Rüya yorum sitemize üye olun, düzenli olarak rüyalarınızı yorumlayalım. Eğer bir tek rüya yorumlatmak istiyorsanız konu ile ilgili başlığın altına yazabilirsiniz.
Lütfen rüyanıza yapılan yorumlardan en iyi seçmeyi unutmayın. Puan toplamak için oy verin, yorum yazın.
+8 oy
25 okuma
Rüya kategorisinde
Bugün yine saçmalar saçması ama güzel de sayılabilecek bir rüya gördüm. Rüyamda dünya bir felakete uğramış. Kıtalar nedeni bilinmeyen bir sebeple hızla kayıyor. Tsunami ve kıta genleşmesi gibi durumlar söz konusu. Bir haber kanalı bilimsel bir veri olarak Türkiye haritası üzerinden genleşme olursa ülkenin nasıl bir şekil alacağını gösteriyor. Ülke slaytımsı şeyde daha uzun ince bir şekle dönüşüyor ve ben de hayretle haberi izliyorum. Sonra Kudüs'ün (niyeyse sadece Kudüs) ta oralardan kalkıpta Türkiye'nin üstüne bineceği falan gösteriliyor.

Rüyamda bunları saçma bulurken bir anda kendimi deli gibi akan bir çamurlu suda bir sürü insanla bir devenin üstünde olanca hızımızla sürüklenirken buluyorum. Zenci bir kadın deveye geçirilmiş ipe sımsıkı yapışmış ve birilerini çekmek istiyor yanına kurtarmak için. Her yer çamur denizine dönüşmüş ve savruluyoruz. Ben de devenin üzerindeyim ama aynı zamanda sanki yukarda gibi hissediyorum kendimi. "Böyle olmayacak, ne yapayım ne edeyim de kurtulayım?" diye düşünürken kendimi atıyorum suya. Akıntıyla birlikte deli gibi yüzmeye başlıyorum. Herkes bağırıyor arkamdan bunu yapmamam için. Güzel zenci kadınla yollarımız ayrılıyor.

Yüzüyorum yüzüyorum ve sonra bir anda kendimi yokuş aşağı geniş bir caddeden koşarak inerken buluyorum. Çok çeşitli ırklar var etrafta ve bir sürü de minik minik çocuklar. Koşmaktan bitap düşüp zararsız ve daha homojen olduğunu sandığım daha çok küçük çocuğun olduğunu düşündüğüm bir yerde yürümeye başlıyorum. "Ama diyorum böyle nereye koşuyorum, nereye gidiyorum, ben napıyorum" diye sinirleniyorum da kendime.

Bir kadın görüyorum hemen yanına gidip konuşmaya başlıyorum. Tanıdık bir japonmış;) kadının boyu 2 metre vardı rahat. Herkesin gittiği yönün tersine gidiyor bu kadın ve kıyafetleri falan sanki turistik gezideymişçesine özenli ve bir çarşıdan çıkarken görüyorum onu. Üzerinde çiçekli kırmızımsı uçuş uçuş bir elbise, saçları simsiyah ve küt, başında hasır bir şapka. Kadına ingilizce bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. O ise bana garip bir yaratıkmışım gibi bakıyor. Yanımızda annem beliriyor. Daha önce annem bu kadına Orta doğulu bir başka kadını emanet etmiş, anneme yol soran başka bir kadını işte. Tanıdıklıkta bu kadar saçma bir şeyden ileri geliyormuş. Ben heyecanla "annem o kadının durumunu soruyor." cümlesini kurmaya çalışıyorum. Kadınla göz teması kurmaya çalışıyorum ama o benden sanki yaratıkmışım gibi rahatsız oluyor ve anneme dönüp gülümseyerek onu havaalanından gönderdiğini anlatıyor. Anneme telaffuz etmeden önce buna çok sevindiğim için kadının koluna dokunup "oh really, thank u so much!" diyorum. Ama kadın o kadar rahatsız oluyor ki ona dokunmamdan! Ben de neden böyle abartı bir tepki verdiğimi düşünüyorum ama çok ağrıma gidiyor kadının bana olan tavırları;( "bende ne varki böyle" diye üzülüyorum.

Sonra büyük ve kapalı çocuk yuvası gibi bir merkezdeyiz annemle. Burası her yaştan, ailesi çalışan çocukların istedikleri kadar zaman geçirdiği, içinde her şey olan, kreş, etüd ve eğlence mekanları olan bir yermiş. Camekanlı bir şekerleme dükkanının içindeyiz annemle. Anneme kıpkırmızı inanılmaz parlaklıktaki elmaları gösteriyorum. "Anne bak, acaba benimki buraya mı göndermiş, kendisi nerdedir, bana elma gönderecekti hatırladın mı?" diyorum. Benimki dediğim de nişanlım gibi bir şeymiş güya. Annem de şaşırıyor elmalara. Elmaların altında jelatinli yumuşak ya da sert çeşit çeşit jelibon ya da şeker gibi şeyler bulunca onun gönderdiğinden emin oluyorum. Annemin seveceğini düşündüğüm yumuşak turuncu jelibonlu şekerlemeyi alıp ona uzatıyorum. "Bunu bana vermek istediğinden emin misin?;)" diyor. Baya bozuluyorum ve Shakespeare sahnelerinden fırlamışçasına aşırı abartılı bir edayla "Ah Ulu Tanrımm!" diyorum... "Neden herkes bana böyle yaratıkmışım gibi delice davranıyor?"

Sonra ilkokul arkadaşımın o merkezin içindeki evinde buluyoruz kendimizi. Benim oranın dışarı kısmında uyumam gerekiyormuş. Çünkü yatağımı babama vermişim eskiden. O yatağı ve odayı başka rüyamda gördüğümü anlıyorum ve orda uyumak için çok büyük bir istek duyuyorum. Soğukta da baya üşüyorum. Sonra çocuk gelip yatağımın bulunduğu yere açılan odasının penceresini kapatıyor içerde üşüdüğü için! Bir de bunu söylüyor. Delirecek gibi oluyorum artık bu hamleden sonra. Yine abartı ama sakin bir edayla "Ah yarabbim gel yanımda uyu diyeceğine üstüme cam kapatıyor bir de." diyorum. Babama verdiğim yatağa hasret, dışarda soğukta yatıyorum. Sanırım uyuyacakken kendi yatağımda uyanıyorum;(

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili rüyalar

+7 oy
1 yorum 23 okuma
27 Mayıs 2017 Rüya kategorisinde Enes yazdı
+5 oy
1 yorum 42 okuma
31 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde ÖrdeCav Rüyazede (101 puan) yazdı
+6 oy
2 yorum 24 okuma
28 Ağustos 2019 Tabir kategorisinde Ozge keser Rüyazede (60 puan) yazdı
+4 oy
1 yorum 23 okuma
18 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde oyir Rüyazede (92 puan) yazdı
+3 oy
1 yorum 36 okuma
31 Mayıs 2019 Rüya kategorisinde Candan yazdı
+2 oy
1 yorum 40 okuma
20 Mayıs 2017 Tabir kategorisinde Kahin Rüya Yorumcusu (16.9k puan) yazdı
+9 oy
1 yorum 32 okuma
+4 oy
0 yorum 18 okuma
2 Kasım 2019 Rüya kategorisinde Sonsuzugagidenbiri Rüyazede (243 puan) yazdı
+5 oy
1 yorum 46 okuma
30 Eylül 2019 Rüya kategorisinde Ela Rüyakar (652 puan) yazdı
+1 oy
1 yorum 18 okuma
10 Temmuz 2019 Rüya kategorisinde Esmatoy Rüyazede (36 puan) yazdı
+9 oy
1 yorum 63 okuma
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

21.9k rüya

26.5k yorum

16.8k düş-ünce

3.1k üye

60 Aktif
0 Üye ve 60 misafir
Bugün : 565
Dün : 20543
Toplam : 13270988
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 175 e
  2. Rüya Tabircisi - 87 e
  3. Karga - 54 e
  4. Likya - 29 e
  5. Simge - 22 e
  6. 65murat - 18 e
  7. geekone3388 - 18 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.

Rüya tabiri sözlüğü
Rüya yorumu, rüya tabiri, rüya görüşmeciliği ve rüya analizi gibi kişiye özel bölümlerimiz vardır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...