Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
+2 oy
10 okuma
mustafaharputi önce Paranormal kategorisinde Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
Peygamber efendimizin zamanında, onunla baş edemeyen müşrikler ve bir kısım ehl-i kitab mensubunun çok değişik yöntemler denediği farklı hainliklere başvurduğu bilinmektedir. Yüce kitabımız Kuran-ı Kerim onların bu tezgahını Ali İmran suresinin 71, 72, 73’üncü ayetlerinde bizlere ifade etmektedir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
gece ne renktir?
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

6 Yorum

+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
 
En İyi Yorum
Bu tertiplere bulaşanlardan bir adam sonra kavmine döner. Bir müddet sonra da ölecektir. Efendimiz (SAV) onun ölümünden haberdar edilince şöyle buyurdu: “Yer onu kabul etmeyecektir. Yer onu dışarı atacak.” Adamı normal bir şekilde gömerler. Fakat cesedini sabahleyin mezarının üstünde buldular. Tıpkı Hz. Resul’ün buyurduğu gibi toprak onu dışarı atmıştır.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
Münafıklar ve ehli kitabın o günkü liderleri bu (haşa) Muhammed’in (SAV) işidir o bunu yaptırmıştır derler. Yeniden gömerler. Sabahleyin kefeni parçalanmış halde yine toprağın üzerinde buldular. Bunun üzerine istişare edip şöyle bir karar verdiler: Daha derine kazalım ve başına nöbetçi dikelim. Öyle de yaparlar. Başına nöbetçi diktiler. Ama sabahleyin manzara değişmeyecektir. Göz kapatıp açacak kadar kısa bir anda ceset toprağın dışına fırlatılır. Toprak bile cesedi kabul etmez.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
Sabahleyin yeniden toplandılar şöyle dediler. Bu Muhammed’in (SAV) işi değil. Biz onu gömmeden bırakalım hakikaten cesedi olduğu gibi bıraktılar. Kuşlar ve hayvanlar cesedi parçalayıp bitirdiler.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
Ölüyü toprağın kabul etmemesi diye bir şey var mı?

Tarihte farklı olayların yaşandığı bilinmektedir. Muhallim İbn-i Cüssame olayı efendimizin zamanında yaşanan bir başka hadisedir.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
Muhallim İbn-i Cüssame, Mekke’nin fethi sırasında aralarında yaşanan bir anlaşmazlıktan dolayı Âmir ibni Azbat’ı öldürür. Âmir, kelimeyi şehâdet getirir ve Müslüman olduğunu da söyler ancak Muhallim buna rağmen onu öldürecektir. Efendimiz (SAV) diyet için gelen Amir’in akrabalarının huzurunda; “O adamı Allah’a iman ettikten sonra mı öldürdün?” diye sorar. Sonra da onun için “Ey Allah’ım Muhallim’i affetme” diye beddua eder ve bunu üç kez tekrarlar.
+2 oy
mustafaharputi önce Rüya Bilgesi (5.4m puan)  
Bu olaydan 7 gün sonra Muhallim üzüntüye dayanamayarak 630 senesinde ölür. Onu defnederler ancak toprak kabul etmez. Yaşananları Resul-i Ekrem Efendimize (ASM) haber verirler. Efendimiz (SAV) şöyle buyurur: “Yer o adamdan daha şerli kimseyi de şüphesiz kabul eder. Lâkin Allah, ‘Lâilâhe illâllah’ kelimesinin büyüklüğünü size göstermeyi sevdi.”

Hz. Peygamber’imize sonsuz salat selamla.

İlgili rüyalar

+1 oy
6 yorum 9 okuma
mustafaharputi 1 gün önce Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.4m puan)   yazdı
+3 oy
6 yorum 18 okuma
mustafaharputi 25 Haziran Paranormal kategorisinde mustafaharputi Rüya Bilgesi (5.4m puan)   yazdı
+8 oy
2 yorum 41 okuma
15 Haziran 2019 Rüya kategorisinde misafir   12 33 167 yazdı
+7 oy
1 yorum 42 okuma
5 Haziran 2019 Rüya kategorisinde Altın vuruş   yazdı
+3 oy
1 yorum 33 okuma
+3 oy
2 yorum 29 okuma
21 Temmuz 2019 Tabir kategorisinde misafir   12 33 167 yazdı
+6 oy
2 yorum 33 okuma
+2 oy
1 yorum 27 okuma
18 Mart 2019 Rüya kategorisinde Ertürk   yazdı
+3 oy
0 yorum 39 okuma
30 Ekim 2018 Rüya kategorisinde Fidan   yazdı
+4 oy
0 yorum 197 okuma
Dmresranur 22 Şubat 2018 Tabir kategorisinde Dmresranur Rüyazede (526 puan)   yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

Kategoriler

20.6k rüya

78.9k yorum

26.1k düş-ünce

4.3k üye

69 Aktif
4 Üye ve 65 misafir
Aktif olan üyeler
Bugün : 14669
Dün : 23748
Toplam : 16934129
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi mustafaharputi - 5220 e
  2. Karga Karga - 540 e
  3. Sonbahar Sonbahar - 476 e
  4. Hypnos Hypnos - 276 e
  5. Kahin Kahin - 135 e
  6. Simge Simge - 106 e
  7. Adams Adams - 78 e
Rüya tabiri sözlüğü
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler size sadece farklı bir bakış açısı sağlar.
...