Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Sitemizde puan sistemi değişecektir. Bu sebeple puanlarınızda düşüş veya artış yaşanabilir.
+7 oy
42 okuma
~Angel~ Rüya kategorisinde Karabasan (823 puan)  
yeniden gösterildi
Ben bu rüyayı 3 ay önce falan gördüm o zamanlar bu siteyi keşfetmemiştim şimdi yazıyım dedim.Rüyamda doğum yapıyordum ıkınıp nefes alıp veriyodum falan erkek doktor doğurtturuyordu sonra sahne değişti evimin banyosundaydım önümde duş kabini vardı ben duş kabininin dışındaydım ve yanımda birisi vardı sadece kollarını görebiliyordum kadın olduğunu hissediyodum ama kollarını duş kabininin içine doğru uzatmıştı ve bi erkek bebek tutuyordu ben doğurmuşum onu ama bebek normal değildi saçları çok gürdü koca adam gibi ve beyaz ile grinin karışımı bi renkti sonra içimden ben yaşlı birisi ile evlenmişim diye geçirdim sonra gözümün önünde 36 sayısı belirdi içimden bu bizim yaş farkımız diye geçirdim sonra bebeğe baktım sarışın bi erkek bebeğe dönmüştü gözleride maviydi hala birisi onu tutuyordu tutan kişinin sadece kollarını görebiliyordum sonra yanıma döndüm yanımda annem vardı ikimizinde saçında saç havlusu vardı ben saç havlusunu elimle tutuyodum sonra annem bana ben sana onla evlenmicektin dedim al işte noldu diye kızmaya başladı bende anne bu benim hayatım ve ben onu seviyorum dedim ve bitti.Ben bu rüyanın bana bi işaret olduğunu düşünüyorum ama bilmiyorum.Durugörü veya başka bişey olabilir mi?

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

1 yorum

+5 oy
Hypnos Rüya Bilgesi (116k puan)  
seçti
 
En İyi Yorum
Rüyada doğum yapmak özünde “bitiş çizgisine varmak” teması olan rüyalardandır. Aslında hamilelik ve doğum yapmak rüyaları sembolik olarak birbirlerine çok benzeseler de her ikisi de bir milat çizgisi ile birbirinden ayrılmış öncesi-sonrası teması içeren rüyalardır. Rüyada hamilelik en genel anlamı ile bir hazırlık dönemini doğum yapmak ise hazırlığı yapılanın simgesidir. Kısacası, rüyada doğum yapmak sonucu almak ya da yarışın sonuna varmaktır.


Rüyada doğurmak ve hamilelik rüyaları arasındaki en temel fark hamilelikte henüz olgunlaşmamış bir süreç vurgulanırken doğum yaptığımız rüyalar bize artık sürecin olgunlaştığını bildiren rüyalardır. Kısacası, doğum yapan kişinin bilinçaltı kulağına “işte şimdi tam zamanı” diye fısıldar. Hamilelik rüyasında bilinçaltımız bizi sabırlı olmaya ve beklemeye davet ederken doğum yaptığımız rüyalarda bunun tam tersine bebeği (olgunlaşmış süreci) kucağımıza verir ve yola devam etmemizi söyler. Bir başka deyişle rüyasında bebek doğuran kişi için doğurduğu bebek aslında olgunlaşmış bir süreç ve bu süreçte kişiye verilen yeni sorumlulukların temsilcisidir. Rüyasında doğurduğu bebeği kucağına alan bu yeni sürece hoş geldin der ve kendisine sunulan fırsatı kabul eder. Bebeği istemeyen ya da reddeden ise aslında bu sürece girmeyi reddeder.


Yine hamilelik ve doğum rüyaları arasındaki bir diğer fark da hamile olduğumuzu gördüğümüz rüyalarda bilinçaltımız bize “bekle” uyarısında bulunurken doğum yaptığımız rüyalarda bunun tam tersine “bekleme, şimdi başla” der. Bu yüzden rüyada doğum yapmak aynı zamanda rüya sahibi için yepyeni başlangıçların ya da bir milat devrinin temsilcisidir. Rüyasında bebek doğuran daha önce olgunlaşmış bir sürecin sonunda bir mükafat alır ya da geçmişte ektiklerini biçer. Kısacası, rüyasında bir bebek doğurduğunu gören kişi bir şeye başlamak için beklememeli ve hemen gereken adımları atmalıdır. Fakat rüyada görülen bebeğin çirkin, sevimsiz olması ya da bebek yerine rüya sahibinde olumsuz duygular uyandıran bir yaratık doğurulması halinde rüya sahibi kendisine sunulan bu teklife derhal hayır cevabı vermelidir. Çünkü bu tip rüyalar aslında sonunda U dönüşü yapmak zorunda kalacağımız çıkmaz sokaklara giriş anının simgesidir.


Bazıları için rüyada çocuk doğurmak radikal değişimlerin başlayacağı bir noktaya varmaktır. Bu rüyanın sahibi kendi bilinçaltında “bitiş çizgisi” olarak nitelendirdiği bir noktaya vararak içinden “oh be” der. Fakat bundan sonrası kendisi için çok daha farklı olacaktır. Rüyada bebek doğuran kişi her ne kadar daha önceki süreci sonlandırmış olsa da kendi çapında sıfırdan bir başlangıç yapar ve bu başlangıç sonrası görev ve sorumlulukları artar. Rüyada kişinin kucağına verilen bebek bazen “yükün artması” olarak nitelendirilebilir.


Tüm bunların yanı sıra rüyada doğum yapmak nihayet elle dokunulur sonuçlar almaya işarettir. Daha önce kişinin sadece aklında olan ya da hiçbir şekilde somut sonuçlar alınmayan bir şeylerin ilk defa somut sonuçlarını almak artık mümkün olacaktır. Bazıları için daha önce hiçbir somut adım atılmamış bir amaca doğru ilk somut adımın atılacağı sürecin başlaması kişiye rüyada doğum yapmak olarak görülebilir. Bu rüyanın sahibi bir şeyin artık ciddi ciddi olmaya başladığını anlamalı ve bununla mutlu olmalıdır.
~Angel~ Karabasan (823 puan)  
Peki sonradan sarışın ve mavi gözlü bir bebeğe dönmesi iyiye işaret di mi?
Hypnos Rüya Bilgesi (116k puan)  
Evet iyi bence.
~Angel~ Karabasan (823 puan)  
Tamam sağolun.

İlgili rüyalar

+2 oy
1 yorum 37 okuma
+11 oy
1 yorum 21 okuma
Zxcv 10 Eylül 2020 Rüya kategorisinde Zxcv Karabasan (800 puan)   yazdı
+9 oy
2 yorum 59 okuma
+7 oy
1 yorum 77 okuma
+6 oy
26 yorum 552 okuma
mustafaharputi 30 Haziran 2020 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (14.4m puan)   yazdı
+8 oy
1 yorum 120 okuma
Burcu karaca 24 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Burcu karaca Karabasan (800 puan)   yazdı


Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Rüya tabiri sözlüğü

Puan Tablosu

Rüya yazmak : -1000
Yorum yazmak: +120
Düşünce yazmak: +12
Rüya oylamak: +2
Yorum oylamak: +4
Rüyanıza en iyi yorum seçmek: +150
Yorumunuzun en iyi seçilmesi: +350
Yorumunuzun her artı oyu: +10
Rüyanızın her artı oyu: +5
Rüyanızın her okunması: +1
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...