?
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)  
Hakikatin peşinde olanlar zaten çoktan uyanmışlar, 3 boyutlu maddesel alemden sıyrılmışlar ve hakikatin peşine düşmüşler.Kalbleri mutmain olmuş, dünyalarını cennet yapmışlar.Noktadan veya 3 boyuttan sıyrılmışlar.. Tayy-i mekan, Tayy-i zaman yapar olmuşlar..

 Lucid rüyayı tatmanız dileğiyle…
+1 oy
Farbe Rüyakar (3.3k puan)  
ruya icinde ruya gormeyi cok korkuyorum genelde dogru cikar , hatta bazen uyandiginda gercekden uyandinmi diye bakarsin etrafa
0 oy
Nurrr Rüyakar (3.7k puan)  
Benim de başıma geliyo bazen. Ama ilk başıma geldiğinde rüyamda anneme zarar vermek isteyen kötü adamlar vardı ve ben bunu engellemek istiyodum. Sonra bi anda rüyada olduğumu farkettim ve olayları değiştirdim. İlginç bi deneyim oluyo. Biraz zevkli aslinda:)

İlgili rüyalar

+7 oy
26 yorum 237 okuma
mustafaharputi 6 Aralık 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+7 oy
8 yorum 165 okuma
mustafaharputi 20 Şubat 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+9 oy
27 yorum 552 okuma
mustafaharputi 19 Şubat 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+16 oy
2 yorum 146 okuma
Karga 19 Eylül 2020 Lusid kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (1.2m puan)   yazdı
+6 oy
6 yorum 116 okuma
+4 oy
6 yorum 111 okuma
mustafaharputi 21 Temmuz 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+5 oy
7 yorum 157 okuma
+4 oy
3 yorum 106 okuma
+5 oy
3 yorum 142 okuma
Hypnos 29 Haziran 2020 Lusid kategorisinde Hypnos Astral Gezgini (175k puan)   yazdı
+9 oy
5 yorum 160 okuma
+6 oy
5 yorum 113 okuma
mustafaharputi 15 Şubat 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+15 oy
19 yorum 542 okuma
sonsuz 16 Mayıs 2016 Lusid kategorisinde sonsuz Astral Gezgini (131k puan)   yazdı
+4 oy
9 yorum 162 okuma
mustafaharputi 30 Temmuz 2020 Lusid kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.9k rüya

162k yorum

21.3k düş-ünce

7.8k üye

346 Aktif
0 Üye ve 346 misafir
Bugün : 22479
Dün : 24489
Toplam : 38527754
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...