Rüyanızı yazın, sitemizi takip edin, yorumunu okuyun.
+5 oy
25 okuma
Rüya kategorisinde
Bugün rüyamda tanrıyı görerek başlıyorum rüyaya! Tanrı çok kızmış ve bir şekilde bunu biliyorum. Kesinlikle görmem ve ona katılmam gerektiğini bilerek yanına ulaşmaya çalışıyorum. Çünkü ben de çok kızgınım ve tanrıyla birlikte içimdeki bu hıncı atmak istiyorum. Denizin içinde olduğunu biliyorum ama deniz kenarındaki surların büyük kare şeklindeki tahtadan yapılmış liman kapısı kapalı olduğundan limana geçemiyorum. Sonra bu engellenmişlik hissi geçiyor ve kendimi limanda tanrıyı izlerken buluyorum. Hava kapalı ve tamamen tanrının siniri hakim doğadaki hissiyata. Tanrı kırmızı bir metal yığını ve sağ koluyla durmadan büyük bir hırsla dalgaları yumrukluyor. Ben de onun hissiyatını paylaşıyorum ve denizi yumruklamaya başlıyoruz ikimiz; ama aslında ben limandayım. Sonra kendimi uzaktan görüyorum ve gri metal yığını bir aracın içindeymişim limanda. Bunların çok anlamsız olduğunu görüp tanrıyla o hissi paylaşamamaya başlıyorum.

Sonra yanımda küçük ve sevdiğim; ama tanımadığım ve kim olduğunu, nerden geldiğini düşünmeyi akıl etmediğim ya da önemsemediğim bir çocukla arı kovanı bulmaya çalışıyoruz. Ne için lazım olduğunu bilmiyorum ama lazımmış işte çocuğa. Küçücük çok az yapraklı bir ağaçta arılar olduğunu biliyorum ve ordan alıyoruz kovanımsı garip nesneyi. Hava günlük güneşlik bu arada. Sarımsı kumlu bir patikanın kenarında bu ağaç. Kovanı götüreceğimiz yönü tartışıyoruz. Çocuk sola götüreceğimizi iddia ediyor bense hayır diyorum ama onun dediğini yapıyoruz. Kovanla ne yaptık bilmiyorum. Ya hatırlamıyorum ya da sahne değişmiş olmalı.

Yine çocukla o civarda yürüyüp otobüslerin kalktığı durağa geliyoruz ve aniden yağmur bastırıyor. Bu kasabadan götürmeyi düşünüyorum çocuğu. Aklıma 5 kuruşsuz nasıl araca bineceğimiz geliyor ve sıkışma duygusu yaşıyorum. Sarı dolmuşlar var çok uzakta. Öylece onlara bakarken şunlar gidiyor oraya heralde diye düşünüyorum ama aslında nereye gideceğimiz konusunda dahi hiçbir fikrim olmadığını da biliyorum. Yağmur yağdığından parasız binemeyiz de şimdi yağmur olmasa binebilirdik diyorum.

Sonra başka bir sahne hatırlıyorum. Deniz surların orda kapısı olmayan geçiş gibi yuvarlak kemerli bi yerden geçmek üzere patikayı uçarak ve salınarak dönüyorum. Salınarak uçtuğumdan dolayı arı olduğumu anlıyorum! Büyük sarı ve toparlakça bir arı olduğumu anlamak beni biraz şaşırtsa da çok hoşuma gidiyor. Nesnelerin boyutlarını insanken olduğu gibi algıladığımdan dolayı çok büyük olduğumu anlıyorum. Ama sonra diyorum ki hayır aslında arı gibi algılamaya alışık olduğumdan böyle görüyorum. Arıya dönüşmediğimi, çünkü zaten hep arı olduğumu biliyorum. Ama bu düşünceleri çok hızlı ve biraz kafam karışarak algılıyorum.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili rüyalar

+1 oy
0 yorum 16 okuma
+6 oy
2 yorum 59 okuma
28 Aralık 2016 Rüya kategorisinde dimit Karabasan (-4,806 puan) yazdı
0 oy
0 yorum 4 okuma
30 Nisan 2016 Rüya kategorisinde Arşiv Uzman Yorumcu (23.5k puan) yazdı
+4 oy
0 yorum 27 okuma
15 Eylül 2016 Rüya kategorisinde Zihinsel İstifra Rüyakar (724 puan) yazdı
0 oy
0 yorum 59 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Görüşmecisi (34.4k puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 16 okuma
24 Aralık 2017 Rüya kategorisinde Gkhn yazdı
+3 oy
0 yorum 17 okuma
0 oy
0 yorum 19 okuma
13 Nisan 2017 Tabir kategorisinde Rüya Tabircisi Rüya Görüşmecisi (34.4k puan) yazdı
+5 oy
0 yorum 35 okuma
+5 oy
1 yorum 23 okuma
6 Haziran Rüya kategorisinde mustafaharputi Rüya Yorumcusu (18.2k puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.

17.1k rüya

3.9k yorum

2.2k düş-ünce

1.4k üye

87 Aktif
0 Üye ve 87 misafir
Bugün : 4617
Dün : 34117
Toplam : 8121106
En Aktif Üyeler
Bu hafta:
  1. mustafaharputi - 278 e
  2. Karga - 190 e
  3. sonsuz - 132 e
  4. Likya - 119 e
  5. Lacivert - 86 e
  6. Laputa - 52 e
  7. Rüya Tabircisi - 40 e
Sayfamızı beğenip, takip ediniz.
Rüya analizi, rüya görüşmeciliği, rüya tabiri ve rüya yorumu gibi kişiye özel bölümler açılacaktır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da rüya , yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...