Ücretli rüya yorumcusu olmak ister misiniz? Siteye üye olup puanınız kadar para kazanabilirsiniz.
Takip et @RuyadaRuya
+5 oy
91 okuma
Bilgi kategorisinde Rüya Yorumcusu (18.1k puan)
Jung çocukluk yıllarından itibaren rüyalara karşı büyük bir ilgi duymuştur. Bu ilgi daha sonra bilimsel alanda sürmüştür. Rüya çalışmalarında mitoloji, din ve farklı kültürlerden yararlanmıştır. Jung’a göre rüyanın kaynağı bilinçdışıdır. Bilinçdışında bulunan arketipler rüyada sembollere dönüşürler. Rüyaların içeriğini anlamak için bu sembollerin anlamlarının iyi bilinmesi gerekir. Jung rüyaları büyük rüyalar, ortak rüyalar ve çocukluk dönemi rüyaları olmak üzere üçe ayırır. Rüyaların birçok fonksiyonları olduğunu savunur. En önemli fonksiyonu ise bilinç ve bilinçdışı arasında dengeleyici olmasıdır. Bunun yanında ödünleme, kehanet, dini mesaj, nevrozları yansıtma fonksiyonları vardır. Jung’a göre rüya analizi için bir rüya yeterli değildir. Rüya analizi için bir dizi rüya gerekir. Başlangıçta rüya analizi için aktif hayal metodunu kullanmış, daha sonra ise aktif hayal kurmayı da içine alan amplifikasyon yöntemini geliştirmiştir.

Dinler ve kültürler rüyaları anlamlandırma ve ondan birtakım sonuçlar çıkarmayı sağlayan formüller sunmuşlardır. Kültürel etkileşim sonucu rüya konusundaki birikimler artmış ve bir sonraki kuşağa aktarılmıştır. Bu işleyişin yanında, birçok düşünür, bilim insanı ve araştırmacı rüya konusunu ilgi alanlarına alıp, açıklamaya çalışmış ve bu konu hakkında teoriler geliştirmişlerdir. Rüyayı anlama girişimlerinin bazıları daha kalıcı ve dikkat çekici olmuştur. Hiç şüphesiz bu girişimlerden birisi C.G.Jung’a aittir. Jung rüyayı kendine özgü bir tarzda ele alarak  “analitik rüya teorisi”ni geliştirmiştir.

Yorumunuz

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili rüyalar

+4 oy
0 yorum 27 okuma
3 Haziran 2017 Bilgi kategorisinde Simge Rüya Ustası (46.3k puan) yazdı
+6 oy
0 yorum 96 okuma
24 Mayıs 2017 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Yorumcusu (18.1k puan) yazdı
+5 oy
0 yorum 107 okuma
27 Mayıs 2017 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Yorumcusu (18.1k puan) yazdı
+4 oy
1 yorum 284 okuma
24 Mayıs 2017 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Yorumcusu (18.1k puan) yazdı
+4 oy
0 yorum 36 okuma
30 Nisan 2016 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Yorumcusu (18.1k puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 6 okuma
23 Nisan Bilgi kategorisinde Sibel Atasoy Rüyakar (1.6k puan) yazdı
+2 oy
0 yorum 11 okuma
+2 oy
1 yorum 23 okuma
+2 oy
13 yorum 28 okuma
+2 oy
1 yorum 411 okuma
12 Ağustos 2017 Bilgi kategorisinde Simge Rüya Ustası (46.3k puan) yazdı
+7 oy
0 yorum 123 okuma
25 Mayıs 2017 Bilgi kategorisinde sonsuz Rüya Yorumcusu (18.1k puan) yazdı
Rüyada Rüya Yorumu ve Analizi rüyalarınızın bilimsel ve psikolojik açıdan yorumlanmasını ve islami tabiri için bir ortam sağlar. Rüya yorum ve tabirlerine siz de destek olabilir, bilgilerinizi ve sezgilerinizi rüya görenlerle paylaşabilirsiniz.

Rüya günlüğü olan sitemizde kişiye özel rüya analizi, rüya yorumu ve rüya tabiri hizmetleri verilmektedir. Rüyalarınızı yorumlatmak için kimden yorum istediğinizi rüyanın sonuna veya etiket bölümüne ekleyebilirsiniz.
Reklamları görmemek için üye girişi yapınız.
Rüya analizi, rüya görüşmeciliği, rüya tabiri ve rüya yorumu gibi kişiye özel bölümler açılacaktır. Rüyada rüya sitemizde üyelerimize özel mesaj, duvar yazıları gibi sistemler mevcuttur. Ayrıca üye olmadan da rüya , yorum ve tabir yazabilirsiniz. Uyarı: Rüya ve yorum içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir. Buradaki bilgiler sadece size farklı bir bakış açısı sağlar.
...