Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+7 oy
77 okuma
Rüya kategorisinde  
Rüyamda Fatih Sultan Mehmed’in bir komutanıydım. Gayemiz İstanbul’u fethetmekti. Ben de bizans kıyafetleri giymiş Fatih’e haber veren bir komutanmışım. Vakti gelince S. Mehmed’e haber verip İstanbul’u fethediyorduk lakin Sultan Mehmed (altın sarısı kıyafetleriyle) tahta oturucakken (ilkkez onu ilk burda görüyorum (lakin yüzünü değil ihtişamından anlıyorum onu. ) Sultanın hocası geliyor ve burdan kaçın şehrin öteki tarafındaki düşman ordusunu görmediniz mi diyor. Ben de düşman kıyafetlerime güvenip şehirden çıkıp düşmana bakıyorum. Düşman derya gibi ucu bucak düşman askeri... Bir atlı bana saldırıyor lakin ellerindeki tahtadan kılıç. Koşup Sultana “bu ordu sahte aldanmayalım hocanız sizi kandırıyor “ diyecekken rüyam bitiyor.

Rüyamın etkisinden çıkamadım izlediğim tarihi film ya da okuduğum kitap, oyun vs. yakın zamanda yoktur ki bilinçaltımı etkilesin. Yorumunuzu bekliyorum.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

2 Yorum

+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Rüyada komutan görmek, korkusuzca hareket eden meşhur (ünlü) bir adamı temsil eder. Fakir bir insa­nın komutan rüyası görmesi, pek iyi sayılmaz. Bu rüyayı gören fakir kişi, büyük sıkıntı ve kedere düşeceğine işaret­le yorumlanır. Rüyasında askeri bir komutan olduğunu gö­ren kişi, eğer ehil ve layık ise, onun bu rüyası, hayra, mala, şöhret ve mevki sahibi olacağına işarettir denilmiştir.Bazen de komutan görmek, zaferle yorumlanır.Bir komutanla tanışıp konuştuğunu görmek, işlerinde başarılı olacağına ve düşmanlarına karşıda üstün geleceğine işâret eder.Fakir kimsenin rüyada asker üzerine komutan olduğunu görmesi, ızdırap, zahmet ve kedere düşüp feryat etmesine işârettir.
+1 oy
mustafaharputi Rüya Bilgesi (16.4m puan)  
Bir kimsenin rüyada Fatih Sultan Mehmet Han'ı görmesi, çok iyi ve hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibinin şan ve şerefe ereceğine, geleceğinin çok parlak ve kısmetinin açık olduğuna işarettir şeklinde yorumlanır.Salih ve iyi kimselerden birisi, rüyada Fatih Sultan Mehmet'i görse, rüya sahibi toplum içerisinde (halk arasında) güzel bir şöhretle anılacağına, itibar sahibi ünlü kimseler­den olacağına işaret eder.Üzüntü ve kederli olan, sıkıntı içerisinde bulunan bir Mümin ve Müslümanın rüyada Fatih Sultan Mehmet'i görmesi, işlerinin düzeleceğine, sıkıntılarının açılarak yok olacağına ve ferahlığa ereceğine, bütün keder ve sıkıntı­lardan kurtulacağına işarettir şeklinde tabir olunur.Bir komutan veya askerin rüyasında Fatih Sultan Mehmed'i görmesi, girecekleri tatbi­katta veya savaşta başarı elde edeceklerine işâret eder.Fatih Sultan Mehmed'i gören kişi eğer ehli salahtan birisi ise, toplum içerisinde güzel bir ünvânla anılacağına, büyük âlim ve veliler tarafından rüyayı görenin yaptığı veya yapaca­ğı işten dolayı medhedileceğine işâret eder.Bu rüyayı inançsız ve amelsiz insanların görmesi ise, zarara uğrayacaklarına ve bir çok dünyalıklarını kaybedeceklerine işâret eder.Sıkıntı ve keder içerisinde bulunan bir mü'minin Fatih Sultan Mehmed'i görmesi, iş­lerinin açılacağına ve sıkıntıdan kurtulacağına işâret eder.

İlgili rüyalar

+3 oy
1 yorum 54 okuma
+3 oy
1 yorum 84 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Ustası (58.1k puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 40 okuma
Adams 30 Nisan 2020 Rüya kategorisinde Adams Rüyakar (3.2k puan)   yazdı
+17 oy
2 yorum 143 okuma
Orhanx17 24 Nisan Rüya kategorisinde Orhanx17 Karabasan (622 puan)   yazdı
+2 oy
2 yorum 47 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Ustası (58.1k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 54 okuma
26 Ağustos 2018 Rüya kategorisinde Şimal   yazdı
+4 oy
7 yorum 100 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Ustası (58.1k puan)   yazdı
+5 oy
1 yorum 44 okuma
16 Ekim 2016 Rüya kategorisinde Fatih   2 yazdı
+4 oy
1 yorum 70 okuma
+4 oy
1 yorum 96 okuma
4 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde misafir   21 110 258 yazdı
+1 oy
1 yorum 52 okuma
+12 oy
2 yorum 134 okuma
Orhanx17 26 Nisan Rüya kategorisinde Orhanx17 Karabasan (622 puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 42 okuma
acn 18 Mart 2020 Rüya kategorisinde acn Rüyazede (1.0k puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...