Rüya yorumlamak ve rüyanızın yorumlanmasını istiyorsanız doğru yerdesiniz.
+2 oy
26 okuma
Rüya kategorisinde
Öncelikle ben uzun zamandır film izlemedim. Bu tarz film gibi olaylı rüyaları hep görürüm. Rüyamda Ortaçağ tarzı bir mekanda, cahiliye döneminin sonlarındaydık sanırım. Yaşadığımız yerdeki en yüksek dağı tırmanıp vardığımız bir diyardaydık. Aralarına karıştığım insanların hepsi din adamıydı. Siyah uzun cüppeli, başlarında siyah, sivri ve uzun sarıklı yüzlerce din adamı ve alim vardı. Aralarında tek küçük bendim. Aralarında olduğumu bazen biliyor, bazen bilmiyorlardı. Katettiğimiz onca yoldan sonra karşımıza karman çorman yollarla dolu bir manzara çıkıyordu. Yolların arasında sipsivri, tıpkı mağara içi oluşumları gibi yukarıya bakan oluşumlar vardı. Yollar ise nereye gittiği belirsiz yollardı, çünkü yerden birdenbire fırlamışçasına duran sert tepelerin arasındaydık. Çıkış yoktu. Bir şeyi kanıtlamak için oradaydık. Yaşadığımız Yemen kralına kanıtlamak için oradaydık. Öyle ürkütücü bir yerde neyi kanıtlamak istediğimizi bilmiyordum. Bir ara uzaktan gelen büyük bir sürü sesiyle irkilmiştik, nedense içgüdüsel olarak ebabil kuşları olduklarını bildiğim fakat görüntüleri devasa kuyruksuz tavus kuşunu andıran yüzlerce kuş bir şeyden kaçarcasına yanımızdan geçip gitti. Buna benzer bir çok şey görüyordum ve içimden kendi kendime sürekli "Demek ki o surede anlatılan buymuş,". diyordum. Gördüğüm her şey bana o an surelerdeki olayların içinde olduğumu söylüyordu. Bir ara krala-padişaha inandırmak için haber yollamaya giden birkaç din adamının kendini gökyüzünden aşağı bıraktığını gördüm. Etrafta inmek için sarmaşıklar vardı ama nedense çok zayıflardı. Burda yaşam uzun süre önce ölmüş olmalıydı ama hala canlılar vardı.
Hatırlayabildiklerim bunlar. Acaba Allah'ı mı arıyorduk, onun mu varlığını kanıtlamaya gelmiştik? Rüyanın bir yerinde kral burda birşeyler olacağına inanmamış ve terk etmek istemişti, sonra da deprem olmuştu ve kendisiyle beraber bir çok din adamının da aşağı düşmesine sebep olmuştu. Acaba Allah' a inanmayanların sayısı artınca olan şeyleri mi temsil ediyor bunlar? Rüyamda resmen bütün sureleri yaşadığımı hissettim, bunlar ne anlama geliyor?

-bu arada uyandıktan hemen sonra televizyonda yaralı ebabil haberi işittim-

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili rüyalar

+1 oy
0 yorum 7 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 7 okuma
19 Şubat Rüya kategorisinde misafir yazdı
+2 oy
0 yorum 73 okuma
1 Kasım 2017 Rüya kategorisinde Alize yazdı
0 oy
0 yorum 7 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
0 oy
0 yorum 59 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
+5 oy
0 yorum 91 okuma
23 Mayıs 2017 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Yorumcusu (16.7k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 17 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
+1 oy
0 yorum 8 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi (6.8k puan) yazdı
+6 oy
1 yorum 21 okuma
28 Haziran 2017 Rüya kategorisinde Hicaz Rüya Yorumcusu (18.5k puan) yazdı
+3 oy
1 yorum 115 okuma

Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya analizi, rüya görüşmeciliği, rüya tabiri ve rüya yorumu gibi kişiye özel bölümler açılacaktır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da rüya , yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...