Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+13 oy
11 okuma
mustafaharputi Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
Hızır Aleyhisselam yüzyıllardır hakkında çok şeyler anlatılan ancak bir çok kimsenin merak ettiği, hatta bazı alimlerin bile varlığından şüphe ettikleri bir kişidir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

8 Yorum

+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
 
En İyi Yorum
Ancak Kur'an-ı Kerim ve Hadis-i Şeriflerin açıklamaları ışığında bakıldığında Allah-u Teâlâ'nın özel bazı hikmet ve ilimler verdiği biri olduğu anlaşılır. Ayrıca sır alemine vakıf olan bir çok âlim de onun yaşadığını ve çeşitli vazifeler yaptığını bildirmektedirler.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
KUR'AN-I KERİM'E GÖRE HIZIR ALEYHİSSELAM

Kehf suresi 65. ayette "Nihayet kullarımızdan bir kul buldular ki, biz ona katımızdan bir rahmet vermiş ve tarafımızdan bir ilim öğretmiştik" buyurulmaktadır. Tefsir alimleri zikredilen bu zatın Hızır Aleyhisselam olduğu üzerinde fikir birliğine varmışlardır.
+2 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
İNSANLARA NASIL GÖRÜNÜR?

Bu konuda söylenebilecek net bir şey yoktur. Zira yardımcı olmak veya sohbet etmek istediği kişiye ak sakallı bir pir-i fâni suretinde de görünebilir, tanıdığı bir insan suretinde de. Hatta sevmediği bir kişi suretinde bile gelebilir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
Eskilerin "Her geceyi Kadir, her gördüğünü Hızır bilirsen Kadir Gecesine de kavuşursun Hızır Aleyhisselam'a da" sözleri boşa söylenmemiştir. Onu görmeyi dert edinmiş kimseler bir gün mutlaka onunla karşılaşırlar.Ancak kalpleri Allah'ın kullarına ne kadar sevgi dolu ise, insanlara karşı ne kadar önyargısız iseler onu hissetmeleri veya tanımaları da o kadar kolay olur.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
Dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Karşılaşılan kişinin Hızır Aleyhisselam olduğunu yanında veya sonradan anlamış olabiliriz ancak aynı kişi ile tekrar karşılaşıldığında yine o olduğu zannedilmemelidir.


Zira Hızır Aleyhisselam aynı kişi suretini genellikle ikinci kez kullanmaz. Ayrıca 40 gün aksatmadan sabah namazını cemaatle camide eda edenlerin Onunla mutlaka karşılaşıp görüşecekleri de Hızır Aleyhisselam'ın sırrına vakıf olanlar tarafından nakledilmiştir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
HIZIR ALEYHİSSELAM'DAN NASIL NASİPLENİLİR?

Hızır Aleyhisselam bazen darda kalanlara yardım etmek için, bazen de Allah'ın ledun ilmi öğrenen sevgili kullarına ilim öğretmek için gider ve kendisine bildirilen kimseler ile beraber olup onların nasiplenmesine vesile olur.
Hızır (A.S) nasıl görünür?

Birçok yaşanmış hadiseyi gözönüne aldığımızda Hızır Aleyhisselam ile beraberken, onun gerçek kimliğini bilerek onunla beraber olan kişi sayısı yok denecek kadar azdır.
Hızır (A.S) nasıl görünür?

Ancak O'na her daim dualarında yer veren ve Onunla karşılaşacağı anı hep tetikte bekleyen bazı Allah dostları bu lütfa nail olurlar ve O'nun gerçek kimliğini bilerek istifade ederler.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
Takdir-i İlahi'dir ki çoğunlukla karşılaştıkları kişinin Hızır Aleyhisselam olduğunu farkettiklerinde O çoktan sırra karışıp uzaklaşmış olur. Zira beraberken genellikle ağır bir gaflet olur ve O olduğunu aklımıza bile getiremeyebiliriz.
Hızır (A.S) nasıl görünür?

Aslında önemli olan onunla karşılaşmış ve ondan nasiplenmiş olmaktır. Ancak elbette gönlümüz bunu bilerek yaşamaktan yanadır. Bunun yollarından biri kalbi her zaman temiz tutmaktır.
Hızır (A.S) nasıl görünür?

Çünkü Hızır Aleyhisselam ile karşılaşıldığında kalpte mutlaka bazı farklı duygular olacaktır. Kalbini dinlemeyi bilen ve bu şifreyi çözenler de bu nimetten bilerek faydalanma imkanına kavuşacaklardır.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)  
“Her geceyi Kadir, her gördüğünü Hızır bilmek” düstûrunca, kimin duâsı hürmetine murâdımızın hâsıl olacağı da meçhuldür. Dolayısıyla insanlar nazarında değer verilmeyen, hattâ hor görülen nice gariplerin, Hak katında “naz ehli” kullar olabileceği ihtimâlini göz ardı etmemek gerekir.

Allah, inayetini, bazı kullarına Hızır (a.s.) üzerinden gönderir. Darda kalanlara karada Hz. Hızır, denizde Hz. İlyas (a.s) ile yardım olunacağı rivayet edilmiştir.

"Kul sıkılmayınca, Hızır yetişmez" buyrulmuştur. Allah darda kalana, eğer dilerse, Hızır (a.s.) üzerinden yardım gönderir. Fakat unutmamak icap eder ki yardım Hızır'dan değil Allah'tandır. Felhasılı Allah Teâlâ'nın lutfu ile Hızır (a.s.) herkese görünebilir. Bu bazen yardım, bazen de imtihan olur.

İlgili rüyalar

+13 oy
31 yorum 18 okuma
mustafaharputi 15 Eylül Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)   yazdı
+1 oy
6 yorum 34 okuma
mustafaharputi 23 Haziran Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)   yazdı
+2 oy
20 yorum 233 okuma
mustafaharputi 9 Temmuz Analiz kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (7.6m puan)   yazdı
+11 oy
9 yorum 26 okuma
+1 oy
36 yorum 46 okuma
+6 oy
100 yorum 315 okuma
+3 oy
1 yorum 49 okuma
Muhammed112 8 Mayıs Rüya kategorisinde Muhammed112 Karabasan (-45 puan)   yazdı
+3 oy
2 yorum 46 okuma
Zerya 28 Şubat Rüya kategorisinde Zerya Karabasan (419 puan)   yazdı
+3 oy
2 yorum 36 okuma
65murat 6 Şubat Rüya kategorisinde 65murat Rüyazede (1.0k puan)   yazdı
+10 oy
9 yorum 209 okuma
Adams 26 Haziran 2019 Rüya kategorisinde Adams Rüyakar (3.6k puan)   yazdı
+12 oy
3 yorum 82 okuma
13 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Rana   1 yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -500
Yorum yazmak: +80
Düşünce yazmak: +16
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +80
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +300
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1

Kategoriler

22.6k rüya

105k yorum

29.3k düş-ünce

5.0k üye

210 Aktif
1 Üye ve 209 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 8931
Dün : 29069
Toplam : 19744651
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 2224 e
  2. Karga Karga - 133 e
  3. Kâhin_SumiyAlaca_ Kâhin_SumiyAlaca_ - 72 e
  4. Hypnos Hypnos - 56 e
  5. Mehmet33 Mehmet33 - 42 e
  6. sonsuz sonsuz - 42 e
  7. Duru971 Duru971 - 36 e
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...