Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+6 oy
150 okuma
Simge Analiz kategorisinde Rüya Bilgesi (122k puan)  
Tabut ölümün açık simgesidir. Kendini tabutta görmek, değişimi, başkasından ayrılmak veya bir yaşamla ilgili önemli bir evre geçimini gösterir. Rüyada tabutta bir arkadaşın veya sevgilinin görünmesi, değişimi veya romantik bir ilişkinin sonunu sembolize eder. Tabutlar aynı zamanda zayıflığın bir işareti ve yaşam sevinci eksikliği olabilir. Tabut rüyaları bilişsel olarak yorumlanmamalıdır.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

5 Yorum

+2 oy
Hypnos önce Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
önce seçti
 
En İyi Yorum
Rüyada tabut görmek:
Rüyada tabut sembolik ölüm, yok oluş ve eski olanla vedalaşmayla ilgilidir.  Bu rüyayı gören kişi geçmişe set çekmekle beraber artık bir bitişi tam anlamıyla kabullenmiştir. Bu rüya kişi için kullanılmaz hale gelmiş, eskimiş ya da demode olmuş her şeyle vedalaşma anlamına gelebilir. Eski çalışma yöntemleri, stratejiler ya da düşünce sistemleri demode olmuş ve bunların çöpe atılıp yeniliklerin benimsenmesi gerekmektedir. Bir işveren rüyasında tabut görmüş ise iş yerinde radikal değişimler yapmaya ve bazı yenilikleri getirmeye artık mecburdur. Bu rüya bazıları için eski dünya düzeninin sona erip yeni dünya düzeninin geldiğinin hatırlatıcısıdır.

 

Rüyada bazen geçmişte kalmış ya da geçmişte bırakılması gereken her şey bize tabut olarak görülürler. Bu rüyayı daha iyi yorumlamak için tabutun nasıl olduğu ya da içinde kimin bulunduğuna bakılmalı. İçinde tanıdığımız biri var ise bazen bu kişiyle ayrılık ya da onunla ilgili bir konuda bazı şeylerin artık geçmişte kaldığına işaret edebilir. İçi boş tabut ise bazı durumların ya da korkuların artık geçmişte kaldığından haber verir.

 

Rüyada tabut bazıları için pişmanlıktır. Rüyasında bir tabuta bakan aslında kendisi tarafından sonu getirilmiş bir esere bakmaktadır. Bu durumda rüya sahibi öyle bir eylem yapmıştır ki geriye dönüp bazı şeyleri onarmasının imkanı yoktur ve bilinçaltı bunu bir cinayet olarak algılamaktadır. Belki de rüya sahibi öfkeyle kalkıp ziyanla oturmuş ve bu yüzden ya kendisi ya da biri zarar görmüştür fakat bu rüyayı görmüş ise durumu telafi etmek mümkün olmayacaktır.

Bu rüyanın size getirebileceği mesajlar:

Son

Bitiş

Milat

Esaret

Yalnızlık

Değişim

Tutsaklık

Pişmanlık

Tükenmek

Enerji yitimi

Hapsolmak

Kabullenmek

Çıkmaz sokak

Sınırlandırılmak

Sonu hazırlamak

İçine kapanmak

İnzivaya çekilmek

Yalnız kalma isteği

Paranın tükenmesi

Geçmişe set çekmek

Eskinin çöpe atılması

Kaynakların tükenmesi

Hareket alanının daralması

İnkar mekanizmasından çıkmak
+2 oy
Hypnos önce Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
Tabutla ilgili rüyalar bazen bir sonun yaklaşması ya da kaçınılmaz sonun kişi için hazırlanması anlamı taşır. İçinde henüz bir ölü bulunmayan tabut çok yakında rüya sahibinin hayatında bir sayfanın kapanması için bütün koşulların artık oluştuğunun habercisidir. İçinde bir ölü olan tabut ise bize “olan olmuş, ölen ölmüş” diyen rüyadır. Bu kişi geçmişe takılı kalmaktansa sadece geleceğe odaklanmalıdır. Bu rüyayı gören için geçmişle bağları tamamen koparma ve sadece geleceğe odaklanma vakti gelmiştir.Rüyada tabut hareket alanının kısıtlanması, dar bir alana hapsolma, esaret, tutsaklık ya da geçim darlığının simgesi de olabilir. Bu rüyayı gören kişi büyük bir ihtimalle kendini özgür hissedememekte, istediklerini yapamamakta ya da çok dar bir yaşam alanı içerisinde yaşamını sürmektedir. Bu rüyayı gören kişi kendisini çevreleyen ve hareket alanını daraltan kuralların baskısı altında kalır ya da ihtiyaç duyduğu özgürlüğe şimdilik kavuşması mümkün değildir.
+2 oy
Hypnos önce Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
Rüyada tabuta koymak:
Rüyada birini ya da bir şeyi tabuta koymak rüya sahibinin tabuta koyduğu şeyden kurtulması, onu yok etmesi ya da çöpe atmasıyla ilgilidir. Bir şeyi tabuta koyan onu yok eder, ortadan kaldırır ya da aklından çıkarır. Daha doğrusu tabuta koymak aslında öldürmek ya da yok etmekle eş değerdir. Kişi gerçekleştirmiş olduğu sembolik öldürme yani yok etme eyleminden sonra kendi yok ettiği eserin kalıntısından ya da hatıralarından kurtulmaya çalışmakta ve onu tabuta koymaktadır. Bazıları için tabuta koymak pişmanlık ve suçluluk duygusundan kurtulma çabasıdır.Rüyada tabuta koymak bazen saklamak ya da ortadan kaldırmaktır. Bu rüya bazen başkalarından gizlediğimiz sırlar ya da kimsenin duymasını istemediğimiz bazı şeyleri duyulmadan yok etme çabasını gösterir. Rüyasında sevdiği birini diri diri tabuta koyan aslında farkında olmadan o kişinin hayatında bir şeyleri sonlandırmaktadır. Tabuta çok sevdiği bir eşyayı koyan o eşyayı kaybetme korkusu yaşar. Tabuta para koyan ise bir yerden ettiği geliri birilerine söylemez.
+2 oy
Hypnos önce Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
Rüyada tabuta koyulmak:
Rüyada tabuta koyulmak hareket alanının kısıtlanması, baskıya maruz kalmak ya da özgürlük alanının daralmasıyla alakalıdır. Bu rüyayı gören kendini olmak istediğinden daha dar bir yaşam alanında bulabilir ya da kapasitesini zorlayacak kadar baskı altında kalabilir. Bazıları için tabuta koyulmak yaşamakta zorlanacağı ve gönülsüz taşınacağı ufak bir eve ya da bazıları için geliri çok az bir işe girerek zora girmeye delalet eder. Bazen de tabuta koyulmak geçimin daralması ya da sıkıntıya girmeye delalettir. Rüya sahibi biri tarafından tabuta koyuluyor ise kendisini koyan kişi ya da o kişiyle aynı adı taşıyan bir şahıs onu zora sokar.
+2 oy
Hypnos önce Rüya Yorumcusu (18.6k puan)  
Rüyada diri diri tabuta koyulmak:
Rüyada diri diri tabuta koyulmak hazırlıksız olduğumuz değişimlerin aniden bizi bulmasıyla ilgilidir. Diri diri tabuta koyulanın hayatında aslında bir sayfa henüz kapanmamıştır ya da rüya sahibi bu sayfayı kapatmaya hazır değildir. Rüyasında birini diri diri tabuta koyan farkında olmasa da tabuta koyduğu kişiye psikolojik işkence ya da zulüm yapmaktadır. Bu rüyayı çocuğunu bir karar vermeye zorlayan bir anne baba görmüş ise bir an önce bu karara karşı baskı yapmaktan vazgeçmelidir. Rüyasında diri diri tabuta koyulan kişi ani bir değişime ve bir sayfayı ansızın kapatmaya hazır olmalıdır.

İlgili rüyalar

+9 oy
8 yorum 91 okuma
Simge 3 Haziran 2017 Analiz kategorisinde Simge Rüya Bilgesi (122k puan)   yazdı
+3 oy
100 yorum 1.8k okuma
mustafaharputi 16 Ekim 2019 Tabir kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.7m puan)   yazdı
+6 oy
0 yorum 128 okuma
6 Mart 2018 Rüya kategorisinde misafir   12 33 172 yazdı
+5 oy
1 yorum 59 okuma
24 Temmuz 2018 Rüya kategorisinde Nur   yazdı
+4 oy
1 yorum 26 okuma
+2 oy
1 yorum 19 okuma
22 Aralık 2016 Rüya kategorisinde Babuş   yazdı
+3 oy
1 yorum 37 okuma
15 Nisan 2019 Rüya kategorisinde İsmail   1 1 yazdı
+1 oy
1 yorum 28 okuma
Rüya Tabircisi 13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Bilgesi (152k puan)   yazdı
0 oy
9 yorum 14 okuma
mustafaharputi 17 Haziran Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.7m puan)   yazdı
+6 oy
1 yorum 20 okuma
Btl 26 Nisan Rüya kategorisinde Btl Karabasan (419 puan)   yazdı
+4 oy
1 yorum 28 okuma
Fatmanur Karaoğlu 24 Ekim 2019 Rüya kategorisinde Fatmanur Karaoğlu Karabasan (495 puan)   yazdı
+4 oy
0 yorum 39 okuma
17 Şubat 2018 Rüya kategorisinde misafir   12 33 172 yazdı
+10 oy
0 yorum 183 okuma
Simge 6 Haziran 2017 Analiz kategorisinde Simge Rüya Bilgesi (122k puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

21k rüya

84.2k yorum

26.6k düş-ünce

4.4k üye

77 Aktif
4 Üye ve 73 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 462
Dün : 29101
Toplam : 17301651
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 3990 e
  2. Sonbahar Sonbahar - 828 e
  3. Karga Karga - 203 e
  4. Simge Simge - 171 e
  5. Sibel Atasoy Sibel Atasoy - 135 e
  6. Hypnos Hypnos - 75 e
  7. Rüya Tabircisi Rüya Tabircisi - 54 e
Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...