Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+9 oy
87 okuma
Adams Rüya kategorisinde Rüyakar (3.5k puan)  
Merhaba. Dün gece geç saatlerde babam biraz rahatsızlandı. O gün rüyasında geçen yıl vefat eden amcamı görmüş. Amcamın başında bir sarık varmış ve üzerinde de koyu yeşil kolsuz bir süveter varmış. Babam “Napıyorsun orda gelsene buraya” demiş ama amcam yürürken bir ayağı topallayarak yürüyormuş.

Babamın rahatsızlandığı gün bu rüyayı görmesinin bir anlamı olabilir mi? Yada amcamın ahiretteki durumu ile alakalı mı bir mesaj veriyor olabilir mi?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

3 Yorum

+4 oy
Ruyadede Rüya Bilgesi (186k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Merhaba,

Amcanız kendisinin dünyada ki halleri ve pişmanlıkları ile ilgili babanıza bilgi veriyor.Amcanızın özellikle başına "sarık sarması" dünyada iken Efendimizin sünnetine çok bağlı olduğu,bir çok kimsenin şu zamanda yapamadığı unutulan veya toplumda artık pek yapılmayan bazı sünnetleri canlandırma olarak çok büyük gayret gösterdiğini gösterir.Bu durumun bir nişanesi olarak ahirette de başında sarıkla geziyor.Üzerinde "koyu yeşil" süveter olması kendisinin elbisesinin yani karakterinin "koyu dindar" bir kişi olduğu ile ilgili.Ama kollarını kapatamamış.Yani kendisi öyleymiş ama eli kendi ailesine uzanamamış yani anladığım çocuklarını kendisi gibi yetiştirememiş.Bri nevi zaman yetmemiş veya geç kalmış.Buraya kadar olan kısım babanızın gözünden amcanızın ahiret alemi öncesi dünya görünümü sanki.Çünkü kendisini böyle görmesine rağmen şaşırmamış.Bu kısımdan sonraki görünümlerin ise amcanızın  ahiret alemi ile ilgili  olduğunu düşünüyorum.Özellikle babanızın "Ne yapıyorsun orada ? " ve devamında "Gelsene buraya!" demesi üzerine amcanızın cevaben sadece yürümesi sorulan soruların cevabı mahiyetinde.Malumunuz oraya giden buraya gelemez.Amcanızın babanıza ilk mesajı bu.Her ne yapılacaksa bu tarafta iken yapılmalı.Bu dünyada yapılamayan,düzeltilemeyen bir şey ahiret aleminde düzeltilemiyor.Yürürken aksak yürümesi sanırım bu yüzden dolayı.Özellikle vefat eden kişi için kullandığımız "Hakk'a yürüdü" deyimi Türk kültüründe bireyin biçimden kurtulup öze dönmesidir.Bunun içindir ki vefat eden birisini duyduğumuzda Bakara Suresi 156 ncı ayeti oluruz.(Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz)Amcanız "koyu dindar" hallere acaba geç mi kaldı veya sonradan mı dindar oldu bilemiyorum ama sanki daha erken yol alsaymışım der gibi bir cevap bu.Elbette rahatsızlanan babanıza da mesaj veriyor.Tökezleyen ayak dindar olmadan önceki zamanını,normal ayak ise dindarlık sonrası hayatını temsil ediyor sanırım.Eğer daha eski bir yönelme olsaydı süveteri kazak,üstünde daha değişik elbiseler vs görülürdü.Tökezlemede olmazdı muhtemelen içerikte.

Özet ile;

"Her can ölümü tadacaktır. Denemek için sizi kötü ve iyi durumlarla imtihan ederiz. Sonunda bize geleceksiniz."(Enbiya-35)

 diye de ayet var.Babanız belki amcanızın sonradan dine karşı aşırı hassasiyetini tuhaf karşılamış olabilir ama amcanız diğer taraftan (ahiret aleminden)tam tersini söylüyor.Özellikle babanızın amcanıza "Gelsene buraya!" sözüne istinaden,

"O günahkârları rablerinin huzurunda başlarını önlerine eğmiş halde şöyle derlerken bir görsen: "Rabbimiz! Gördük ve işittik; bizi geri gönderde rızâna uygun işler yapalım, artık kesin olarak inandık!"(Secde-12)

diye de bir ayet var.Henüz hayatta iken,yapabileceklerimiz yapılabilecek yerde iken Allah(cc), hassaten babanıza ama genelde tüm müminlere tez zamanda acil şifalar, hayırlı ve ibadet ile dolu ömürler versin inşallah.

DAB,
Selamlar.
0 oy
Adams Rüyakar (3.5k puan)  
Amin. Çok güzel ve isabetli yorum oldu Allah razı olsun sizden. Vefatına yaklaşık 1-1,5 yıl kala namaz kılmaya başlamış ve manevi anlamda ciddi değişimleri olmuştu. İki oğlundan bir tanesi rahmetlinin başına biraz dertler açmıştı. Yani o oğlundan yana biraz dertli vefat etmiş oldu. 3-4 ay önce de halamda amcamı yine aynı renkte kısa kollu bir tişört ile görmüş. Dertli bir şekilde “ben kendim ölmedim beni öldürdüler“ demiş. Ondan sonrada rahmetli babaannemin odaya görmüş
0 oy
saga Rüyazede (1.9k puan)  
@ruyadede hocam gerçekten maşallah,bir kez daha bir ruya yorumunu okurken etkilendim.Rabbim ayaklarımızı dini üzerine sabit kılsın İNŞALLAH.

İlgili rüyalar

+4 oy
1 yorum 56 okuma
6 Haziran 2019 Tabir kategorisinde misafir   21 110 258 yazdı
+13 oy
2 yorum 79 okuma
+8 oy
1 yorum 58 okuma
Şeyma 14 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Şeyma Rüyazede (1.1k puan)   yazdı
+9 oy
1 yorum 48 okuma
14 Nisan 2019 Rüya kategorisinde Hamide   yazdı
+4 oy
1 yorum 49 okuma
Hope 18 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Hope Rüyakar (2.5k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 66 okuma
nurlana 12 Kasım 2019 Rüya kategorisinde nurlana Karabasan (827 puan)   yazdı
+7 oy
2 yorum 76 okuma
Sibella 26 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde Sibella Karabasan (826 puan)   yazdı
+11 oy
1 yorum 31 okuma
onur.akbas78 26 Ağustos 2020 Rüya kategorisinde onur.akbas78 Karabasan (809 puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 42 okuma
Turan 30 Ekim 2019 Rüya kategorisinde Turan Rüyazede (1.1k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...