Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+4 oy
106 okuma
geekone3388 Rüya kategorisinde Rüyakar (3.2k puan)  
Rüyamda yanımda bi kız var (rüyada arkadaşım galiba ama gerçekte tanımıyorum) ve bu kızı arkadaşı arıyo (benim ilkokul yıllarından pek sevmediğim kız) doğum günüme gelmeyecek misin diye bu da geveleyip duruyo, bahane üretiyo vs. Ben kıza üzülüyorum (biraz da yalnız galiba fazla arkadaşı yok) yanımdaki kız tarafından terslendiği ve önem görmediği için bu arada biz avm ye gelmişiz. (Sanırım kızın doğum gününe hediye almak için gelmişiz) Avm nin otoparkındayız bu arada arabanın bagajına aldığımız şeyi koyuyoruz o sırada da yine kızın arkadaşı arıyo gel falan diye hala kız bahane üretiyo vs. Ben de en sonunda yanımdaki kıza kızıyorum madem arkadaşını sevmiyosun niye arkadaşlık ediyosun sen söyleyemiyosan ver telefonu ben söyliyim diye çıkışıyorum. Sonra rüyanın bi kısmında evimin önünde kedi besliyorum bi kısmında da marketten bişeyler alıyorum daha doğrusu seçmeye çalışıyorum alacağım şeyi ama (peynir alıcam galiba veya aklımda öyle kalmış) ürünlerin kaliteli olduğunu düşünmüyorum zorlanıyorum bu yüzden bide markette yaşlı bir kadın da görüyorum.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4 Yorum

+2 oy
Ruyadede Astral Gezgini (189k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Merhaba,

Rüyanızı iki bölüme ayırsanız rüyanızı aslında aynı sembolleri açıklamaya çalışan aynı rüyayı gördüğünüzü görürsünüz. Kedi beslemeye kadar olan bölüm birinci bölüm, sonrası ikinci bölüm. Gördüğünüz rüyanın mesajı "Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol" dur. Bu senin şimdiye kadar yani ilkokul zamanından bu yana sürekli içinde tuttuğun ve artık kurtulmak istediğin bir şey. İlk bölümde ki sen bilinçaltını, tanımadığın arkadaşın bilinçli durumunu temsil ediyor. Gerçek sen, yani bilinçaltın o kadar rahatsız ki bu durumdan artık bu durum taşmış ve bilinçli seviyeni ikaz ediyor. Rüyanın ilk kısmında bu durumdan aslında kurtulmak istediğini fakat reel dünya standartlarında hep karşına bir şeyler çıktığını ve hep bunu düzeltmek için bahaneler ürettiğini anlatıyor gibi anladım. Yani gerçekte yan yana gelmek istemeyeceğin kişiler ile çoğunlukla "hayır" diyememek sorunundan dolayı birlikte olmak zorunda kalıyorsun. Bu kişilere verdiğin emek, zaman gibi manevi, duygusal harcamalarının karşılığı yok. Aslında gidilemeyecek bir doğum gününe hediye almak için zaman ve para harcanması bu duruma işarettir. Artık bu durumdan kurtulma zamanın gelmiş. Bilinçaltının "eğer sen söyleyemiyorsan telefonu ver ben söyleyeyim" demesi bu yüzden. Telefon simgesi yüz yüze gelmemek istemenden dolayı. Sürekli kaçamak cevaplar, erteleme, hayır diyememe, yüz yüze gelmemek için yaptıkların o kadar stres oluşturmuş ki bilinçaltın durum el koymuş.

İkinci bölüm ise ilk bölümün açıklaması. Burada neden sevmediğin kişilere tahammül ettiğin ve onları nasıl gördüğün ile ilgili alt yapısal bilgiler var. Burası daha derin bir yer. İlk bölüm bir tür hem zemin geçit. Yani hem bilinçaltı hem bilincin varken ikinci bölümde sadece bilinçaltın var. O sevmediğin ilkokul arkadaşında "kedi" oldu bu seviyede. Evinin önü senin hayatını, kedi sevmediğin kadın cinsiyetli arkadaşları, beslemek onlara ihtiyaçları olanı senin tarafından verildiğini ,bu beslemek için market alış verişi ile yukarıda bahsettiğim gibi duygusal yönler için kendinden maddi ve zaman harcadığını gösterir. Özellikle bu kısımda görünen "peynir" ilk bölümde AVM de alınan bagaja konan ama ne olduğu görülmeyen hediyeyi açıklıyor. Yani hediye ile hediyeyi alacak kişi arasında uyumsuzluk had safhada.

Kalitesiz ürünler görmek ve seçememek ise arkadaşlarını yani kedileri kendine göre seçemediğinin daha net bir açıklaması. Son sahnede ki yaşlı kadın ise "zaman geçtikçe" bu arkadaş seçiminde daha iyi olacağın yönündeki umudunu gösterir.

DAB,
Selamlar.
geekone3388 Rüyakar (3.2k puan)  
Teşekkürler
0 oy
geekone3388 Rüyakar (3.2k puan)  
Aslında istemediğim her şeye kolayca hayır diyebilirim özellikle arkadaş konularında ki arkadaşlarıma değer veririm ama bana karşı kötü herhangi bir düşünce veya davranışlarını gördüğümde kolayca hayatımdan çıkarabilirim hatta bu yüzden arkadaşlarım abarttığımı bu kadarına gerek olmadığını vs. söyler ama ben yine bildiğimi okurum (kendimce doğru olanı yaparım)
0 oy
geekone3388 Rüyakar (3.2k puan)  
Rüyayı gördükten sonra ben de  dediğiniz gibi düşünmüştüm yani kendime bişeyler söylüyomuşum gibi rüyada öyle hissetmiştim ama dediğim gibi sevmediğim, hoşlanmadığım biriyle asla yalandan arkadaşlık etmem zaten ilk görüşte birinden pek hoşlanmadıysam o kişiyi sonra da  hayatıma kolay kolay almam
0 oy
Ruyadede Astral Gezgini (189k puan)  
Anlaşılan ben akışı ters anlamışım. Bilinçaltı ve bilinç dediklerimi yer değiştirip yani daha derinden daha sığ olana doğru okursan düşünce kısmına yazdıkların ile eşleşecektir diye düşünüyorum. Özet ile çok sert ve kurumsal olan ilişkilerinde birazcık gevşetme yapmak istiyorsun galiba fakat bunun düşüncesi bile seni şimdiden rahatsız etmiş gibi.

İlgili rüyalar

+7 oy
14 yorum 414 okuma
geekone3388 1 Kasım 2020 Rüya kategorisinde geekone3388 Rüyakar (3.2k puan)   yazdı
+5 oy
4 yorum 112 okuma
asiya 20 Kasım 2020 Rüya kategorisinde asiya Rüya Yorumcusu (14.6k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 332 okuma
Lares 7 Haziran 2019 Rüya kategorisinde Lares Rüyazede (1.4k puan)   yazdı
+10 oy
1 yorum 115 okuma
Likya 24 Mayıs 2020 Rüya kategorisinde Likya Rüya Bilgesi (454k puan)   yazdı
+6 oy
41 yorum 419 okuma
mustafaharputi 29 Temmuz 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (17.8m puan)   yazdı
+4 oy
2 yorum 129 okuma
Adams 28 Mayıs 2020 Rüya kategorisinde Adams Rüya Yorumcusu (14.0k puan)   yazdı
+2 oy
1 yorum 83 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Astral Gezgini (213k puan)   yazdı
+15 oy
7 yorum 500 okuma
Lacivert 15 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde Lacivert Rüya Tabircisi (7.3k puan)   yazdı
+5 oy
6 yorum 133 okuma
1 Şubat 2019 Rüya kategorisinde Mustafa   1 3 3 yazdı
+6 oy
4 yorum 201 okuma
18 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde misafir   38 138 278 yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

24.9k rüya

162k yorum

21.3k düş-ünce

7.7k üye

334 Aktif
1 Üye ve 333 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 1110
Dün : 25411
Toplam : 38272602
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...