Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+4 oy
63 okuma
Üstat_Simuy_Alaca Rüya kategorisinde Rüya Bilgesi (147k puan)  
düzenledi
Rüyamda  çok yakın olduğumuz komşumuzu gördüm geçen sene vefat etti,  rüyamda ölen komşumuzun evine gitmişim , evi geziyorum  evin içini tadilat etmiş evi temizlemiş ama o kadının evi eskiden antika eşyalarla doluydu bazı eski eşyaları atmış  önemli olanları atmamış yeni mobilyalar almış yaşlı bir kadındı , gel dedi mutfağa geçtik çekmeceden türk kahvesi çıkardı,  birde cezve bakır bir cezve ben dedi içeriye geçiyorum yap da dedi içelim,  türk kahvesini sobada yaptım büyük iki tane böyle tarihi biraz eski bir model fincanlara koydum eski ama çok güzel bir görünüme sahip ve fincanın tutma yeri sapı altın renginde , rüya içinde anlamadığım bir nokta oldu ben rüyamda bu sefer 17 18 yaşındayım ve evde doğalgaz varken neden sobada yaptım ki kahveyi dedim , soba neden yanıyor diye kendime sorunca uyandım.

(Rüya içinde garip bir duygu  hissetim , şu his çok yaygındı ben eski olanı seviyorum eskiye dair olan eski eşya eski insanlar (yaşlı) eski bir kültür geçmişe dair olan  ama kültüre o eskiliye modernlik karışmış ve ben büyümüşüm eski antika eşyalar yerine yeni model eşyalarla değiştirilmiş beni aşırı rahatsız etti )

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+2 oy
Ruyadede Rüya Bilgesi (179k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Tecrübe edip kendini güvene aldığın ve seni bugüne kadar getiren temel bilgilerinde çaplı değişiklikler oluyor. Genel olarak topluma yönelik ama senin de içinde olduğun bu değişime karşı aşırı huzursuzluk duyuyorsun yani değişimi görüyor ama değişmek istemiyorsun fakat her ne kadar bu değişimi  istemesen de yapabileceğin pek bir şey de yok ne yazık ki. Sadece bu geçişi sana ve geçmişine  yakışır bir biçimde yapmak istiyor,  geçmişinin en azından bunu hak ettiğini düşünüyorsun.

DAB,
Selamlar.
Ruyadede Rüya Bilgesi (179k puan)  
Yorum için bir kaç mini düşünce yazarsan sevinirim.
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (147k puan)  
düzenledi
Aslında diğer rüyalarda yazmistim donmeyince yazdıklarıma bu seferkine yazmadım yorumun çok güzel ama yorumu okuduğum zaman bence eksikler vardı yani hali hazırda bende eksikler var yorumlarını elbet seviyorum bakış açından ziyade bilgi birikiminle  yorumluyorsun ama bu rüyanın yorumundan farklı şeyler bekledim , aslında doğru olanı modernlik değil doğru olanı eski klasik olan ben doğası bozulmuş olanı seçmek istemiyorum ama sizde yorumlarda biraz kafamı karıştırdıniz gece üst üste kabuslar gördüm sanki yine bir yerlerde aksilik oldu ,ben kendimi ne zaman değiştirmeye çalısam rüyama yansıyor ama yorumun için teşekkür ederim:) ve bilmelisin rüya yorumun rüyalarımı etkiliyor düşünüyorum yazdıklarını ama uyarı vardı rüyamda eskiliği bozma doğalgaz vardı oysa ocakta yapabilirdim ama karşıma soba çıktı yani bir türk kahvenin ki eskilere dayanır türk kahvesi onu eski bir fincanla ve ölüyle yaptım ölü kişiyle iletişim hali var ve ayrıca komşu dost yaşamı bitmiş olsa bile mesajı var sohbeti dostlugu yapacağın her şeyi en eski halinle yap der gibiydi yani yaşlı çocuk stili ile.
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (147k puan)  
Bu arada ruyadede köstekli saati , boynuma takıyormuşum ha birde cebime varmış oraya koyuyormuşum rüyamda yine karşılaştım.
Ruyadede Rüya Bilgesi (179k puan)  
Birinci olarak, "bakış açısından ziyade bilgi birikimin ile yorumluyorsun" demek hissi değil, ilmi yorumluyorsun manasında mıdır ilk önce onu sorayım.

İkinci olarak "bu rüyanın yorumundan farklı şeyler bekledim" demek aslında doğru bir ifade ama sanırım beklentin her ne ise ben öyle görmemiş ya da senin beklenti dediğin şey ile ben belki de tam uyuşmamış olabilirim.

İkinci kısım ile ilgili çok uzun, çoğuda  felsefi olan bir sürü şey söyleyebilirim ama  sıkılabilirsiniz konu hakkında. Aslında bu rüyanıza da gerçekten çok uzun bir yorum yazdım ama size "özetinin özetinin özeti" ni gönderdim. Görmek istediğim şey aslında rüyada neyin ne olduğu ve neyi temsil ettiğini açıklamadan yorumun sonunda söyleyeceğim şeyinde  özünü yazsam rüyayı gören kişi bundan ne anlar idi, onun içinde mini yorumlar yazın demiştim.

Benim için faydalı oldu düşünceler kısmı teşekkür ederim. Birinci ve ikinci olarak bahsettiğim yerlere yine mini yorumlar yazabilirseniz sevinirim.
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (147k puan)  
Sizden hani mini bir ricam olucak felsefi dediginiz  şekilde bana anlatın öyle anlıyorum , uzun uzun arada kulandığınız dini terimler onunla pekistirince daha da iyi anlıyorum .
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (147k puan)  
Evet evet ilmi yorumluyorsunuz bazı yerlerde sanki hisse dayalı diyeceğim an kelime anlamı farklı cümleler kuruyorsunuz o zaman susuyorum :) ama diğer rüyalardan da yola çıkarak  cami ve kilise rüyası orda her ikimizde yanıldık diye düşünüyorum ama bu rüya ve diğer rüyalarda dediğiniz her şeye katılıyorum. Bakış  açımı  benim şu şekilde değiştirdiniz dini bir kaç terim kullandınız.
Ruyadede Rüya Bilgesi (179k puan)  
Bakış açısından ziyade bilgi birikimin ile yorumluyorsun?
Bu rüyanın yorumundan farklı şeyler beklerdim?

Bu iki kısmı siz açın ben size uzun metni göndereceğim...
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (147k puan)  
Beklenti mi bilmem ama ben açıkçası gönlünüzden geçeni duymak isterdim .
0 oy
Üstat_Simuy_Alaca Rüya Bilgesi (147k puan)  
Rüya içinde iki tane dini obje vardı , biri ölü ve biri kahve başına türk getirilmesinin bir önemi yok ama ben rüyaya yazmayı unutuğum bir şey vardı yaşlı kadın bana yatak odasını gösterdi yeni çarşaflar aldım bak yatak odamda yeni bir değişilik yaptım dedi  bu bana dini açıdan yeni bir şeyin hayatıma girecegi yönünde mesaji gibiydi ama ölüden bir şey almak bir az riskliydi , ama almadım ben kadı  elleriyle sadece masaya bıraktı ve gitti , ben rüyamı görünce ilk aklıma gelen duygusal bir anlamda biriyle mi tanışacağım yönündeydi çünkü kısmetle ilgili cok obje vardı,  ama zihnim rüyada düşünüyordu eski ve yeni tartışması yapıyordu aslinda bedenim evim yaşam tarzim 2021 e odakli modern ama burda kaçırdığınız nokta ic alemim eski ,yani ruhani maneviyat yönünden zihin yönünden zevk yönünden eski antika şeyleri seviyorum ben alışveriş yaparsam misal gençlerin kullandığı şeyleri almam gece lambam yerine evimde gaz lambası vardır televizyonu aliem kullanır ben radyo kullanilirim aslında köstekli saat erkek için değildi ben de kullana bilirdim aslında anlatmak istediğim ben çok kararsız kaldım rüyanın bana gerçek anlami iş sosyal hayat ve bir takim duygusal yenilikleri anlatıyor ama sizde geçiş ten bahsedince eskilik ve yenilik haliyle kafam karıştı.

İlgili rüyalar

+9 oy
2 yorum 127 okuma
Buse58 16 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Buse58 Karabasan (809 puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 54 okuma
15 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde misafir   16 67 241 yazdı
+5 oy
4 yorum 67 okuma
geekone3388 24 Kasım 2019 Rüya kategorisinde geekone3388 Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 47 okuma
Hope 22 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Hope Karabasan (946 puan)   yazdı
+1 oy
0 yorum 91 okuma
9 Kasım 2018 Rüya kategorisinde misafir   16 67 241 yazdı
+5 oy
3 yorum 49 okuma
asiya 20 Kasım 2020 Rüya kategorisinde asiya Rüya Yorumcusu (13.2k puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 41 okuma
+5 oy
3 yorum 75 okuma
+13 oy
5 yorum 165 okuma
+13 oy
3 yorum 59 okuma
Adams 12 Eylül 2020 Rüya kategorisinde Adams Karabasan (970 puan)   yazdı
+3 oy
1 yorum 18 okuma
saga 29 Ocak Tabir kategorisinde saga Karabasan (966 puan)   yazdı
+2 oy
35 yorum 84 okuma
mustafaharputi 22 Ocak Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (14.6m puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 27 okuma
Berire 16 Aralık 2020 Rüya kategorisinde Berire Karabasan (801 puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...