Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+5 oy
53 okuma
mustafaharputi Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Spesifik konular hakkında kafamızda oluşan ve bitmek bilmeyen düşünce döngüleri zihnimiz için yorucu olabiliyor. Zaman zaman hepimizin kafasına belirli konular takılsa da “fazla düşünme” kavramı kronik bir sendroma dönüşebiliyor.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

12 Yorum

+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
 
En İyi Yorum
Pek çok farklı şekilde kendini gösterebilen fazla düşünme kavramı kişilerin sürekli olarak yaşadığı durumları düşünerek kaygılanmasına neden olur. Kişi, yaptıklarını ve söylediklerini sürekli olarak aklından geçirir, eleştirir ve kötü duruma düşmüş olabileceği ihtimaline odaklanarak kendi üzerinde baskı oluşturur.

Düşünce süreçlerine genellikle “…olursa ne olur” ve “-meliyim,-malıyım” gibi kalıplar hakimdir. Sürekli olarak kendilerini yargılarlar, odaklarının çok büyük bir kısmı karşılarındaki kişilerden onay almaktadır.

Zihinleri yaşanmış olaylar hakkında sürekli olarak geviş getirir, dolayısıyla uyku problemleri yaşamaya yatkındırlar.

Kafalarındaki temel sorular; “Bu durum neden yaşandı?” ve “Ne anlama geliyor?” gibi olaya yanlış veya gereğinden fazla anlamlar yüklemeye yönelik sorulardır. Bu soruların genellikle cevabı yoktur, dolayısıyla zihinleri negatif yönde cevaplar üretme eğilimindedir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Klinik Psikolog Helen Odessky, kronik fazla düşünme sendromu yaşayan bireylerin genellikle bu eğilimlerini bir problem olarak değil, problem çözme süreci olarak algıladıklarını söylemektedir. Bu durumun sonucunu da “kronik fazla düşünme sendromu yaşadıklarının farkında olmadan düşünce döngülerinin içinde kalmaları” şeklinde açıklamaktadır.

Zihni bezdiren ve sıkışmış hissettiren fazla düşünme sendromu kontrol altına alınmadığı zamanlarda günlük hayatı etkileyebilir. Depresyon ve anksiyeteye neden olabilir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Fazla düşünmenin temel nedeni gelecekten korkmak ve olası kötü durum senaryolarına takılıp kalmaktır. Klinik Psikolog David Carbonell, “The Worry Trick” isimli kitabında bireylerin kendilerini savunmasız hissettikleri zamanlarda, gelecekte karşılaşabilecekleri olası problemleri kafalarında yaratıp çözme eğiliminde olduklarını yazmıştır.

Fazla düşünmenin en belirgin sonucu ise günlük hayata ve akışa olması gerektiği gibi katılamamaktır.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
ABD Kreatif Liderlik Merkezi kurucusu Nicholas Pertrie bu durum şu şekilde açıklamaktadır: “Kronik endişeler, kalp hastalıkları ve baskılanmış bağışıklık sistemiyle ilişkilendirilmektedir. Geçmişe takılıp kalmak veya gelecekte yaşamak bizden bugünü alır. Sonuç olarak da yapmamız gerekenleri yapamayız ve yaşamamız gerektiği gibi yaşayamayız. Zihni sürekli olarak geviş getiren bireyler hiçbir zaman mutlu değildir, pek çoğu günlük hayatlarında kötü hissettiklerini söyler.”

Fazla düşünme, zihni endişe döngüsüne hapseder. Zaman içinde nefes almak kadar doğal hissedilen bu olumsuz senaryo yaratma hali kişinin içinden çıkamayacağı bir hal alabilir.
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Fazla düşünme döngüsünden nasıl çıkabiliriz?

Kronik endişeler kalıcı değildir, sadece zihinsel alışkanlıklardır ve kırılabilirler. Beynimizi hayata farklı bir açıdan bakması için eğitebiliriz. Tıpkı fiziksel alışkanlıklarımızdan kurtulmak için yaptığımız gibi, zihinsel alışkanlıklarımızdan da onları yenileriyle değiştirerek kurtulabiliriz.

İşte 7 adımda fazla düşünme sendromuyla başa çıkmanın yolları!
+6 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Farkındalık

Fazla düşünme sendromuyla başa çıkmak istiyorsanız her konuda olduğu gibi ilk olarak yapılması gereken şey durumun farkına varmaktır. Kendinizi stresli, gergin veya şüpheci hissettiğiniz anlarda bir adım geri çekilip olayın farkına varmak, fazla düşünme döngüsünü kırmak için gerekli olan tohumları atmanız için güzel bir başlangıçtır.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Kötü ne olabilir değil, iyi ne olabilir?

Fazla düşünmenin temel nedeni korkudur. Olumsuz senaryolara odaklanmak kolaylıkla zihninizin kontrolünü kaybetmenize neden olabilir. Dolayısıyla negatif senaryoların zihninizi ele geçirmeye başladığını fark ettiğiniz anda onları olumlularıyla değiştirmek, zihninizin kontrolünü elinizde tutmanıza yardımcı olabilir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Mutlu anlar yaratmak

Mutlu ve pozitif alternatiflerle dikkatinizi dağıtmak güzel bir opsiyon olabilir. Meditasyon, dans, egzersiz, boyama, örgü ve aklınıza gelen daha pek çok aktivite zihninizi meşgul tutmanıza yardımcı olabilir.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Perspektif değiştirmek

Sizi mutsuz eden ve kafanıza takılan olayların 5 yıl içinde ne kadar önemli olacağını düşünmek, olayların merkezinden çıkmanıza ve büyük resmin farkına varmanıza yardımcı olur.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Mükemmeli beklemeyi bırakmak

Sağlıklı boyutlardaki hırs mükemmeli hedeflerken bize yardımcı olsa da mükemmel anı veya mükemmel olmayı beklemek sağlıksız bir zihin yapısıdır. Unutmayın ki mükemmel erişilemez bir mertebedir ve gelişim kaydetmek mükemmeli beklemekten çok daha akıllıcadır.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Geleceği göremeyeceğimizi unutmamak

Aklınızdan çıkarmamanız gereken şey geleceği asla tahmin edemeyeceğinizdir. Gelecek için endişelenmek kendi zamanınızı çalmaktan başka bir şey değildir. Ayrıca gelecekte zaman geçirmek üretkenliği azaltır.
+5 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)  
Kabullenmek ve şükretmek

Fazla düşünme eğilimine neden olan korku yeterince iyi, güzel, akıllı, çalışkan vs. olamama hissinden kaynaklanır. Bu hislerden arınmak içinse yapılması gereken öncelikli şey elinizde olan şeylere ve yaptılarınıza odaklanmaktır. Kendi kendinizi olduğunuz gibi kabul etmenizin ve sahip olduklarınız için şükretmenizin anahtarı budur.

İlgili rüyalar

+7 oy
3 yorum 57 okuma
+1 oy
5 yorum 24 okuma
+6 oy
1 yorum 78 okuma
yok 8 Ocak Analiz kategorisinde yok Rüyakar (4.3k puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 55 okuma
+5 oy
3 yorum 58 okuma
Karga 1 Temmuz 2020 Durugörü kategorisinde Karga Rüya Bilgesi (845k puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 81 okuma
sonsuz 6 Aralık 2019 Rüya kategorisinde sonsuz Astral Gezgini (103k puan)   yazdı
+6 oy
2 yorum 100 okuma
+7 oy
7 yorum 88 okuma
+6 oy
4 yorum 43 okuma
vetre 3 Mart Analiz kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (531k puan)   yazdı
+2 oy
4 yorum 25 okuma
vetre 16 Ocak Analiz kategorisinde vetre Rüya Bilgesi (531k puan)   yazdı
+4 oy
8 yorum 61 okuma
mustafaharputi 16 Ocak Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.2m puan)   yazdı
+10 oy
7 yorum 64 okuma


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

23.2k rüya

157k yorum

18.0k düş-ünce

6.3k üye

164 Aktif
0 Üye ve 164 misafir
Bugün : 16143
Dün : 25861
Toplam : 25796924
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. denizdenizdeniz denizdenizdeniz - 11 e
  2. Karga Karga - 8 e
  3. Hypnos Hypnos - 8 e
  4. Ruya zamani Ruya zamani - 6 e
  5. SAMİGALAKSİ SAMİGALAKSİ - 4 e
  6. Beştaş Beştaş - 4 e
  7. Aysu Aysu - 3 e
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...